• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

7. prosince 2016 
@werumka aha taak.
17. dub v 15:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@pe_ma
@vrk
@werumka Holky díky, malej se má ukázkově. Já jsem druhý den po císaři a je to lepší, uvidíme co přinese třetí den. Pak se ještě ukazuje, že mě glukometry nemají rádi. Včera jsem měla lačnou 7, dneska 7, 1, tak mi tu naordinovali dietu 9/1 a i tak mám pocit, že mám na talíři samé sladké :grinning:
17. dub v 19:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@dayella jej :( drž se! no já s dia dietou v nemocnici trpěla, polovinu věcí sem jim vracela a cukr v háji :(
17. dub v 19:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@dayella Jó, dieta 9 :grinning: Moje oblíbenkyně :grinning: Mně teda vždycky přišlo, že jediný rozdíl je, že to jídlo nesladí (mrkvový salát, kompot) a když je něco sladkého, tak nám dají místo toho chleba :grinning: A Ty se pořád měříš na svém glukometru?
17. dub v 19:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@werumka Ne to mě sestřička měřila tím jejich a ještě to napoprvé udělala tak, že mi na kontrolní oroužek nabrala krev a pak to strčila do přístroje. Chvíli jsem si říkala asi nèjaká novinka :grinning: na podruhé už to zvládla ve správném pořadí. Myslela jsem si, že mi to změří laboratorně.
17. dub ve 20:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@dayella Dobrá :grinning: :grinning: Hele ale dřív se to tak fakt dělalo. Nejdřív se dala krev na proužek, ten se pak otřel a pak se strčil do glukometru :grinning:
Měli by to kontrolovat laboratorně, takhle je to fakt orientační.. aspoň na lačno by tu laborku udělat měli.
17. dub ve 20:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@werumka jj, kompot sem taky měla, ale odvahu ho jíst už ne...a pak marmeládu a sladkej čaj!
17. dub ve 20:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@pe_ma Tak nám pití nenosili, mohly jsme si samy natočit na chodbě s cukrem nebo bez. Ale jednou jsem se pobavila, když ostatní paní měly žemlovku, takovou rozblemcanou a jelikož je sladká, tak já jsem dostala pečený kuře s bramborem :grinning: :grinning: Chacha :grinning:
17. dub ve 21:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@werumka no mě sestra řekla, že tento je hořkej...no po prvním napití sem věděla, že není...no ale i hořkej mi přišel sladkej, byl to nějaký granulovaný černý čaj, sem pak zjistila, tak kdo ví, jestli sem tam nepila slazenej :/ a nejvíc mě pobavila sanitářka se sestrou u snídaně...prej dáte se bílou kávu? a já, že jo, pokud není slazená...jooo, tak to já nevím, ona je z prášku a já nevím, co v něm je...no tak sem si dala čaj :D
17. dub ve 21:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@werumka Prosím o radu. Při dnešním ranním měření se mi objevují neuvěřitelné hodnoty. Lačná 5.1, což je v pohodě, ale teď po snídaní po hodině a 10 minutách (dřív jsem to nestihla, byla jsem venku) 1,9. Přitom snídaně byla větší, než normálně - ochucený jogurt a 1 celozrnný rohlík - podle kalorických tabulek 45g sacharidů. Věděla jsem totiž, že si těsně po snídani dám necelých 10minut chůze, odpočinek a pak zase chůze zpět. Při předchozích měřeních jsem nikdy nic takového nezaznamenala, ale nikdy jsem mezi jídlem a měřením nikam nešla, vždy jsem seděla doma, nebo dělala zcela nenáročné činnosti. Ketony v moči ráno nebyly.
18. dub v 08:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte stává se vám,že máte před kontrolou,kdy se máte celý den měřit jako naschvál zvýšené hodnoty než normálně? Možná to mám stresem....mám nervy co bude zítra :(
18. dub v 08:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja taky nechapu uz nic. Perlicka je ze jsem prestala pichat inzulin kvuli alergii a hle - lacne hodnoty 5,1 a 4,7.. Zacala jsem pichat jiny a mam lacnou 5,8.. Tak a ted babo raď!
18. dub v 09:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@alert já bych se na to někdy nejradši vyprdla,sice si inzulín nepicham-zazim,ale aj tak su že všeho někdy paf...
18. dub v 09:33  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@eliska_z Abych pravdu řekla, tak jsem se s tím už u některých těhotných setkala, ale co to znamená, nevim. Obecně jsou lidé, kteří mají sklony k hypoglykémii, i když nejsou diabetici. V konečným důsledku to pak má dopady podobné, jako cukrovka. Ale čím to je, jaké je to pozadí, to nevím. A pořád je tu možnost, že se jednalo o chybu glukometru.
18. dub v 10:08  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@martinka8338 Mám to tak celý život a dobrý lékař s tím počítá, tak se neboj. Je to prostě stres, ten glykémii u diabetiků zvedá nad limit.
18. dub v 10:09  • Odpověz  • To se mi líbí
no tak dneska mám vtipné ráno :D lačná 6,5 a hodinu po jídle 6,8 - to sem nikdy neměla! takže někde je nějaký error a pravděpodobně mi to ted, v druhé hodině poleze nahoru :( super :( no počkám, co za tu hodinu a jdu volat na dia...
18. dub v 10:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@alert Já úplně nechápu, na základě jakých glykemii Ti dali inzulín? Ketony v moči nemáš?
18. dub v 10:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@werumka nooo to já asi nemám takového shovivaveho lekare,sem aj naštvaná sama na sebe....že je to zvýšené a při tom mám stejný režim,jako když se kontr.jen tak ...
18. dub v 10:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@martinka8338 Ale ty dny, co tam máš před tím, je to měření, ok, ne?
18. dub v 10:17  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@werumka ketony v moci mam ++ rikala. Nevim uplne co to znamena. Dala mi inzulin po tom co jsem dietou tejden nedokazala docilit spravne hodnoty rano na lacno.. Ale jak vidno, tak by to mozna i slo bez toho.. No nevim, je fakt ze dcera je ted nastydla a trochu to na me prskla, tak si myslim jestli to nemam zas vyssi i kvuli tomu.. Je to proste kazdej den jinak a ja to nejak neumim ustalit.
18. dub v 10:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@alert Pokud máš v moči ketony, tak tělo hladoví a vyšší glykémie je z toho. Inzulinem se to logicky ještě zhorší. V první řadě to chce upravit jídlo tak, abys měla dostatečnou druhou večeři, která pokryje tu noc. Co jíš před spaním? Kdy vstavam a kdy jdeš spát?
18. dub v 11:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Jenze ja prave naopak docela hresim, takze o hladoveni podle me nemuze byt rec.. Jako az nejak moc jsem to zatim neresila. Vecer v 10 jsem snedla cokokulicky v mliku nepichla inzulin a rano mela 4,7. Dalsi vecer jsem snedla jablko po nem vecer jsme mela 5.8 pichla inzulin a rano mela furt 5,8. Myslim si ze jim uplne spatne a je na case koupit baterku do kuch.vahy a zacit to trochu vic resit.
18. dub v 11:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@alert hresit sladkym je vec trochu jina, tam snis rychle sacharidy, ktere jdou rychle do krve a rychle zase pryč. Narazove zvednou glykémii, ale nepokryji Ti tu pauzu mezi jídly, takže jednoduše řečeno většinu toho času hladovis a navrch si zbytečně prudce zvedne glykémii po jidle. Na noc je proti nutné jíst dlouhé sacharidy, mléčné výrobky, pečivo. Jablko je rychlý sacharid, takže si z toho určitě sama vyvodis, že většinu noci jedes na zásobní cukry z jater, jejichž odpadním produktem jsou právě ketony. Když tohle budeš dodržovat, můžeš být v klidu bez inzulínu. A pokud vynechas sladké, tak máš šanci se mu vyhnout i v pozdějších fázích těhotenství.
18. dub v 11:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@werumka Díky, taky se utěšuju tím, že je to chyba glukometru. Protože teď hodnota necelé 2 hodiny po svačině (měření před obědem) 5,3. Ale k svačině jsem si teda přibrala zase o krajíc chleba víc (jinak samozřejmě i k snídani i k svačině byla kromě pečiva i zelenina - kus okurky a rajče).
Uvidíme, co mi na to zítra řekne dr. až budu volat výsledky z dneška.
18. dub v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@eliska_z Myslím, že se fakt jednalo o nějaký ulet glukometru. Vzhledem k tomu, že lidi bez cukrovky si obvykle glykémii doma neměří, tak vyvozovat nějaké závěry je blbost. Pokud jsi snědla o chleba víc, tak to prostě bez cukrovky člověk normálně zpracuje.
18. dub ve 12:05  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Holky, máte některá zkušenost s tzv. funkční hypoglykémií - tzn. nikdy nejsou zvýšené glykemie (ani po zátěžovém testu atp.), ale (i přes dietu s dlouhými sacharidy a bílkovinami) nižší hladinu cukru (2,9-3,2) třeba 2 hodiny po jídle (při aktivitě)? Ráno ketony v moči na + výjmečně na ++ (i přes jídlo před spaním). Dle dr. se to dá řešit jen dietou, případně se najíst i v noci....
18. dub ve 12:05  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@werumka právě že úplně kraaasa
18. dub ve 12:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@mama4tata Teď jsem zrovna o tom psala :slight_smile: to je vtipná náhoda :slight_smile: ano, jsou lidé, kteří na hypa trpí i mimo těhotenství. Ale je potřeba vyloučit jiné příčiny (hyperinzulinusmus). Ale reálně jiné řešení, než které pises, asi není.
18. dub ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@martinka8338 No vidíš, to je důležité :slight_smile:
18. dub ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@werumka no mě dělali vyšetření už dávněji, když jsem ještě nebyla těhotná a tohle mi doktor tehdy řekl... :slight_smile: děkuji
18. dub ve 12:59  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek