• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

11. prosince 2017 
@werumka a dekuju za uklidnění. Fakt jsem z toho hodne spatna, na netu nenajdu, ze by to někdo bral...
20. dub 2016 v 19:21  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhra já to chápu! tohle bych taky nerozdýchala, mě stačilo, že u inzulinu je, že pokud jste těhotná, ihned to oznamte lékaři a domluvte se, co dál...ale pa sem se uklidnila, ptž sem to s dr vl probrala, že sem těhu, proto mi dá tohle...takže pokud tam je, že se nesmí, tak bych taky pochybovala!
20. dub 2016 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhra Oni už asi tak nějak přepli na to, že se to předepisuje normálně a asi už jim teď ani nepřijde důležité o tom víc informovat (protože přece i v příbaláku u paralenu je napsáno, ať se v těhotenství nepoužívá). V zahraničí se metformin předepisoval těhotným ještě o dost dřív, než u nás. Myslím, že kdyby se přišlo na něco zásadního, tak se posléze u nás těhotným nepovolí. Ale to samozřejmě nevysvětluje, proč Tě neinformovali.
20. dub 2016 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma To jsem moc ráda, že Ti to s tou kaší tak hezky šlape! Tak uvidíš, třeba po porodu můžeš zaexperimentovat s dalšíma příchutěma :slight_smile:
20. dub 2016 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka já taky! díky za typ! ještě nějakou koupím, rýžová dochází....ujídá mi ji i přítel :D jen teda s notnou dávkou cukru, marmelády, nebo granka!!! bídák!!! :D hl sem ráda, ře sem sebrala odvahu testnou tu jahodu do toho, prostě sem se přesvědčila, že to bude nula nula co do množství cukru, ale hodně chuti a ono to fakt vyšlo! :slight_smile:
20. dub 2016 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma u paralenu je alespoň, ze mas konzultovat s lékařem... Tady je neuzivejte, pokud jste tehotna, a pokud plánujete otěhotnět, převede vás lékař na inzulin....
20. dub 2016 v 19:30  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhra právě! taky bych se na to dr zeptala...zavolej jim a dej vědět!
20. dub 2016 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pe_ma zavolám. Co nevim je, zda trvat na inzulinu, nebo je to OK, jen plasim, prtz mi to nevysvětlila.
20. dub 2016 v 19:40  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma přece jen si rikam, ze snad proboha u apolinare vi, co dela
20. dub 2016 v 19:41  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhra já bych se zeptala, že tě to prostě překvapilo a že víš, že se léky nedávaly, tak se na to chceš zeptat a uvidíš, pokud tě odpověd neuspokojí, tak bych jí na rovinu řekla, že bys raději inzulin...
20. dub 2016 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhra Určitě vědí, co dělají. Jen to blbe podali :slight_smile: Souhlas s @pe_ma - pokud by ta odpověď byla neuspokojivá, řekni si o inzulín.
20. dub 2016 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mela ted problemy ohledne alergie na inzulin ale prasky mi rekla moje diabetolozka ze zakazane sice nejsou, vyresili by muj problem ale ze ona osobne by je v tehu nejedla a ze mi je tedy ani nepredepise.. Zkusili jsme jiny inzulin a pohoda.
@zuhra
20. dub 2016 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alert Myslim, že Tvůj problém by žádné léky nevyřešila a spíš by ho ještě zhoršily. Tvoje doktorka se měla v první řadě zajímat o složení jídla, konkrétně druhé večeře...
20. dub 2016 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alert každopádně dekuji za reakci, nemuzu narazit na holky, co by Metformin brali na gdm...
20. dub 2016 ve 21:43  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka jojo to ona se zajimala, vse mi rekla co mam jak delat, v dr. chyba neni :wink: ja jsem ta co dela obcas dietni chyby, jenze mam lacne hodnoty mizerne uplne od zacatku tehu at jim co jim a az ted s tim 2. inzulinem se zacinam nejak srovnavat a ujasnila jsem si co jist, co ne a bez nej je to ok, podruhe na prd takze doufam ze mi snad tech 6 jednotek denne neuskodi..
20. dub 2016 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alert Určitě neuškodí, pokud dieta nefunguje, tak je to nejlepší cesta. V první řadě se vždycky na úpravu lacne zkouší úprava a složení druhé večeře. Prostě to nesmí vést k hladovění. A alergie už je tedy ok?
20. dub 2016 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka jo vypada to dobre (tuk tuk tuk ) :sunglasses: s dietou uz se snad zacinam taky nejak prat lepe, tak doufam ze se blyska na lepsi casy. Diky
20. dub 2016 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@werumka veru, po 36. Tt by ty hodnoty mohly začít klesat, ne? Nevíš - nebo jde nejak rict - které hodnoty te lacne jsou uz prusvih? Kolem 6?7?
20. dub 2016 ve 22:22  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alert Tak to je super, určitě si to sedne a s jídlem budete brzy kamarádi :slight_smile:
20. dub 2016 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhra Většinou po 35. týdnu se začnou hodnoty ustalovat - moje osobní zkušenost je ta, že glykémie začaly lépe reagovat na inzulín. Nebo se spíš nezhoršovaly. Ale je to zase individuální.
S tím průšvihem - je to zase o nějaké dlouhodobé kompenzaci a dalších faktorech. Ty limity (do 5,1 mmol/l ze žilní krve) jsou prostě postavené na nějaké studii. Samozřejmě, že když budeš doma měřit glykémie kolem šesti a ze žilní Ti vyjde pět, tak je všechno v pořádku. Pokud by i ze žilní vycházely hodnoty třeba nad 5,5, tak tam už to problémy udělat může. Ale fakt nechci dělat nějaká stanoviska a závěry. Vidíš sama, jak je cukrovka proměnlivá a individuální.
20. dub 2016 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka rozumim.... Ja nechapu, proč mam brát neco, co neni poradně ozkousene ani asi nezabere jako inzulin, kdyz existuje inzulin.....
20. dub 2016 ve 23:12  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhra Myslím, že ta úvaha doktorky vedla směrem, že Tvoje hodnoty jsou lehce zvýšené, ale na inzulín to ještě není a asi nechtěla, abys pak měla inzulín třeba na poslední 3 týdny těhotenství. Tak tomu takhle chtěla předejít...
21. dub 2016 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě z ničeho nic spadl cukr! já tomu nerozumím! na výkyvy sem zvyklá, ale směrem nahoru! :D
21. dub 2016 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma A jenom dneska a naráz? Průtoky pupečníkem Ti na ultrazvuku měřili?
21. dub 2016 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka placenta byla v úterý ok...v pátek mi to vyskočilo hodně nahoru a v pondělí a dneska mám nízké...snídaně běžně 9,4 a ted 6,8 a 7,1 a to jím pořád stejně...prostě najednou ukázkové hodnoty
21. dub 2016 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma Pro jistotu bych si skočila na kontrolu, pokud by to trvalo i zítra nebo pozítří, teď už se na to musí dávat pozor a radši na kontrolu častěji.
21. dub 2016 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka na kontrolu na gyndu?
21. dub 2016 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ona mi teda spadla i ta lačná, ale to sem si říkala, že je tou kaší...
21. dub 2016 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma Jojo, na gyndu, aby koukli na ultrazvuk, přeměřili průtoky. Je lepší mít na to žádanku z diabetologie, ale měli by Ti to v pohodě udělat i bez toho, u diabetiček jsou na to zvyklí.
21. dub 2016 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka v úterý jdu na dia...myslíš, že nemám čekat? trochu si mě vylekala...v poradně sem byla v úterý na velkém utz a podle dr bylo vše ok...a to už sem měla v pondělí nízkou snídani...
21. dub 2016 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek