Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

vrk
1. dub 2015

@macinek
@werumka
@saraha1 tak jste me trochu uklidnily. Ale stim prikrmem na tajnaka sila teda. To by nemeli ne? Musi se zeptat...i kdyz nic netece o tomto uz bys mela rozhodovat ty. A jak ses pak rozkojila nakonec? Chce to zkouset a zkouset a nakonec tece?

macinek
1. dub 2015

@vrk No pak mi půjčili odsávačku aby se to stimulovalo a pak se to najednou spustilo a odsála jsem skoro 100ml najednou 😀 , ale to bylo až ve čtvrtek a porodila jsem v neděli brzo ráno 😒 , já jsem pak doma měsíc odsávala a krmila napřed přes stříkačku a pak z flašky, malej prostě prso nechtěl a bylo to asi tím problémem s krkem, myslím si že mu ty polohy u prsa nebyly příjemný. Po měsíci mlíko došlo tak jsme museli přejít na UM, ale nějak jsem to nehrotila, cvičili jsme 3x denně vojtovku, 2x týdně dojížděli na rehabku do dětské nemocnice, takže kojení šlo stranou 🙂

macinek
1. dub 2015

Tak dneska k snídani obyčejný chleba a glykemka 7,2 takže pohoda a hold k snídani žádné experimenty 🙂 , jen teda musím říct že mi ty slané snídaně začínají lézt na nervy ☹ , byla jsem zvyklá si občas dát musli nebo ovesnou kaši ☹

erlif
1. dub 2015

@vrk já se teda nechci zastávat nemocnic... ale vem si, že tobě se mléko neudělá hned... v porodnici nebude žádná mamina, která by mléka měla na rozdávání... a děti se něčím krmit musí... je fakt, že jsem někde četla, že pokud maminka kojí a nechá jim přes noc dítě, aby se vyspala a dítě brečí, že často dají sestřičky dítěti příkrm, aby přestalo brečet a maminka se to ani nedozví... no o důvod víc mít mrňouska pořáda u sebe, samozřejmě pokud to půjde... 🙂

erlif
1. dub 2015

@macinek no mně už leze z jídla na nervy úplně všechno 😀 ale je fakt, že mléčné věci jsem k snídani zamítla automaticky, ale třeba by mi to procházelo, ale po dělené snídani mám vždycky hodnoty kolem 6,5 takže paráda... teď už jsem v moc pokročilém stádiu abych zkoušela mléčné věci k snídani.... ale já se těším i na večeře.. teplé mi fakt moc nepocházejí a jeden krajíc chleba k večeři se spoustou zeleniny nebo rybou či vajíčkem, už mi taky leze krkem... 😀 ☹

macinek
1. dub 2015

@erlif No já jsem přemýšlela zkusit uvařit třeba ovesné vločky ve vodě a třeba s borůvkama, no uvidím asi vyzkouším a uvidím jak mi sedí ty mléčné výrobky po ránu. Dneska musím navíc vymyslet obědy až do pondělí, syn má čtvrtek a v pátek velikonoční prázdniny a je s jídlem dost vybíravý, tak ať nevařím každý den dvě jídla. V sobotu se chystáme na oběd do restaurace, tak to vidím a pořádný kus masa 😀

erlif
1. dub 2015

@macinek tak za pokus to rozhodně stojí, kor když si na tom běžně pochutnáváš.. navíc ty hodnoty máš fakt hezký... 🙂 Já byla v jídle děsně vybíravá taky... a zůstalo mi to do dneška.. kdybych dneska nešla poprvé do poradny do porodnice, tak jsem zašla s holkama z práce na oběd, mají tortilly a mají je fáááákt výborné.. ale jsem děsně nervní, takže budu ráda, když si doma něco upatlám a sním... 🙂

vrk
1. dub 2015

@erlif jojo, ja chapu, ze neco papat usi, ale maji se zeptat nebo to oznamit a ne na tajnaka preci

vrk
1. dub 2015

@macinek taky jsem jidala vesmes hlavne sladke snidane a ted jim "sladke svacinky" holt. Ta ovesna ve vode je ok, dokonce ji mam radeji nez v mlice, ta se tahne🙂, ja ji tak delam normalka a je i rychleji uvarena.
Ty jo ja dnes ranni glykemku 6,0. To jsem jestenemela a to ma dnes merici den 😒

leana3
1. dub 2015

@nicky27 děkuju, no jsem vlastně docela ráda, že ty neštovice má, snad je chytne i ten starší a budeme mít odbyto🙂 jen těch prvních pár dní je to náročné, naštěstí je náš malej velmi trpělivý pacient🙂 A přiznám se, že jsem rezignovala na nějaké výchovné snahy a má dnes od rána pohádky a mezitím hraje piškvorky na tabletu😀 a já přežívám...
Počasí je stále bláznivé, sněží, ale jsme zalezlí doma, tak je nám to fuk.
Holky jak píšete o těch sladkých snídaních - to mi přesně chybí, závidím manželovi müssli, ten chleba se šunkou mě fakt už nebaví. Ale na ovesné vločky pozor, mně třeba glykemii dost zvedají, k snídani jsem je radši nezkoušela. mně zas naštěstí prochází mléko k snídani, takže si dávám do kafe, a občas třeba jogurt nebo tak.
po snídani dnes 7,3 - je to v pohodě, ale moje posnídaňová zatím nejvyšší. A zítra diaporadna...

vrk
1. dub 2015

@leana3 jojo, ja radeji tyhle sacharidove bomby jako ovesne ci ryzove kase neriskuji, kor ne k hl.jidlum, na svacu obcas ta ryzova kase, ale ovesnou jsem jeste nezousela.
nicmene ja dnes hodku po snidani- 1,5chleba tenkeho, maslo, dve kedlubny a syrecky trochu mam 5,5...tak ja nevim, prijdemi, ze cim vyssi je pred snidani, tim je pak nizsi po...

macinek
1. dub 2015

No nic asi budu dělat hokus pokus s vločkama na snídani 😀

leana3
1. dub 2015

@macinek rozhodně udělej a pak dej vědět!
Ach jo, holky, mě zas dneska tak honí mlsná, ale mám měřící den, tak musím vydržet🙂 Jak je venku hnusně, já bych furt jen jedla😀

meiem
1. dub 2015

Zdravím všechny, mám lehce (5,15) zvýšenou hladinu glykemie už na lačno, takže mi ty další testy ani nedělali a můj doktor mě poslal k diabetologovi. Zajímalo by mě jak často se tam tak chodí na kontroly? Snažila jsem se to v téhle diskuzi vyčíst, ale nenarazila jsem na to, tak se případně omlouvám za duplicitu. Řeším to s toho důvodu, že budu vracet firemní auto a budu nějákou dobu bez auta, tak ať vím jestli si mám hledat nějákého blízko, kvuli častým návštěvám, nebo mám jit k tomu kam mě poslal gyndař, přes celé město.

vrk
1. dub 2015

@meiem a neposlal te na kontrolni lacny odber? Treba to byla nahoda, mely by se delat dva. Nicmene ja chodim docela casto, ze zacatkou jsem byla po 7dnech a potom za 14dni a ted po 3tydnech. Taky zalezi jake budes mit vysledky, ale neboj, neni to zadna hruza

vrk
1. dub 2015

Svacinka hura

vrk
1. dub 2015

@macinek udelej a dej vedet

macinek
1. dub 2015

Já jím akorát oběd, udělala jsem si celozrnné těstoviny s uzeným tofu, kysaným zelím a troškou zakysané smetany a asi to zkusím změřit. Kysané zelí by taky mělo snižovat cukr

vrk
1. dub 2015

@macinek hmm, to zni dobre. Ty nejis maso? Ja mam dnes opet cesnecku k obedu, ale to azbza dve hodky, ted jsem zdlabla tu kasi. Tak se taky zmerim, jsem zvedava

macinek
1. dub 2015

@vrk Jím a ráda, ale chtěla jsem trochu změnu aby mi to kuřecí nelezlo za chvíli i ušima 😀 , teď jsem tofu neměla snad rok a v rámci obměny jídelníčku jsem si ho minulý týden koupila 😀

vrk
1. dub 2015

@macinek aha, taak, je jen jestli nejsi treba vegetarian, ja se vecer chystam na gulasek, tak uvidime. Ja maso nijak zvlast nemiluju, ale ted ho jim kvuli bilkovinam vic

macinek
1. dub 2015

Tak hodinu po obědě 6,1 - bylo toho 150g uvařených celozrnných těstovin, 180g uzeného tofu, kysané zelí a zakysaná smetana, takže pohoda, měla jsem trochu strach z těch celozrnných těstovin i když mají teda míň sacharidů než klasické a přecpaná jsem ještě teď 😀 a na dopolední svačinku jsem si dala milu 😅 😝

werumka
1. dub 2015

@vrk Hele, většinou je to tak, že se dá stříkačkou dokrm - většnou nějakej Nutrilon. Do porodního plánu si napiš, že si nepřeješ dokrm glukózou, ale pokud by to bylo nutné, tak po Tvém souhlasu jen pomocí umělého mléka.

erlif
1. dub 2015

@meiem Ahojky, já jsem do diabet. poradny chodila jednou za 3 týdny... protože jsem měla hodnoty v normě.. kdyby mi to lítalo, asi bych chodila častěji.. ale fakt záleží na tom, jakého si najdeš dr a jak to budeš zvládat dietou kočírovat 🙂

erlif
1. dub 2015

@vrk @saraha1 taaak hurá, mám za sebou první poradnu v nemocnici... ještě, že jsem si sebou udělala svačinku... a nehladověla jsem 🙂 vyrážela jsem ve 12h a teď už jsem doma - nemocnici mám 10min 😀
jsem jak beton, porod se rozhodně nechystá, čípek 3, jsem vedená jako vysoce riziková, takže mi udělali i monitor a ultrazvuk, který se běžně nedělá, jupí 🙂 a naše princezna má 2649g a odpovídá týdnu v jakém jsem, tak mám radost, říkala mi, že tam je +- 396g rozdíl se kterým mám počítat... takže spokojenost (před týdnem mi můj gyndař řekl skoro 2,8kg, takže tolik k jejich odhadovým propočtům 🙂 )

vrk
1. dub 2015

@erlif tak super!! A proc jsi vdena jako vysoce rizikova?

vrk
1. dub 2015

@werumka ok napisu, diky za radu

erlif
1. dub 2015

@vrk kvůli prodělanému spont. potratu v dubnu 2014... a pak i tohle těhotenství na začátku byl velký boj a hrozil potrat... v lednu jsem byla hospitalizovaná s pozitivním temešem (únik plodové vody) a k tomu teď ta těhu cukrovka... tak si mě chtějí víc hlídat... ještě, že tam byla normální sestrička... normálně mám ukázkový tlak, sem jsem přišla a naměřila mi 157/98 😀 tak jsme vyřídily papíry a hned klesnul na 133/xx 😀 uff, jinak by si mě tam rovnou nechali 😀 jen tedy na to, že mám za chvilku rodit a jsem prý jak nedobytná pevnost mě docela děsí 😀

vrk
1. dub 2015

@erlif aha taak, na druhou stranu presprilisna pece v těhotenství nikdy neni na skodu 😉 a jak casto budes chodit ted? Neboj, to se muze zmenit i ze dne na den, takze urcite se to jeste zmeni

vrk
1. dub 2015

Jinak ja dnes teda nic moc to mereni, jsem vybrala asi blbej den nebo nevim :(. Po obede 8,0 a 2h 7,3...jeje

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru