Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

medulinek
29. bře 2017

@werumka to teda jo 😀 Chutě by byly,ale paradoxně na cukry,jak jsem je celou dobu nemusela,ted si predstavuju cokolady a dzusy 😀 porad musim hlidat cas,abych jedla pravidelne,ale snad to lepsi je 🙂

petakaci
30. bře 2017

Holky, moc vás prosím o radu. Dostala jsem inzulín před obědem a před večeří 3j. Konečně mám hodnoty OK. Chtěla jsen se zeptat, zítra mám oběd v práci v 11:30 a poté rodinnou oslavu v 16h, kde zase bude jídlo. Obědnala jsem si dietní jídlo, ale jedná se mi o to, zda si mám před tímto jídlem píchnout a považovat to za večeři a večer si dát něco lehkého a nebo si před večeří normálně píchnout zase. Děkuji za radu 🙂

medulinek
30. bře 2017

@petakaci no pokud to ídlo bude bezsacharidový,tak bych si píchnutí nechala az k veceri

petakaci
30. bře 2017

@medulinek bude to kuřecí roláda plněná listovým špenátem, příloha bude čerstvá zelenina.

medulinek
30. bře 2017

@petakaci tak pred tim bych urcite nepichala,tam bude sacharidu jako safranu

balrozka
30. bře 2017

@werumka Jj, používám radši ty s tou desetinnou čárkou. :D Ad strmější vývoj - aha, tak asi proto. A já se denně pranýřuju, že se nevejdu do hodnot "normální dia těhulky". 😉 Díky zpětně za všechny odpovědi, jak Tobě tak ostatním. Je úžasné, že na to člověk není sám.

medulinek
1. dub 2017

Hm,tak nevim,inzulin navyseny a hodnoty jeste vic v riti nez predtim,to by do toho jeden kopl.
@werumka myslis,ze tu lacnou ovlivnuje jidlo z celeho predchoziho dne nebo jen ty vecere? Jestli trebs nemam vynechat i to dopoledni ovoce?

werumka
1. dub 2017

@medulinek To dopoledni ovoce to určitě nezpusobuje. Muze to způsobovat nedostatek sacharidu obecně, který pak moc zvedá ketony. Ale teď jsi opravdu v těch "nejhorších" týdnech, brzy se to upraví. Kolik pichas a kolik máš? Jaký je rozdíl? Máš i porovnání s ketony, jestli jich po přidání není vic?

lucienelka
3. dub 2017

me se to ted taky zhorsilo, byla jsem na 4,6-4,7 lacne a ted jsem na 5,2-5,5, tak jsem si navysila inzulin o jednu jednotku a cekam co to udela, kdyztak zvednu jeste ☹.

medulinek
3. dub 2017

@werumka ted picham 18j a lacnou hned po probuzeni (fakt mi to tak prijde logictejsi nez merit po hodine behani kolem dcery) mam kolem 5,5,dneska teda 5,3,tak doufam,ze to jeste malicko sleze.Porovnani s ketony nemam,na to by se mely dat koupit v lekarne ty prouzky,ne?

lucienelka
3. dub 2017

@medulinek jo normalne si kup v lekarne ty prouzky,stoji to kolem stovky a je jich tam fakt hodne.

mischel26
3. dub 2017

Ahoj holky,dlouho jsem se nekoukala na mk...tak jak valcite? Ja celkem bidne,co tri dny zvysuji davku inzulinu a stale mam hodnoty nad 6...dnes dokonce 6,5...ale fakt jen ty ranni hodnoty...nejak uz s tim nedokazu bojovat a mavam nad tim rukou,snad bude vse ok a ze bude mimi vetsi mi je jasne,jen doufam,ze nepreroste toho druheho a vejde se do tech 5kil....

medulinek
3. dub 2017

@lucienelka a jmenuje se to prouzky na urceni ketonu? a kdyz v moci budou,znamena to,ze jsem mela vecer malo sacharidu?
@mischel26 taky uz mi dochazi sily,doma se vsichni cpou zmrlinou a ja muzu leda slintat,sve me uz jen to,kdyz prede mnou nekdo mluvi o jidle.Ja navysila v patek a zatim to videt neni,ve ctvrtek jdu na kontrolu a jestli mi to navysi znova - uz ted mam pomalu problem ten pist cely umacknout

mischel26
3. dub 2017

@medulinek Jj,chapu a to furt kupuju sladkosti pro kluky,pecu jim apod...ted samozrejme o vikendu vedra,tak jsme se stavovali na zmrzce a chlap jeste prohlasil,ze takhle dobrou zmrzku uz dlouho nejedl...no,mela jsem chut mu vyskrabat oci...nebo kolikrat tu vedle me ji cokoladu,olizuje se u toho a i mi nevedomky nabidne...proste me to vytaci...kdyby aspon byly nejake vysledky,ale takhle...no,nevim...jako zase tak vysoky hodnoty nemam,jsou na tom urcite i hure...jj,je to tezky co?ja jsem zatim na 16ti,ale dnes uz dam 18...

medulinek
3. dub 2017

@mischel26 tak to muj chlap se snazi byt ohleduplny, ale pak peru nebo uklizim a vsude na me padaji obaly od bonbonu,tycinek a cokolad. Premyslim,jestli neni treba nejaky nanuk,ktery by prosel. Musim se ve ctvrtek zeptat,kdybych treba z Kuby,ktery je tvarohovy oloupala tu cokoladu?

lucienelka
4. dub 2017

Holky mám za sebou ten 3velky utz v 32tt.no malý je trošku větší má 1900GRAMU.Takze zpřísnění dietu a asi navyšuji noční inzulín. Je prave větší přes bříško.... Myslíte, že se to ještě může srovnat? Jsem z toho nějaká špatná ☹.

mischel26
4. dub 2017

@lucienelka Tak to neni zas tak o mnoho vic ne?zhruba tech 200g v 32tt mi prijde ok,na cukrovkarku...

mischel26
4. dub 2017

@medulinek jo na ty ketony mam dia phan

lucienelka
4. dub 2017

@mischel26 no ja nevim prave, chce se mi z toho az brecet.Doktorka rikala,ze kdyby mel mit maly nad 4 kg,tak by doporucovala cisar,ze to neni pro ty porodni cesty vhodne rodit tak velke dite.Ja ted zprisnim rezim a uvidime co to udela, dalsi kontrolu mam za 3tydny!

el_le
4. dub 2017

@lucienelka tak jsem se schvalne podivala na vysledky mojeho utz delali mi ho 30+6 a maly mel 1600g a mam tam takovy ukazatel a je primo uprostred, takze si myslim ze o tyden pozdeji a o 300g vic neni zadna hruza (ke konci se takhle dost pribira,ne?), ale nejsem doktor. 🙂 ale urcite to bude v pohode, budu drzet palce 😉

werumka
4. dub 2017

@lucienelka Neblázni tohle není žádná šílená váha 🙂 A jestli nemáš úzkou pánev (což se v porodnici měří), tak porodíš v pohodě i větší mimčo! 🙂 Takže žádný stres a žádný císař 🙂

medulinek
4. dub 2017

@lucienelka jestli te to trochu uklidni ve 31+4tt 2300g,ted mam odhad porodni vahy 5,1kg v terminu
@mischel26 tak na ne mrknu a jestli to dobre chapu,pokud budou rano ketony v moci,znamena to,ze byl v noci hlad a musim vecer pridat na jidle,ze?

martyina
5. dub 2017

dneska ráno po první tabletce 5,2

mischel26
5. dub 2017

@lucienelka Hele,ber v potaz,ze jsou to jen odhady a ty taky nemusi uplne odpovidat...
@medulinek jj,tak mi to nekolikrat bylo receno,ze to znamena malo jidla

mischel26
5. dub 2017

@martyina to je krasne...

Ja holky dneska 6,8 rano....no me jebne...

medulinek
5. dub 2017

@werumka Veru muzes mi zkusit neco osvetlit? K veceri jsem mela testoviny s lososem a syrem, hodku po veceri 5,0,pred spanim inzulin a pul slunecnicovyho rohliku se sunkou ( zatim jsem s nim na noc problem nemela). Probudila jsem se ve 4 a mela trochu hlad,dala jsem si platek knackebrotu - ma 6,5g sacharidu,hodinu jsem se prevalovala a ted rano lacna 6,8,hlad nemam. Nevis,co se to muze dit?

martyina
5. dub 2017

@kulistice už jsem volala té doktroce co sem k ní chodila, vyptáala se samozřejmě a pak říká no já sem Vás v pondělí chtěla poslat do Ostravy ohledně konzultace.

kulistice
5. dub 2017

@martyina A ty chodíš do Ostravy nebo je ten doktor jinde? A trošku nechápu, že při takovým hodnotách čekala až do pondělí :/ to myslela, že to nějak samo klesne? A jestli po tabletce 5,2, tak to je moc hezký 🙂 tak uvidíš, jak se to bude pohybovat během dne 🙂

martyina
5. dub 2017

@kulistice do Ostravy to mám přes hodku cesty lehce, přitom si myslím že inzulín ti může snad tak obyčejný diabetolog ne? ted se budu měřit po snídani

kulistice
5. dub 2017

@martyina Možná sama uznala, že ti nedokáže poradit, tak tě chtěla poslat někam, kde se tou těhotenskou cukrovkou zabývají...asi se s tím pořádně nikdy nesetkala nebo neví, co dělat, když má někdo takhle vysoké hodnoty...zase na druhou stranu po jejích reakcích buď ráda, že by tě poslala jinam i když sis to zařídila jinak..otázka, zda ten doktor, co máš ty ví dost 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru