• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

17. ledna 2017 
@luckyzuzu já zkoušela kokos, skořici, kakao, máslo, ale mě to neoslazené nechutná, takže sem to přestala jíst...chutná mi to s lesním ovocem, ale to jde tak na snídani a tam mi to neprošlo :(
14. dub 2016 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, mám dotaz - dneska jsem byla na testování cukrovky a přesně, jak jsem čekala, po 3/4 hodině usilovnýho držení toho čaje v sobě jsem trochu vyzvracela. sestra, co dělala odběry pak volala doktorce, co se mnou. myslela jsem, že mě pošlou domů, ale nechali si mě normálně tam a odběry krve dodělali. nevyzvracela jsem toho sice moc, ale myslíte, že ty výsledky budou relevantní, když neví, kolik toho cukru ve mě zůstalo? díky moc za vaše názory.
14. dub 2016 v 15:07  •  čeká miminko, termín má v červenci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma, @werumka holky dekuju.moc za rady. Vyzkousim a snad to pomuze :wink:
14. dub 2016 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terka_37 taky moc děkuji :wink:
14. dub 2016 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terka_37 Já prostě tu lahodnou snad nikdy neseženu, kdekoli jsem byla, tam jí neměli... už bych jí taky chtěla ochutnat :grinning:
14. dub 2016 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slecnajohanna Ahoj, myslím, že to bude orientační tak jako tak. Pokud Ti třeba vyjde, že máš obě hodnoty hodně pod limitem, tak se to řešit nebude. Pokud i po tom zvracení byly hodnoty hraniční, bylo by lepší ještě sledovat nějaký čas lačnou a případně udělat test ještě po sladké snídani. Ale to bývá průkazné až tak kolem 30. týdne.
14. dub 2016 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@werumka díky moc za odpověď. po odběru na lačno jsem měla hodnotu 4,6, takže v pohodě. doufám, že to tímhle skončí ;)
14. dub 2016 v 19:09  •  čeká miminko, termín má v červenci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slecnajohanna tak tahle hodnota je v pohode. A výsledky budeš mít kdy?
14. dub 2016 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka výsledky budou zejtra posílat mojí doktorce. k tý jdu na kontrolu příští tejden, tak se asi hodnoty dozvím až tam. nebo nevím, jestli by mi volala, kdyby to bylo nějaký špatný. já jsem se specificky ptala, jestli to mám někde sama zjišťovat a bylo mi řečeno, že ne.
14. dub 2016 v 19:21  •  čeká miminko, termín má v červenci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slecnajohanna Kdyby to nebylo ok, zavolají Ti. Ale nevím, jestli u těch výsledků bude napsaný, že jsi zvracela a tudíž ten test neproběhl standardně. Já bych si tam asi zavolala a zeptala se, jak ty výsledky dopadly a kdyžtak bych doktorku informovala o tom průběhu a domluvila si případně další odběr na lačno.
14. dub 2016 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slecnajohanna Záleží, co Tobě bude víc vyhovovat. Kdyby Tě nervovalo, že to nevíš, tak tam zavolej. Jinak to nech do toho příštího týdne.
14. dub 2016 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a co jahlova kase nominal? Ja dneska jinou nesehnala, zkousely ste ji?
14. dub 2016 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckyzuzu Jo, tu mám ráda :slight_smile:
14. dub 2016 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ok, v tom pripade ji teda dneska zkusim, sice nevim cim ji dosladim, stevii sem dneska nesehnaka uz, ale neco vymyskim :grinning:. A kolik mleka a kase na ml a gr mate vyzkouseno?
14. dub 2016 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckyzuzu já právě dosladit nemám čím, tak mi to nechutná...já si navážila kaši na porci podle počtu sacharidů, co mám sníst a mléko pak dala od oka, dokud mi nevyhovovala konzistence
14. dub 2016 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka já myslím, že to tam zapsaný mít budou. sestra to tam k tomu psala. navíc jsem teda zvracela až po 45ti minutách od dopití, takže snad se většina toho cukru vstřebala... uvidíme. díky moc za reakci!
14. dub 2016 ve 20:38  •  čeká miminko, termín má v červenci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slecnajohanna Tak to je úplně v pohodě. Kdyby něco, ozvou se. Žádný strachy :slight_smile:
14. dub 2016 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My můžeme sladit nějakým přípravkem? Mě řekli, že ničím...
14. dub 2016 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka8338 taky mi vše zakázali, ale holky tu používají stevii a nebo CandyS
14. dub 2016 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma právě že jsem překvapená...diky
14. dub 2016 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinka8338 chápu, mě to dr zakázal, že se neví, jak to má vliv na miminko, já si CandyS taky koupila, ale nelíbilo se mu to, tak to nepoužívám...je teda fakt, že si dám jednou za týden 4dcl ochucené minerálky se sladidly, ale to snad není tolik, aby to vadilo...rozhodně sem to ani tak neměla v plánu používat běžně, spíš jen při chuti na sladké tak jednou týdně, ale ted ujíždím na koktejlech z mraženého ovoce a sladké mi v tomto směru nechybí :slight_smile:
14. dub 2016 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@martinka8338 u Apolinare nam rekli,ze stevie jim nevadi. Asi v rozumnem mnozstvi...Ale me teda stejne chutove trochu vadi.Nebo jsem mozna zrovna narazila na nejakou nedobrou:slight_smile:
14. dub 2016 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@martinka8338 Stevie v pohodě. Ale kupovat fakt kvalitní, nejlíp v lékárně nebo zdravé výživě.
14. dub 2016 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Já měla cukrovku obě těhotenství s inzulinem. Co se týká kaší, ty jsem si dělala na snídani, inst.pohonkovou, špaldovou nebo ovesné. Sladila jsem ji strouhaným kokosem, trochu rozinek nebo goji. Jen se jí nesmí sníst moc. Někdy jsem ji dělala z kokosového mléka Alpro, má míň sacharidů. Někdy jsem si udělala palačinky z celozrnné mouky a namazala dětskou přesnídávkou bez cukru a posipala skořicí a to byla lahoda....
14. dub 2016 ve 21:22  •  2 děti - čeká miminko, termín má v březnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a stévii mi zakázali, tedy tu sypkou, že je to chemické, ej to podobné jak umělý cukr a ten není v těhu v pohodě.... jedině prý ty listy..
14. dub 2016 ve 21:23  •  2 děti - čeká miminko, termín má v březnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka je super, že tohle téma tu žije a že poradíš, povzbudíš :slight_smile: Je fakt, že zajímavé to je a člověk jak musí tak se víc zajímá o to co jí, kdy to jí a dostane se k lepšímu způsobu stravování :slight_smile: Od příštího týdne jsem doma a jsem zvědavá, jak ty moje vysoké hodnoty ovlivní to, že budu chodit po jídle na procházku :slight_smile:
14. dub 2016 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@terka_37
@werumka vidíte, můj dr ani stévii, řekl, že raději si mám dát jednou týdně lžičku normálního cukru, že tam se aspon ví, co to udělá, ale stejně zlobím tou minerálkou :(
14. dub 2016 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka Rada bych poradila,kde ji sehnat,protoze je fakt lahodna:slight_smile: Ale ja ji koupila u nas v Lysy nad Labem v takovy zapadly zdravy vyzive.Treba v Praze jsem na ni jeste nenarazila..
14. dub 2016 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka prave jsem koupila ve zdrave vyzive 30g asi za 250,-,je teda sypka,ale vubec mi nechutna,tak nevim:slight_smile:
14. dub 2016 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sofinkaaisabelka chemickej je i paralen. V zahraničí se stevie používá léta běžně. Jen u nás se s tím furt dělají caviky. V té umělé by nemělo být pridaneho nic dalšího, co působí sladivost. Jen ty steviol-glykosidy. Nezkousela jsi i mandlové mléko? Taky nemá moc sacharidů a sladi úplně báječně.
14. dub 2016 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek