Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

a.n.d.y
26. bře 2015

@saraha1 o hrášku i cibuli vím, proto jsem si jich nedala kvantum. Spíš jsem přidala rýži. Prostě to bylo něco jako rizoto, jen trochu ošizené a kupodivu opravdu stačilo. K tomu velkou misku salátu a bylo mi fajn 🙂 U mě se ta cukrovka opravdu musí řídit stresem a nevyspáním, jinak si to nedokážu vysvětlit.

@barbarkaaa pero je dobré, ale jak vidím jehlu, tak se kácím. A to nemluvím o tom, že musím píchat břicho. Kdyby alespoň do nohy nebo ruky, ale do břicha to je dost nepříjemné, navíc, když vím, že je tam to malé. Jehla je v pořádku. Mám ji od včera. Prostě se musím naučit ten grif 🙂

vrk
26. bře 2015

No takze ja hodku po testovinach 8,7 a po 2h 7,8....ted 6,7 a to uz jsou skoro 3 hodky, to jsem prehnala, navic svaca pred obedem vynechana, no ho, t tu dobrotu uz doji manzel 🙂. Ja ted ke svaci cele tvaruzky agrahamovy rohlik...tak jsem zvedava co ten. Tvaruzky maj jen necele 3g sacharidu...🙂 mnam

vrk
26. bře 2015

@a.n.d.y do bricha? Tyy jo, to bych se i bala. To ma byt do podkozi nebo do svalu?

vrk
26. bře 2015

@saraha1 ja mivam lacnou nejcasteji 5,3 dnes 5,4 a dr.rikala, ze v pohode, tak asi pocita s odchylkou no.

linvitra
26. bře 2015

@andreaska2 Půjdem z porodnice hubený, jak Twiggy. 😀 On je problém, když ty rozdíly jsou veliké, třeba když bříško je dle měření o 3-4 týdny napřed. To je pak to "cukrovkový dítě" ale doktor říkal, že 1-2 týdny rozdíl je v pohodě. Jinak prosáknutí už sem zjistila přes tetu doktorku... je to vlastně otok...jako taková reakce na zvýšenou glykémii, ale prý ten náš 1mm je v normě, že se to řeší až od 2mm.

@saraha1 Přesně jak píšu výše, ty drobný rozdíly jsou OK...prostě nikdo neroste přesně podle tabulky. 😀 A já si tak přála malinký miminko...když vidim, jak si holky vozí domů mimča s váhou 2900g, 3100g. Noooo, hold budeme mít čtyřkilový macky. 😀 Je fakt, že já až paranoidně dodržuju tu dietu...ujelo mi to jen jednou. A ten žaludek mám čím dál tím víc zcvrklej a jsem přejezená i z malýho jablka. Ale čert vem kila...hlavně aby bylo vše OK. 😉

a.n.d.y
26. bře 2015

@vrk ajej, to udělaly asi ty rozinky, co? :-/ Je to naštěstí do podkoží. Do svalu bych to fakt nedala 🙂

werumka
26. bře 2015

@a.n.d.y Do břicha se nepíchej, ani to není pro těhotné doporučené. Pokud je to inzulín před jídlem, píchni si ho do ruky. Pokud večer před spaním, tak do stehna.

vrk
26. bře 2015

@a.n.d.y ja sice pichala normalni injekce neceho jineho, ale nejvic pomohlo zvednout tu kozni rasu a poradne stisknout dvema prstama a pak promasirovat

a.n.d.y
26. bře 2015

@werumka a já se na to ptala dvakrát - jestli opravdu do břicha a prý že těhotné z toho mají strach, ale že musím ☹ Tak já fakt nevím...

vrk
26. bře 2015

@linvitra a jak dlouho uz dietu drzis? Ja zatim nezhubla nic jen se mi vaha drzi, coz je taky fajn, uz by to tak mohlo zustqt taky.

linvitra
26. bře 2015

@vrk Od 26. týdne

barbarkaaa
26. bře 2015

@a.n.d.y ja teda menim jehlu denne. Doporucil me to' ze to pak tak neboli. Vzdyt muzes pichat i jinam, nemusis do bricha

vrk
26. bře 2015

@a.n.d.y o pichani so bricha jsem teda taky neslysela. ..ale tak snad dr.vi

a.n.d.y
26. bře 2015

@barbarkaaa
@vrk
mně vyloženě řekla doktorka do břicha (sestra, co mi vysvětlovala aplikaci inzulinu taky). Že se to u toho krátkodobého inzulinu rychleji vstřebává do těla po vpíchnutí do břicha.

a.n.d.y
26. bře 2015

@barbarkaaa ty si tedy taky pícháš inzulin? Do nohy nebo kam?

werumka
26. bře 2015

@a.n.d.y Určitě nemusíš. Z břicha se sice vstřebává nejrychleji, ale z ruky skoro stejně rychle - když třeba počkáš před jídlem o pět minut dýl, tak to úplně stačí. Vhodné to u těhotných opravdu není, taky jsem se o to zajímala.

a.n.d.y
26. bře 2015

@werumka achjo, tak ať se doktoři domluví, tohle mě vážně štve. Do ruky - třeba do ramene? Klidně si počkám půl hodiny, klidně hodinu, přeci jen je to do břicha dost nepříjemné.

werumka
26. bře 2015

@a.n.d.y Do ramene úplně ne - tak do poloviny horní části paže. Počkej o chvilku dýl a bude to ok. Dej si tu ruku úplně k tělu, ať se uvolní svaly a udělá se místo v podkoží a pak si to tam píchni.

a.n.d.y
26. bře 2015

@werumka tak já to zítra asi zkusím, díky za rady 🙂

vrk
26. bře 2015

Tak ja hodku po svacince- graham rohlik, celmensi baleni syrecku, grep a caro s mlekem 6,1 huraa. Tak na svace muzu rohlik tento!!

barbarkaaa
26. bře 2015

@a.n.d.y ja do bricha nebo stehna.hlavni je narasit. Me je to teda nejak prijemnejsi do bricha. Lip se mi tam picha

erlif
27. bře 2015

@vrk @saraha1 tak holky, nevím jak je to možné, ale ráno na lačno 6,2 myslela jsem, že mě klepne, taková hodnota, proč??!!! Možná jsem ošidila večeři a šla spát s nízkou hodnotou a proto to přes noc tak vylítlo... kdo ví... No a hodinu po snídani 6,7 to je luxuska 🙂 tak jsem si oddychla 🙂 a jsem zase v klidu 🙂

leana3
27. bře 2015

@erlif mě se jednou stalo, že jsem si natírala obličej krémem a pak šla měřit a neumyla si ruce, měla jsem taky přes 6. Tak jsem si ruce umyla a změřila znova - 5,2. Teď už si na to dávám pozor🙂 A dneska jsem měla 5,2 a včera 5,4 - přitom stejná večeře i druhá večeře, no neřeším to, ale kdybych se chtěla dostat na tu normu 5,0 tak fakt nevím jak.

saraha1
27. bře 2015

@leana3 kazdej den tvoje telo nevyprodukuje stejny mnozstvi homronu, takze teroeticky i glykemie bude jina dva dny po sobe s kompletne stejnym rezimem i jidlem.

barbarkaaa
27. bře 2015

Tady vcera konecne prvni relativne spravna diabeticka vecere.. Ale miminka chdaci k obedu yly fazolky.

leana3
27. bře 2015

@saraha1 no jo, to je fakt - když já bych to chtěla mít pěkně srovnaný😀

sdoop
27. bře 2015

Holky, prosím o radu. Vím, že se to tu řešilo, ale nemám sílu dohledávat. Od rána jsem úplně mrtvá, rýma, kašel, chrčí to ve mě, hrůza. Poraďte mi něco účinného, co můžu. Dneska v lékarně mi paní nedokázala poradit, buď to pro těhotné nebo bez cukru ☹ Takže jsem ve finále odešla s nějakými bonbóny s cukrem, že se to prý nezblázní, ale moc se mi do toho nechce, potřebovala bych něco, co zabere. Poradíte něco konkrétního?

saraha1
27. bře 2015

@sdoop ja mela jitrocelovej sirup pro diabetiky - tzn. s umelym sladidlem, ale neresila jsem to, protoze si davam obcas i light colu. @erlif ale mela neco, jen uz nevim co.

sdoop
27. bře 2015

@saraha1 a zabral ti? zkusím kdyžtak zítra jinou lékárnu. Díky moc 🙂

erlif
27. bře 2015

@sdoop ja jsem brala bioparox je to lokalni antibiotikum a jako jedine se muze v tehotenstvi... pak jsem brala stopkasel sirup tam je primo psano ze je to sirup vhodny pro tehotne a diabetiky a neni hnusny, jsou to bylinky... no a do nosu max vincentku, vse ostatni stalo za prd akorat natekla sliznice a ja nemohla dychat... ted mam jeste od ORLozky sinupret tablety a po nich konecne nekaslu a hlavne mi odleha ucho 😀 a na orl mi doporucila koupit si nasivin kapky do nosu pro kojence a strikat si 1x denne na noc dve kapky do kazde dirky 🙂 sakra jsem jak chodici encyklopedie... ale mela jsem za mesic 2x chripku a pokazde naprosto jiny prubeh... tak snad jsem pomohla a neco z toho ti brzo zabere a bude lip!! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru