• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

26. května 2017 
@pe_ma a jestli jsi jela v autě, tak jsem to tak pak vecir bývala vždycky po dlouhý jízdě, chtělo to jen odpočinout:slight_smile:
30. dub 2016 ve 20:18  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pe_ma navíc jestli mas s tim cukrem pravdu, pak ja se porodu vzdalují, hihi
30. dub 2016 ve 20:20  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka pořad si to opakuju...vis jak...
@zuhra jj, taky občas jo, necítím se jinak, než obvykle
30. dub 2016 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhra no ja doufám, ze ani ja, ani dr pravdu nemá!
30. dub 2016 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, já jsem dneska taková zmatená... Po nočním inzulína ta ranní hodnota nebyla tak špatná, zato se mi ale zhoršily všechny ostatní... Jen oběd pbyl v pohodě, ale večeře byla dokonce na 8.6... Přitom minulý týden už byly hodnoty v poho... Je to možné, že mi to ten inzulín udělal, že mi třeba zlenivěla ještě víc slinivka?
30. dub 2016 ve 20:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vejik85 já se v tom nevyznám, ale podle mě je blbost, aby ti zlenivěla slinivka...těžko říct, co to mohlo být, třeba jen náhoda?
pošli trochu cukru...budeme pak obě v klidu! :slight_smile:
30. dub 2016 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma posííílááám :laughing: ne, fakt nevím, schválně jsme si udělala i jídla, které mě zatím nezklamaly... Možná trošku nervy za to dneska můžou, jsem poslední den v práci před MD, tak uvidíme
30. dub 2016 ve 20:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vejik85 Jako zažila jsem to u diabetiků 2. typu, což je vlastně podobné. Že jak je ta slinivka asi v zápřahu a všechno táhne sama, tak když jí dodáš inzulín z venku, tak pak zvolní. Což zase není tak nežádoucí, protože se nevyčerpá. Možná je to známka, že už vyčerpaná byla, těžko říct, někdo to tak má a někdo ne...
30. dub 2016 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vejik85 no já už na ověřená jídla nevěřím :D vždycky ok a pak si to dám a mám 11, takže už to neřeším, ale ted ten pokles mě vyděsil, já zvládám výkyvy nahoru, dolů ne :D
ale ty nervi to klidně můžou být :slight_smile:
30. dub 2016 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pe_ma Přesně tak, ověřený jídla neexistují. Každý den je jiný. Já jsem fakt nikdy nezažila dva stejné dny :slight_smile:
30. dub 2016 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka však i ze tvé zkušenosti čerpám :slight_smile:
30. dub 2016 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pe_ma Tak tak, člověk pak vidí, jak je ta slinivka dokonalý orgán a není dobré pokoušet její výkonnost a trpělivost :slight_smile: protože bez ní je to o dost těžší :slight_smile:
30. dub 2016 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@werumka jj, no ja si ji odrovnala sama... ale tak ještě trochu funguje, tak sem na ni zvědavá po porodu, ale ještě mesic bych si na zjisteni rada počkala, zase až tak zvědavá nejsem!
30. dub 2016 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@pe_ma Myslím, že ještě hodně práce zastane, neboj :slight_smile:
30. dub 2016 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@werumka ja se nebojím, to vůbec! Prostě to beru jako fakt a hotovo, v zázrak tady nevěřím, jen tajné doufám, spis sem zvědavá, jak to budu s mítinkem zvládat, ale všechno musí jít!
30. dub 2016 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma Budeš to zvládat, neboj, to nejhorší, co se může stát, bude to, že budeš mít třeba dva měsíce nechutny glykémie. No a co. Tak si to prostě zas sedne. Všechno ma svůj čas.
30. dub 2016 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak snídaně za 6...takze jedeme dal v nízkých číslech...lacna teda 5,3...ale u snídaně fakt nevím, tam mam od středy zvednuty inzulin, ale i tak to podle me spadlo, takže zítra asi zavolam do porody a domluvim se s dr, jestli dojet, nebo až ten ctvrtek
1. kvě 2016 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma zavolej, ale urco se nic nedeje:slight_smile:
1. kvě 2016 ve 12:25  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska delam profil a dobry... Lacna se pohybuje kolem 5,3, tak jsem zvedava, jestli inzulin bude, nebo ne. A padá na me melancholie - malá bude ted v květnu, ideal někde konec
1. kvě 2016 v 18:42  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe_ma jak je, uz jsi klidnější :slight_smile:?
1. kvě 2016 v 18:48  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhra já se nakonec po obědě neměřila, po večeři asi taky nebudu a zítra uvidím...už sme doma, cestu sme nějak zvládli, tak snad vše ok :slight_smile: trochu mě největší panika opustila, ale pořád sem z toho nesvá!
jakápak melancholie?! těšit se máš! ;)
1. kvě 2016 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pe_ma tak to je fajn, mozna to byla i trochu nervozita z te cesty:slight_smile:
1. kvě 2016 v 18:55  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhra taky si myslím, že sem prostě byla 160km od domova, takže ted se budu cítit líp...uvidím...si říkám, že možná se zítra změřím a případně bych se v úterý v porodce zeptala, jdeme na prohlídku sálů
1. kvě 2016 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pe_ma to vis ze jo, za ten klid to stojí:slight_smile:
1. kvě 2016 ve 20:32  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pe_ma ja asi zavolám uz zitra, snáším ten prášek lépe a mam hlásit lacne, rozhodnou o inzulinu
1. kvě 2016 ve 20:36  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhra tak to budu držet palce a pak napiš co a jak!
1. kvě 2016 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak lacne na prascich kolem 5,3, nicmene inzulin nenasazujeme:slight_smile: mam volat, pokud polezou k 6, pak bychom resili
2. kvě 2016 v 09:32  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhra super!
2. kvě 2016 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj bojovnice, říkaly jste, že kolem 30.tt se u cukrovkářek hladina cukru zvedá. Já jsem dne 31+1 a cukr mám po jídle kolem 5-6mmol. Na diabetologii mi opět potvrdili,že někteří lékaři vymýšlejí blbosti. Nicméně dietu stále mám. Přiznávám, že ji nedodržuji striktně-občas bábovka,občas nanuk :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: V pátek jsme byli na měření a malá měla 1587g. Obvod hlavičky a vzdálenost temenních kostí odpovídalo +- den, bříško měla o týden a dva dny menší a stehenní kosti zase o týden delší :grinning: Pokud bych měla vážně cukrovku, tak by byla větší už teď, nebo ne?
Jinak perlička: diabetoložka se chlámala, že v poradně pro riziková těhoteství si z ní asi dělají prdel, protože tam posílají jak na běžícím pásu hraniční hodnoty,ale pak volají, zda mají poslat paní, která měla hodnoty 4,6-10-8 :grinning: :grinning:
2. kvě 2016 v 09:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rony77 ono každé tělo reaguje jinak...mě od 30tt taky cukr spíš klesá, mě dr řekl, že pokles cukru značí blížící se porod...a u cukrovky není nezbytně nutné, aby bylo mimi větší, naše je o cca týden menší...
2. kvě 2016 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek