Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

linda273
23. bře 2015

@vrk ja byla v synlabu

barbarkaaa
23. bře 2015

@erlif tak mě nikdy nebudila, ale já jsem vytuněná špekama 😀
@vrk na to potřebuješ tu houbu jen a ta se rozdává, buď seženeš místně, nebo ti mužu poslat. Tu dáš jen do mlíka, ta ti z něj udělá kefír a jak se množí, tak zas rozdáváš dál, protože jak ji je moc, tak už je kefír cuckovej a kyselejší, ale já ho mám rada i v této fazi. Když ho je moc,tak udělám z kefíru Lucinu a je to 😀
mě si právě vyžádal gynekolog...normálně je tam zástup a asi ho to strašně baví. Já měla hraniční tlak, když sedím, dostanu se do normy a dnes, když měníme ledničku a já mám vytahaný půl chodby aby projeli, protože mi skříňka zasahuje do futer, a přřijedou mezi 13 a 15, takže jen prohodíme a já mužu jít pro děti a do večera musím mit maso v peřinách a oni mě strašej spitálem. Balení tašky plánováno na středu.

linvitra
23. bře 2015

Já si do tašky připravila takové ty ořechové tyčinky na energii. Ale stále ještě nevím, jestli budu rodit přirozeně, nebo císařem. Doktoři se nemůžou rozhodnout vzhledem k tomu, že mám vícero rizik. Na poslední kontrole mi řekli, že má dost velkou hlavu a už má 3kg, tak se začínam bát, abych nerodila 7kg dítě s tříkilovou hlavou. 😀

macinek
23. bře 2015

@vrk Rodila jsem v noci, předtím jsem akorát večeřela, během porodu jsem teda na jídlo neměla ani pomyšlení, jenom jsem pila, měla jsem pořád sucho v puse, takže po douškách vodu, porodila jsem v 4:20 a teda jak mě po dvou hodinách převezli na pokoj, tak jsem se nemohla dočkat snídaně, protože jsem měla hlad. Na sladké jsem měla chuť snad až druhý den, bylo to spíš únavou. Jídlo v porodnici je nic moc, malé porce a složení no škoda mluvit. Spíš bych to viděla vzít si sebou nějaké ovoce a pak si podle chuti nechat vždycky donést

vrk
23. bře 2015

@linda273 tak to fakt nechapu :(...a nezeptala ses proc berou z prstu, kdyz je to spatne? Mne by to asi nedalo..

vrk
23. bře 2015

@linvitra neboj, jsou to jen odhady dle meho. Jinak i treba je orechy na energii jsou dobry napad, vidis

vrk
23. bře 2015

@barbarkaaa aha a jak ta houba vypada? To ji hodim do mlika a konec? Az je dobra konzistence, tak zase vyndam? A mleko polotucne nebo muzu i plnotucne? A jak se ta houba skladuje nebo pestuje treba? Po mlice ji asi oplachnu? Mozna bych te i poprosila, zni to zajimave a urcite to bude i dobre, kolik stoji?🙂

erlif
23. bře 2015

@barbarkaaa tak to ja jsem vytunena taky 🙂 ale mala je dablik

@saraha1 holky ja mam taaaaakovou radost!!!!! Dlouhodoby cukr 34 !!! A lacna (po hodine od probuzeni mi brali krev ve stredisku) 4,6 !!! Ketony a vse ostatni negativni! Mam vystupni zpravu po porodnici, dalsi papirky a uz nemusim chodit, kdyby cokoliv mam volat, po porodu vratit glukometr a za pul roku zatezovy test... 🙂

linda273
23. bře 2015

@vrk ja uz sem to nekomentovala kamosce to delali v Motole a samozrejme jen z zily,uvidim co rekne gyndar ,jen me trosku udivilo,ze mi mama tvrdila,ze ta dieta je kvuli tomu aby mimco nemelo cukrovku vite o tom neco

barbarkaaa
23. bře 2015

@vrk jo hodiš do mlíka a slití vychází na jednou za den cca v lednici ti dělá kefír třeba týden, pokud chceš zbrzdit. Prostě jen zcedíš, zaliješ novým, čas o času propereš. jediná zazada plastovej cedník a lžička , kov ji ublíží. Jestli jseš na FB tam tam je super skupina kde zjistíš vše. A neprodává se, daruje se. U mě nebyl nikdo kdo měl, tak mě posla kamaradka poštou . Po přesunu jsem ji dada rekonvaleccenci a už kefíruje jak má.
jinak super výsledky
ledničku přivezli o hodinu a půl dřív
já kvůli průjezdu vystěhovaný a vytahaný skříně z chodby. Kde mám staršně moc věci na focení a za chvíli mám jít vyzvednout děti a obsah ledničky na lince a mrazáku v peřinách, v obýváku tohle.... fáákt se mi to hodííí 😝
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-...

macinek
23. bře 2015

@vrk Tak jsem dostala žádanku přímo k doktorce Říhové 😀 , tak si tam zítra ráno zavolám a uvidím kdy mě vezme

macinek
23. bře 2015

@saraha1 Díky za typ na dobré z ovsa, jsou teda až moc dobré 😀 , doufám že mi chvíli vydrží 😀

saraha1
23. bře 2015

Cauky vsem!
Ja jsem uz vazne marna, zada me boli brutalne. teda jde mi to ze zad, ale do zadku, pocitove jako skriplej sval nebo tak, po meste, co bych svizne mela za max 45 minut, mi tvralo dvojnasobek. A ted nevim, jestli mam zkusit poresit nejakou masazi a nebo proste vydrzet ty 2-3 tydny.
Jinak odhad prcka je 3450, tak to by docela jeste slo, to je vahovej prirustek 150g tydne, takze se snad nedostaneme nad 4kg 🙂, cehoz jsem se desne bala. A jinak co jsem vycetla z utz, tak hlavicka i nozicka odpovida mym tydnum, brisko o dva tydny vetsi, ale ptala jsem se, mudr nerikal, ze by to nebylo v norme a rozhodne se nejedna o nejakou makrosomii (velky dite cukrovkarsky), tak jsem snad uklidnena.
No jiank dnes jsem mela omacku s kedlikem od vcera, no a zmerila jsem se, jsem mela nejakytuseni, ze ta velka porce nebyla dobra a taky ze ne, 8,2. Ale zase beru ten glukometr s rezervou, kazdopadne je to vic, nez bezne mivam o dost.

@macinek to jsem rada, ze chutnaji. Vydrzi dlouho, ja mam porad jeden pytlik uz nekolik mesicu, je fakt, ze to nejim denne, ale kdyz mrknes na sacharidy a cukry, tak myslim, ze je to skusny, ze i kdyz je to sladky, tak cukru tam neni asi ani ctvrtina oproti sacharidum.

@erlif no vidis, krasnej GH. ja mela tech 36,a le vsadim se, ze ted bych uz mela spis ke 40, jak to flakam. Taky je to znat, ze jsem pribrala dve kila za poslednich asi 6 tydnu. Fakt se chci pokusit to vydrzet jeste nejak.
Jo..a jak jsem psala na dubnovkach, tak mudr rikal, ze priste uz se dohodneme, co a jak bude ohledne vyvolavani, ze tam mam dva rizikovy faktory - tu cukorvkua hypertenzi, jenze ta je takova neoptvrzena, protoze to je ten muj syndrom bilyho plaste, doma merim porad kolem115/65.

@barbarkaaa neco si zjistim o tyhoube a pripadne bych te pak taky poprosila o poslani 🙂. Jinak ta fotka je pekna, to ted tady nekde mit, tak se jdu odstrelit, protoze s tema tzadama bych tak jedine si mezi to mohla lehnout. Psalas, ze te boli trislo? To taky eni o co stat.

@linda273 ahoj, vitej a nezbyva jen rict, ze to jsou kreteni. Ale dela se to na hodne mistech jeste. nekde treba berou z prstu, pokud je to dobry, vezmou z zily a pak teprve se jde delat ogtt. Kazdopadne doufam, ze to z prstu kontrolovali laboratorne a ne na glukometru, to asi nevis, vid? Protoze jestli na glukometru, tak je to absolutne nespolehlivy. Ale to uz by snad neudelali. Teda jestli jsi to nepsala, mozna jsem si nevsimla jen.
@linvitra tak ja jsem ten cukr koupila, vsak si ho dam treba potaji pak, kdyz me bude honit mlsna 😀. Jinak mam jednu musli tycinkku z Lidlu a jeste Corny bananovou pripravenou. Je fakt, ze kdyz clovek porodi treba o pulnoci a citi se fajn, tak pak neco zakousnout nemusi bejt spatny. A uprimne mi bude fuk, jestli to bude cukrova bomba.

saraha1
23. bře 2015

no a za dalsi hodinu 6,5, tak to uz by slo. Proste na knedliky do porodu kaslu. Vetsi porce ryze i testovin mi bez problemu prochazi.

vrk
23. bře 2015

@macinek je, to je dobra nahoda, to jsi si rekla nebo dr.sama? Uvidis, ze budes spokojena, je v pohode, ja jdu ve stredu na kontrolu, akorat tam teda chodim celkem casto, uz tam jdu potreti.

vrk
23. bře 2015

@macinek
@saraha1 haha taky jsem dnes dobre z ovsa poridila 🙂 tak uvidime jestli mi projde, skoda ale tech cukru tam, nechapu proc neudelaji fakt neco treba jen s fruktozou

vrk
23. bře 2015

@erlif tak super, to mas krasne hodnoty, ale dietu drzet dal predpokladam?

vrk
23. bře 2015

@linda273 no jako je to spis proto, ze tve telo nestaci vyrabet inzulin a potom si ho taha i z prcka...nehlede na to, ze ho zbytecne moc zatezujes glukozou, kterou tve telo neodboura :(. Takze o cukrobku nejsde az tak, spis o to aby prte netrpelo za tebe

vrk
23. bře 2015

@saraha1 cukrovkarske deti pry mivaji vetsi briska vetsinou. 3,5kg je pekna vaha a rikali tintreba neco o planovanj porodu nebo te nechaji normalka do 40tt? To ja dnes litam celej den, lacna byla 5,3 a to jsem se radovala, ale po klasicke snidani 8,5...po dvou hodkach uz teda 6,0 ale stejne a cely den je mi divne slabo a jsem unavena, dneska blbej den asi, jsem pretazena jeste z vikendu asi

linda273
23. bře 2015

@saraha1 to nevim ,ale co by posilala do laboratore kdyz me jen pichla a zmerila nic vic nikam si krev neodebirala nic,ale ja uz volala na gyndu nedalo mi to a ve ctvrtek to gyn.bude resit s nejakou svoji znamou ci co 😎

vrk
23. bře 2015

@linda273 bytvtebou uz ale jedu tu dietku radeji, resis to uz celkrm dlouho, tak at prcik kdyztak zbytecne netrpi

vrk
23. bře 2015

@barbarkaaa budes hodna, kdyz mi ji posles a jak ji potom zregenerovat po tom zaslani?

linda273
23. bře 2015

@vrk jj prave ,ze sem tak nejak zhruba drzela a jedla pravidelne ,ale je pravda,ze sacharidy sem nehlidala 😕 spis nevim jestli si nemam uplne zrusit obedy v praci jelikoz je mame dotovany a stoji me jeden 14 korun 😀 ale rozhodne se nedopocitam kolik kde je cukru 😒 takze tot otazka 🙂

linda273
23. bře 2015

@vrk hlavne sem dnes tim hladnim co vse za den do sebe nacpu ,sem pribrala ted jen 1,5kg coz je o hoooodne min nez minule to bylo 3,6kg sice me vazi v obleceni coz nejaky kilo hodi, ale mam ze sebe radost 😀

saraha1
23. bře 2015

@vrk o tom brisku vim, proto jsem se doktora ptala, ale neshledal nic, co by ukazovalo na dite ovlivneny cukrovkou, ale tak to se uvidi po porodu.
Ohledne toho rizika...ja si myslim, ze inzulin si telo z mimca nebere (mimco je parazit, kterej si vsecko bere od mamky, ale ona od nej si myslim, ze nemuze nic), jen mimco musi produkovat vic inzulinu pro sebe, protoze mu tam posilame vic cukru no a pak na svete toho cukru bude mit malo.
@linda273 a druha vec je, ze uz tou nasi cukrovkou se mu zvysilo riziko obezity a rozvoji cukrovky v jeho zivote. Ale tak predpokladam, ze vsechny maminky, i nediabeticky, se snazi sladkymu u deti vyhnout, jist zdrave, vyvazene a mit pohyb.
U nas treba je uz automaticky vetsi geneticka zatez - ani jeden nejsme s manzelem strizlici a manzel jeste ke vsemu ma diabetes melitus a u nej babicka z matciny strany a dedecek z otcovy strany, takze tak 🙂.

saraha1
23. bře 2015

@linda273 ja jsem ucitelka a chodila jsem v praci na obedy porad. Zkusela jsem vybirat jidla s bramborem, tam se clovek tolik neprestreli a hlavne ta porce, aby byla fakt plna 60g sacharidu bybyla obrovska, takze tam je nejmensi obava. Pokud varis doma, tak si zkus uvarit ruzny prilohy, odvazit, abys vedela, jak asi vypadaji. U masa neresis nic, u mrkve bych si dala bacha, u hodne cibule, mouzna vetsi mnozstvi rajcat a slazeny a hiodne zahusteny omacky. Zbytek si myslim, ze kdyz toho nesnis moc, tak ti to na tom jidle neudela treba tretinu sacharidu. Samozrejme pizza je zabijak.

linda273
23. bře 2015

@saraha1 no ja sem uc.ve skolce,takze tam vyber neni 😀 a bohuzel nas pan kuch.rad vse zahustuje ,coz nechapu pro ty prcky a me i po tom palila žáha ,takze sem si dala uplny minimum omacky nebo bez pokud sem vedela ,ze to neni jen stava z masa ,jinak mi do hodiny bylo blbe to je dobrej napad,hlavne ta pomocna kuchta co nandava obedy u nas delala driv v reznictvi ,tak by mohla mit ty deka v oku 😀

vrk
23. bře 2015

@saraha1 jj, tak to jsem spatne napsala...jako by laicky, ale myslela jsem to tak, ze ho musi proste zbytecne produkovat vic a to ho zatezuje :(

vrk
23. bře 2015

@linda273 jojo, ja od te doby co dietu drzim tak vaha stoji, i to na sobe vidim, ze jsem jakoby spuchla

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru