Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

lucienelka
28. únor 2017

@medulinek myslim,ze spodni hranice je snad nekde kolem 3,4?Ale nejsem si jista.

medulinek
28. únor 2017

@lucienelka tak si kdyztak zavolam na dia,stejne hodinu po snidani mam 8,4 a to uz je moc,to znamena,ze bylo ke snidani moc sacharidu? Mela jsem 26g.

medulinek
28. únor 2017

Teda 9,4 mam

lucienelka
28. únor 2017

@medulinek ty to je fakt hodne ta hodnota, ja myslim,ze tech sacharidu ke snidani si mela moc,ale ja se v tom az tak nevyznam jako Verca.Ja si jidlo nevazim.

benesovm
28. únor 2017

@medulinek to je opravdu hodně a 28g sacharidů k snídani není zase tolik. Podle různých vzorových jídelníčků můžeš až 45 g sacharidů k snídani, ale zase jde o to, co si jedla. Mléčné výrobky třeba někdy k snídani dělají neplechu.

medulinek
28. únor 2017

@benesovm no prave jsem mela 60g zitnyho chleba, 40g cesnekovo syrovy pomazanky a jedno rajce. Zadny ovoce ani mliko,ale k druhy veceri jsem mela jogurt.

benesovm
28. únor 2017

@werumka tak děkuji moc za radu. K druhé večeři jsem si dala 2dcl mléka a 20g chleba a ráno jsem měla krásných 4,8. Toho jsem zatím za celou těhu cukrovku nedosáhla tak uvidím jak to bude pokračovat dál.

benesovm
28. únor 2017

@medulinek no já si dát ráno k snídani 60g chleba tak to taky přešvihnu. Já si dávám max. kolem 45g pečiva a pak třeba šunku a sýr - vejce a nějakou zeleninu

medulinek
28. únor 2017

@benesovm fakt? Tak zitra snizim,my mame takovy blby tvar,ze jeden platek byl malo a dva uz teda ocividne moc. Dneska jsem dovezla sumavu,ta pujde krajet lip 😊 doufam, ze to vubec do porodu vychytam. Mam mit za den 220g sacharidu,tak se to musim naucit rozpocitat.

johnirvingfan
28. únor 2017

Holky, nemáte někdo zkušenost s mlékem bez laktózy, což je vlastně "mléčný cukr"? Já si jej včera koupila, protoze mne proste pul litr mléka na den nestaci🙂 Ale samo o sobe bylo sladký, tak jestli tu laktózu nenahrazují nějakými umělými sladidly. Dobre to Teda nebylo.

benesovm
28. únor 2017

@medulinek ale podle mě se zase nemůžeš řídit. Každé těhu cukrovkářce vyhovuje něco jiného. To si určitě vychytáš a když by to pořád lezlo - tak možná dostaneš prášky nebo inzulín a to taky není asi žádná katastrofa. Vždyť už je to jen na pár měsíců.

medulinek
28. únor 2017

@benesovm mně samo o sobě by prášky nebo inzulín nevail,ale vím,že pak rádi porody vyvolávají nebo hned řežou a to bych nechtěla,proto se chci snažit zvládnout to s dietou

lucienelka
28. únor 2017

@medulinek presne z toho duvodu pracuji na odstraneni inzulinu,ja si myslim,ze mi ho napsali zbytecne pri docela nizkych hodnotach a ted jsem si snizila davky na minimum a obcas i inzulin vynecham jako pokus co to udela.No a nedela to vubec nic,hodnoty jsou porad 4,.... Tak uvidim co mi rekne doktorka.

mischel26
28. únor 2017

@medulinek mam v papirech od dr napsano,ze hodnoty nemaji byt nizsi jak 3,4 ale jen u tech,co si pichaji inzulin protoze hrozi sok..v ostatnich pripadech se pry spodni hranice nesleduje...
@johnirvingfan nemam zkusenost s mlekem bez laktozy ale napr.ryzovy mlika apod obsahuji hodne cukru prave tim zranim,kvasenim,fermentaci...neceho takoveho...nevim presne

mischel26
28. únor 2017

@lucienelka taky si myslim,ze ho mam ten inzulin zbytecne....ted jsem si tedy poprve pichla a mela jsem vyssi hodnoty i ketony v moci...no tak nevim...to je hrozna alchymie

lucienelka
28. únor 2017

@mischel26 me doktorka rekla,ze pokud budu mit rano nizsi hodnoty nez 4,4 tak mohu inzulin postupne snizovat.Tak uvidime jak to pujde.

nikolka066
28. únor 2017

Holky potřebuju radu. Je možný abych si k dopolední svačině dala 100 g třené bábovky, a i tak jsem měla po hodině hodnoty 6,1? Zkoušela jsem právě co to udělá a ono nic....A to od začátku měření mám vše v normě...😲

lucienelka
28. únor 2017

alchymie to je silena.Vcera byla na testu na cukrovku moje kamoska a prestoze z krve ji namerili 5,6,tak delali OGTT test.Nechapu!Ja mela 5,1 2x po sobe a nikdo se se mnou uz dal nebavil a automaticky tehu cukrovka.

lucienelka
28. únor 2017

@nikolka066 ja myslim,ze je to mozne, ja takhle delala "pokus" kdy jsem snedla dva zakusky.Za hodinu byla hodnota 6,0. Nechapu.

medulinek
28. únor 2017

@lucienelka tak to je hodne rskantni,mne doktorka rikala,ze je dobre,ze ho nedelali,ze je to pak velky sok pro miminko. Mozna to mohla zkusit odmitnout. Taky me napadlo,co treba ten cukr udela,kdyz fakt ujedu a dam si vylozene neco zabijackyho,ale zatim na to fakt nemam koule,ted jsem zvedava co udelal obed,pred nim jsem mela 5,7 tak uvidim za tu hodku

nikolka066
28. únor 2017

Holky vy se měříte i před oběděm? Já se měřím jen ráno na lačno a pak hodinu po každém jídle 😲

medulinek
28. únor 2017

@nikolka066 mam se ted do kontroly merit 3x tydne pred a po kazdem hlavnim jidle. Holky,netušíte jestli do tech glukometru jdou jakekoliv papirky nebo to vzdycky musi byt stejna znacka?

nikolka066
28. únor 2017

@medulinek tak to má každý asi jinak...je to bordel a hlavně mě štve že pojištovna neproplácí více než 50 proužků. to je žalostně málo teda!😒🙂

lucienelka
28. únor 2017

@medulinek no taky si to myslim,ze je to zbytecny sok pro mimi.... Myslim,ze ona vubec nevedela,ze by to mela odmitnout, doktorka ji rekla,ze je to hranicni a hotovo dvacet.
Jinak ja se sladkym nemela koule v podstate 3,5 mesice co dietu mam.Az ted posledni mesic obcas hresim necim a hodnoty v pohode.Ale ja nikdy nemela hodnoty po jidlech vetsi nez treba 6,5 i kdyz jsem vylozene prasila (knedliky plnene uzenym masem a zeli)

lucienelka
28. únor 2017

@nikolka066 ja se merim i pred jidly 🙂

@medulinek no je to malo, ja si kupovala papirky i zvlast na sve naklady.Jinak papirky ma kazda znacka jine, nepasuji vsechny do vsech pristroju.

werumka
28. únor 2017

@nikolka066 Ahoj! Při dietě máš od pojišťovny nárok na 400 proužků. Je to schválené a zanesené do tabulek už dva roky 😉 Když napíšeš mail na svou pojišťovnu, tak Ti to jistě potvrdí, můžeš si pak tu odpověď přinést k dr. Před jídlem se u GDM není potřeba měřit. Jsou důležité hodnoty po jídle.

werumka
28. únor 2017

@medulinek Proužky má každý glukometr svoje 🙂 Nemusíš do sebe nutně nacpat 220g sacharidů - klidně si to rozlož o něco méně, jak Ti to bude sedět. Důležité je, abys k tomu měla dostatečný přísun bílkovin a tuků 🙂

werumka
28. únor 2017

Jinak spodní hranice glykémie u diabetiků bez aplikace inzulínu není. Jde o to, že když máš stabilně o něco vyšší glykémie, tak cítíš příznaky poklesu mnohem dřív, než jiní lidé. Takže když máš třeba obvykle lačnou šest a po jídle se pohybuješ u glykémií nad 8, tak Ti bude slabo už při 4. Když má někdo naopak sklon k nižším hodnotám, tak mu je dobře i při glykémii kolem tří 🙂

medulinek
28. únor 2017

@nikolka066 no prave,ja je vplacam te za tech 14 dni,ptroto se ptam,jestli nejsou nejake uni,ty co jsou stejne znacky,co je ten glukometr tak stoji 500kč a je jich tech 50

@werumka to jsi me potesila,k obedu jsem mela sacharidy jen v bramborach a to jeste jen 11g a nevim,jak bych tam cpala ten zbytek,jinak to tak sedi s tema hodnotama,rano 4,1 a uz mi bylo blbe

medulinek
28. únor 2017

jupí po o 5,7,ani se to nehnulo,jeste me napadlo,ze po snidani jsem jeste lezela a nemelo se to jak spalit a ted jsem uklizela a tak.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru