• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

21. října 2017 
@saraha1 o hrášku i cibuli vím, proto jsem si jich nedala kvantum. Spíš jsem přidala rýži. Prostě to bylo něco jako rizoto, jen trochu ošizené a kupodivu opravdu stačilo. K tomu velkou misku salátu a bylo mi fajn :slight_smile: U mě se ta cukrovka opravdu musí řídit stresem a nevyspáním, jinak si to nedokážu vysvětlit.

@barbarkaaa pero je dobré, ale jak vidím jehlu, tak se kácím. A to nemluvím o tom, že musím píchat břicho. Kdyby alespoň do nohy nebo ruky, ale do břicha to je dost nepříjemné, navíc, když vím, že je tam to malé. Jehla je v pořádku. Mám ji od včera. Prostě se musím naučit ten grif :slight_smile:
26. bře 2015 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
No takze ja hodku po testovinach 8,7 a po 2h 7,8....ted 6,7 a to uz jsou skoro 3 hodky, to jsem prehnala, navic svaca pred obedem vynechana, no ho, t tu dobrotu uz doji manzel :slight_smile:. Ja ted ke svaci cele tvaruzky agrahamovy rohlik...tak jsem zvedava co ten. Tvaruzky maj jen necele 3g sacharidu...:slight_smile: mnam
26. bře 2015 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@a.n.d.y do bricha? Tyy jo, to bych se i bala. To ma byt do podkozi nebo do svalu?
26. bře 2015 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saraha1 ja mivam lacnou nejcasteji 5,3 dnes 5,4 a dr.rikala, ze v pohode, tak asi pocita s odchylkou no.
26. bře 2015 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andreaska2 Půjdem z porodnice hubený, jak Twiggy. :grinning: On je problém, když ty rozdíly jsou veliké, třeba když bříško je dle měření o 3-4 týdny napřed. To je pak to "cukrovkový dítě" ale doktor říkal, že 1-2 týdny rozdíl je v pohodě. Jinak prosáknutí už sem zjistila přes tetu doktorku... je to vlastně otok...jako taková reakce na zvýšenou glykémii, ale prý ten náš 1mm je v normě, že se to řeší až od 2mm.

@saraha1 Přesně jak píšu výše, ty drobný rozdíly jsou OK...prostě nikdo neroste přesně podle tabulky. :grinning: A já si tak přála malinký miminko...když vidim, jak si holky vozí domů mimča s váhou 2900g, 3100g. Noooo, hold budeme mít čtyřkilový macky. :grinning: Je fakt, že já až paranoidně dodržuju tu dietu...ujelo mi to jen jednou. A ten žaludek mám čím dál tím víc zcvrklej a jsem přejezená i z malýho jablka. Ale čert vem kila...hlavně aby bylo vše OK. :wink:
26. bře 2015 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrk ajej, to udělaly asi ty rozinky, co? :-/ Je to naštěstí do podkoží. Do svalu bych to fakt nedala :slight_smile:
26. bře 2015 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@a.n.d.y Do břicha se nepíchej, ani to není pro těhotné doporučené. Pokud je to inzulín před jídlem, píchni si ho do ruky. Pokud večer před spaním, tak do stehna.
26. bře 2015 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@a.n.d.y ja sice pichala normalni injekce neceho jineho, ale nejvic pomohlo zvednout tu kozni rasu a poradne stisknout dvema prstama a pak promasirovat
26. bře 2015 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka a já se na to ptala dvakrát - jestli opravdu do břicha a prý že těhotné z toho mají strach, ale že musím :frowning2: Tak já fakt nevím...
26. bře 2015 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@linvitra a jak dlouho uz dietu drzis? Ja zatim nezhubla nic jen se mi vaha drzi, coz je taky fajn, uz by to tak mohlo zustqt taky.
26. bře 2015 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrk Od 26. týdne
26. bře 2015 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@a.n.d.y ja teda menim jehlu denne. Doporucil me to' ze to pak tak neboli. Vzdyt muzes pichat i jinam, nemusis do bricha
26. bře 2015 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@a.n.d.y o pichani so bricha jsem teda taky neslysela. ..ale tak snad dr.vi
26. bře 2015 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa
@vrk
mně vyloženě řekla doktorka do břicha (sestra, co mi vysvětlovala aplikaci inzulinu taky). Že se to u toho krátkodobého inzulinu rychleji vstřebává do těla po vpíchnutí do břicha.
26. bře 2015 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@barbarkaaa ty si tedy taky pícháš inzulin? Do nohy nebo kam?
26. bře 2015 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@a.n.d.y Určitě nemusíš. Z břicha se sice vstřebává nejrychleji, ale z ruky skoro stejně rychle - když třeba počkáš před jídlem o pět minut dýl, tak to úplně stačí. Vhodné to u těhotných opravdu není, taky jsem se o to zajímala.
26. bře 2015 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werumka achjo, tak ať se doktoři domluví, tohle mě vážně štve. Do ruky - třeba do ramene? Klidně si počkám půl hodiny, klidně hodinu, přeci jen je to do břicha dost nepříjemné.
26. bře 2015 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@a.n.d.y Do ramene úplně ne - tak do poloviny horní části paže. Počkej o chvilku dýl a bude to ok. Dej si tu ruku úplně k tělu, ať se uvolní svaly a udělá se místo v podkoží a pak si to tam píchni.
26. bře 2015 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@werumka tak já to zítra asi zkusím, díky za rady :slight_smile:
26. bře 2015 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja hodku po svacince- graham rohlik, celmensi baleni syrecku, grep a caro s mlekem 6,1 huraa. Tak na svace muzu rohlik tento!!
26. bře 2015 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@a.n.d.y ja do bricha nebo stehna.hlavni je narasit. Me je to teda nejak prijemnejsi do bricha. Lip se mi tam picha
26. bře 2015 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrk @saraha1 tak holky, nevím jak je to možné, ale ráno na lačno 6,2 myslela jsem, že mě klepne, taková hodnota, proč??!!! Možná jsem ošidila večeři a šla spát s nízkou hodnotou a proto to přes noc tak vylítlo... kdo ví... No a hodinu po snídani 6,7 to je luxuska :slight_smile: tak jsem si oddychla :slight_smile: a jsem zase v klidu :slight_smile:
27. bře 2015 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erlif mě se jednou stalo, že jsem si natírala obličej krémem a pak šla měřit a neumyla si ruce, měla jsem taky přes 6. Tak jsem si ruce umyla a změřila znova - 5,2. Teď už si na to dávám pozor:slight_smile: A dneska jsem měla 5,2 a včera 5,4 - přitom stejná večeře i druhá večeře, no neřeším to, ale kdybych se chtěla dostat na tu normu 5,0 tak fakt nevím jak.
27. bře 2015 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@leana3 kazdej den tvoje telo nevyprodukuje stejny mnozstvi homronu, takze teroeticky i glykemie bude jina dva dny po sobe s kompletne stejnym rezimem i jidlem.
27. bře 2015 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady vcera konecne prvni relativne spravna diabeticka vecere.. Ale miminka chdaci k obedu yly fazolky.
27. bře 2015 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@saraha1 no jo, to je fakt - když já bych to chtěla mít pěkně srovnaný:grinning:
27. bře 2015 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, prosím o radu. Vím, že se to tu řešilo, ale nemám sílu dohledávat. Od rána jsem úplně mrtvá, rýma, kašel, chrčí to ve mě, hrůza. Poraďte mi něco účinného, co můžu. Dneska v lékarně mi paní nedokázala poradit, buď to pro těhotné nebo bez cukru :frowning2: Takže jsem ve finále odešla s nějakými bonbóny s cukrem, že se to prý nezblázní, ale moc se mi do toho nechce, potřebovala bych něco, co zabere. Poradíte něco konkrétního?
27. bře 2015 v 19:03  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sdoop ja mela jitrocelovej sirup pro diabetiky - tzn. s umelym sladidlem, ale neresila jsem to, protoze si davam obcas i light colu. @erlif ale mela neco, jen uz nevim co.
27. bře 2015 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saraha1 a zabral ti? zkusím kdyžtak zítra jinou lékárnu. Díky moc :slight_smile:
27. bře 2015 ve 21:02  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sdoop ja jsem brala bioparox je to lokalni antibiotikum a jako jedine se muze v tehotenstvi... pak jsem brala stopkasel sirup tam je primo psano ze je to sirup vhodny pro tehotne a diabetiky a neni hnusny, jsou to bylinky... no a do nosu max vincentku, vse ostatni stalo za prd akorat natekla sliznice a ja nemohla dychat... ted mam jeste od ORLozky sinupret tablety a po nich konecne nekaslu a hlavne mi odleha ucho :grinning: a na orl mi doporucila koupit si nasivin kapky do nosu pro kojence a strikat si 1x denne na noc dve kapky do kazde dirky :slight_smile: sakra jsem jak chodici encyklopedie... ale mela jsem za mesic 2x chripku a pokazde naprosto jiny prubeh... tak snad jsem pomohla a neco z toho ti brzo zabere a bude lip!! :slight_smile:
27. bře 2015 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek