Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

saraha1
17. bře 2015

@erlif no ja zacala bejt nenazrana taky nekdy ale kolem toho 34., 35.tt..mozna ze jak ty mimca nejvic nabiraji 🙂. A nebo mozna to dela ta psychika, ze se clovek blizi do finale.

erlif
17. bře 2015

@saraha1 no je fakt, že jsem 34+1 jupí jsou čtyři, jdu si něco udělat 🙂))))

linvitra
17. bře 2015

Ahoj holky. Vlezla na mě hnusná chřipka. Doktorka mi řekla, ať si naložím cibuli do cukru, nebo koupim jitrocelák. Říkala jsem jí, že to nejde kvůli cukru, ale nic jinýho mi neporadila. Teplotu sem srazila obklady, ale v krku mam knedlík, dávivej kašel a nemůžu dýchat. 3 noci sem nespala. Napadá vás něco na chřipku, co můžu i gravidní a s cukrovkou?

erlif
17. bře 2015

@linvitra ahojky, mám chřipku jako ty.. a na kašel beru STOPKAŠEL - přímo na obalu píšou, že je to vhodné pro těhotné a diabetiky - jsou to čisté bylinky.. a musím říct, že fakt zabírá.... ale jinak pokud je ti až takto zle, rozhodně doporučuji Bioparox - je to místní antibiotikum, jediné, které se bezpečně může v těhostenství a při kojení, miminku neublíží... dá se stříkat do nosu i do krku a je volně dostupný v lékárně... Držím pěsti, ať je to co nejdřív dobře.. já tohle měla před 14ti dny.. teď se to vrátilo a v neděli jsem skončila s píchnutím ucha a zánětem.. :(

saraha1
17. bře 2015

@linvitra ja jsem si koupila jitrocelak pro diabetiky, je v tom umely sladidlo, ale proste jsem si rekla, ze to umely sladidlo je v leccems (napr. zvykacky a ja zvykam kazdej den nekolikrat). A ten Bioparox je fakt dobrej, lepsi nasadit driv nez se to pak rozjede to mi vetsinou uz taky nepomohl nejak rychle.

suzik161
17. bře 2015

@erlif ten jsem pekla včera a není dobrý!! Dneska jsem si ho dala k svačině jako doplněk k jogurtu. Jinak se fakt nedá a to jsem tam dala trošku cukru kvůli manželovi!

erlif
17. bře 2015

@suzik161 fakt jo ☹ sakris... vypada fakt k nakousnuti.... chtela jsem to osladit stevii... ja bych taaaak mlsala 🙂

linvitra
17. bře 2015

@erlif Stopkašel nemůžu, mám alergii na meteřídoušku. Ale ten bioparox určitě zkusím, snad se mi zase nezacpou dutiny. V prvnim trimestru sem měla to samý a dopadlo to penicilínem a vysekáváním dutin. Taky moc držím palce, ať jsi brzy fit. 😉

@saraha1 Já sem strašnej poseroutka, těch sladidel se děsně bojim. Ale půjdu do toho bioparoxu. Zatím proplachuju vincentkou, ale moc nepomáhá.

Díky, dámy.

suzik161
17. bře 2015

@erlif já taky měla včera mlsnou, viděla jsem to dopoledne na netu, tak jsem hned zaúkolovala manžela. Nakoupil suroviny a hned jsem to udělala, dala navrh mandarinky a stejně se to nedá. Měla jsem radši udělat nějaký koláč nebo babovku a slintat nad ní, než tohle pak vyhodit. Protože to nikdo jíst nebude 😒

linvitra
17. bře 2015

A tenhle někdo zkoušel? http://www.nejrecept.cz/recept/fitness-dort-bez... Já bych taky tak mlsala, ale bojim se. Dneska přišel muž z práce a já z něj cítila čokoládu (jí to potají, aby mi to nebylo líto). 😀 Chudáka sem seřvala a pak se rozbrečela....ach ty hormóóóny. 😅

suzik161
17. bře 2015

@linvitra ten vypadá moc dobře, s tvarohem už nic dělat nebudu 🙂 tenhle taky zkusím 🙂 dekuji

erlif
17. bře 2015

@linvitra ten bude straaasne suchej, ja bych ho ani nezkousela, fakt spis nejakou zdravejsi tvarohovo kokosovou babovku nebo jogurtovy strudlik 🙂
tak manzel ma dovoleno jist sladke, ktere nejim, tak mi to nevadi 🙂

linvitra
17. bře 2015

@suzik161 A tenhle taky vypadá božsky, ale bude to sacharidová bomba: http://www.kucharinka.cz/raw-bananovy-dort-s-gr....

linvitra
17. bře 2015

@erlif Já ujíždím na pohárech... na spodek mletý ořech, na to tvaroh a vršek ovoce.

linvitra
17. bře 2015

@erlif Ovšem...jahody...ty já miluju! Už vím, co budu dělat o víkendu. 😀

vrk
17. bře 2015

@macinek juu, dekuji za doporuceni caje, hned koupim. Jinak ohledne te porodnice, dnes jsem mela poradnu a dr.mi vyskov vubec nedoporucila, tak to vidim tez na milouse a nikam jsme se mrknout nejeli, ale asi pujdem ve ct nebo pa k milousum aspon at se pakneleknu 😂

erlif
17. bře 2015

@linvitra ja prave na jahodach ujizdim neuveritelne 🙂 musim si je uzit nez porodim 😀

vrk
17. bře 2015

@barbarkaaa ja piju vodu nebo magnesii nebo vodu s citronem denne

vrk
17. bře 2015

@linvitra ten dort bude mastnej, ale nemusel by byt spatnej. Ja kdysi delavala na podobne bazi orechovy chleba, ale chut nic extra..

vrk
17. bře 2015

@erlif mnaam, ten vypada dobre

vrk
17. bře 2015

Ahoj holky, docitam co jste dnes napsaly a dortiky vypadaji mnam mnam, hlavne ten posledni, ja dnes v poradne vse ok, pristi uz za 14dni, malej ma pry uz 1500g, tak snad pujde vsecdobre i dal. 🙂

erlif
18. bře 2015

@vrk @saraha1 holky, jupí, ráno hodnota na lačno 5,1 🙂)) a to jsem se bála, protože jsem se v noci přemlouvala, že se mi na záchod nechce a fakt jsem neměla ani svačinku ani mléko a mám to takto ukázkové 🙂

macinek
18. bře 2015

@vrk No třeba se potkáme v porodnici 😀 , první syn se narodil o něco dřív, oficiální termín dle MS byl 21.7. a narodil se 11.7., takže počítám že i druhý syn se nebude loudat 😀

leana3
18. bře 2015

@erlif paráda!
Já taky nějak nedokážu vychytat, po čem mám ráno vysokou gl. a po čem ne. Nicméně dneska jsem měla pocit, že budu mít v pohodě (večer odvážené množství neslazených kuku. lupínků s mlékem), a ejhle - 5,5. Tak jsem zkusila z druhé ruky z jiného prstu a kuk 5,0 😲 Tak nevím, kterou si mám napsat🙂

erlif
18. bře 2015

@leana3 já bych si napsala obě... 😀 s tím, že bych napsala poznámku z jiného prstu 🙂
no u mě je asi znát pokročilé těhu, protože hodinu po půlené snídani, jako jsem zvyklá (vždy byla kolem 6 max 6,3) a dneska 7,8 jako je to limit... ale grrrr já už mám hlad a teď si nic nedám... max sirup na kašel :D

vrk
18. bře 2015

@leana3 takto to mam pravidelne, ja dnes taky 5,5 a tadruha hodnota...nekdo tu psal, ze se glukomer nestihne tak rychle vynulovat, tuakze ja pisu tu prvni vtsinou a uz takto hned posobe nemerim

vrk
18. bře 2015

@macinek no toby byla sranda sepotkat, kdy mas termin? Ja 11.6., ale tipuju, ze taky pujde driv, vcera v poradne dle mereni 1500g a odpovida skoro o 2tydny vic, ale jsem rada, jen at pekne roste, navic dr. Ma stary utz, kde nic nikdy nejde poradne videt, tak tomu moc neverim, ale dala mi pristi poradnu uz za 14dni.

vrk
18. bře 2015

@erlif super hodnota!! Mam dnes taky merici den, tak jsem zvedava na sebe...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru