Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

vejik85
26. kvě 2016

@werumka
@koncita Holky, já to fakt nebyla 😂 sice jsem alergická na mléko a jogurty jím jen bezlaktozové, ale zase toho tolik nemusím a kafe taky nepiju 😆

werumka
26. kvě 2016

@vejik85 A Ty to bezlaktózové normálně používáš i v těhotenství, ne?

werumka
26. kvě 2016

Ha, tak strana 228 😀
"annna79 @denousek ráno bys měla 70-80g chleba. Já dnes sváču nedala.koupila jsem večerní housky a snědla jsem 1 a 1/2 a už se mi zvedal žaludek.tak jsem se. Dopila mlékem.ráno mi to mléko chybí.Ale v jedné diskuzi mi poradila koupil bezlaktózové mléko. Tak to zkusím .možná in sójové by mohlo projít.A dát si někdy kávu s mlékem kdykoliv béhem dne.no hurá."
Teď ještě musíme dohledat tu diskuzi a budeme vědět 😀

werumka
26. kvě 2016

Na jedné straně ta laktóza může dělat v glykémii paseku, ale zase když tam bude glukóza (byť energeticky to vyjde na stejno), tak ta jde do krve snad ještě rychleji... Tak nevím, tohle už je na mě vyšší dívčí, tak nechci pouštět bludy 🙂

koncita
26. kvě 2016

@werumka tak nakonec prostě zůstanu u obyč mlíka a uvidím, třeba mi tolik vadit nebude 😉

vejik85
26. kvě 2016

@werumka teď ani moc ne... Nebyla jsem nikdy zvyklá pít mléko nebo ho vyloženě používat do vaření ( fakt jen příležitostně na palačinky), ale teď se mi ta alergie nějak moc zlepšila, tak sýry si dopřávám normal, jen ty jogurty se bojím a sem tam si dám ke svačině finský bezlaktozový( možná tam je jen snížená laktoza) a občas si dám bezlaktozový cottage... Ale vše spíše ke svačině

werumka
26. kvě 2016

@vejik85 A glykémie po něm ok?

vejik85
26. kvě 2016

@werumka Raději nevím 😀 proto si ho nikdy nedávám k večeři nebo u hlavních jídel, aby mi to kdyžtak nevyskočilo a nikdy si ho nedám plnou dávku, vždy ho doplním ke svačině chlebem nebo si dám do toho ovoce.

koncita
26. kvě 2016

Tak dnešní první profil, vím, že se to časem bude zhoršovat, ale mám radost....lačná 5,0, potom 5,8;6,7 a 5,5....

denousek
27. kvě 2016

dotaz... které měření by jste braly jako to lačné,?
když v noci chodite na wc?ve dve ráno z první kapky,spát.v5 ráno z první kapky spát,v pul 7 z druhé kapky a vstavat...

denousek
27. kvě 2016

@werumka sojove jsem jednou koupila bléééééééééééé bych se zblila :D

denousek
27. kvě 2016

@werumka kafe s mlikem piju normalne....

pe_ma
27. kvě 2016

@denousek to posledni ;) taky sem v noci nekolikrat vzhuru...

koncita
27. kvě 2016

áá dnes lačná 5,4 😠

denousek
27. kvě 2016

@koncita to mit tak si piskam ja stae kolem 6

denousek
27. kvě 2016

@pe_ma no ve dve uz nevim to jsem nemerila dneska ale na wc jsem byla pak jsem merila v tech 5 a v pul 7....takze pocitam 5,3 a taky jsem to asi doted dělala blbe když to bylo z první kapky vždy....

koncita
27. kvě 2016

@denousek první kapku utřu, testuju z další....já mám po ránu taky problém. Já vlastně nikdy v noci nespím v kuse dýl než dve hodiny a k ránu je to nejhorší ☹ mám už léta hodně velké problémy se spánkem a teď je to stokrát horší. Navíc syn se budí kolem páté, takže od té doby jsem jakoby vzhůru, jen se snažím ho nějak s manželem zabavit a poleháváme....takže už taky nespím.....měřím teda ale až tak v šest.....

pe_ma
27. kvě 2016

@denousek já třeba nepoznám rozdíl, jestli měřím první, nebo druhou kapku, ale taky měřím z druhé a lačnou beru ve chvíli, kdy prostě vstanu a začnu vyvíjet nějakou aktivitu...i když to většinou znamená jen přesunutí do obyváku, zezobnutí nutných léků a pomalé nachystání snídaně...pokud se vzbudím, jdu se napít, nebo na záchod, a vrátím se do postele, tak ne, i v případě, že pak 2 hod zírám do stropu :D

vejik85
27. kvě 2016

@pe_ma tak to já se přiznám, že občas vstanu mezi 6:30-7:30, dojdu na záchod, změřím lačnou a pak náhodou upadnu znovu do postele a klidně spím dál 😆 a teda taky jsem zkousela 2.kapku krve a nebyl v tom nějaký rozdíl, tak už měřím z první

pe_ma
27. kvě 2016

@vejik85 já už sem si zajela režim, tak ho držím...ono to taky dost pomůže 🙂

vejik85
27. kvě 2016

Ach jooo, tak ve chvíli, kdy mám všechny hodnoty ok, tak mě naštve dlouhodobý cukr ☹ jsem se těšila, jak po měsíci fakt držení diety a všeho se mi sníží a ta mrcha mi ještě vyskočila?!?! Sice "jen"ze 45 na 46, ale i tak je to vysoko, jsem zvědavá, co mi na to dneska na dia řeknou ☹

vejik85
27. kvě 2016

Tak kontrola dopadla dobře, nikdo mě ani nebil ani netvrdil, že tu dietu nedržím 😆 holt prostě prý s tou mojí inzulínovou rezistencí to jde pomalu, ale hlavně že jde... Po tom Stadametu mám denní už v pohodě, ikdyž se jim moc nelíbily moje večeře mezi 7.4-7.8, takže Stadamet mám už 1500g denně... A teď dva týdny se držet a pak by to už mělo jít dolů... Rodit bych měla dle poradny hned v prvním týdnu v červenci, tak to už nějak dáme 😉

zuhra
27. kvě 2016

Tak jsme na světe🙂)

pe_ma
27. kvě 2016

@zuhra jůůůů! veeeelká gratulaceeee! je nádherná! sluší vám to!

pe_ma
27. kvě 2016

@vejik85 takže nakonec pozitivní kontrola! tj super 🙂 taky se ti to už krátí 🙂

werumka
27. kvě 2016

@zuhra To je dokonalá žížalka! Ať je vám spolu jen hezky! Pak napiš jak to probíhalo!

werumka
27. kvě 2016

@vejik85 Žádný nervy, ten glykovaný hemoglobin ještě odráží i tu dobu, kdy jsi neměla inzulín. Teď to začne klesat. Ty máš jaký dlouhý inzulín? Nebo máš jen Stadamet?

terka_37
27. kvě 2016

@zuhra Nádhera, gratuluju! Mějte se jen krásně🙂

vejik85
27. kvě 2016

@zuhra Moc gratuluji, malá je nádherná!!!!

vejik85
27. kvě 2016

@werumka já mám dlouhodobý Levemir 24jednotek večer, ranní Nonrapid 12 jednotek a ještě do toho večer koňskou dávku Stadametu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru