Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

koncita
19. kvě 2016

@denousek já vím, celý test byl provedený špatně 😠 každopádně cukrovku prostě mám, vím to od včera, musím se s tím nějak srovnat, glukometr dostanu až za týden, takže se v tom zatím plácám...a čekám, že se to bude zhoršovat 😕

koncita
19. kvě 2016

@pe_ma
@pethaa hm, tak ani stevii? Samozřejmě klasická umělá sladidla určitě ne, ale teda ten xylitol a stevii jsem považovala za ok, no uvidíme, co mi vlastně řeknou na diabetologii, ještě jsem tam nebyla...

koncita
19. kvě 2016

@pe_ma k těm sacharidům - zadala jsem tam 1 krajíc chleba, ramu a rajče. Což je pro mě děsně malá snídaně a stejně byl ten zadaný krajíc moc těžký, takže bych těch 40g sacharidů překročila...

pethaa
19. kvě 2016

@koncita xylitol je březový cukr, tedy cukr, akorát se nevyrábí jako řepný no

pe_ma
19. kvě 2016

@koncita zeptej se na to - dr mi vyloženě řekl, že na to nejsou studie, co to v těhu dělá, tak raději ne...já teda nejsem svatá a občas si dám, jak sem psala měla sem tak 4x to candy 2 kapky a pak tak jednou za 14 dní si dám nějakou skleničku uměle slazené limonády...sice si to pak vyčítám, ale zase na druhou stranu, nemám toho kvanta a popravdě, kdybych neměla cukrovku, tak sladidla používám a nevím, že se nesmí - v žádných těhu seznamech se zakázanými jídly sem je nenašla a mě třeba limonády a minerálky slazené cukrem nechutnají, takže sem vždycky pila uměle slazené...

pe_ma
19. kvě 2016

@koncita tak to chápu, já mám na snídani 80g pečiva - což je 1 a půl velkého krajíce chleba a mám to za 40g sacharidů - já teda nepočítám na kalkulačce, ale tento přepočet mi dali v dia, tak se ho držím, pokud nekoupím nějaký super chleba, kde jsou sacharidy uvedené, u normálního pečiva jako je šumava nebo nebalené pečivo se řídím tímto...pak je ještě varianta si k tomu dát porci bezsacharidové stravy - hodně šunky a zeleniny

koncita
19. kvě 2016

@pethaa tak nic no, budeme bojovat 😅

pethaa
19. kvě 2016

@koncita dá se to 🙂 a máš před sebou o dost kratší cestu než já ! 🙂 já jím ovoce pouze na dopolední svačinu s tvarohem a jogurtem a co se sladkého týká, tak mi to stačí 🙂

koncita
19. kvě 2016

@pethaa zase nechci vypadat jako chudák největší, co si jenom stěžuje. Ono to je totiž všechno způsobený tím, že jsem odjakživa šíleně rozežraná a teď je to pro mě o to horší....můžu si za to sama a jsem na sebe pěkně naštvaná!

koncita
19. kvě 2016

trošičku jsem doufala, že se mi to vyhne i v tomto těhotenství, v prvním jsem měla ogtt úplně ukázkový...

pethaa
19. kvě 2016

@koncita jo to jsem byla taky, taky mám ráda jídlo, i když nejsem extra tlustá, spíš trošku :DD tak jsem před těhu přibrala cca 5kg, tak jsem si to taky vyčítala, každopádně jsem i díky té těhu cukrovce o začátk nepřibrala zatím ani deko (mám jí zjištěnou od 10 týdne), tak snad to bude mít aspoň tehle pozitivní vliv a celkově jím asi teď i lépe, než bych jedla bez ní,t ak je potřeba si z toho vzít to lepší 🙂

pe_ma
19. kvě 2016

@koncita naštvaná na sebe nebud, to nemá cenu, ber to jako motivaci 🙂 já měla opačný problém :D já se musela do jídla nutit a první měsíc sem u jídla až brečela, snídani sem do sebe cpala i hodinu! ber to jako příležitost ke změně a navíc s obrovskou motivací, takže se změna podaří 🙂 najdeš si tam cestu, která ti bude vyhovovat 🙂

koncita
19. kvě 2016

@pe_ma koukám, že už se ti to krátí 🙂 kolik teď prcek asi váží? Jak je to s tím, že jsou velká miminka? Jede podle tabulek?

annna79
19. kvě 2016

@denousek já mám taky blbě, opět a cpu se blbou Šumavou. 5,5 a po hodině 8,5.
Už nevím.

denousek
19. kvě 2016

@annna79 čteš to na fb?? to jsou teda k,ávy.... co uz ... kšlu tam na ne když tam jdu tak rpo radu a ony mi jen napisou volej dr proč jako???když mi rekla ze se mam merit 14dni a donest profil...proč bych ji za tyden volala::??mam dojit s merenim pristi tyden tak proč tam polezu o tyden dřív...

koncita
19. kvě 2016

@annna79 kam v Kolíně prosím chodíš na tu diabetologii? Jsi přímo z Kolína?

denousek
19. kvě 2016

myslite za ranni glymča muze stoupnout když se celou noc nespi...ale něco se dela?v noci malej zvracel tak jsem chvili nespala

pe_ma
19. kvě 2016

@koncita krátí, snad ten konec ukočírujeme 🙂 mrně je tabulkové, většinou o 2-4 dny menší, tak sem zvědavá zítra, před 2tt mělo 2kg 🙂 ale my oba s přítelem byli malincí, já se bojím všeho jiného, ne velkého miminka a to od začátku 🙂

pe_ma
19. kvě 2016

@denousek určitě jo, aktivita v noci cukr zvedá

koncita
19. kvě 2016

@pe_ma myslíš, že je možné, že i moje ogtt bylo ovlivněno tím, že jsem noc předtím téměř nespala? Ale ležela většinou, žádná fyzická námaha (syn měl hodně špatnou noc, spala jsem asi 2 hodiny celkem)...

koncita
19. kvě 2016

@pe_ma aha, máš nějaké komplikace a trable? Přeju hodně zdravíčka a ať je všechno v pořádku. Já o tu velikost mimča mám dost strach - jsem po první sekci a teď bych hrozně moc chtěla rodit normálně - cukrovka mi to bohužel asi zkomplikuje, ne-li pokazí úplně 😢

pe_ma
19. kvě 2016

@koncita myslím, že jo, tohle spíš ví Verča, já se v tom zase tolik nevyznám :(

pe_ma
19. kvě 2016

@koncita tak pokud bude držet jizva a miminko nebude obřík, tak to zvládnete 🙂
žádné komplikace...tuk tuk...nemáme, takže jen pořád doufám a věřím, že je miminko ok a že nehrozí žádné komplikace ted na konci 🙂

annna79
19. kvě 2016

@denousek akty nevolám.jdu v ponděli a uvidím co on na to

annna79
19. kvě 2016

@koncita nejsem z Kolína, mám to půl hodinky autem.Ppřímo do nemocnice.4 p kde je porodnice.Vlastně hned naproti porodnímu sálu, ale nemají označené dveře.Rozhodla jsem se tedy in tam kvůli tomu rodit.Kdyby měl malej problém , je tam hned jipka.Kámoška rodila v Nymburce a kluk měl problém s dýcháním.Vezli ho do Motola a pak hned zase do Kolína.

pe_ma
19. kvě 2016

tak dneska na oběd brambory a maso s omáčkou a 6,5 takže to prostě fakt lítá :( na snídani 9, ale měla sem žlutou papriku, tak možná to je tím...no takže dr nevolám, to nemá cenu...

zuhra
19. kvě 2016

@koncita nam ba dia odsouhlasili stevii

terka_37
19. kvě 2016

Holky, jakou si kupujete šunku? Já ji nikdy nejedla, ale teď, jak se ztenčily možnosti, tak mi na chleba s máslem dost chutná. Ale ty balené mi přijdou trochu chemické, u pultu zas většinou moc nedůvěřuju čerstvosti a taky se trochu bojím listeriozy ( když nijak hystericky). Tak zatím občas kupuju v uzeninách z komína na Vysočanech šunku od kosti nebo balené od kosteleckých uzenin s co nejvyšším podílem masa...Máte nějaké typy?🙂

pe_ma
19. kvě 2016

@terka_37 mě ted balená nechtná, dělá se mi špatně, jak ji cítím, takže kupujeme v tescu, nebo v řeznictví v penny, tescu, min 92% chutná mi od kosti, nebo zvonařka (tu ale nevím, jestli je i jinde než v brně)

werumka
19. kvě 2016

@terka_37 Super šunky má A maso (http://ereznictvi.cz/vsechno-zbozi/nase-uzeniny) - nebo přímo řeznictví u Kšány, ale to je na Praze 6. Jsou trochu dražší, ale moc dobrý. My si děláme někdy šunku svojí - v šunkovaru. Je tam jen sůl a maso.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru