Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

zirafamonca88
22. únor 2015

Ahoj holky,jak jsem tak zběžně pročítala,tak jste tu ohledně těhu cukorvky docela zběhlé a tak bych ráda znala váš názor na můj stav.
Při odběrech ve 13.tt jsem měla cukr na lačno 5.1 a na gynekologii mě Dr. v 17.tt (kdy mi výsledky sdělila) odeslala do dia poradny.Do poradny jsem byla objednaná až za dalších 17 dní a šla jsem tam v 19/20.tt. Odtud jsem ve čtvrtek odešla s velmi smisenymi pocity a zaver stale nevim.Necele 2 hod pojidle jsem mela cukr v pohode 4.7 (měřili ho v ordinaci glukometrem) a Dr rekla,ze na lacno vysel pouze hranicni,ze to zrejme nic nebude a že kdybych nebyla těhotná,tak u ní ani nejsem.Nadmernou zizen mit z cukru s temito hodnotami pry mit nemuzu a ke zbytku priznaku se nevyjadrila. Za dva tydny 5.3. dalsi odber na lacno ze zily (jinak to pry neni poradne prokazarelne) a z moci a 9.3. pro vysledky.Bud to uzavre jako tehu cukrovku anebo pak normalne podstoupim klasicky glykemický test a dle nej se ukaze.
Nechci,aby to vypadalo,že chci tuto diagnézu za každou cenu mít,ale zase mám strach,abych broučkovi nějak neublížila.Jakoby nestačilo,že zatím skoro vůbec nepříbíráme a jsem stále ještě v mínusu s váhou.

Budu vám moc vděčná za jakkékoli názory a připomínky.

werumka
22. únor 2015

@fismarketa To je v pořádku - pokud je to v rámci normy - což je mezi 4 a 7,8, tak je to dobré. Je vidět, že po sladkém ta glykémie stoupne rychleji. Ale i po té půlhoďce to máš ok, tak si klidně teď něco dej. Ale průběžně to kontroluj.

@linvitra Pokud jsi i po přidání jídla měla glykémie ok a ráno ketony, pak je těch sacharidů pořád málo. Zkusila bych si dát mléko před spaním, ale třeba i v průběhu noci, pokud se vzbudíš a zvládneš to. Máš představu, kolik sacharidů jsi snědla k večeři (po tom přidání)?
Když budeš špatně spát, zřejmě tam vždycky nějaké ketony budou, ale neměly by být nějak výrazné.

@nicky27 Tohle jsou naprosto normální glykémie. Pokud bys měla těhotenskou cukrovku, tak v tomhle týdnu těhotenství Ti to po takové sacharidové zátěži vystřelí do nebes.

fismarketa
23. únor 2015

@zirafamonca88 ahoj me taky zjistili hodne brzo cukrovku. Teda mela jsem 5, 2 hned mi dala dietu a merim se glulometrem. Zatim mam hodnoty nízký ale po tom 20 tt se asi rozhodne to by se ty hodnoty zvyšovali pokud ji skutecne mam. Me na diabetologii rekla pred tim odberem krve ze nez se cukrovka prokaze mam normalne jist.

saraha1
23. únor 2015

Ahoj holky, tak ja se vazne uz po... v patek mela bejt kontrole po 6 tydnech na diabetologii, nesel proud, tak tam volam dnes a oni me objednali na 13.3.!!! Takze vic jak dva mesice po prvni navsteve jdu teprve na kontrolu. Gkykovanej hemoglobin mi alespon rekla do telefonu a vyslo to 35 (33.tt) , 6.1. (27.tt) jsem mela 32. Tak se da z toho rict, ze si vedu jakz takz dobre? Ted asi prichazi nejdulezitejsi tydny a ja nevim, jestli treba bych nemela bejt na sebe fakt prisnejsi. No dneska si teda snad konecne udelam poradnej profil, i kdyz s tim pristrojem to je jen takovej odhad (snad alespon meri dobre, pokud by byla stoupajici tendence).

erlif
23. únor 2015

@saraha1 No hezký... já tam jdu zítra, tak jsem zvědavá.. ale jelikož jsem od pátku nemocná... tak jsem zvědavá, co mi hezkého poví...
Dneska jsem si koupila Drosetux /na záchvaty kašle/ a dočetla jsem se tam, že to obsahuje 12,5g sacharozy.. to asi není dobré co? Budu o to muset snížit sacharidové svačiny.... :( abych byla v normě... ?
Ale o víkendu jsem měla radost, manžel dělal karbanátky a po hodině kdy jsem pořád měla pocit, že prasknu 7,1 hodnota 🙂))) člověk se má radovat z maličkostí 🙂

saraha1
23. únor 2015

@erlif a to jesirup? ja jsem mela ten minulej tejden jitrocelovej sirup na kasel a protoze to je sladky strasne, takjsem to dala docaje upijela prubezne, abych prave nemusela kvuli tomu snizovat sacharidy behem dne, to bych mela uz vazne velkej hlad 😀.
Ja jsem zatim merila dneska - na lacno 5,8, po snidani 6,8. Budu merit pred obedem a po obede a to bude nejaky asijsky jidlo, takze s ryzi se urcite nebudu mrinit,to jsem zvedava 😀.

zirafamonca88
23. únor 2015

@fismarketa No já právě myslela,že mi taky dá tu dietu a že se mám nějakou dobu přeměřovat,ale ona to vůbec neřešila,že prý to těhu cukrovka zřejmě není a že kdyby nesnížili hranici a nebyla bych těhotná,tak jsem vlastně úplně v normě.Dala mi do ruky jen leták se základními informacemi o dietě se slovy,že si to můžu pročíst,ale si myslím,že je zbytečné abych to držela.Jen se mám vyhýbat sladkému (na které stejně nějak moc chut nemám) a mám jíst racionálně,nepřejídat se a zbytečně moc nepřibírat (což zatím nepřibírám skoro vůbec a jsem stále v mínusu). No takže myslíš,že pokud to těhu cukrovka je,tak se teprve ted po tom 20tt pořádně projeví?

erlif
23. únor 2015

@saraha1 jj je to sirup, uz aby mi bylo dobre... ale jak uz tolik nesmrkam a nekaslu, tak uz i min boli brisko, tak jsem rada, asi jsem diky nemoci poprve zazila tvrdnuti bricha a nebylo to prijemne.. ale ze vcerejska na dnesek jsem se dobre vyspala, curat jsem byla jen jednou v noci (jinak jsem chodila i 4x)...
no nakoupila jsem si hodně okurky a sýra.. tak snad hodnoty budou v cajku, ale odvahu změřit se, po tom sirupu jsem ještě nenašla 🙂 protože představa, že to budu jen upíjet a neexovat, brrr 🙂
To jsou hezký hodnoty..!!! no já mám ty snídaně fakt hodně přiškrcené, aby i to tak tak vyšlo... ukrojím krajíc chleba, tenký a půlku si dám k snídani a další za hodinu a pak se vejdu do 7,1 , všechno ostatní mi vychází ještě horší.. ale odpo už je to v pohodě a večer taky.. jen ty rána.. to jsou muka.. je fakt že kamarádce vycházel dobře po ránu tvaroh a jiné zase štrůdl, ale tvaroh po ránu fakt nedám... a jíst jen štrůdl.. ještě by se mi zprotivil 🙂))))
Je fakt, že co mi zjistili těhu cukrovku jsem rýži ani těstoviny neměla, když jsem viděla, jak málo toho můžu sníst... 😀 tak si raději dám brambory 😀 tak dej pak vědět, jak ti dopadl oběd 🙂

saraha1
23. únor 2015

@erlif hele, uplne chapu s tema tesovinama a ryzi..ale ja zjistila, ze i kdyz si dam tech testovin hodne, tak to mam uplne stejny tu glykemii jako spravnou porci brambor. Ale kdybys videla, kolik my uz spotrebovali letos brambor..to normalne ne za pul roku mozna 😀. manzel uz je chudak nemuze ani videt 🙂. A ryzi jsem sice mela parkrat, ale merila jsem mozna jen jednou a nebo vubec radeji😀.
Ta snidane je teda problem u tebe, ale ja to mela taky. Sice vyjimecne pres 7,8, ale pres 7 jo, tak jsem taky celej leden pulila. A ted mi prochazi i mala lzicka dzemu. Fakt nechapu no 🙂.
Jiank ja mela dneska silenou noc, porad jsem se prehazovala v posteli, pes taky nakej nespokojenej, tak mebudil, do toho manzel vedle me s teplotiu, tak se ani neni cemu divit, ze rano jsem mela 5,8.
Hele, vis co mi moc chutna, tycinka First Nice (snad se to tak jmenuje) oriskova z Lidlu..s pistaciema, sacharidu ma malicko i kdyz je sladka. Je polomacena v cokolade, coz je absolutne zbytecny, ale proste je moc dobra.
Hlavne, aby byl uz kasel pryc. Ono taky to nachalzeni a celkovy vycerpani ty glykemii neopomaha no.

nicky27
23. únor 2015

@werumka Dnes jsem snědla 2 palačinky se šlehačkou - v těstě žádný cukr, šlehačka byla ve spreji, hodinu po měření jsem měla 8,1. měřila jsem z prostředníku, za 5 minut jsem to zkusila znova a prsteníčku mám 7,7. Tak já nevím ....

erlif
23. únor 2015

@saraha1 no je fakt, že jsem měla k večeři těstovinový salát a dala si toho o dost víc, než je doporučená gramáž a byla jsem dobrá.... 🙂 S těma bramborama jsi mě rozesmála, protože to samé říká i manžel, zase brambory? 😀 😀 normálně je taky moc nevaříme, docela se divím, že sem se jich ještě nepřejedla 🙂 protože je taky nemusím....
jojo, fakt jen ty snídaně zbytek dne je dobrý, už i glykemie na lačno je v pohodě.. dneska si dám jako pozdní večerní svačinu ten sirup a dám si k tomu na zakousnutí racio chlebík... kéž bych ty snídaně nějak vychytala.. ale teď se fakt nemá cenu měřit... mrňousek o sobě poslední dva tři dny dává taky o sobě dost vědět.. nikdy bych neřekla, že mi někdo bude tak moc kecat do toho na jakém boku mám spát a že se po pár hodinách musím převracet 😀 manžel se už těší až se vyspí... no to jsem zvědavá kdy :D
Tak to se po té tyčince musím podívat, nic mi to neříká... a něco bych smlsla... sirup budu brát jen ráno a večer, ať zase moc nehladovím....

saraha1
23. únor 2015

@erlif no my brambory delali div jednou tydne, ale hlavne spis kasi. Brambory mi nevadi, ale u hodne jidel to neni moc zrovna vhodny a taky hlavne ja zboznuju testoviny.
Ta tycinka ma zelenej obal, maji to mezi tycinkama s musli a prave maji asi tri druhy tech oriskovejch, koupila jsem tu, co ma myslim nejmin sacharidu.
No jinak nevim jakto, teda asi vim, upijela jsem dzus dopoledne, ale mela jsem pred obedem, tri hodiny po svacine 6,2. Takze jsem zvedava, co udela k tomu jeste ta ryze Nevim, jestli nemam merit spis po hodine a pul, prece jen ta basmati ma myslim nizkej glykemickej index, tak to asi mozna bude stoupat pomaleji.
No jinak jsem babicce dneska vyzvedavala zakusky v cukrarne.. to byla chyba 😀.. nastesti to je prodejna stredniho uciliste, takze tam nemaji vsecko mozny, jinak bych odolavala hur. Koupila jsem si takovej ten slahenej pudink vanilkovej, jestli to znas, od malicka to mam rada.
Dneska mel zase muj prcek skytavku, snad vic jak pul hodiny pres den. Vetsinou ma vecer nebo v noci,. uplne mi ji bylo lito 🙂. Plus to bylo dost protivny. A kde ti prcek lezi? Ja ji mam na pravo, takze kdyz jsemna levym boku, tak csto mi tam busi nebo kope, co ja vim. Kdyz lezim na pravym, tak je v klidu,asi se ji lip lezi.

erlif
23. únor 2015

@saraha1 přesně, taky brambory jednou týdně ale spíš jsme si dali rýži nebo těstoviny... miluju těstoviny.. a dost už o nich :D
vyšlu tam tchýni, teď jsem jí udělala daň. přiznání, tak by se mohla taky chvilku snažit 🙂
Tři hodiny po sváče to je dost... 🙂 ale tak hlavně, že víš čím to je :D mně když to leze po snídani tak fakt nevím čím to je a jak to zastavit 🙂
To jsi frajerka, lézt do cukrárny 😀 vím co myslíš... ale já jsem spíš na pravou pařížskou slehačku a kdybych vlezla do cukrárny, neodolám... a asi bych nezůstala u jednoho 🙂
Taky malá dneska škytala, ale jen chvilinku... na levo mám hlavičku a na pravo nožičky.. takže na pravý bok cítím úplně všechno, myslím, že jsem cítila i patičku 🙂 spát musím na levém boku, ale to jí občas vadí a kope nohama nebo rukama do podbřišku... a na pravém mě nenechá dlouho a začne kopat nožkama.. takže mám dekou vypodloženou půlku zad a ležím tak na půl bok-záda a až na maminku jsou všichni spokojení 🙂 fakt nevím, co bych dělala kdybych měla dvojčata :D a to jsem je chtěla 🙂)))

saraha1
23. únor 2015

@erlif tak po obede jsem mela 6,7. Tak to je dobry, ryze bylo 230g hotovy uvareny, takze vubec ne malo a pohoda. No ted jsem snedla ke svacine ten pudink, byla to sama slehacka, takze nic moc 😀. No a parizska slehacka...mnaaam.
No ted sjem prijela z Lidlu, koupila jsme si tu oriskovou tycku a na casy, az budu moct, tak sladkej popkorn o kterym basnim snad od listopadu 😀. A to pritom vubec nejim popkorn, jen v kine a slanej.
No posnidanovy stoupani je blby a myslim, ze to je prave nasledek ty noci a tech hormonu. Vsak taky s tim bejvaji nejvic problemy, s lacnou a po snidani.
Ty jsi chtela dvojcatka?! Ja ani nahodou, za prve bych nerada mela vic rizikovy tehotenstvi a za druhe..je to masakr. Bratr myho manzela ma ted rocni kluky a za prve teda mit dva kluky je uz blby samo o sobe ..protoze s detma tim padem konci a samozrejme by radi i holcicku 🙂. A je to zahul jako blazen a ty mamince je dost lito, ze se nemuze plne venovat jednomu decku vic nez par minut.

erlif
23. únor 2015

@saraha1 tak to je krásná hodnota.... 🙂 a 230g je hezká porce 🙂 slehačka prý ale jde pokud se neosladí... jenže já bych ji bez granka nedala :D já už mám doma nakoupené dvě pařížské šlehačky, až budu moct...
já teď byla v kině a úplně mi trhalo pusu když jsem čuchala ty lidi s popkornem šunkasýr - po tom bych se v kině utloukla 🙂 ale je fakt, že nejvíc se těším na vdolky se slazenou zakysankou.... vůbec nevím jak na ně moje tělo přišlo... ale chce je!!! :D
Jojo chtěla, resp. nevadili by mi... ale když pak vidím, jaké mám problémy a lítání po doktorech s tímhle.. kdo ví jak by to vypadalo, kdybych čekala dvojčátka 🙂

jalenja
23. únor 2015

Ahojky tehu cukrovkarky, ja by som sa chcela s vami podeliť o moj postrech, ja mam hodnoty všetky skoro stále úplne v pohode ale čo mi minule urobilo zle bol čaj picwick, nesladila som si ho ani nic a vyskocilo to hore...

saraha1
23. únor 2015

@erlif no jiste, ze slehacka je ok, vsak je to tuk a trocha sacharidu. Obecne mi prijde, ze u veci, ktery obsahujou nejakej tuk, ze cim vic tuku, tim mene sacharidu a opacne 🙂. Takze ja kdyz delam strudl, tak si na nej dam kopici slehacky 🙂...az budes moct, tak si das slehacku..a ona vydrzi dva mesice? ja bych si tu parizskou dala, ona nema tolik sacharidu urcite. Ja se chystam na jahody se slehackou v pristich dnech.
No a po porodu taky na vdolky, ale hlavne si necham od amky udelat krasny nadychany livance a dam si na ne spoustu cukru se skorici 😀.

@jalenja to je zajmavy, asi tam bylo nejaky ovoce, co treba nebylo dobry, i kdyz to se minchce verit. No ja ted piju denne litr sipkovyho s limetkou a matou (z Lidlu) a doufam, ze ten mi s glykemii nic nedela.

fismarketa
23. únor 2015

@zirafamonca88 me to tak doktorka řekla že po 20tt by se ty hodnoty zvyšovali, ale i přesto mam drzet dietu ale myslim si ze taky zbytecne ale ttěžko říct ukáže se za par týdnů. Navíc mi řekla ze to muže byt zvysene ze stresu a to třeba ja se stresuju před kazdym vyšetřením ☹

erlif
23. únor 2015

@saraha1 strudl se chystam delat o vikendu... jen nevim jestli je mensi zlo udelat klasicke testo nebo z listoveho? a uvidime co mi udela s ranni glykemii 🙂
o jahodach mi nemluv... odpocitavam dny do sezony..... ovocny knedliky, ovocne omacky, domaci zmrzlina mmmmm
no predem varuju ze nesnasim slehacky ve spreji, je to hnus... ale parizskou kupuju ve spreji tuhle : http://cdn.shoptet.cz/usr/www.svetcukraru.cz/us.... a priznam se, ze doma je o ni boj... videla jsme ji prodavat jen v tescu a globusu, je draha jak svin... ale ta chut.... fakt se vyplati 🙂

@jalenja ty jooo, nestras 🙂 jediny caj co piju je picwick.... za dopoledne dam litr.... s ranni glykemii bojuju, mozna ho nejaky den zkusim vysadit... rozhodne lepsi dat si cely krajicek chleba a vodu nez pul krajicku chleba jak to mam ted 🙂 rozhodne diky za varovani 🙂

jalenja
23. únor 2015

@erlif
@saraha1
je to ta ovocná variácia, je tam asi 5druhov roznych, treba prečítať zloženie ☹ je tam aj nejaky ovocny koncentrát v tom a tak, jeden druh je aj nevhodný pre nejaku skupinu ľudí, ja len moj postreh som napísala, lebo fakt nič ine mi to nemohlo navýšiť tu hodnotu.

saraha1
23. únor 2015

@erlif aha, tak ja pouzivam vzdy listovykoupeny..ale treba je lepsi klasika..zkus pohledat i recepty ruzny.. nejlepsi by bylo nejaky, kde bude treba tvaroh..ja nekde mela ulozeny, mrknu se ti.
Jinak teda moje dnesni glykemie..nevim, co si mam o nich myslet teda 😀
lacna: 5,8
po snidani: 6,8 (sunka, flora, lzicka dzemu, okurka, sumava 65g)
pred obedem: 6,2
po obede: 6,7 (230g basmati, kureci, omacka)
pred veceri: 6,6 (jsem mela zase chute, takze jsem po velky svacine jeste mela pulku pomerance a kafco se smetanou)
po veceri: 5,7 (150g vareny basmati, omacka s kurecim)
..to je abys mela predstavu 🙂.
Ja taky nesnasim slehacky ve spreji. To si radeji udelam do slehackovy lahve, vydrzi i tyden v ni v lednici a nezkysne.

@jalenja ja teda nastesti pickwickyvubec ekupuj, nejak mi nechutnaji, prijdou mi slaby, nevyrazny, umely. mam oblibenej citronovej London Tea, kdyz to jiank nejde,tak nakej ten Lord, ale nejradeji ted ten z Lidlu sipokovej a je hlavne hrozne levnej. Ale je fakt, ze v ovocnym caji vzdycky bude nejaky malinkaty mnozstvi sacharidu, kdyz jev tom suseny ovoce.

saraha1
23. únor 2015

@erlif tak tady je: http://www.diabetesaja.cz/vase-pribehy-a-recept...
a jeste jeden..http://www.diabetesaja.cz/vase-pribehy-a-recept...
oba vyzkouseny ve skupine Zdrave peceni tady na konikovi, holky tam maji ruzny recepty zdravy, ale vetsina toho ne moc pouzitelnyho pro nas...zatim, az budeme moct zase jist, tak pak jo 🙂.

erlif
24. únor 2015

@saraha1 z listového těsta dělá výborný závin manžel... možná ho na víkend ukecám... ten "tvarhový" recept znám akorát já místo tvarohu dávám bílý jogurt 🙂 jen si nevybavím z hlavy, jestli tam do těsta dávám i cukr, ale asi jo 🙂 takže koupit už listové těsto, bude jednodušší 🙂 ale ten s tou strouhanou mrkví.. brrr to bych asi nedala, to by mi ho musel někdo nejdřív upéct a dát ochutnat 🙂
určitě budu mít tenhle týden měřící den, uvidíme co se dneska dozvím na kontrole, tak pak pro srovnání napíšu své hodnoty vč. jídla... ale už teď vím, že nebudou tak ukázkové jako tvoje 🙂 a to opravdu nehřeším.. 🙂

saraha1
24. únor 2015

@erlif no, tak ja merila jste dve hodiny po veceri..nebo spis dve a ctvrt, protoze jsem tusila zradu... a taky ze jo..mela jsem 5,8. Myslim, ze jsem mela po veceri tech 5,7, protoze jsem pak mela psyllium, tak to cely zpomalilo. kazdopadne tipuju, ze pres 7 to urcite neslo i kdyby se to vysplhalo behem ty hodine nejak vyrazne. Pak uz jsem nejedla, ale v noci jsem sla curat no a silenej hlad. Tak jse musela snist bilej rohlik s dvema platky syra..no a rano 5,3 😀. Asi ty nocni svacinky budou vazne funkcni 😀.
No, takze ja mela kasel pred dvema tydny a uz zase zacina, asi me zase nakazil manzel. Mam ten jitrocelovejsirup, ale je to samej cukr, no uvidim, mozna koupim v lekarne bez cukru.
Ta strouhana mrkev bude urcite v pohode. Neznas mrkvovej kolac? Ja ho miluju, testo krasne vlacny a vubec neni poznat, ze to je zelenina, ja bych se toho nebala vubec.

erlif
24. únor 2015

@saraha1 tak doktorka v pohode... dlouhodoby cukr bude resit za mesic (to budu 35tt) a i moc.. takze si musim skocit den predtim do laborky... rikala ze hodnoty mam hezke, tam co mi to vylitlo, jsem ji rekla, ze nemuzu cely chleba k snidani ale jen pulku :D no zase se mam merit 1x tydne 🙂 takze super, prouzky jsem dalsi dostala, no mohla jsem usetrit za ty co jsem si koupila, sakra :D Sakris, taky bych chtela mit vecer hlad.. pro me je problem od 20h cokoliv do sebe dostat :( a ted co jsem nemocna a moc toho nenaspim, na manzela asi neco leze a straaaasne chrape, takze toho moc nenaspim... takze se radeji nemerim.. jeste by me kleplo 🙂 To jsem zvedava, co ti v lekarne doporuci, protoze mam pocit, ze jak clovek nechce chemku, dostane jedine sladak.. no ten Drosetux sirup je fakt sladky lepidlo.. vecer jsem si ho dala a mala mi dala co proto 😀 😀 takze si ho dam jen jednou denne a to po vybornem obedu za dve hodinky....
Neznam.. jako mrkev miluju, v polevce, syrovou... ale nejak v peceni.. tomu neverim... nekdo mi dal ochutnat cukrovi mrkvove a bleeeee 🙂

suzik161
24. únor 2015

@werumka Ahoj, tak včera jsem měla kontrolní den, protože zítra jdu k dr. A nevím, jestli nemám rozbitý glukometr 😀 ranní je furt špatná, ale zbytek je v pohodě, ne??? Měřila jsem jak mám psáno po 2hod, zkusila jsem i po 1hod a bylo to do 7max!

Ráno 5,6
po 2hod 5,7
před obědem 5,6
po 2hod 5,6
před večeří 4,8
po 2hod 6,8
před spaním 6,3
Co ty na to??? Moc děkuji!!!

saraha1
24. únor 2015

@erlif to je fajn, ze vsecko v poradku a ze jsi dostala prouzky. No ja jich mam asi jen 28, to mi nevystaci asi do dalsi kontroly.
Ohledne jidla, ja jsem desnej zravec a ted, kdybych mohla, tak jim furt i v noci 😀.
Jinak jsem nikde nebyla, lezela jsem celej den, jen jsme sjeli do tesca pro kytku por babicku, mela narozeniny, no a byli jsme ji poprat, tak jsem si dala trosicku zakusku.
No a ted jdu asi uz spat, sdnad z toho nic nebude hroznyho. A objednala jsem si jitrocelovej sirup bez cukru, tak to bude lepsi snad.

werumka
24. únor 2015

@nicky27 To je bohužel úplně normální rozptyl u glukometrů. U těch se nedají brát v potaz desetiny. Je to jen orientační. Zkoušelas nějaké další jídlo?

@suzik161 Měř po hodině, po těch dvou je to opravdu zavádějící. Pokud máš po hodině vyšší hodnotu, než po dvou, pak je jasné, že ten vrchol glykémie je po té hodině - je to dobře vidět na té poobědové glykémii, která je po dvou hodinách stejná jako na lačno. Pokud je ranní 5,6 (ORIENTAČNĚ 🙂) a po snídani to bude ok, tak je to úplně v pohodě.

suzik161
24. únor 2015

@werumka jenže já po obědě chodím denně na procházky, 3-4km. Sním oběd a jdu. Měřím až po celé procházce 🙂

werumka
24. únor 2015

@suzik161 To neva - ono za tu hodinu to stejně stoupne - ve chvíli, kdy máš pohyb a cukr z jídla ještě není v krvi, ta glykémie naopak lehce stoupá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru