Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

leana3
7. bře 2015

@erlif
@vrk holky díky za tipy, holt žádný učený z nebe nespadl, že... dnes ráno nalačno 5,4. Tak nevím, jak to dostat pod těch 5,1. Dneska teda zkusím ještě v noci něco uzobnout, včera jsem to nedala. Zatím nevím, jak to budou hodnotit v poradně, dali nám ty hodnoty nalačno 5,1 a po jídle 7,8 ale nevím, jak moc na těch lačných třeba bazírují. Uvidím zítra a kdyžtak tam v pondělí zavolám a zeptám se...
Jinak přeji všem hezký den, tady v Liberci je krásně, musím nějak dostat kluky ven, ale moc se jim nechce a manžel je bohužel v práci...

vrk
7. bře 2015

@leana3 muzu se zeptat kdy tu lacnou meris? Ja dnes hned po probuzeni 6,2 😲 a hodinu po 5,7 a dalsi hodinu po 6...des bes. Musim to taky srazit a to jsem si vcera nakonec i tu druhou veceri dala....platek maleho chleba se zakysanou smetanou ...asi chybka. Dnes taky zkusim v noci aspon sklenicku mleka ...a uvidime. U nas dnes nic moc. Jsem z brna, je tu veletrh pro dite, tak jdem s mamkou mrknout. Sice vse uz tak nejak mam, ale zas proc se nepodivat 🙂

vrk
7. bře 2015

@erlif musim to taky zkusit tedy. Kolik jsi rano mivala?

yourina
7. bře 2015

Tak já ráno na lačno hned po probuzení 5,2 a dvě hodinky po snídani 4,3... Tak nevím, jsem zvědavá po obědě. Není 4,3 až moc málo?

saraha1
7. bře 2015

Dorbý poledne devcata,
tak ja vcera byla skamoskama na kaficku vecer, no neodololala jsem a mela jsem horky maliny se zrmzlinou a slehackou... jo, stydela jsem se moc, ale ta chut! Rano teda masakr vycitky, protozo to, co na me vykouklo z glukometru se mnou docela zamavalo, nahlas jsem se elisce v brise omlouvala (ale kdo vi, cim to bylo). No ale po snidani, kterou jsem dala radeji fakt malickou, uz zase nadhera. Takze slibuju, ze budu uz hodna 😀.

@vrk je, to se mas, bejt v brne, tak bych taky sla. Muj mnazel je brnak, odstehoval se za mnou do jiznich cech, chudak ted trpi, nejak nemuze nas Cechy hodne casto pobrat 😀.

leana3
7. bře 2015

@vrk tak asi 10-15 min po probuzení, jen co si odskočím, umeju oči a postavím na čaj🙂
Já vím, že 5,1-5,4 není až tak hrozný, ale já mám diagnózu těhu cukrovky právě kvůli těm lačným glyk., jinak jsem hodnoty na testu měla ok po glukóze a zatím co měřím tak po jídle taky. Jsem z toho trochu zmatená, poptám se v dia poradně. A budu muset dokoupit ty proužky, dostala jsem jich 50, ale nějak mě to měření baví😀

leana3
7. bře 2015

@saraha1 ježiš, to bych si taky dala! Já silně uvažuju, že si aspoň udělám neslazený palačinky s ovocem a šlehačkou, mlsná mě honí...Neboj, miminko to zvládne, zvlášť když je to takhle výjimečné a jste obě hlídané... Představ si, co ty maminky, kterým se těhot.cukrovka zjistí pozdě nebo vůbec...

erlif
7. bře 2015

@vrk rano jsem mivala 6, po svacinkach v noci mam na lacno 5,0-5,6 ale po hodce jidla jsem na 4,3 takze si rikam dobry a doktorka je taky spokojena...
@saraha1 vcera jsem byla taky s kamoskou, taky tam meli horke maliny ale odolala jsem!!! Dala jsem si tam 300g selske brambory (brambory, slanina, smetana, cibule syr a vse zapecene), boule az za usima... a po hodce 7,6 🙂 jen rano jsem se smanzelem hodinu zakecala a pak si teprve udelala snidani a po pul krajicku chleba po hodine 7,0 ☹ tak jsem se mrnouskovi taky omlouvala.... no vraci mi to hezky - kope jak cert! 🙂

saraha1
7. bře 2015

@erlif tak se podrz jo..ja mela na lacno 7,1!!!! a po hodine a neco po snidani 6,2. No dneska jsem asi trhla rekord s lacnou hodnotou. Snad to bylo fakt jen nahodny tim mym vrecejsim jidelnickem.
Veceri jsi mela peknou, no ja hlavne byla po veceri, takze jsem nic nechtela, ale holky zacaly s medovnike, to jsem vedela, ze by bylo jeste horsi. Tak jsem sla doufam cestou nejmensiho zla (tuk, ovoce, cukr a zadna mouka).

saraha1
7. bře 2015

@vrk jo, holcicka, eliksa. No i kdyby se sekli s merenim, tak mudr mi rikala, ze kdyz je to rozdil do dvou tydnu, tak to vubec neni co resit. Ja teda vim, kdy jsem otehotnela, nebo kdy byla ovulace (16. DC), takze velikostne by to melo sedet do tech jejich vypoctu. Ale lepsi mimnko vetsi, nez malickaty, to pak ma clovek urcite vetsi strach.

vrk
7. bře 2015

@yourina taky mam 2 hodky po snidani jen 4,5

vrk
7. bře 2015

@erlif tak to ja mam stejne teda uplne. Pristavim si k posteli hrnek mleka na vecer a uvidime.

vrk
7. bře 2015

@saraha1 a kolik jsi rano namerila tedy? Co uz je moc a co jeste ne? Hodinu po jidle pres 7,8 je moc ze?

vrk
7. bře 2015

@saraha1 to mas pravdu, taky jsem rada, ze je malej vetsi vlastne. A jmeno mas krasny pro malickou jee

saraha1
7. bře 2015

@vrk je, psala jsem to nad tim komentarem ..pro erlif.. mela jsem 7,1 😨 🤐 ...... a po snidani hodinu a neco 6,2.
Jinak jsem psala pred 14 dny, ze jsem si do laborky do nemocnice vzala svuj glukoemtr, abych ho vyzkousela. Na ty kontrolni odbery berou u nas kapilarni krev (z prstu), kdyz vezmes ze stejnyho pichnuti / kapky i vzorek na glukometr, tak by jsi mela mit stejny vysledky, jako jim vyjdou v ty laborce. No a v laborce jim to ukazalo myslim 4,49 a muj glukometr ukazal 6,8!!!! Takze hoodne velkej rodzil, i zdravotni sestra tam se dost divila. Werumka tu psala, ze nejpresnejsi hodnoty na glukometru jsou od 5 do 6, nad 6 uz se vetsinou glukometry pletou vic. Takze si myslim, ze kdyz treba namerim 7, nebo treba 8, tak je dost mozny, ze mam pod 7.

nicky27
7. bře 2015

@werunka krásný večer přejí, tak jsem si dala koblížek ke svace, asi kolem 3. Za dvě hodky pak večeři. Ted jsme přijeli domu tak jsem si to šla změřit a mám 8,4. Já se z toho picnu ... Úplně me tíži svědomí ... Každý me straší, ze chudák mala, ze bude mít po porodu ten sok .... A to už nesladim. Pijí jen vodu, čaje ... A to sladký si dam obcas. Ted jsem mela ve středu kolac tvarohovy a dnes. Jinak mezitím nic ...

erlif
7. bře 2015

@saraha1 to je fakt nalacno dost... to by me asi taky kleplo... i kdyz ja tenkrat uplne na zacatku po rohliku namerila 10,1 to byl teprve sok ☹ a ten rozdil glukometru, to je strasne moc... ale jestli meri vic tak je to lepsi nez kdyby to bylo naopak...

@vrk zkus a uvidis, nekomu mleko nestaci a musi si zobnout jeste neco, drzim pesti!

saraha1
7. bře 2015

@nicky27 a co bylo k veceri? koblizkem to asi nebude. Ten by ti to zvysil hodne sice, ale kratkodobe.

nicky27
7. bře 2015

@saraha1 já mezitím zvykala žvýkačky tak zda to nebylo po tom. K večeři bylo kure na paprice a knedlík. Ale za chvíli jsem se měřila a zklidnila a mela 7,6

vrk
7. bře 2015

@leana3 taky uuz jsemmm si prouzky doobjednala

vrk
7. bře 2015

@saraha1 tyyy jo, takk to je veelkej rozdil teda...

vrk
7. bře 2015

@erlif a co k tomuu treba? Ryzovej chleba? Treba ctvrt plattku? No vyzkkousim dnes mleko a kdyztak pridam. Dekuji za rady

vrk
7. bře 2015

Jinak ja k obedu rajcatovou polevku a spagety se syrovou omackou a kurecim masem a po hodce 8 😲 jejda. Tak testoviny vynechavam asi z jidelnicku. Uvidim co bude ted po veci. Dnes byl narocny den...uz si delam vyvarvzitra k obedu a sekanou at udelam pak uz jen br.kasi a mam klid. Dnes jsem pokoupila zdrave potraviny. Holky co treba strouhany kokos do bileho jogurtu. Muze se?

erlif
7. bře 2015

@vrk ja si davam kukuricny chleba ale jen pulku, cely do sebe nedostanu... pokud ani to stacit nebude, chtelo by to asi chlebik... vic me bohuzel nenapada ☹ plus tedy posunot nocni svaciny a dodrzovat opravdu normu tech sacharidu, s tim mam problem, svacim v 21h protoze v 21.30 chodim spat, dele vydrzim fakt vyjimecne...

erlif
7. bře 2015

@vrk testoviny taky nedavam... a to je miluji 🙂 ale 8 pokud to meri vic, tak jsi v norme ale chapu te...
saraha1 delala kokosovou babovku a nerikala, ze by hodnoty byly blbe... ja mela dnes br kasi s parkem a hodinu po jidle 6,1 🙂

saraha1
7. bře 2015

@vrk jo, kokos je v pohode, je lehouckej takze bych ho vubec nepocitala. Jinak i bacha na br. kasi, nekomu zvysuje. A treba ja testoviny muzu, i ve vetsim mnozstvi a vubec mi nezvedaji. Rajcatova polevka nebyla slazena? To muze bejt taky mozna tim.

@nicky27 podle toho co bylo za zvykacku, ale vetsina tech klasicka mentolovejch maji umely sladidla. A knedliky houskouvej..toho se moc nemuze, tak jestli jsi mela 5 knedliku, ktery nebyly nadejchany, tak je to mozna tim.

nicky27
7. bře 2015

Mela jsem 3, žvýkačka to byla zelena orbit ... Byli jsme u našich, tak jsme dostali večeři.

vrk
7. bře 2015

@saraha1 urcite byla slazzena, obed byl v resttaurraci ttottiz. Z kokosu mam radost, tak uvidime.

@erlif ja jdu spat okolo 12 hod. Jak dloho pred spanim tedy druhou veceri? Musim to vychytat sakrys

vrk
7. bře 2015

Jo a holky co cokolada s 85% kakaa? Dnes jsem dve koupila krom hory zeleniny a vseho zdraveho

erlif
7. bře 2015

@vrk dala bych ji fakt, co nejpozdeji (22-24h) ... o to mene telo pak hladovy, takze pak mozna nebudes potrebovat ty svacinky ve 2h rano jako ja 🙂 a ranni glykemie bude pekna 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru