Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

erlif
6. únor 2015

huraaa, k veceri zeleninovy salat a dve hod po jidle 4,3 !! 🙂 ted se dobnu do prstu na dobrou noc a konci muj prvni merici den 🙂

erlif
11. únor 2015

@saraha1 prosím Tě, jaké máš hodnoty po ránu, před snídaní? Já se nějak nemůžu dostat pod 6... a fakt nevím, co bych ještě měla zkusit.... 😨 😖 Naštěstí po snídaní jsem na hodnotách 4,7 což už je zase dobré...

saraha1
11. únor 2015

@erlif je, promin, ze jsem nereagovala predtim, neoznacila si me, tak jsem nevedela, ze pises. Hele, ja po jidle teda zas tak malo asi nikdy nemela. Ale nezapomen, ze zelenina neni moc jidlo. Doufam, ze v tom salatu bylo i nejaky maso, vejce, pripadne kousek peciva k tomu!
Hele, to znam s tema rannima hodnotama. Trvalo mi mesic, nez jsem zacala mit lepsi hodnoty pod 6!!! |Jak jsem to psala. Ja delala vsecko mozny, orisky pred spanim, zakysanou smetanu, kousek peciva, kefir, zmrzlina. A az jakmile jsem sla na dovolenou pred dvema tydny, takze klidecek, vic spanku, tak se mi to vyrazne zlepsilo. Obcas mi to vyskoci, ale prumer za poslednich 10 dni mam 5,6!!! Po snidani je to horsi, zacinam s nizsi hodnotou, vetsinou uz hladova jak vlk (hned po probuzeni se tsim na snidani), a ono to m tendenci pak vyletet po ty snidani, proto si ji davam radeji mensi a zvetsim svacinu. Je skvely, ze ty mas po snidani tak krasny cisla. To je za dve hodiny, ze? Hlavne to chce, aby clovek jedl fakt brzo po probuzeni, ne ze vstanes, hodinu litas po byte, pak jdes merit a snidat. To ti pak stoupne. Ja merim do 10 minut od vstavani a nejpozdeji do pul hodiny jim,

erlif
11. únor 2015

@saraha1 Měla jsem v tom salátu grilovaný kuřecí steak, já bych se ze zeleniny samotné nenajedla, to bych toho musela sníst alespoň kilo 😀 No už jsem k večeři vyřadila chleba.. fakt jsem si nic včera nedala, co by mi mohlo způsobit ten ranní nárůst...
no a teď jsem se měřila po hodině po snídani a 9,3 ach ju ☹ no ještě se zmeřím za půl hoďky /tj. 2hod po snídani/ a uvidím co bude za číslo.. a to snídám to, co vždycky krajíček chleba s okurkou a šunkou... a nikdy mi to takhle nevylítlo.. no asi je to pech se dneska měřit a ty hodnoty zapisovat 😖
jojo ty krásné hodnoty byly dvě hoďky po jídle (po snídani 4,7 po obědě 6,7 a po večeři 4,3 a před spaním 5,8) ale to je z minulého týdne... Já se měřím asi 40min po probuzení (to dorazím do práce) opravdu až před snídaní....

erlif
11. únor 2015

@saraha1 tak slava po dvou hod. 4,7 !!! coz je jako minuly tyden. uffff... ale asi budu muset... nevim rozdelit krajicek chleba na pul krajicku a za hodinu pul krajicku.... :(

saraha1
11. únor 2015

@erlif ja se zeleniny taky nenajim, a i masa musim mit hodne, dkyz teda nemuzeme moc priloh 😀.
Tak to tvoje mreni po ranu je ale docela blby. Mas tam hoden ukonu, co musis rano zvladnout a tvoje telo jede bez dodany energie. Takze si ji jatra tvori..a to tak, ze si vyrabi glukozu a pak ti to stoupne zbytecne. Fakt to nejde, aby jsi se zmerila hned po probuzenia dala teda alespon neco malyho nez zacnes fungovat?
Jo a jeste nezapomen, ze jsi teprve na zacatku diety,ja mela taky ruzny astranomicky cisla prvni tydny. Jen nad 9,9 to kupodivu nevyskocilo. A ted, co koukam posledni dva tydny, tak to nemam ani vic, jak 7,8. Ale je fakt, ze obcasnou prasarnu ( a ze jich pribejva, jak se doma valim a mam cas myslet na jidlo) enmerim radeji 😀.
Ja mela dneska kovaruc chleb 75g, flora light, platek syrta, tri sunky, lzicku dzemu a lzici jitrocelovyho siruzpu na kasel (skoda, ze ma tolik cukru v sobe, ale neni mi moc dorbe, tak se neda nic delat). Dela to dohromady 42g sacharidu, coz bezne tolik nedavam. A rano jsem mela 5,2. Uvidime, co to se mnou teda udela. Napisu, co jsem namerila, budu merit asi po hodine a ctvrt, to mam vetsinou maxima, po hodine jeste mi to vetsinou stoupa, co jsem stihla vypozorovat 🙂.

erlif
11. únor 2015

@saraha1 asi si zkusím večer dělat snídaně a jíst to za pochodu.. ráno se změřím hned po probuzení tj. 5.50 ale na tram musím vyjít v 6.03 takže cestou na tramvaj zvládnu něco sníst... a uvidím jak to půjde.. třeba ta hodnota bude fakt nižší.... ale spíš musím asi vymyslet večer.. jestli ještě něco sníst, aby mi to ráno tak nevylítlo... dneska si budu k večeři dělat zeleninový salát.. takže se změřím i zítra ráno.... děkuju
Já jsem ráda, že ty hodnoty po obědě mám dobré.. chodím do restaurace, nevařím si, tím,ž e chodím ještě do práce... dneska buď čivabčiči nebo smažák... 🙂 tak jsem sama na ty hodnoty zvědavá 🙂 tak mně to po hodině začne klesat... je to šílená věda 🙂

saraha1
11. únor 2015

@erlif jo, veda to je to je pravda 😀.
Tak ja jsem merila necelou hodinu a pul po snidani, telefonovala jsem dlouho, tak jsem se zapomnela, no a mela jsem 6,8, takze si myslim, ze krasny. Pristi tyden jdu na krev v utery a do dia poradnyv patek, jhsem hodne zvedava, co mi teda vyjde a co mi rekne mudr. Zatim to vypada, ze to zvladam ok, ale do 35. tydne se to muze jeste zhorsovat. Ale uz to je presne 8 tydnu, co mi cukrovku zjistili, pres mesic drzim dietu, a rekla bych, ze se nic nehorsi..tuk tuk.
Je, koukam ze mate v planu Lukae..to je muj manzel, a klucik by byl taky 🙂. A Kacenka je moje svagrova 🙂.
S tema obedama je to zradny, teda hlavne urcity jidla. Treba takova svickova je hrozna, to clovek nemuze skoro se najist, ma hodne sacharidu jak omacka, tak knedliky. Ale tak snad si vyvbiras dobry prilohy. Deska delam bramborovy knedliky (poprve v zivote), tak snad se podari 🙂.

erlif
11. únor 2015

@saraha1 to jsou krásné posnídaňové hodnoty.. tak snad se na ně dostanu taky, koupila jsem si papírky do glukometru a budu se hezky měřit častěji.. jen ten můj ukazováček bolí jak čert 🙂)) Já do diaporadny jdu 24. a k dr. do poradny přístí týden v úterý.. tak se těším.. naposledy mi dělali ultrazvuk když jsem byla hospitalizovaná na začátku ledna v 24tt... jsem zvědavá kolik drobeček váží a jak se mu daří 🙂
Manžel je taky Lukáš ale teda pořád doufá, že čekáme kluka, ale vypadá to na holčičku, jen má pořád nožky u sebe, takže je to takové, že možná přeci jen.... 🙂
Jojo vím, že knedlíky jsou na prd a já miluju rajskou a že ji dělám sladkou.. no počkám si.... i když třeba by překvapila, kdybych si trošku dala, pak nějaký pohyb.. dopadlo by to dobře... no mě tenkrát překvapilo, že jsem si dala zapečené noky v restauraci s tomatovou omáčkou, paprikou a měla jsem dvě hodiny po obědě 4,6, což mi přijde luxus, fakt jsem se přejedla... za 5min mám měření hodinu po obědě... tak snad mě z té hodnoty neklepne 🙂 Jéé, to držím pěsti, bramborové knedlíky jdou celkem v poho, ale záleží na bramborách, takže se občas nepovedou....

werumka
11. únor 2015

@saraha1 Ahoj! Koukám, jak Ti to krásně utíká a hezky šlape, to mám radost!

@erlif Ahoj, zkusím pár typů - na noc je nutné jíst nějaké sacharidy - zeleninový salát s masem žádné nemá a pak se přes noc dostaneš do ketoacidózy. Ta pak může i za vyšší lačné hodnoty.
To měření po probuzení je velmi důležité - najíst se můžeš i chvíli potom, ale jakmile se změříš až po nějakém pohybu, tak glykémie citelně vyleze. Mluvila jsem o tom s diabetologem a ten říkal, že když si sportovci chtějí ráno zvednout glykémii, tak si dají krátký běh. Zkoušela jsem to i u sebe, protože když jezdím na odběry na lačno - což je tak hodina po probuzení - tak hned po probuzení mám třeba 4,5 a když tam dojedu mám 7. Proto to pak vychází zkreslené.
Z ukazováčku si krev neber. Ukazováček a palec - to jsou dva prsty, ve kterých je nejvíc citu a nejvíc bolí. Píchej se do prostředníčku, prsteníčku, malíčku - střídej je. Bude to lepší.

erlif
11. únor 2015

@werumka Moc děkuju za rady!! jsem ráda za jakoukoliv 🙂 Zkusím zítra ráno píchnout se hned po probuzení a dát si něco k snědku jak radí @saraha1 a uvidím, kolik mi vyjde...
Když já mám problém, že mi to z jiných prstů neteče... a to je fakt zahřívám, masíruji, ale vymačkat kapičku je fakt boj 🙂))) takže je pro mě lepší rozpíchat si ukazováček, kde stačí málo a krve teče víc než dost 🙂)))) ale je fakt,že jediný malíček jsem nezkoušela... přijde mi moc malý a křehký 🙂
Já jsem si právě k večeři dala půl krajíčku chleba šunku sýr okurku a ráno jsem měla 6,5 :( ale je fakt, že mi možná fakt pomůže to ranní měření hned jak vstanu.... i když dneska po snídani krajíček chleba a po hodině 9,4 ☹ ale po dvou už jsem měla 4,7 - možná se budu muset vzdát chlebíka... :(

werumka
11. únor 2015

@erlif Nene, naopak - jíš strašně málo a pak to dělá takovouhle paseku. Je potřeba si naopak dát k večeři nějakých 40g sacharidů a pak ještě před spaním ideálně 20g - nejlépe ve formě mléčného výrobku. Ve chvíli, kdy budeš jíst málo, tak ten organismus bude reagovat zběsile, protože si bude muset vyrábět cukr sám. Jakmile nebudeš hladovět přes noc, ustálí se i hodnota ráno po jídle.

erlif
11. únor 2015

@werumka a já si myslela, že ranní vysoká hodnota může, že večer jím naopak hodně.... nenapsala jsem to úplně celé.. já si dám k večeři někdy v pět krajíček chleba obložený... a v sedm si dávám jogurt a mléko nebo mléko sýr a okurku, právě že dřív jsem si dala chlebík a ráno pak měla 6,5 tak jsem se vyděsila, že to mám z toho... a kolem půl desáté chodím spát a to už nic nejím... ale opravdu nehladovím, jsem naopak fakt jedlík 🙂

werumka
11. únor 2015

@erlif Dá se to dobře poznat podle ranních ketonů - zkus si koupit ještě proužky DIAphan a změřit ráno po probuzení i ketony. Pokud by tam nějaké byly, tak pak je toho jídla na noc málo. Obecně máš skoro 10 hodin bez jídla a to je v těhotenství dost. Krajíček chleba k večeři - to je 30g sacharidů a to když to hodně přeženu. V těch sedm si dáváš kolik mléka a jogurtu?

erlif
11. únor 2015

@werumka ty proužky si skočím koupit, děkuju. 150g jogurt a 200-300ml mléka

werumka
11. únor 2015

@erlif Zkus ty proužky. Ta druhá večeře je maximálně 20g sacharidů. Může to stačit, ale taky nemusí. Ale po té večeři, která má max. 30g sacharidů bych řekla, že spíš nestačí... uvidíš.

saraha1
11. únor 2015

@werumka ahooj, prosimte, chystam se ti napsat uz partydnu, ale nemuzu se dokopat! Jestli jsi cetla, mam ted rano mnhem lepsi hodnoty, myslis, ze to je tim vic spankem a min stresem? Uz skoro dva tydny jsem doma na dovoleny, materska az od brezna. Jinak si to totiz nedovedu vysvetlit. No, on hodne povi glykovanej hemoglobin, jak si vedu, ze? Tak pristi patek uvidim. Ten predchozi pres 5 tydny byl 32, tak jsem dost zvedava. Jinak temer vsecko, ci vim a rikam a radim ostatnim, mam od tbe! Tak se snad nezlobis... jak rikam, na moje otazky jsi vzdy znala odoved 🙂.

@erlif jo pockej, ty jis naposled takhle brzo, no to bych umrela hlady! Ja vecerim kolem osmy a pak kolem pul 11 si davam neco dalsiho. Vcera jsem poprve po dlouhy dobe zkusila kousek chleba s Lucinou na noc. Vzdycky mi prislo, ze po chlebu jsem to mela horsi rano..a dneska teda tech 5,2 moje druha nejnizsi hodnota. Bych malem radosti bouchla sekt 😀.
Kazdopadne bych ti prala srovnani myho jidla a pak bys vazne nemohla rict, ze jsi jedlik 😀.
No aknedliky dopadly docela ok. Dala jsem min mouky nez bylo v receptu, abych to nemela tolik "sacharidovy", malicko se to tudiz rozpadalo, ale az na taliri pri konzumaci, takze to nicemu neskodi 🙂.
Jinak ja ted picham do levyho ukazovacku, pvni dva tydny nebyl hezkej, zustavaly cerny tecky od srazenin, ted uz je to ok, prijde mi, ze je ze vsech nejvic otupelej a nejmin to boli, i kdyz nekdy se zadari a boli jeste 5 minut po pichnuti 😀.
Tak manzel taky Lukas 🙂.

saraha1
11. únor 2015

@werumka joa jeste zkusim veceri druhou 30g sacharidu. Ja se jeste neodvazila, ale ted,kdyz jsem na tom lip, tak zkusim 🙂.

erlif
11. únor 2015

@saraha1 jojo protože fakt v půl desaté ulehám do postele a do pár minut jsem mrtvolka 🙂 takže jíst později opravdu nezvládám 🙂))) no dneska po bramboru a smažáku za hodinu hodnota 7,5 a to jsem byla přejedená a měla i tatarku 🙂))) fakt to vypadá, že mám problém jen s tím ránem.. až ho vyřeším, fakt se mi uleví 🙂 A možná něco taky bouchnu 😀

erlif
11. únor 2015

@werumka @saraha1 sakra zapomněla jsem se změřit před večeří :( a půl hoďky po véče mám 7,4, takže se změřím za půl hoďky, ať mám alespon hodnotu po večeři... snad nebude doktorce vadit, že tam jednu hodnotu mít nebudu.... ach ju...

saraha1
11. únor 2015

@erlif ono ty rana bejvaji nejhorsi..to jsou ty tehu hormony. Manzel bere prasky na diabetes mellitus a on ma rana zase uplne nejlepsi.
Jo, ja si myslim, ze ti mudr hlavu neutrhne. Uvidis, kolik jsi mela po ty veceri po hodine? Myslim, ze pul hodiny po opravdu nema cenu merit, to se jeste cukr nezpracoval bych rekla, nema to zadnou vypovedni hodnotu.

erlif
12. únor 2015

@saraha1 včera jsem hodinu po večeři měla 7,4 (což byla už stejná hodnota jako půl hodiny po jídle 🙂 )
No a dneska ráno jsem se změřila hned, jak jsem vstala a hodnota 5,1 !!! Teď se ještě změřím hodinu po jídle, ale dostat do sebe hned po probuzení krajíc chleba bylo náročný 🙂 Takže díky za rady, vypadá to, že budu muset o trošku navýšit ty moje svačiny před spaním, protože jsem si ráno měřila ketony a jsou nepatrně zabarvené, ale jen trošičku, akorát jsem si koupila nějaké co měří i bílkoviny i cukr, tak cukr v cajku a ty bílkoviny měli jen malinkatý okraj nepatrně chycený barvou pozitivní... Tak doufám, že bude všechno v cajku, v noci se mi zdálo, že jsem porodila 😀 resp. probudila jsem se bez břicha a měla tak o 4 čísla menší konfekční velikost :D bylo to císařem a já prospala asi úplně všechno i převoz do nemocnice :D

erlif
12. únor 2015

@saraha1 sakra tak hodinu po snídani mám hodotu jako včera 9,4 ☹ tak to vypadá, že chleba k snídani není úplně dobrý, byť jsem měla hezké lačno... ale vím, že po dvou hod od snídaně, budu se pod 5,0.. nebo si budu muset dát jen půl krajíčku a po hodině další... jinak mi to asi vždycky takto vylítne :(

erlif
12. únor 2015

@saraha1 tak tentokrát i po dvou hodinách to moc nekleslo a mám 6,9... sakriš... jdu si dát svačinku....

saraha1
12. únor 2015

@erlif tak ja jsem vstala az ted a teprve jdu snidat 😀. No vecer jsem zhresila pres spanimjsem jeste sla curat a kome maly vecere jsem dala dve kosticky 70% coko, no a rano 5,8. Cekala jsem to horsi, takze jsem vlastne spokojena 🙂. Jo, snidani budes muset asi rozdelit a je super, ze jsi mela rano takhle ukazkove 🙂. Po dvou hodinach mas mit do 6,7, ze? tak to uz by ses blizila, ale asi to vazne rozdel. Udelej si treba tu snidani uz vecer, rozpul, jednu pulku snez hned rano a druhou treba v 8. Svacinu za dalsi dve hodiny. Ale asi bych zkusila udelat i mezi tema dvema rozpulenyma snidanema dve hodiny pauzu, pokud vim, tak to proste neni dobry pro tu slinivku tu pauzu zkratit na min jak dve hodiny.
Ohledne ketonu..ja mam jen ty dia phan prouzky (meri glukozu a ketony), merila jsem jen asi 3x a vzdycky v poradku. Neni se cemu divit, ja vazne nejim malo sacharidu, kazdej den jsem nejaky zhreseni 😀. Skoda, ze jsem sui tehdy nekoupila stejny jako mas ty, i na tu bilkovinu, bych vedela. Ale na poradne to mam vzdycky ok, tak snad to tak zustane. |Nechci kupovat dalsi kraviny, kdyz to nevypotrebuju, ono to ma kratkou zivotnost.

erlif
12. únor 2015

@saraha1 téééda ty jsi spáč 🙂 takhle nespím ani o víkendu když můžu...
No já to beru z hodnot toho papíru o OGTT a tam je 1hod 8,8 a 2hod 7,7 lačno 5,5 takže to zase tak moc nepřešvihávám... ale hlady trpět nesmím kvůli ketonům.. a mně půlka krajíčka chleba k snídani stačit nebude.... ale zase bych pak mohla třeba po hodině okurku a sýr a pak až po hodině tu druhou půlku... tak b to snad bylo v cajku... No já ke svačině měla půlku sušenky a jogurt - vycházelo to přesně na 20g sacharidů.. a měla jsem to fakt před usnutím.. i když udržet to v žaludku byl boj... a hodnoty ráno super.. takže na tom hladovění neco bude... Tak já pocitvka nehřeším a asi to vypadá, že na to dojedu, to je fááákt pozitivní 😀 😀
Já chtěla jen ty dia phan protože stály 130 a tyhle už byly za 230... ale jiné neměli a mně se nechtělo čekat...

saraha1
12. únor 2015

@erlif normalne bych takhle nespala, jenze.. v pul 6 me vzbudi moje curani a nejkdy pes, ze chce vencit, takze nekdy nemuzu pak unsout, a v tenhle tejden jeste po sedmy se vraci manzel z nocni, a to se mi jeste vstavat taky nechce, takze pak usnu a vzbudim se az po osmy. A teda jdu spat kolem pulnoci. Az bude mit jinou smenu, tak to budu mit zase jinak 😀.To mas povoleny zajimavy hodnoty. Obecne bejvaji 5,1; 7,8; 6,7. A to vetsinou chteji ty doktori, aby ty holciny mely jeste nizsi ty po jidle, takze davaji limity jako 7,3 po hodine.
No tak to je jasny, ze pul krajicka chleba nestaci. Jenze ono je hlad a hlad. Ja amm furt porad a ver, ze nehladovim, to, na co je zvyklej zaludek je jedna vec a to, co opravdu potrebujes, je jina. Takze treba krajicek chleba, dva platky sunky, rajce, vajicko..to tvymu telu urcite staci i kdyz bys mela pocit, ze ne. Na druhou stranu muzes oblbnout zaludek jednim jogurtem a kilem okurky a budes se citit vic syta, ale energie z toho moc neziskas..to byl priklad, vis, jak to myslim.
A k ty snidani..tak si rozdel jen ten chleba, zbytek muzes snist, co budes chtit. Takze vajicko, sunku, a k ty druhy casti treba 20dkg syra. Ja se to snazim delat takhle. Takze kyz mam velkej hlad odpoledne na svacinu, tak si vezmu krajic chleba a nasazim na talir kvanta syra, sunky, salamu, okurky..a k tomu velkej hrnek kafe 😀...a najim se. A porad jsem dodrzela mnozstvi sacharidu.
Ty, to je drahota ty prouzky vsecky. No nejvic me stvou ty do glukometru, to je fakt hrozne drahy. Nebo spis je mi lito penez. Jeden vyjde na 8 Kc cca a kdybych chtela merit hodne, tak se nedoplatim.

erlif
12. únor 2015

@saraha1 já chodím pravidelně čůrat ve dvě ráno 🙂 Tak to pak nejsi takový spáč 🙂 Tak jsem si napsala ty hodnoty tvé k tém co mám napsáno já... no a to jsem upřímně v háji úplně 😀 ale fakt je zvláštní.. to první měření, ještě jsem jedla jak jsem chtěla a ty tvé přísnější limity splňuji všechny.. o týden později a je to totálně v háji.... asi fakt někde dělám něco špatně.... jen kdybych věděla co.... zase pokud bych měla splnit sacharidy k snídani tak to vychází na celý krajíček chleba.... no budu zkoumat víc variant... vč. toho rozdělení chlebíka k snídani a uvidíme, jestli něco vyjde hezky.. celodenní měřící den mám zase někdy příští týden.. takže času dost.. včera jsem si koupila papírky do glukometru (402kč) takže se budu měřit a zkoumat.... Jen tedy nechápu když máš potvrzenou těhu cukrovku, proč Ti diabetolog nepředepíše poukaz alespoň na ty papírky... i jedny by pomohly...
jak já už bych chtěla porodit 🙂

saraha1
12. únor 2015

@erlif no ja jsem mela recept na jedny 😀. Ale ty jsou uz davno pryc. Vypotrebovala jsem do dneska myslim 125 prouzku, teda doufam, ze tam jeste 50 mam schovanejch v supliku.
Hele, tak tvuj mudr musi vedet, proc ti pise limity, jaky ti pise. Ta moej zase neresila tu moji lacnu vysokou. A pritom dyz se doctes neco na www.tehotenskacukrovka.cz, tak podle ty pani mudr. krejcovy jsem mela mit inzulin uz pred nekolika tydny. Ten nocni
Hele, ted nevim, jestli ja nerozumim tobe, nebo ty me a nebo nevim 😀. Ten krajicek chleba (podle toho jakej, ja zacala tenhle tejden s kovarovym z Lidlu), tak to vychazi na celejch 40g na dva krajicky, nekdy tri. Tak proste promazes maslem, vlozis sunku, priklopis druhym, rozpulis, snis k jedny pulce jeste vajicko a 100g okurky rano, k druhy za dve hodiny syr a dalsi kus okurky. Dej na to poradnej hrnek caje nebo neceho a tp uz se da ne? Proste tech 40g rozdelit na 20 a 20. A nebo, jak to delam nekdy ja, pokud nejsem hladova jako vlk jako dneska, tak si dam jen 30g sacharidu k snidani a navysim svacinu (30+10g).
Hlavne zadnej stres, treba se ti to casem poda jako u me.

erlif
12. únor 2015

@saraha1 hodně záleží na doktorovi jak to posoudí, ta moje říká, že i tyhle limity, co jsem ti psala, jsou dost šibeniční.. a že to dramaticky nevidí... ale co doktor to jiný názor, skoro jako u nás v práci, co auditor to jiný názor...

Ja kupuju klasickou šumavu, sacharidy počítám dle těch stránek těhu cukrovka.cz a ano vychází to na dva krajíčky.. jenže já si dneska ráno dala jeden krajíček a už mi to takto vylítlo... takže jsem si ten druhý chleba už ani nedávala a spíš jsem zvolila jen malinký kousek a jablko... ale odpo mi chleba už problém ke svačině nedělá, ale to si dávám fakt do těch 20g ani ne a spíš jsem na zelenině a sýru...

Taky si říkám, že až budu doma, tak se to třeba srovná... ale dokud se budu pravidelně měřit, budu z toho akorát vystreslá.. fakt nejsem žádný kliďas 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru