• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

2. prosince 2016 
@pe_ma
@denousek když si dáš do tvarohu nebo kaše tři jahody, tak to nevadí, je to nula nula nic. Ale každopádně jeden tvaroh je sacharidove málo, v tom bych viděla zásadní problém.

@denousek zkus si k tomu tvarohu dát ještě ten chleba. Lacnit maximálně 10 hodin, pak už by Ti glykémie zase ležela nahoru.
17. kvě v 11:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@luckyzuzu Jasně, však to není žádná tragédie :slight_smile: buď se přidá nebo ubere, a netrpí tím jídlo.
17. kvě v 11:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@werumka takze když vecer dam chleba v 10 tak v 7 by to mělo byt ok jo? tvaroh jsem si dala jahody a 300ml mlika tak myslis ze lepsi v tech 10 ještě spis pecivo jo
17. kvě v 11:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@denousek no jen kousnout nebude úplně ono, ale rozdělení snídaně je super, praktikovala sem ze začátku :slight_smile: a já snídám do hodiny po probuzení, hned do sebe nic nenacpu a ještě beru léky, které musím půl hodiny před jídlem...
@luckyzuzu jj, určitě, může se to zlepšit a pak ti ho vysadí :slight_smile: u GDM není nic jisté :slight_smile:
17. kvě v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí
no ja to rozdeleni snidane moc nechapu :D prece když vstanu a uz si něco dam tak uz se to bere jako snidane a za hodinu se mam merit ... ne az po te druhé...
17. kvě v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@denousek Jojo, místo toho mléka bych klidně dala pečivo. Můžeš zkusit chleba s pomazankou z tvarohu a vajec.
17. kvě v 11:34  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@werumka tak sem to myslela :slight_smile:
17. kvě v 11:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@denousek Nene, dělené snídaně fungují u GDM mic dobře. Prvni polovinu snídaně si dáš po probuzení, za hodinu se normálně zmeris a az pak snis tu druhou půlku. Po té už se nemeris a pak normálně pokracujes svacinou.
17. kvě v 11:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@denousek ono to je v případě, že máš vysoký cukr po snídani, tak sníš polovinu a za další hodinu polovinu, pak dáš 2 hod pauzu a svačinu...já se měřila před, hodinu po polovině, tedy před druhou polovinou a pak zase hodinu po dojezení, ale tak sem si to zvolila sama - to měření
17. kvě v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@denousek já to diskutovala na dia a tam říkali, že v pohodě, pokud jsou pak obě hodnoty ok :wink:
17. kvě v 11:39  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
no jo ale ja snist jen jogurt tak umru hlady tu hodinu :( jako ja to vydrzim ale hladoveni prave vadi ne??
17. kvě v 11:45  • Odpověz  • To se mi líbí
i jen pul krajicek chleba je malo tu hodku nevydrzim :(
17. kvě v 11:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@denousek jasně, pokud budeš mít hlad, tak to není řešení...já měla problém po ráno to sníst, byla sem zvyklá na snídani jen jogurt a ne 2 krajíce chleba, takže mě to na začátku pomohlo a jak sem si zvykla, tak už jít taky celou na jednou :slight_smile:
17. kvě v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@denousek Však po probuzení snis jeden chleba - třeba se sunkou, s okurkou, rajcetem. A za hodinu další chleba.
17. kvě v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@werumka by me zajímalo proč mam před obedem 8,5 :( rano jsem mela v 8 maly chleba se šunkou a v 10jablko a kousínek toho vecerniho chleba ale jako uz jsem před obedem citila hlad :( je to tim hladem??
17. kvě ve 12:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@denousek Zkus si opravdu důkladně počítat ty sacharidy. Ta snídaně byla sacharidove chudá. Máš mít 40g sacharidů, Ty jsi snědla s bídou 20. A pak sis na to vyhladovělé ráno dala jablko, který slo zase do krve moc rychle..
17. kvě ve 12:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@werumka jenze ja to mam po 1chlebu vysoke to je ne me moc.2uz vůbec ne haha a rajce???po tom mi to skace nejvic
17. kvě ve 12:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@werumka jako ze cim vic se najim tim lip??
17. kvě ve 12:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@denousek Pokud snís málo sacharidů, játra vyrobí cukr samy. A glykémie se Ti zvedne. Když si vezmes, že jsi byla přes nic třeba 9 hodin bez jídla a pak si dáš jen malý krajicek chleba, tak je to pro to tělo (těhotné zvlášť) energeticky strašně málo. A pak si začne vyrábět svoje cukry.
17. kvě ve 12:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Dnešní oběd.dala jsem si 150g a řeknu vám,že bych snědla jednou tolik.mám hlad.budu se muset dojíst okurkou.ale pochutnala jsem si.teď ještě co za hodinu.to jen pro představu kolik je 150g kdo by chtěl.
17. kvě ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@annna79 mnam! dala bych si, ale jak píšeš, měla bych hlad a hl nevím, jestli by mi to bez cukru jelo...
17. kvě ve 12:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@pe_ma já dala do másla pár kapek candys-kapky jako sladidlo co můžu. No ještě jsem dala kousek okurky.:slight_smile:
17. kvě ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@werumka no jo ale když se najim moc tak to taky skočí :D
17. kvě ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@denousek je to alchymie :laughing: musíš najít tu hranici, kdy se najíš tolik, že budou dobré hodnoty i na oběd i ta lační.... A buď v klidu, mě to trvalo asi měsíc
17. kvě ve 13:14  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@vejik85 no a jako kdy se dava inzulin???prece nemůže mesic dr čekat ne??
17. kvě ve 13:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@denousek Musíš se najíst tak akorát. Tzn. Ke snídani 40g sacharidů, ke svačině 30g, k obědu 60g, k další svačině 30g, k večeři 60g a ke druhé večeři 30g. Snídani si klidně rozděl. Ale snaž se to jídlo složit takto. Pikud za den sníš dohromady míň než 190g sacharidů, začnou se produkovat zásobní cukry z jater.
17. kvě ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@denousek noo, jak kdy... Já noční dostala asi po dvou týdnech, kdy ta lační opravdu nešla dolů a před snídaní jsem dostala fakt asi po měsíci, protože ta mi skákala dobrá/špatná... A ještě hodně záleží na dlouhodobém cukru, ten se měří 1x měsíčně
17. kvě ve 13:22  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@annna79 jo tak...mě ho dr důrazně nedoporučil, takže zatím sem měla asi 4x v jogurtu...
@denousek záleží, jak to budeš mít, jestli to bude hodně přes, skákat a tak...těžko odhadovat, jak dr zasáhne...nemůžeš jídlo omezovat do nekonečna, je nějaká hranice, kde už to dolů nesnížíš a nasadí se inzulin, at můžeš v klidu jíst :slight_smile:
17. kvě ve 13:22  • Odpověz  • To se mi líbí
huraaaaaa 6,2 po obede,,,poprvé :D takze zahajuji špenátovou stravu :D
17. kvě ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@denousek a neměla jsi tam málo sachridů? Se mi to zdá celkem málo zase :frowning2:
17. kvě ve 13:33  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek