Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

elnika
11. srp 2014

@nonnni neni ale ta lacna je . ja jedu ve ctvrtek. ☹

nonnni
11. srp 2014

@elnika tak jsem objednana na pristi pondeli, moje hodnoty se mu zdaji v poradku a potvrdil, ze po vetsi fyzicke namaze to muze litat a pokud nedodrzuji intervaly mezi jidly, tak se take nemam co divit a proste je udrzovat. Kdyz sekam 100% dobrotu, tak jedu bez problemu, takze jen na sebe budu muset byt prisnejsi🙂

Jo a mam pocit, ze me chce videt jen proto, aby mi vypsal zadanku na krev na nejake testy...jinak by to bral dale pouze po tlf...

elnika
11. srp 2014

@nonnni no ja se bojim co bude ve ctvrtek ☹ ty moje hodnoty nic moc teda.

nonnni
11. srp 2014

@elnika bych rekla, ze te nejspis take posle na krev, pro jasnejsi vysledky.

werumka
11. srp 2014

@nonnni Pokud těch ketonů není tolik, aby zvedaly glykémii, tak bych to hodila za hlavu. Ono to nejedení, nebo dlouhý intervaly jsou fakt zrádný. Ale ani tak ty glykémie nemáš takové, aby sis z nich musela dělat těžkou hlavu. Krev se bere jednou za měsíc na glykovaný hemoglobin. Ale ten u těhotných bývá v pořádku. Stoupá až při větších výkyvech kolem 10 mmol/l.

@elnika Ketony sis ráno měřila?

elnika
11. srp 2014

@werumka jojo ketony negativní :-/

werumka
11. srp 2014

@elnika V tom případě bych trochu sacharidově stáhla druhou večeři.

elnika
11. srp 2014

a jak a o kolik?Včera jsem měla bílý jogurt a 16 piškotu.

elnika
11. srp 2014

Holky mám zakysnou smetanu,co se z ní dá udělat třeba na svačinku?Vždycky si dávám celou šlehačku a dvě nektarinky a ted nevím,chci to změnit at nejím pořád to same 🙂

elnika
11. srp 2014

@nonnni tak já po obědě 7,2 tak to je dobré 🙂

nonnni
11. srp 2014

@elnika mini misticku prolozit par piskotama, ovocem a zakysankou?

elnika
11. srp 2014

@nonnni to mě taky napadlo a hořkou čokoladu nastrouhat,ale nevím jak se to počítá sacharidově a kolik toho muzu

nonnni
11. srp 2014

@elnika tak 5 piskot = 7g sacharidu, 100g nektarinky = 8g sacharidu a zakysanka ma na 100g cca 4g, takze 19g + ta nastrouhana cokolada, to se urcite vejdes🙂

elnika
11. srp 2014

tak 5 piškotu to je sranda to bude teda miska plná 🙂

elnika
11. srp 2014

@nonnni moje svačinka 200ml smetany 30% je 8g sacharidu,broskve 117g bez pecky je 14g sacharidu,nektarinka 79g je 6g sacharidu a 7g hořké čokolády s obsahem kakaa 74% jsou 2g sacharidu což je přesně 30g sacharidu 🙂

nonnni
11. srp 2014

@elnika njn...kdyz ja uz davno prestala jist tak, abych se citila najedena...ted jim tak, aby mi primo nekrucelo v zaludku....5 piskot s necim je luxus🙂

Svacina super, akorat ja mam povoleno jen 20g sacharidu, takze to musel zasuplovat jogurt🙂

Hele, neni ti blbe po 200ml 30% smetany? To mas skoro cely kelimek 😀 Je tedy fakt, ze ja mam kilo dole, pri teto nezraci diete...to je asi tak jedine plus. Take hubnes?

elnika
11. srp 2014

@nonnni mě se váha drží 🙂 nene neni mi blbe miluji smetanu a je to celý kelímek,upapává mi dcerka i manžel 🙂.Dneska teda ne,spapala jsem to sama 🙂

elnika
11. srp 2014

@nonnni na večeři o půl deváte mám
Eidam 30 % průměr 100 g
Tavený sýr Veselá kráva 50 %
Ředkvičky 100 g
Chléb konzumní kmínový 90 g a je to celkem 50g sacharidu a pak kolem 11hodiny až půl dvanacte bude druhá večere a to bude bílý jogurt a půl rohlíku,ale nejraději bych ji vynechala když je to tak pozdě ☹

nonnni
11. srp 2014

@elnika ja zrovna povecerela...kousek veprove panenky osmahnute na panvi, k tomu 3 vetsi zampiony, mala sberacka ryze a zakapnuto (doslova) smetanou (30%) a na to djedna vrchovata lzice parmazanu...kolik to melo nevim, jdu to zjistit ted 😀

ZKusim se schvalne zmerit, abych vedela, jak na to reaguji, je to totiz vyborne a hodlam to zopakovat.

druhou veceri nejak netusim, piskoty dosly☹

A zitra mam poradnu, tak si necham mrnavku premerit, jestli moc rychle neroste...

nonnni
11. srp 2014

@nonnni je to dobre, sedim na cca na 40g🙂

elnika
11. srp 2014

to je super 🙂.A co papírky kupovala sis?Na kolik te to vyšlo?
@nonnni

nonnni
11. srp 2014

@elnika jj, mely je skladem v lekarne za 425Kc...

elnika
11. srp 2014

mazec ta cena,že?Ty moje stojí taky tak ☹.Jinak já budu dělat zítra květákové placičky 🙂

nonnni
11. srp 2014

@elnika hod recept, take mi strasi kvetak v lednici a nechce se mi smazit klasicky...to vecne obraceni tech neforemnych kusu totalne nesnasim...

terrorkax
11. srp 2014

@nonnni
@elnika Holky, vy si musite papirky kupovat? ja jich dostala 200, ale pry mam uz taky vybrano..jestli je to pravda a uz mi nic nedaji, tak ja do toho svoje penize investovat rozhodne nehodlam :-/ 400 za blby papirky, na to se jim muzu vys...

elnika
11. srp 2014

@terrorkax bohužel máme jen jednu krabičku o 50ks papírků,vypotřebovala jsem si je,tak si je holt koupím no...

@nonnni Květák nastrouháme na hrubém struhadle, přidáme mouku, žloutky, sůl, trošku mléka a nakonec lehce vmícháme ušlehaný sníh z bílků. Z těsta vykrajujeme malé placičky, které smažíme na oleji. Placky jsou moc dobré i studené a můžeme je zobat jen tak s chlebem a zeleninou, nebo s bramborem.

nonnni
11. srp 2014

@terrorkax no ja snad zjistim, jak to bude s temi papirky, az se konecne dostanu pristi pondeli k doktorovi zatim jsem mela jen tlf konzultace a papirky litaji, protoze furt zkousim, co me telo vydrzi 🙂

Jinak sestra mi take rekla, ze mam narok na 4 baleni, tedy 200 kusu v ramci tehotenstvi.

Jako ono to asi teoreticky staci, pokud si mas merit jen a pouze 2 x tydne a 4 x denne, ale to jednak nevim, zda se nezvysuje casem, kdyz tehotenstvi postoupi pored 30.tt a jednak ja se merim podstatne casteji...jeste netusim na co a jak me telo reaguje.

@elnika diky moc zitra je take udelam!

terrorkax
11. srp 2014

@elnika
@nonnni já se merim 4 denne, ted mam dovoleno merit jenom obden, krom teda lacne, tu musim kazdy den..kazdopadne v rizikovce se jim nezda vyvoj ditete, takze merim stejne kazdy den at vidi ze hodnoty mam dobre a dietu fakt dodrzuju..

elnika
11. srp 2014

@nonnni mě řekla jen na jedno balení,třeba kecá ☹

elnika
11. srp 2014

@terrorkax a jaké tak máíš hodnoty nalačno,před jídlem a po?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru