Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

sdoop
27. bře 2015

@erlif díky moc 🙂

vrk
27. bře 2015

@leana3 taky na 5,0 ne a ne se dostat a stim kremem jsem to mela taky...ted uz pred kazdym merenim myju ruce i mydlem radeji

vrk
27. bře 2015

@erlif ja vcera sla taky brzy a nedala druhou vecu a rano 5,8...takze fakt to bude tim "hladem"

saraha1
28. bře 2015

Tak holky, celej tejden v noci musim snist fakt krajic chleba nebo rohlik a drzim se porad pod 6 (5,7 nebo 5,8nebo i min), coz je u me raritni. ja driv malokdy snedla krajic chleba, spis krajicek, nebo jen kefir nebo mliko v noci a ruzne to skakalo, takze mozna, ze poradny jidlo v noci muze zafungovat fakt dobre.
Ja myju taky poakzdy porade mydlem a beru druhou nebo az treti kapku. Kdyz nahodou se mi nechce vstat a jit se umejt, tak vazne beru az treti kapku a poradne ty predchozi kapky utru kapesnikem, abych trochu "ocistila" ten prst. 🙂

a.n.d.y
28. bře 2015

Tak jsem se dnes ráno po snídani taky měřila dvakrát. Před umytím rukou (i když hoďku před jsem si je myla a nic nedělala) 8,2. Po umytí rukou 7,8. To by fakt člověk neřekl, jaký bude rozdíl.

barbarkaaa
28. bře 2015

@sdoop snad uz je lip
Me rikal primo dr. Ze pred pichanim myt. Ja uz ani nemerim. Bez tabulek a vahy tady stejnak nic nezpocitam 😲
Sem se nekdo dostane tak obden. Mamca uplne na dne sil' je na tom zravotne blbe normalne a do toho se stara o obe deti vcetne toho myho chapa.
Vcera byly k obedu fazolky toho place tu dnes....chudaci deti

vrk
28. bře 2015

Ja mam dnes porad hlad 🙂! A i hodnoty uplne super az to nechapu. Udelala jsem i jablecny strudl bez cukru s kokosem a mnamka a hodnoty po svace 5,8 a ted po veceri, pecena kacena s ryzi basmati a pomeranc 6,1...uplne koukam. Dali jsme po obede i prochazku, tak jestli ta pomohla nebo to ze jim celkove driv nez jine dnypac jsem vstavala uz 6:30 kdo vi...ale rada zjistuju, ze u me ryze pasmati stribrna z alberta vede, muzu ji snist plno a hodnota super, to u brambor nemam. A prochazi i treba dva graham rohliky na vecu s 2hrnky mleka a syrecky plus zelenina. To koukam 😲 hura

vrk
28. bře 2015

@barbarkaaa ajaj chudacci, drz se a oni si te tam nechaj uz az do porodu? Co ta moc uz ji mas ok?

barbarkaaa
28. bře 2015

@vrk moc jsem mela v pohode uz v poradne nez me poslal do nemocnice. I tlak mam ok. Jen ze jsem ho mela v predchozich tehu ak me nechtej pustit, ze se vic hnu a zvedne se mi. Grrrrrr vic z nich snad dostnu v pondeli

saraha1
28. bře 2015

@a.n.d.y tak ja si myslim, ze i pot, kterej se proste udela, prach, proste cokoli to muze ovlvnit.

@vrk ja treba mam hodnoty po hodne moc testovinach i i ryzi dobry. A to jsem se toho tak bala, brambor jsem snedla uz snad na desetikila, pritom jsem mozna mohla jist testovin vic.
Kazdopadne dneska po veceri, to byla naloz jako blazen - 300g varenych testovin a gulas a ja 90 minut po veceri 5,5. Taky jsem dneska zvladla snist pres 300g sacharidu, ani nevim, jak. teda vim, mela sem hdone testovin k obedu i veceri 😀.

@barbarkaaa Teda, snad te pusti v pondeli! I kdyz, jestli maji pocit, ze doma litas jak hadr na holi, tak verim, ze si te radeji ohlidaji tam.

vrk
28. bře 2015

@saraha1 to ja testoviny ne e, nastesti je ani moc nevarim teda, ale brambory jo, ale hur nez ta ryze a tech tolik nesnim ani, prijdou i vic syte. No ty mas ty hodnoty luxus, ty uz myslim zadnou cukrovku nemas ani 🙂. To ja se tedmyslim pomalu dostavam do nejhorsiho obdobi tehu hormonu, tak uz at jsme tam kde vy aspon ;)

barbarkaaa
29. bře 2015

@saraha1 no je to loicky, ale kdyby me to doma aspon tak neko
abovalo a fungovalo. Maruska za tyden stihla jednu kuli a dve 4 ( druha trida) protoze Luci ma jinej rezim a neni na uceni klid.
Dnes tady typicky cukrovkarska snidane. Kakao a vanocka. Zasoby mi dosly tak jsem to snist musela.

sdoop
29. bře 2015

@barbarkaaa bohužel moc ne a moc nechybělo a byla bych také v nemocnici. V sobotu v noci mi vyskočila horečka 38,3 (já blbec jsem se bála vzít paralen), k tomu zimnice, kašel, rýma, hlava... ráno jsem se nedokázala postavit na nohy, tak mě naši vezli na pohotovost. Diagnóza: viróza, nicméně tlak 140/100, oteklé nohy, takže mě poslali ještě na gyndu. Tam moč ok, teplota stále 38,3, tlak se trochu uklidnil, ale monitor děs a hrůza. Lítalo to okolo 170, houkalo to, vykřičníky (bodejď by ne, byla jsem v horečce přes 10 hodin), tak, že si mě tam nechají, jenže nebylo místo a nebylo ani na gyndě. Tak mi ještě dělali prohlídku a UTZ, tam bylo vše ok, průtoky v pořádku, takže mě odeslali domů. Dostala jsem antibiotika, s tím, že druhý den na kontrolu. Doma se u mě střídala mamina s manželem, prolejvali mě čajem, z postele jsem mohla jen na záchod. (popravdě bych jinam ani nedošla). K večeru, jak zabrali léky se mi skokem ulevilo a jsem od té doby naštěstí bez teploty. Dneska monitor ok (Sestřička malýho furt budila, hýbat se mu nechtělo, ale primář řekl, že je to v pořádku. Mimichodem, jen, co nás sundali, tak začlo v břichu ródeo 🙂 ), já už se teda taky cítím mnohem líp, akorát šileně unaveně.
Moc na tebe myslím, ať jsi brzy doma!

A holky, opatrujte se, je teď prý všude plno bacilů :-/

barbarkaaa
29. bře 2015

@sdoop teda uf.... hlavne ze uz je lip a prte v cajku, teplota pres 38 je pro nej nebezpecna. Ja jsem tu s vysokymtlakem a dnesni namerenY 112\66 a domu nehrozi. Doma takova katastrofa, ze uz 3 hodiny nemuzu zastavit slzy.

sdoop
29. bře 2015

@barbarkaaa ty jo, ale to už vysoký rozhodně není, možná naopak. Proč tě tedy nechtějí pustit domu? Nebývá v pondělí třeba nějaká větší vizita, že by tě pustili zítra? Doma to nějak určo zmáknou, i když to teď vypadá katastroficky, hlavně se drž, stres nepomůže ani tlaku a hlavně ani mimču, musíte být teď prioritně vy dva v pohodě. Moc na tebe myslím a držím pěsti! Drž se!

vrk
29. bře 2015

@sdoop jejda, na teploty pozor, to ja si jednou kvuli zanetu zubu nekdy okolo 17tt, dala aspon malicko panadolu baby a taky zabral, paralen neublizi, to spis ta teplota. Tak at uz jsi fit!

vrk
29. bře 2015

@barbarkaaa snad nebude tak zle a doma to zvladnou, muz musi pridat ruku k dilu holt no. Obdivuju te, ze ho takto nechas nicnepomoct, ja bych to nedala...u nas muz pomaha se vsim a jeste pracuje jak sroub, je zlatej, tak jsem zvedava co s detma.

vrk
29. bře 2015

Holky pomalu se zacinam vas tesit na porody, kdo jste v 38tt, tak uz byste i mohly ne? Drzim palce

barbarkaaa
29. bře 2015

@vrk
@sdoop ja ho zapojuju....on to proste neudela nebo za par dni...
Vetsi byla dnes vecer po skoro tydnu se tu vyloup primar a vecerni byla dukladnejsi jak vsech za cely tyden. Pry mam vse v norme jen lehce hnuty jaterni testy. Pry jen o malinko. Od zitra pry jinou dietu este s nejakou....jako nechapu.....je nedele ty vysledky vi od stredy....pak se tu nemam zblaznit.....

erlif
30. bře 2015

@vrk
@saraha1 Tak včera nevím jak to, ale měla jsem ráno lačnou 4,9 !! Tak jsem měla takovoooou radost 🙂 Včera k obědu taková nálož špaget, že by se za takovou porci nemusel stydět ani chlap a hoďku po jídle 7,3, takže sláva zjistit 28dní před porodem, že špagety můžu 😀 no dala jsem si je i k večeři, ale už jen malou porcičku.. no a hodinu po jídle 8,3 - tak mě to nasralo 😀 ☹ Takže k večeři ne... tam mi fakt procházejí jen karbanátky 😀 no a dneska ráno lačná 6,3 tak nevím , jestli si ze mě mé tělo dělá šoufky, nebo co to předvádí... ale už se z toho fakt nějak nestresuju... Dneska čekám telefon z gyndy, kvůli testům na steptokoka a ve středu mě čeká první poradna v nemocnici a vůbec se mi tam nechce....

@sdoop doufám, že už je Ti lépe, horečky v těhu jsem fakt blbý, ale antb. většinou zabírají hned a tím, že se celé těhu vyhybáme všem lékům, tak bych řekla, že i rychleji....

@barbarkaaa to jsou nemocnice.. já tam kdysi byla týden a po 5ti dnech teprve řekli, co mi je a zahájili léčbu, jinak mě prostě chtěli kuchnout... takže k českému zdravotnictví se raději nevyjadřuji... hlavně, že jsem 5dnů byla jen na kapačkách, co kdyby náhodou museli akutně operovat... grrr
Tak se drž, vůbec ti tu nemocnici nezávidím! Držím pěstičky

macinek
30. bře 2015

Zdar ženy 🙂

@barbarkaaa no tvl české zdravotnictví to je fakt za trest 😠 ☹ , tak snad brzo porodíš a budeš mít od nich klid 😎

Mě by měl dneska dorazit glukometr tak se docela těším na měření, jsem zvědavá na hodnoty, jinak úprava jídelníčku se začíná projevovat, váha už nestoupá, ale začíná pomaličku klesat 😅

vrk
30. bře 2015

@macinek ja zas uz nemam prouzky, tak snad taky dnes dorazi a hura zase na mereni. Koupila jsem 3baleni, tak snad uz nebude potreba...ja nevim co delam jinak, ale po vikendu vzdy vaha vyssi a pak zas klesne 🙂) ale taky uz se mesic drzi +- stejne

vrk
30. bře 2015

@barbarkaaa jeezis teda. Co te tam drzi nechapz

sdoop
30. bře 2015

@barbarkaaa a proč tě tedy nepustí, když je vše téměř v normě? Koukám, že porod už máš za pár, to si tě tam chtějí nechat až do porodu? Když máš cukrovku nemluvili o vyvolání?

@vrk mě říkala doktorka ať ještě vydržím týden, že je to pro malého lepší, ale už bych docela rodila. Včera, jak jsem byla na kontrole, tak jsme slyšeli porod a normálně bych to obrečela, když jsem slyšela zakřičet místo mamky mimčo 🙂 Akorát teď v mým stavu nemám žádnou sílu, navíc včera lehnul s teplotama i manžel, takže malýmu říkáme, ať nás nechá pár dní nabrat sílu a pak šup, šup za náma.

@erlif je to lepší, děkuji. Teploty už nemám, ale únava je pořád šílená. Já se toho paralenu bála (člověk asi nesmí číst ty příbalové letáky), ale prý se může celé těhotenství a dokonce 2 prášky 1/6 hodin. Je to prostě lepší než být v horečce, to samé prý ta antibiotika - menší zlo než účinky nemoci.

Akorát teda holky nevím, co dělá ta moje cukrovka, protože nemám moc hlad a chuť na nic, tak jsem ráda, že do sebe vždy něco málo dostanu a taková ta pravidelnost a moje poctivý měření porcí vzalo bohužel za své. 😒

erlif
30. bře 2015

@sdoop Tak to jsem ráda, ještě aby únava nebyla, po takových horečkách... Oni to píšou úplně na všech lécích to varování... myslím, že to píšou i na tom bioparoxu.. prostě se jen jistí... To rozhodně, mě bolelo v krku, pak mi to vlezlo do ucha, na pohotovosti mi řekl, že to na píchání není, ale protže jsem nemohla nic na bolest a paralen by nezabral a antb. sem nechtěla, protože jsem neměla horečky, jen to bolelo až k breku.. tak mi to píchnul.. na gyndě jsem se pak dozvěděla, že jedné jeho pacientce píchnutí ucha vyvolalo porod 😀 no ještě že jsem o tomhle riziku nevěděla 😀 Cukrovku teď vůbec neřeš, já se měřila i při nemoci a byť jsem jídlo do sebe dostávala, stejně ty hodnoty byly vyšší, ať jsem jedla ověřená jídla nebo ne... ☹ Důležité je teď se zbavit chřipky/bavilů, ať ten porod hezky oddýcháme a jsme plné sil na broučky naše 🙂

macinek
30. bře 2015

Tak glukometr je doma, jen teda si budu muset v klidu sednout k návodu a zprovoznit ho, přece jenom posledně jsem ho dostala už zprovozněný a včetně instruktáže, přece jenom za ty 4 roky jsem to už trošku zapomněla 😀 a zítra si udělám měřící den, jsem fakt zvědavá na hodnoty

macinek
30. bře 2015

Ženy ještě dotaz jaké mají být hodnoty? Nalačno do 5,1, před obědem a večeří ? a hodinu po jídle do 7,8? Díky

barbarkaaa
30. bře 2015

@sdoop jo dnes mi rekli ze uz me domu bez prcka nepustej. To jsem zvedava s cim pro ni prijeou bo s tou rozbranou vypranou autosedackou si asi nikdo krom me neporadi a ja si nejsem jista zda nemam novorozenekou vlozku nekde jinde navic.
Proc vlastne vyvolavaji cukovkarsky driv? Kvuli funkci placenty? Ja si puvodne mylela, ze kvuli velikosti. Ale slecna bude nejmensi. Ja mela obe ctyrkilovy tahle ma tak tri.

barbarkaaa
30. bře 2015

@sdoop jidlo neres pri nemoci to lita strasne at jis nebo nejis. Vim od babiky a u sebe za ty 3 dny

erlif
30. bře 2015

@macinek jojo hodnoty uvadis spravne 🙂 no a pred jidlem nesmis mit 7,8 protoze je to max limit co muzes mit po jidle 🙂 i kdyz moje diabetolozka neresi lacne hodnoty do 5,8 protoze pocita s odchylkou glukometru a je fakt, ze me to po snidani nikdy nestoupne nad 7 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru