Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

anabella_lee
12. říj 2017

@anim1984 No taky se snažím ale už mi to tak nejde jak na začátku. Já mám vyšší na lačno , tak jako ty a po jídle to jde. takže zatím se nic dít nebude a to jsem ráda. Jen se musím více hlídat, na toto jsem fakt slaboch co se sladkého týče, ale musím být tak rozhodnuta jako na začátku, kdy jsem z toho byla dosti vyděšená, a jak jsem poznala o co jde a strach opadl a člověk to začal brát v pohodě tak se ta uzda povolila nějak sama. Ale fakt se to blbě vrací zpátky teda.

balrozka
16. říj 2017

Možná to sem nepatří, ale potřebuju to sdílet. Kdo chodíte do Podolí, možná už víte, že zemřela paní doktorka Andělová (diabetoložka). 😢 Dneska jsem se to náhodou dozvěděla od svého diabetologa. Musím říci, že mne to hodně zasáhlo. Paní doktorka byla velmi lidská a přitom profesionální, neváhala mi třeba na e-mail odpovědět i z domova... Díky její péči je dcera zdravá a nebyla ani přehnaně veliká. Doufám, že odešla bez bolestí a v míru...

werumka
16. říj 2017

@balrozka To je teda smutná zpráva ☹ vím, že byla dlouho nemocná ☹

balrozka
16. říj 2017

@werumka
Nevíš s čím? Já vím, že buď jí to začalo tohle jaro nebo se to začalo rapidně zhoršovat.

werumka
16. říj 2017

@balrozka to právě nevím... ale už je to déle. Minimálně jaro 2016.

balrozka
16. říj 2017

@werumka Aha, dekuju.

werumka
16. říj 2017

@balrozka Není zač, mrzí mě to...

kvietorka
17. říj 2017

ja jdu zrovna zitra poprve do Podoli a jsem objednana k dr. Andelove. Tak ji uz nakonec nepotkam ☹

anim1984
17. říj 2017

Musim se pochlubit. Snad to nezakriknu, ale vypada to, ze uz vim jak na ty sve hodnoty nalacno. Veceret mezo 19-20 (spis bliz k te 19) a uz ctvrty den po sobe mam pekne hodnoty, dokonce jednou i 4,5 🙂) fakt z toho mam radost 🙂

balrozka
17. říj 2017

@kvietorka To mne mrzí. Držím palce a moc Vám přeji, aby její nástupce/nástupkyně byl/a právě tak lidský/á i profesionální zároveň. A hlavně, abyste donosila krásné zdravé miminko!

anabella_lee
21. říj 2017

Tak jsem skoncila v porodnici na kapackach a rozhani mi pravidelne kontrakce.snad to plne zabere aby tam mala jeste nejakou dobu byla kdyz jsrm 34.Tyden.jinak je v poradkuba cipek je zavreny.snad tomu tak bude i dale.mala ma pry 2000gramu. Drzte prosim palce at nerodim císařem predcadne.diky

anim1984
21. říj 2017

@anabella_lee drzim palce, at to zabere a mala jeste chvilku vydrzi.

kvietorka
22. říj 2017

Holky prosim nemate nejake dalai tipy jak snizit ranni hodnotu nalacno? Pres den mam.hodnoty od 4,7 do 6. Ranni hodnota se pohybuje kolem 5,6-5,7.
Mam vzdy 2.veceri kolem 21h vecer, vstavam v 6h rano. Zkousela jsem v noci kolem 2h rano jeste snist kousek zitneho chleba nebo vypit 1dl mleka ale hodnotu nalacno mam porad kolem 5,7. Co dalsiho jeste muzu skusit?

jullli
22. říj 2017

@kvietorka ja teda nevim, ale osobne bych zrusila druhou veceri... Co to s merenim udela

fandysek_1
22. říj 2017

@anabella_lee držím palce, ať mala ještě vydrží a jdete brzy domů.
@kvietorka mě nepomohlo vůbec nic a musela jsem si začít pichat inzulin. Zkus jiný typ druhé večeře. Kousek sýra + zelenina. Mě mléko glykemii zvyšuje + měření má být nalacno ráno
Tudíž 8 hodin bez jídla. Zkus tedy druhou veceri i úplně vynechat.

kvietorka
22. říj 2017

@fandysek_1
@jullli
diky holky skusim jeste 2.veceri uplne vynechat nebo zmenit slozeni 2.vecere.

anabella_lee
22. říj 2017

Tak pokud to bude vse ok pujdeme zitra domu🙂 a doma klidovy rezim aby tam mala zustala co nejdele.drzte prosim palce. Jinak cukr mam ted dost vysoko diky kortikoidnim injekcim co jsem dostala dve pro dozrani organu male kdyby nahodou chtela ven drive.mam dietu i v nemocnici ale snidane i večeře pecivo no ☹
Rano na lacno 8,5 a po grahamivem rohliku se sunkou to bylo 10. Jsemzvedava co po obede.no ty kortikoidy to delaji.bude to par dni pry.

fandysek_1
22. říj 2017

@anabella_lee tak snad těch pár dní se cukr nezblazni a pak to zase vrátíš zpět. Držím palce, ať mala ještě vydrží 🍀

anabella_lee
22. říj 2017

@fandysek_1 jo taky si myslim ze cukr ted dulezitejsi neni.zase se pak srovna.diky

anabella_lee
23. říj 2017

Tak nás pustili domů, jsem ale sledována již na rizikovce v porodnici. snad tam malá vydrží co nejdéle,držte prosím palce.díky moc.

lentilkah
23. říj 2017

@anabella_lee To je dobre, hlavne doma odpocivej.

anabella_lee
23. říj 2017

@lentilkah ano to dělám. do toho je malý nemocný na antibiotikách tak se o něj stará manžel. abych odpočívala

dayella
23. říj 2017

Dnes se mi narodil cvalda Dominik s porodní váhou 4370 g a délkou 49 cm plánovaným císařským řezem. Inzulin v posledním měsíci těhotenství ho asi dobře vypasil 🙂

anim1984
24. říj 2017

@dayella gratuluju a preju hlavne hodne zdravi 🙂

anabella_lee
24. říj 2017

@dayella velka gratulace uzivejte si to🙂

fandysek_1
24. říj 2017

@anabella_lee to je dobře, že si doma, odpocivej
@dayella gratulace a nestras mě, picham si inzulin, ale malý má zatím ve 36 tydnu 2300g

anim1984
24. říj 2017

@fandysek_1 to neni tak hrozny. Vcera 31+0 a maly ma 1895g. To vas dozenem brzo.

fandysek_1
24. říj 2017

@anim1984 je o týden menší, 38+ ho chtějí vyndat pokud to nebude ještě dřív

ev.ka
24. říj 2017

@fandysek_1 to je spíše nízká váha.. pokud je to opravdu 2,3 a ne 3,3 🙂

fandysek_1
24. říj 2017

@ev.ka je to nízká váha. Je to skutečně 2300g do 32 týdne byl v normě, nyní je menší

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru