Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

pe_ma
14. dub 2016

@luckyzuzu já zkoušela kokos, skořici, kakao, máslo, ale mě to neoslazené nechutná, takže sem to přestala jíst...chutná mi to s lesním ovocem, ale to jde tak na snídani a tam mi to neprošlo :(

slecnajohanna
14. dub 2016

ahoj, mám dotaz - dneska jsem byla na testování cukrovky a přesně, jak jsem čekala, po 3/4 hodině usilovnýho držení toho čaje v sobě jsem trochu vyzvracela. sestra, co dělala odběry pak volala doktorce, co se mnou. myslela jsem, že mě pošlou domů, ale nechali si mě normálně tam a odběry krve dodělali. nevyzvracela jsem toho sice moc, ale myslíte, že ty výsledky budou relevantní, když neví, kolik toho cukru ve mě zůstalo? díky moc za vaše názory.

luckyzuzu
14. dub 2016

@pe_ma, @werumka holky dekuju.moc za rady. Vyzkousim a snad to pomuze 😉

luckyzuzu
14. dub 2016

@terka_37 taky moc děkuji 😉

werumka
14. dub 2016

@terka_37 Já prostě tu lahodnou snad nikdy neseženu, kdekoli jsem byla, tam jí neměli... už bych jí taky chtěla ochutnat 😀

werumka
14. dub 2016

@slecnajohanna Ahoj, myslím, že to bude orientační tak jako tak. Pokud Ti třeba vyjde, že máš obě hodnoty hodně pod limitem, tak se to řešit nebude. Pokud i po tom zvracení byly hodnoty hraniční, bylo by lepší ještě sledovat nějaký čas lačnou a případně udělat test ještě po sladké snídani. Ale to bývá průkazné až tak kolem 30. týdne.

slecnajohanna
14. dub 2016

@werumka díky moc za odpověď. po odběru na lačno jsem měla hodnotu 4,6, takže v pohodě. doufám, že to tímhle skončí ;)

werumka
14. dub 2016

@slecnajohanna tak tahle hodnota je v pohode. A výsledky budeš mít kdy?

slecnajohanna
14. dub 2016

@werumka výsledky budou zejtra posílat mojí doktorce. k tý jdu na kontrolu příští tejden, tak se asi hodnoty dozvím až tam. nebo nevím, jestli by mi volala, kdyby to bylo nějaký špatný. já jsem se specificky ptala, jestli to mám někde sama zjišťovat a bylo mi řečeno, že ne.

werumka
14. dub 2016

@slecnajohanna Kdyby to nebylo ok, zavolají Ti. Ale nevím, jestli u těch výsledků bude napsaný, že jsi zvracela a tudíž ten test neproběhl standardně. Já bych si tam asi zavolala a zeptala se, jak ty výsledky dopadly a kdyžtak bych doktorku informovala o tom průběhu a domluvila si případně další odběr na lačno.

werumka
14. dub 2016

@slecnajohanna Záleží, co Tobě bude víc vyhovovat. Kdyby Tě nervovalo, že to nevíš, tak tam zavolej. Jinak to nech do toho příštího týdne.

luckyzuzu
14. dub 2016

Holky a co jahlova kase nominal? Ja dneska jinou nesehnala, zkousely ste ji?

werumka
14. dub 2016

@luckyzuzu Jo, tu mám ráda 🙂

luckyzuzu
14. dub 2016

Ok, v tom pripade ji teda dneska zkusim, sice nevim cim ji dosladim, stevii sem dneska nesehnaka uz, ale neco vymyskim 😀. A kolik mleka a kase na ml a gr mate vyzkouseno?

pe_ma
14. dub 2016

@luckyzuzu já právě dosladit nemám čím, tak mi to nechutná...já si navážila kaši na porci podle počtu sacharidů, co mám sníst a mléko pak dala od oka, dokud mi nevyhovovala konzistence

slecnajohanna
14. dub 2016

@werumka já myslím, že to tam zapsaný mít budou. sestra to tam k tomu psala. navíc jsem teda zvracela až po 45ti minutách od dopití, takže snad se většina toho cukru vstřebala... uvidíme. díky moc za reakci!

werumka
14. dub 2016

@slecnajohanna Tak to je úplně v pohodě. Kdyby něco, ozvou se. Žádný strachy 🙂

martinka8338
14. dub 2016

My můžeme sladit nějakým přípravkem? Mě řekli, že ničím...

pe_ma
14. dub 2016

@martinka8338 taky mi vše zakázali, ale holky tu používají stevii a nebo CandyS

martinka8338
14. dub 2016

@pe_ma právě že jsem překvapená...diky

pe_ma
14. dub 2016

@martinka8338 chápu, mě to dr zakázal, že se neví, jak to má vliv na miminko, já si CandyS taky koupila, ale nelíbilo se mu to, tak to nepoužívám...je teda fakt, že si dám jednou za týden 4dcl ochucené minerálky se sladidly, ale to snad není tolik, aby to vadilo...rozhodně sem to ani tak neměla v plánu používat běžně, spíš jen při chuti na sladké tak jednou týdně, ale ted ujíždím na koktejlech z mraženého ovoce a sladké mi v tomto směru nechybí 🙂

terka_37
14. dub 2016

@martinka8338 u Apolinare nam rekli,ze stevie jim nevadi. Asi v rozumnem mnozstvi...Ale me teda stejne chutove trochu vadi.Nebo jsem mozna zrovna narazila na nejakou nedobrou🙂

werumka
14. dub 2016

@martinka8338 Stevie v pohodě. Ale kupovat fakt kvalitní, nejlíp v lékárně nebo zdravé výživě.

sofinkaaisabelka
14. dub 2016

Ahoj. Já měla cukrovku obě těhotenství s inzulinem. Co se týká kaší, ty jsem si dělala na snídani, inst.pohonkovou, špaldovou nebo ovesné. Sladila jsem ji strouhaným kokosem, trochu rozinek nebo goji. Jen se jí nesmí sníst moc. Někdy jsem ji dělala z kokosového mléka Alpro, má míň sacharidů. Někdy jsem si udělala palačinky z celozrnné mouky a namazala dětskou přesnídávkou bez cukru a posipala skořicí a to byla lahoda....

sofinkaaisabelka
14. dub 2016

Jo a stévii mi zakázali, tedy tu sypkou, že je to chemické, ej to podobné jak umělý cukr a ten není v těhu v pohodě.... jedině prý ty listy..

mosquito
14. dub 2016

@werumka je super, že tohle téma tu žije a že poradíš, povzbudíš 🙂 Je fakt, že zajímavé to je a člověk jak musí tak se víc zajímá o to co jí, kdy to jí a dostane se k lepšímu způsobu stravování 🙂 Od příštího týdne jsem doma a jsem zvědavá, jak ty moje vysoké hodnoty ovlivní to, že budu chodit po jídle na procházku 🙂

pe_ma
14. dub 2016

@terka_37
@werumka vidíte, můj dr ani stévii, řekl, že raději si mám dát jednou týdně lžičku normálního cukru, že tam se aspon ví, co to udělá, ale stejně zlobím tou minerálkou :(

terka_37
14. dub 2016

@werumka Rada bych poradila,kde ji sehnat,protoze je fakt lahodna🙂 Ale ja ji koupila u nas v Lysy nad Labem v takovy zapadly zdravy vyzive.Treba v Praze jsem na ni jeste nenarazila..

terka_37
14. dub 2016

@werumka prave jsem koupila ve zdrave vyzive 30g asi za 250,-,je teda sypka,ale vubec mi nechutna,tak nevim🙂

werumka
14. dub 2016

@sofinkaaisabelka chemickej je i paralen. V zahraničí se stevie používá léta běžně. Jen u nás se s tím furt dělají caviky. V té umělé by nemělo být pridaneho nic dalšího, co působí sladivost. Jen ty steviol-glykosidy. Nezkousela jsi i mandlové mléko? Taky nemá moc sacharidů a sladi úplně báječně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru