Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

saraha1
31. bře 2015

@erlif
@macinek u me se teda, holky, nic nezhorsilo, ale kazdej to ma asi jinak. Ja doufam, ze teda jde jen o tehotenskou cukrovku a ze nebude pokracovat dal. Dispozice k tomu mam.
Uz si davam klasickej obed, tak snad nebudu zas mit boleni zaludku, jen teda k tomu ujidam cherry rajcatka a obavam se, ze sporadam celyho ctvrt kila 😀.

macinek
31. bře 2015

@saraha1 Je jasný že každé tělo je jiné a reaguje jinak, každopádně je super že se ti hodnoty nezhoršují 🙂

macinek
31. bře 2015

Už aby se dal koupit meloun za nějakou rozumnou cenu a byl dobrej, na tom jsem v prvním těhotenství ujížděla, člověk si ho mohl ke svačině naložit pěknou hromadu 😵

saraha1
31. bře 2015

@macinek jo, prave peroto, ze se nezhorsovaly, tak jestli to treba neni znak klasicky cukrovky DM, ale tak snad ne. Dneska se schvalne zmerim po obede, co bude. Kdyby treba byla nejaka krasna hodnota, tka by to mohlo znamenat blizici se porod.
Jedna pani na jiny diskuzi pri inzulinu padala v sobotu do hypoglykemie, sla v pondeli na kontrolu do dia, tam ji mudr rekla, ze se asi blizi pord, no a ve stredu byl prcek na svete.
Tento tyden chci zazit vyvolavaci cinnosti - uklid, schody, premluvit manzela k sexu (to bude nejslozitejsi 😀).

erlif
31. bře 2015

@saraha1 možná v tom hraje roli kdo ví co... ale cítím se dobře, malá řádí... tak snad je vše v pořádku, zítra mě čeká první návštěva poradny v nemocnici, tak snad mě tam nebudou trápit a nebudu tam dlouho...
ty můžeš cherry rajčátka, tak to ti závidím.. ja jsem se s nimi od nějakého 30tt musela rozloučit, protože jsem myslela, že mi shoří hrdlo ☹

@macinek to já se z melounu nikdy nenajedla, je to pro mě moc hladové jídlo 🙂 a ještě když to s ním přeženu, tak trávím hodiny na wc ☹ ale ujíždím hodně na jahodách, jen nemám odvahu udělat si knedlíky...

erlif
31. bře 2015

@saraha1 no je fakt, že když jsem ráno naměřila 4,9 tak jsem si říkala, že by porod? 😀 😀 no naštěstí se nic nekonalo 🙂 Ty už to odklepáváš, závidím Ti... S manželem nemáme sex celé těhu, spontánně jsem potratila, druhé těhu bylo taky na hraně ale mrňousek zabojoval, takže nám to nebylo doporučeno... je fakt, že teď ke konci už bychom asi mohli... ale stejně je to ve mně a asi bych se k tomu nedokázala do kopat... ten strach je větší... malá zatím ani na spodek vůbec netlačí, tak jsem zvědavá, jestli sestoupí sama nebo mi budou porod vyvolávat...

vrk
31. bře 2015

@macinek jojo, ja uz i mela a byl moc dobrej🙂 ale zatim jen jednou, nechce se mi to vzdy tahnout, tak ujizdim na jahodach a grepech a sem tam pomelo

vrk
31. bře 2015

@erlif ja zas cherry rajcatka vubec radeji nekupuju a jim jen zelenou zeleninu, k snidani mi neprochazela, tak jsem je vyradila

macinek
31. bře 2015

@erlif Já jsem si ho dávala s jogurtem nebo s tvarohem a zasytilo to v pohodě

@vrk Jahody taky občas, ale pálí mě z nich žáha a z citrusů všeobecně taky a hlavně mi v těhotenství vůbec nechutnají. Já teď ujíždím na mražených borůvkách 😵

barbarkaaa
31. bře 2015

@vrk nic, nevidim duvod. Sice u Luci to byla jedna souvisla 4odinova krec bez moznosti se uvolnit, ale j to beru tak, ze bolest k tomu patri.
Ja uz ani nemerim. Stravu tady neovlinim. Potraviny nezmenim. Maximalne dotahnu ty 10g svaciny zasobama od mamci

saraha1
31. bře 2015

@erlif tak ja mam za sebou zamlklej potrat a to je fakt, ze je neco jinyho. Na tvym miste bych se taky na zacatku bala hodne, ale ted uz opravdu muzes, nicemu to neuskodi! My ho meli maximalne 5x, spis mozna jeste min.

Tak na meloun ja pockam, az bude levnej, ale tesim se moc 🙂.

Jahody mi kupodivu nic nedelaji a ty cherry rajcata jak kdy, ale posledni dobou nevadi.

No jinak holky, to jsem necekala... necelou hodku a pul po obede mam 4,7! Muj rekord jakejkoli. Obed mel 64g sacharidu. No takze ja si jdu udelat za chvili kafco s nejakou sladkosti 😀 😀.

@barbarkaaa kdy te teda pusti? prosimte, nakup si jidlo!!!! lednice je k dispoizici ne?

erlif
31. bře 2015

@macinek aha, tak to jo.. to já mám problém, že cokoliv v jogurtu mi nechutná nebo v tvarohu... tvaroh mi špatně klouže do krku a spíš se jím dusím, ať tam dám cokoliv.. navíc si dám tři lžičky a mám dost 😀 udělala jsem si z něj i zmrzku, ale ani tak tvaroh nepozřu... předevčírem jsem si rozmixovala jahody a dala do jogurtu a vyloženě jsem se musela nutit ho sníst... ☹ jsem v tomhle fakt moc vybíravá....
pálet mě žáha z jahod tak mě vážně klepne... teď jsem za necelý týden zbouchla celý koš kiwi... potřebuju další.. nějak na něm začínám dost ujíždět 😀

@vrk tak to já rajčátka miluju, já už se tak těším na veku majonezu a rajský na plátky... po tom bych se mohla utlouct 😀 ale to si ještě počkám... sice ty cherry moc nemusím, já raději klasické, ale neprocházejí ani jedny..

vrk
31. bře 2015

@erlif ja taky rajcata miluju normalne, ale ted mi neprochazeji. A nejradsi ty vonavy letni. Jinak tvaroh kupuju jen tucnej ve vanicce a ten ma dobrou konzistenci a jeste ho redim smetanou 😀

vrk
31. bře 2015

@barbarkaaa jsimdobra, ja uvidim, zatim si tu bolest neumim zive predstavit, tak uvidime dle situace

leana3
31. bře 2015

@rozarka13 no vidíš, to mám radost, že mé doporučení někomu pomohlo! tak snad ti to bude fungovat i dál, já po téhle kombinaci mám tak 5,1 - 5,2 a to mi přijde dobré. Ale musím to jíst co nejpozději před spaním.

erlif
31. bře 2015

@vrk redis smetanou... hmmm no musim zkusit 😀

barbarkaaa
31. bře 2015

@saraha1 no ja z nich rano musim dostat, dy se na me mrhnou Pokud koncem tydne vybrala ych to driv, ale pokud az po svatcich tak bych to vzala na velikonoce. Doma mi na nejnutnejsi staci par hodin. Vic stejne nezachranim a tu chvilku a s holkama bych objela koledu. Strasne se tesej a beze me o ni prijou. Tak ych to spojila

leana3
31. bře 2015

Tak holky u nás byl dneska den - nejdřív jsem ráno naměřila 5,8 nalačno, v noci jsem opět baštila - krajíček chleba s máslem a mlíko, tak tentokrát to neprošlo dobře☹
Asi taky tím že jsem dřív vstávala,protože jsme šli s oběma klukama na odběry k dětské doktorce.
Do toho začala sněhová vánice, ale fakt šílená, taková za celou zimu nebyla. U doktorky jsme zjistili, že se mladší synek osypal - neštovice.
Pak jsme měli v plánu jet do města na snídani, kluci byli na odběr bez snídaně - vánice zesílila, malýmu byla zima, tak jsme jeli domů. Větší měl jít do školy, ale já to s břichem ve vánici a s malým nemocným prostě nedala, tak jsem ho omluvila, že je mu špatně po odběru a nechala jsem ho doma. No doma oba zázračně ožili, neštovice neneštovice a řádili jak černá ruka celý den. Odpoledne nám převezli novou sedačku, zjistili jsme, že zapomněli přibalit komodu na věci pro mimíska. Takže to dovezou zvlášť ve čtvrtek. A já pomáhala manželovi s tou sedačkou, teda jen přidrž-podej, žádný zvedání, ale i tak v kombinaci s tou dopolední báječnou vycházkou ve vánici mě začaly tak šíleně bolet záda, že jsem se nemohla hnout. No paráda, kluci tady lítali po bytě, tahali krabice od té sedačky, malej pak na ní usnul u pohádky, takže jsme ho přenesli a spí bez večeře, oblečenej... uf.
musím ještě něco jít požehlit, aby měl v čem muž chodit, a pak padám do vany a do peřin. Zítra mám měřící den, tak musím vydržet chutě - ve čtvrtek jdu do diaporadny... A cestou odtamtud si koupím něco mlsnýho🙂 už teď se těším.
Tak omlouvám se za román a přeji všem dobrou noc!

nicky27
31. bře 2015

@leana3 at je mlademu brzy lepe

barbarkaaa
31. bře 2015

Doctu pak ten dlouhej tablet se.nabiji na telefonu prd vidim , ale mam asi uzitecne info od.ksmaradky co mela cukrovku.... kopiruju...Ještě jsem ti chtěla napsat, aby si pak z toho nebyla špatná jako já tenkrát, kvůli tý cukrovce ti malou šoupnou na první den nebo dva do inkubátoru a budou ji vyndávat jenom na kojení. Já z toho byla tenkrát vyřízená, v ručičce měl kanylu a z paty mu několikrát denně brali krev na glykémii. Ale doktorka mi tenkrát říkala že to je u cukrovky normální postup, že je dítě z břicha zvyklý na vyšší hladinu cukru a že se to ty první dny musí hlídat a případně mu tu hladinu regulovat glukózou, tak aby si to věděla proč ji tam dají.
Treba se.hodi

vrk
31. bře 2015

@barbarkaaa tyy jo fakt? A to kazde mimi od mamci s cukrovkou?
@macinek ? To by se mi moc nelibilo, ani to prikrmovani glukozou

barbarkaaa
31. bře 2015

@leana3 teda uf......to je jak moje akcni pondeli s lednickou. Proste kdyz....tak vsechno

saraha1
31. bře 2015

holky, jen v rychlosti...teda to by mi urcite ale rekla PA o tom prckovi, kdyz jsem se na predporodnim kuruz zminovala, ze mam cukrovku. Ja myslim, ze jen budou hlidat prubezne glykemii, priapdne podaji glukozu, ne? Teda kdyz se budu chti vyspat po porodu, tak klidne at je nekolik hodin mimo, to budu rada, ale celych 24 hodin?!

werumka
31. bře 2015

@vrk
@barbarkaaa O tomhle slyšim prvně. Já jsem byla po císaři, proto jsem neměla malýho hned, ale kdybych nebyla, tak mi ho normálně hned dají. Měřili mu glykémii akorát po porodu, to bylo ok a víc se neřešilo... Žádnou kanylu neměl a krev mu taky víckrát nebrali. V inkubátoru taky nebyl. Sedělo by to na dítě od mamky s nekompenzovanou cukrovkou, která měla větší výkyvy glykémií. Ale standardně se to určitě nedělá.

werumka
31. bře 2015

@saraha1 Glukóza se podává nejčastěji hned po porodu, kdy dobíhá účinek inzulínu, když bylo mimčo ještě v břiše. Ale ani to není nějak extra časté. Ve chvíli, kdy dítě odstřihnou od matky, tak už si jeho slinivka reguluje hladinu cukru sama ve spolupráci s játry.

barbarkaaa
31. bře 2015

Jetli to nebude zase nemocnice od nemocnice jinak, tahle je mistni. Chjo....mmmch mam hnuty jaterni testy lehounce tak pridali jaterni dietu. Na tu se zas nesmi moc tmavy pecivo...tak nevim...kazdopadne me k veceri prestali davat chleba a zacali bily rohliky,tak nevim co ma prednost ☹

macinek
1. dub 2015

@vrk
@barbarkaaa Tak asi každá porodnice jinak, ale synovi nic takového nedělali, měla jsem ho celou dobu u sebe, teda kromě asi hodiny co mi ho pak porodu odnesli vykoupat než jsem se přesunula na šestinedělí a jinak byl pořád se mnou. A co si pamatuju tak mu braly krev z paty akorát na zjištění metabolických změn, ale to dělají všem miminkům.

@vrk Jen teda na obilňáku mu daly příkrm za tu hodinu co ho měly na koupání, já jsem si to pak přečetla v papíru kam se zapisovalo kojení 😠 , glukozu mu občas trošku káply do pusy když jsme bojovali s kojením, syn nechtěl vůbec sát (ono to mělo víc důvodů) ale hlavně nechtěl sát protože neměl co, mě se mlezivo udělalo až třetí den po porodu, do té doby ani kapka

barbarkaaa
1. dub 2015

@macinek tak je to fakt nemocnice od nemocnice.
Ja mela vzdycky rozjezd rychlej a ted asi tuplem, jak mam za dverma miminkarnu,tak mam obcas uz i kapku mlika.

macinek
1. dub 2015

@barbarkaaa No většinou je mlezivo brzo, ale já ani kapku, se pak nebylo co divit že malej nechce sát z prsu když mu nic neteklo ☹ , jakmile to dostal přes stříkačku a prst tak sál jak divej ☹ a až 14 dní po porodu se navíc přišlo na to že si během porodu natrhl sval na krku, kde se mu pak udělal výron a když ho ty sestry pořád natáčely a cpaly mu hlavu k prsu tak to možná dorazily úplně ☹

barbarkaaa
1. dub 2015

@macinek chude maly, ted to bude urcite lepsiiiiii

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru