Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

zuhra
28. dub 2016

@terka_37 ten rozestup by myslim mel byt cca 8 - 10 hodin

terka_37
28. dub 2016

@zuhra to jsem si právě nebyla jistá, jak dlouhý má být. Já takhle měřim po 6 a třičtvrtě, tak je to asi málo.

zuhra
28. dub 2016

@terka_37 jeste určitě napíšou zkušenější, ale podle me je to malo🙂

pethaa
28. dub 2016

@terka_37 dnes jsem se ptala v dia poradně kdy se ráno měřit, a bylo mi řečeno po probuzení, kdyz začneš spalovat, tak cukr jde dolu a výsledek je zkreslený :-/

martinka8338
28. dub 2016

Holky kam mám jít prosím na ty kaše,které mate k druhé večeři? Nebo značka je jaká,?

zuhra
28. dub 2016

@martinka8338 ja mam nomina

martinka8338
28. dub 2016

@zuhra a to se kde pořídí?

pe_ma
28. dub 2016

@martinka8338 taky mám nominu a vetšinou mají ve zdravé výživě, jinde sem po ní nekoukala

martinka8338
28. dub 2016

Dekuju holky

vejik85
28. dub 2016

Se musím dneska fakt smát 😆 přijdu do dia poradny, stydlivě vyložím pečlivě vyplněný a složený papírek s naměřenými hroznými hodnotami, až je mi fakt těžko to ukazovat a sestřička jen na doktorku "další v pořadí" ... Můj mozek zbystří a fakt, prý jsem 5. v pořadí se stejným glokometrem, která má příšerné ohodnoty 😂 že prý nám dali nějaké nové přístroje a vypadá to, že jsou špatné.... Ovšem, moje hodnoty z krve jsou i tak velice špatné, tak paní doktorka mi dala jiný přístroj, dneska až do zítřejší snídaně se budu ještě měřit a pak teda kdyžtak zítra naklušu pro inzulín.. Ale stále mám naději! 😊 ikdyž říkala, že se stejně zítra asi uvidíme... Hned dopo jsem to zkusila jen tak ze srandy a normálně jsem zírala... A teď oběd to samé - nový mi ukázal 6.8 a starý 8.0

zuhra
28. dub 2016

@vejik85 mam ten cerny

zuhra
28. dub 2016

@terka_37 pravda je, ze ten pohyb mozna vadí:(

vejik85
28. dub 2016

@zuhra tak ten už mám teď taky 😆 no, uvidíme, mám čas jen do zítra na měření, ale oběd zatím luxusní 😉

werumka
28. dub 2016

@vejik85 Contour sice nepatří mezi top glukometry, ale ten GlucoLab fakt nechapu, jak můžou distribuovat, všechny přístroje, který se používají u diabetiků a jsou z Koření, jsou vždycky jeden velký prusvih. At už to jsou pumpy nebo glukometry. Jsou levný, ale to je asi tak celý ☹

zuhra
28. dub 2016

@vejik85 to jsou legrace, co;)

werumka
28. dub 2016

@vejik85 z Koreji 😀

terka_37
28. dub 2016

@zuhra to si také řikam:/ Ale teď nevim, jestli dodržovat to rozmezí mezi druhou večeří a měřením nebo měření hned po probuzení:D A jíst druhou večeři někdy o dvě hodiny dřív fakt nedávam, to bych ty jídla nestíhala:D Leda jí, když druhý den vstávám do práce, vynechat uplně...Fakt nevim🙂

pethaa
28. dub 2016

@terka_37 možná jsem prekoukla, ale v kolik mas 2.veceri a kdy vstavas? Ja cca 22-23 a vstávám v 5,30

terka_37
28. dub 2016

@pethaa druhou veceri mam vzdycky ve 22 a kdyz mam volno,merim tak v 7:30, kdyz jdu do prace,tak 4:45.

werumka
28. dub 2016

@terka_37 Já bych to v klidu nechala tak, jak to děláš. Změřit hned po probuzení a dojíst se pak v práci. Pokud víš, že o dvě hodiny později už je lačná ok, tak nemá smysl z toho dělat vědu a přesouvat kvůli tomu jídlo. Pokud máš hodnotu po snídani v pořádku, neměň to.

terka_37
28. dub 2016

@werumka Zda se to takhle rozumne🙂 Po snidani mam vzdy mezi 4,5-5,2, takze parada...

pethaa
28. dub 2016

Aha, ja myslela, ze resis lacnou

werumka
28. dub 2016

@terka_37 Tak bych to v klidu nechala - pokud ty lačné hodnoty o víkendu, kdy vsáváš v 7.30 jsou ok, tak není co řešit. Jen si to k tomu poznamenej, aby to doktor viděl, kde je ten rozdíl.

terka_37
28. dub 2016

@pethaa jj,lacne;)

zuhra
28. dub 2016

Jinak ja po prášku 5,2... Uvidime zitra

zuhra
28. dub 2016

@werumka
@terka_37 to asi zní rozumné🙂 at si to doktor prebere

zuhra
28. dub 2016

Holky, to holandské kakao by asi mělo byt OK, ne?

zuhra
28. dub 2016

A přijatelná zmrzlina asi zadna neni, co:(

pe_ma
28. dub 2016

@zuhra ja ted ujizdim na "domaci zmrzline" - mrazene ovoce (jahody, maliny, boruvky...) a 200ml mlika (nekdy dam trochu jogurtu nebo tvarohu) a jeste zmrzle ovoce s tim rozmixuju ponornym mixerem a neuveritelna lahoda! ;) ono je to tekutejsi, ale kdyby se to vratilo zpet do mrazaku, tak to fakt ztuhne a me to plne uspokojuje moje chute :D

zuhra
28. dub 2016

@pe_ma prave premyslim, ze si nejaké takové zásoby udelam, fakt na zmrzlinu myslim uz tyden a bude hůř🙂 jinak dnes začínáme 36.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru