Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

nonnni
14. srp 2014

@bielamacka to pichnuti necitis, to je na tom to nejmensi 😉

ilonne
14. srp 2014

@bielamacka Hlavně GDM už je to od 5,1 - jsou nová kritéria. Viz www.tehotenskacukrovka.cz

bielamacka
14. srp 2014

@elnika no vida, já bych neměla problém nejíst ani ten pařížák, ani ten chleba 🙂 ale toho inzulínu se bojím hodně....

nonnni
14. srp 2014

@bielamacka hele, ber to tak, ze neprijit na to, ze cukrovku mas, tak toho osirani bude postupne daleko vice.

Hrozi jednak to, ze ty si oddelas slinivku a budes mit cukrovku i po porodu, nafurt....pro dite hrozi nadmerna velikost, ale nedovyvinute organy, problemy se srdcem, hrozi spatna funkce placenty a muj favorit, mas 5 x vetsi sanci na to, ze dite zemre in utero 😖 Nehlede na to, ze dite cukrovkarek musi byt testovane po narozeni na hypoglykemii, aby nezkolabovalo. To vse by bylo daleko vetsi osirani, ver tomu...takhle se drzis, trosku pocitas a vidis prcka casteji na UTZ...

elnika
14. srp 2014

@bielamacka tak nemas zakazany salaty,horke cokolady s hodne procent kakaa jen dodrzujes sacharidy a je jedno co si das 🙂 .myslim,ze neni ceho se bat,neprivolavej si to,mysli pozitivne 🙂

nonnni
14. srp 2014

@ilonne to jo, ale tohle bylo jen z glukometru, schvalne co vyjde z krve🙂

bielamacka
14. srp 2014

@nonnni no já jsem pokérovaná, ale to píchání do prstu mě z nějakého důvodu zneklidňuje.... tetovací jehla je prostě něco jiného 🙂

@ilonne no tak ta sestřička na těch odběrech asi nemá přesný informace....

bielamacka
14. srp 2014

@elnika jo, máš pravdu, člověk by to asi neměl tak hrotit.....

elnika
14. srp 2014

@bielamacka pozor kazda laborator ma jine hodnoty i kdyz by to tak byt nemelo,ja byla na byvale gynekologii a podle jejich statistik bych vubec nemela cukrovku,takze tak asi....

bielamacka
14. srp 2014

@nonnni no tak to mě opravdu "uklidnilo" 😀

nonnni
14. srp 2014

@elnika to neni laborka od laborky, ale to, ze jsou strare tabulky a nove tabulky (vydane diabetologickou komorou), ktere zatim jeste nejsou platne, ale uz se podle nich maji lekari ridit...je v tom celkove chaos.

ilonne
14. srp 2014

@bielamacka Tak z prstu to může být zkreslené, glukometry tuším proměřují i o 1,5 stupně.

bielamacka
14. srp 2014

@elnika no to je hustý ale.... takže co potom teda ty rizika???? To aby si člověk hlídal a zjišťoval všechno sám.... se teď budu bát něco sežrat pomalu 🙂

nonnni
14. srp 2014

@bielamacka no...cos cekala od internetove diskuse, nez uklidnit 😀

Ale pockej do zitrka, tahle hodnota z glukometru je fakt jen tezce orientacni.

elnika
14. srp 2014

@nonnni nojo ale neni to fer,melo by se jet podle jednych platnych tabulek nez ty druhe vyjdou v platnost a ne ze si budou kazda laborka delat co chteji.

ilonne
14. srp 2014

@bielamacka Navíc do inzulínu máš ještě hooooooooooooooooooooodně daleko. A věř, že i ten se dá zvládnout. Píchám 2x denně. Taky z toho nadšená nejsem,ale s porodem mi ho seberou.

nonnni
14. srp 2014

@bielamacka no prave....me bylo receno, ze ty tabulky upravovali proto, ze jim prilis mnoho cukrovkarek propadavalo sitem a pak se hromadily problemy v pozdejsich stadiich tehotenstvi...takze tomu utahli oteze, ale nevim, jestli je to pravda...

elnika
14. srp 2014

@bielamacka jist muzes vsechno, krome sladkosti,ale pocitat 🙂

nonnni
14. srp 2014

@elnika ale to neni na laborce, ta jen vyhodnoti vysledky a preda tvemu gynekologovi, ten te posila do dia poradny. Spis je problem v tom, ze se nekteri lekari nedostatecne vzdelavaji a pak to vypada tak, ze posilaji na zatezove testy na odber jen jednou po dvou hodinach a pak tehotnou vyhodnoti, jako zdravou, ac ona je jasny cukrovkar.

elnika
14. srp 2014

@nonnni jasne ale rikam,byla jsem ve dvou a kazda ma jine hodnoty duvod?Kdyz se maji ridit podle jednych?

nonnni
14. srp 2014

@elnika jako doktorky?

elnika
14. srp 2014

@nonnni no primo v laborce a kamaradka mela taky jine hodnoty z laborky,videla jsem tri rozlisne hodnoty jak je to mozne?

nonnni
14. srp 2014

@elnika ja ti nerozumim..v laborce prece jen zmeri hladinu cukru v krvi, vyhodnocuje to pak gynekolog...jake hodnoty mela ona v laborce oproti tobe?

Ledaze by ji rekli, ze se to posusuje podle tohoto a ukazali ji nejake hodnoty a tobe jine, tzn, ze jedna mela stare a jedna nove tabulky, ale ve vysleku lekar na to ma kouknout a pokud jen jedna hodnota je hranicni podle starych i novych tabulek, tak je to cukrovka. Laborka vubec nic neposuzuje, nevyhodnocuje...to je na lekari.

bielamacka
14. srp 2014

@nonnni jojo, to je přesně ono, moje doktorka říká "hlavně nečti internetový diskuze" 😀 a sama cukrovku u prvního dítěte měla, tak asi ví, co a jak....

@ilonne a kolik jsou ty hodnoty pro inzulin?

@elnika no já jsem držela 2x nízkosacharidovou dietu, když jsem chtěla zhubnout, já s tím omezením sladkého, bílého pečiva, těstovin atd. nemám problém..... ale když říkáte, že to píchání se do prstu atd. není taková hrůza.... uvidím, co mi řeknou, až ty výsledky přijdou....

nonnni
14. srp 2014

@bielamacka toho pichani se fakt neboj...jestli je to jedine, co te desi, tak fakt nemusi🙂

elnika
14. srp 2014

@nonnni me bylo receno,ze kazda laborator ma ty tabulky a posila gynekologovi a ti co maji zvysene hodnoty tak tam to primo pisou,tak mi to bylo receno.

nonnni
14. srp 2014

@bielamacka blbe je, ze pokud mas jednou tehotenskou cukrovku, tak je velka sance, ze se bude opakovat a bude v dalsim tehotenstvi horsi...
@ilonne ti o tom muze vypravet.

Ale fakt se nedes...jsou DALEKO horsi veci, tohle prestane obtezovat tak po tydnu, az si zvyknes😉

elnika
14. srp 2014

@bielamacka fakt se tim netrap🙂 neni to nic,neboli to a ani to neni neprijemne.

nonnni
14. srp 2014

@elnika to je jinak...kazda laborator na ten papir pise hodnoty a podle toho, na co jsou zvykli (stare, ci nove tabulky), tak jim to automaticky vyhodnoti s timto znakem , jakoze dobry, nebo ne....ale to neni nic, cim by se mel gynekolog ridit, ten ma vedet, jake jsou aktualni hodnoty uznavane diabetologickou poradnou a vyhodnotit vysledky podle toho a nenechat to na pocitaci se zastaralym programem.

To vypada, ze vase laborka jede podle novych kriterii a tvoje kamaradka byla v nejake, ktera ma porad program podle starych, ale i kdyby jim tam vedle toho nakreslila laborka sneka, tak je na lekari vyhodnoceni tech vysledku.

elnika
14. srp 2014

@nonnni je to ale blbe fakt.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru