Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

terka_37
24. dub 2016

@alert Ještě mám moc ráda tuhle kalkulačku http://www.lecbacukrovky.cz/nutricni-kalkulacka , když něco vařím, naklikám navážené množství a ono se mi to hezky sečte samo🙂 Někdy mi tam některá potravina chybí (to jsou ale spíš takové ty netradiční), tak ty dopočítám na kalorických tabulkách.

zuhra
24. dub 2016

@alert taky to miluju.... Vstanu v 6 a hrůza, za dvě hodiny bud OK, nebo kolem 5,8

vendulka27
25. dub 2016

Dobre rano....holky jak to vidite?Na testach ranni 4.7 hodinu po snidani 7.8 hodinu po obede 6.8

werumka
25. dub 2016

@pe_ma Myslím, že ty kalorické tabulky jsou fajn, když už si s tím člověk chce trochu vyhrát a chce víc experimentovat. Když se s dietou začíná, určitě je lepší nějaký jednodušší rozpis, kde už jsou různá jídla napočítaná. Je toho najednou hodně a není lehké se v tom zorientovat tak rychle.

werumka
25. dub 2016

@vendulka27 To je v pohodě, hraniční je akorát ta hodina po snídani, ale tam se to dá upravit případně složením jídla. Ale na 35. týden úplně v klidu a teď už by se glykémie zhoršovat neměly.

pe_ma
25. dub 2016

@werumka no mě třeba řekli, že je pak problém v tom, že to počítá i zeleninu a tak...což počítat nemám...já se fakt řídím tím svým rozpisem a hotovo 🙂
jinak včera měřící den a snídaně obvyklá 9, oběd před 5,4 a po 6! nechápu a večeře taky 6,7 a už to nelezlo nahoru, takže mě to poslední dny začalo pěkně lítat :( no zítra kontrola, tak sem zvědavá! hodně!

pe_ma
25. dub 2016

asi bych si měla napsat, na co se chci zítra zeptat, páč je mi jasný, že na polovinu zapomenu :(

zuhra
25. dub 2016

@pe_ma no drz se. Mne se to začalo horsit ten 32. Tt

pe_ma
25. dub 2016

@zuhra díky! já mám právě pocit, že od toho začátku 32tt se mi to hooodně zlepšilo...což sem tu řešila s Verčou, docela mě to vyděsilo

zuhra
25. dub 2016

@pe_ma ja jsem vzala prášek jednou, hodnoty mam 4,8, 5,1, 5,6, 5,7.... Porad nevim, jestli to zobat, v tydnu jim brnknu. Ja mam hlavně strasnej problem nejíst, jak usinam v těch 5 rano:(

zuhra
25. dub 2016

Rikam si, ze to tak děsně na ten prášek byt nemuze, kdyz se do starých hodnot vlézu..

zuhra
25. dub 2016

A mam hroznou chuť na meloun - s nadšením jsem zjistila, ze na tom neni se sacharidy zle🙂

zuhra
25. dub 2016

@pe_ma tak jestli ulitla jedna hodnota, tak se snad nic nedeje

pe_ma
25. dub 2016

@zuhra jako není to ideální, ale podle mě ani řádná katastrofa...a zkoušelas třeba se najíst i později? někde sem četla, že třeba skleničku mlíka kolem 3 ráno...ale nevím, jak moc je to vhodný...

pe_ma
25. dub 2016

@zuhra jj, meloun je 240g na 10g sacharidů 🙂 já takto frčím na jahodách, těch se může taky hodně :D
mě to právě hodně kleslo ve většině měření

zuhra
25. dub 2016

@pe_ma podle me jsem zkoušela, co slo... Pozdeji, vic, min, mléčné, nemlecne....

pe_ma
25. dub 2016

@zuhra hmmm...tak to už fakt nevím :(

zuhra
25. dub 2016

@pe_ma ale sklenici mlika nevypiju ani kdyby me mučili🙂

pe_ma
25. dub 2016

@zuhra ne? já ho piju na chut :D a popravdě bych vypila i litr najednou, těch 200ml je mi málo :D

werumka
25. dub 2016

@zuhra A pořád špatně spíš?

werumka
25. dub 2016

@pe_ma Jo takhle, já je vždycky používám, když chci znát sacharidy v nějakém konkrétním výrobku. Zeleninu jinak taky nepočítám.

pe_ma
25. dub 2016

@werumka no já si tam psala přímo celá jídla, konkrétní porce, když sem si měla psát jídelníček...

werumka
25. dub 2016

@pe_ma Ahá, tak to já ne, já si to sčítám v hlavě sama 😀

pe_ma
25. dub 2016

@werumka no já už ted taky...ale v té době sem honila každý gram...ted už vím a vážím "jen" přílohy, ovoce a mléčné výrobky, jinak nic...

werumka
25. dub 2016

@pe_ma To jo, ty začátky jsou krušný 🙂 Kdy jdeš zítra na tu kontrolu?

zuhra
25. dub 2016

@werumka jo děsný🙂 uz teda alespoň vic, ale kdyz od tri, tak pohoda, většinou od 5 do 10ti... Pak si lacni vid🙂

pe_ma
25. dub 2016

@werumka ráno, na půl 11 🙂
@zuhra tak to spaní nezávidím!

werumka
25. dub 2016

@zuhra Hm, to ty lačné pak fakt moc vypovídající nejsou. A na dia jsi to říkala?

zuhra
25. dub 2016

@werumka mne teda vylezl i ten dlouhodobý z 30 na 35. Nerikala, je to tam vždycky hr hr🙂

werumka
25. dub 2016

@zuhra To jo, ale to je takový klasicky vzestup mezi 30. a 35. týdnem. A pořád je to v normě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru