Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

pe_ma
15. kvě 2016

@vejik85 určitě to zvládneš! a není nikde psané, že se ti to taky zhorší! máš ještě nějaké komplikace, jo?

vejik85
15. kvě 2016

@pe_ma Komplikace je moje výška 😀 mám jen 146cm, tak se bojí, že se malé u mě nebude už na konci líbit... tak uvidíme...ofiko termín mám 21/7, ale říkají, že nejspíš začátkem července už budu mít malou u sebe 🙂

pe_ma
15. kvě 2016

@vejik85 aha...to chápu, ale tak hl je, že dr si vás pohlídají a vše bude ok 🙂 já sem zvědavá, jak to bude u mě 🙂

zuhra
15. kvě 2016

@vejik85 jeste budes rada🙂 po 37 ukončení uz donoseny a nebudeš muset mit strach a bojovat s cukrovkou🙂

vejik85
15. kvě 2016

@pe_ma Určitě bude dobře 🙂 u nás všech 😉

zuhra
15. kvě 2016

@vejik85 ja mam plánovaný cs, ale az 39+, to jsem teda zvedava🙂

vejik85
15. kvě 2016

@zuhra Já jsem ráda už teď při té představě 😀 už teď je fakt to břicho obr na tu moji výšku, tak bych si ještě 2 měsíce neuměla představit 😀 ale s cukrovkou jsem si už celkem potykala, myslím, že to není žádná hrůza... prostě vstanu, změřím, píchnu inzulín, celý den jím a pak večer zase píchnu, vezmu prášky a jdu spát a tak je to každý den 😀

pe_ma
15. kvě 2016

@vejik85 ta poslední věta mě pobavila, ale je to tak :D taky to tak mám...vstanu, změřím, bodnu, najím, bodnu, najím, bodnu, najím, najím, bodnu, najím, najím, bodnu, změřím, spím :D a pokud je měřící den, tak je to ještě o to větší zábava :D

vejik85
15. kvě 2016

@pe_ma noo, vždyť joo...já mám teda jen noční inzulín a před snídaní, tak se tolik nebodám, ale o to víc jím a měřím se zatím obden celý den, ikdyž bych ani nemusela se tolik měřit, tak mě to celkem baví 😀 zvlášť když mám nové jídlo, tak mi to nedá a musím se změřit, jestli jsem to vychytala nebo ne 😀

denousek
15. kvě 2016

@vejik85 já prave taky jsem zvedava kolik mám to mi ty prouzky ani nevyjdou :D

zuhra
15. kvě 2016

@vejik85 ja jsem z ty cukrovky nervózní, kdyz se nedaří drzet v normě...

vejik85
15. kvě 2016

@zuhra To věřím ☹ mě ta lačná taky ještě trošku vyvádí z míry, ale už jsem zkoušela snad vše, jak to zlepšit a pořád nic, tak už tak trošku přestávám řešit ☹ snad se mi podaří udržet v normě aspoň ty jídla

denousek
15. kvě 2016

@vejik85 a kolik ji mas tu lačnou

zuhra
15. kvě 2016

@vejik85 ja jsem to ted mozna skonila sama, jim hodne ovoce, tak jestli ten narůst neni tim a tydny tehu

vejik85
15. kvě 2016

@denousek od konce dubna do zhruba 9.5, se mi dařilo ji mít pod 6, většinou 5.3. - 5.9., jednou dokonce 4.8., pak to ale vyskočilo a nedostávám se pod 6...takže tak 6.1. - 6.5. ( a to už mám 20 jednotek inzulínu a 2x tableta Stadametu večer)

pe_ma
15. kvě 2016

@vejik85 tak já mám inzulin 5x denně a pokud se měřím - co třetí den, tak to se měřím 8x, jinak 2x...vlastně nedělám nic jinýho...neumím si představit u toho chodit do práce, nebo mít už doma caparta!
ze začátku sem se taky měřila víc, ale ted už jen veeeelmi výjimečně něco změřím a to, že to nejde pod kontrolu prostě zkouším vymazat z hlavy, ale ne vždycky mi to jde...

vejik85
15. kvě 2016

@pe_ma to znám, já chodila do práce ze začátku, vlastně ještě celý duben a měla jsem co dělat si tam chystat to jídlo a včas měřit ☹ taky to tak i dopadalo ☹ jsem fakt ráda už teď doma, kdy se na to můžu soustředit... a ty máš jen těhotenskou cukrovku nebo jsi měla i dřív?

pe_ma
15. kvě 2016

@vejik85 no já sem "naštěstí" od začátku doma, tak se mi to snášelo líp, možná hůř...těžko říct, ale já bych se svojí prací ten režim ani nedala...
cukrovku mám zjištěnou od 10tt a podle výsledků je dr na 99% přesvědčen, že mám klasickou DM2, 100% jistotu budeme mít po porodu, ale naděje tomu nedává a já taky ne...takže začátky byly hodně těžké...strašení od doktorů atd...v hlavě to mám pořád, ale zavřené někde hluboko a nemyslím na to...

vejik85
15. kvě 2016

@pe_ma já jsem zase horký adept na to, že mi to zůstane, tak jsem taky zvědavá ... Ale zatím si to nepřipouštím 😉

pe_ma
15. kvě 2016

@vejik85 proc myslis? pokud je to klasicka GDM, tak po porodu nebudes mit po cukrovce ani pamatky ;)

vejik85
15. kvě 2016

@pe_ma dle doktorů mám až 85%šanci na cukrovku kvůli mé nízké porodní váze (1900g), ale ve 40.týdnu... Prý takhle malé děti mají celý život problémy s metabolismem a s cukrovkou skoro musím počítat... Teď je jen otázka, jestli mi dá ještě na pár let klid 😉

pe_ma
16. kvě 2016

@vejik85 ty jo...to sem ještě neslyšela! tak to držím palce, at není tvůj případ!

vejik85
16. kvě 2016

Dneska je fakt divný den! Nejdřív jsem ráno pořádně zaspala, takže když jsem se snažila změřit lačnou po x hodinách, tak vylétla pěkně do výšin (6.9), aneb měření jsem prospál, ale dobře se vyspál 😂 pak jsem si dala ok snídani, svačinu... No a pak se mi udělalo tak nehorázně slabo, že normálně manžel mě donutil loknout si sladký Coly a od té doby mi je už líp... Takže fakt zajímavý den ☹

pe_ma
16. kvě 2016

@vejik85 lačnou neřeš...stane se...vyspání je taky potřeba 🙂 a tu colu chápu, to sem měla v pátek, jak mi bylo hrozně...hl, že už je ti dobře! 🙂

vejik85
16. kvě 2016

@pe_ma tu lačnou jsem neřešila, ale fakt je něco špatně... Cokoliv dneska sním, tak mám stále hlad 😂 a to jsem i k obědu měla těstoviny s masem, s hráškem a mrkví, aby mi to pořádně dalo a stále hlad 😳 ale aspoň ta slabost je pryč, ikdyž na maraton se necítím 😆

pe_ma
16. kvě 2016

@vejik85 tak já mám po těstovinách vždycky hlad, toho se nenajím...ale asi dneska blbej den, no :(

zuhra
16. kvě 2016

Ja mam taky dnes den na omdleni teda

zuhra
16. kvě 2016

Holky, jak je spravne ta lacna? Po šesti hodinách jsme mela 6,9, za dvě dalsi hodiny lacneni a spánku 5,1..

werumka
16. kvě 2016

@zuhra Lacneni by mělo trvat aspoň 8 hodin a limit je 5,1 ze žilní krve.

zuhra
16. kvě 2016

@werumka tak jsem snad OK... Nelitala jsem nikde, jen vstala na wc, zmerila se a usnula🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru