Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

werumka
2. dub 2015

@suzik161 Glukometr Wellion je jeden z těch nejméně přesných. Bohužel hodně diabetologií ho poskytuje, protože má vzorky od firmy a je navíc levný.

leana3
2. dub 2015

@erlif
@vrk no ono je to s tím metforminem složité, doktorka mi to vysvětlovala - je to primářka diabetologie, tak snad ví co dělá😀 Prý jsou s ním velké zkušenosti v zahraničí a nové studie dokazují, že nemá vliv na vývojové vady či úmrtnost u miminek, ale v Čechách s ním jsou zatím malé zkušenosti, pro těhotné je tu povolen od loňska a zdejší lékaři znají hlavně ty starší studie, na krysách 😲 , kde byly prý zjištěny ve větším množství vývoj.vady. Oproti inzulínu má některé výhody - nepřibírá se po něm, nehrozí riziko hypoglykémie, nemusí se píchat, atd. Může po něm být špatně nebo průjem, což mi se zácpou tak nevadí🙂 uf, no vybrala jsem si ho radši než píchat inzulin, ale doufala jsem, že nebudu muset nic, že bude stačit dieta... Přitom ten glykovaný hemoglobin mám 33, takže krása.

sdoop
2. dub 2015

@vrk v 36+5 byl odhad u doktorky 2750g, pak na pohotovosti o dva dny déle 3030g, ale prý mám brát 300g jako rezervu.

@werumka děkuji za vysvětlení 🙂

Ono je to dobře, když si mimčo samo může říct, kdy chce na svět. Ale já už jsem hrozně nedočkává a hlavně bych poslední dny za kousek sladkého snad vraždila 😀 Na začátku jsem byla tak moc vzorná a teď, hrůza, děs. Mám ty ozkoušené jídla už šíleně přejedená ☹

lenule4444
2. dub 2015

Ahojky holky,tak já už nemusím do dia poradny,dlouhý cukr mi nikdo nedělal,a v úterý jsem byla poprvé na ozvech a vše v pořádku,malá vážila 2900g a to jsem byla 36+1tt,a doktorka mi řekla že se budem 14.4 domlouvat na termínu vyvolání,snad se malá umoudří a půjde sama ven.Jinak termín mám na 27.4.

suzik161
3. dub 2015

@werumka aha, tak to jo!! Moc děkuji za informací! to mě nenapadlo, myslelajsem, že když ho půjčují, tak je dobrý! 😒

erlif
3. dub 2015

@lenule4444 Ahojky, tak to je super... ja byla 36+2 a malá vážila 2649g s tím, že mám počítat s odchylkou skoro 400g +- termín mám jako ty 27.4. jsem úplně zavřená, čípek 3cm, ale ještě neříkali, že bychom se domlouvali na vyvolání a to jsem vedená jako vysoce rizitková... 🙂 ale jdu tam teď 8.4. tak uvidíme jestli bude nějaký pokrok... 🙂 a s čím přijdou..

@sdoop tak už to máme za pár, to přece vydržíme... a malilinkaté zhřešení... to se snad může.. tedy pokud to člověk pocitově dá... 🙂

lenule4444
3. dub 2015

@erlif tak to je pekny,mame stejny termin,ja jdu na dalsi ozvy 7.4 tak jsem zvedava.A docela me prekvapilo ze se budem potom domlouvat na terminu vyvolani.Na noc mam inzulin ale jen 5 jednotek.

erlif
3. dub 2015

@lenule4444 tak to ja to zvladam bez inzulinu... takže možná proto to u mě nikdo neřeší... no nechám se překvapit, když se malá nerozhodla vylézt na moje ani manželovo narozky ani na apríla jako je sestřenka, tak teď už je to jedno 🙂 naštěstí má míry hezké, takže pokud vše půjde hladce, nemuseli by do mě řezat 🙂

lenule4444
3. dub 2015

@erlif já mám jen na noc inzulín,a hodnoty na lačno mám už pěkné,a jsem ráda.Necháme se překvapit,kdy se rozhodnou mimča přijít na svět.Ráda bych zažila normální porod se vším všudy.U prvního jsem přenášela a museli mi porod vyvolat,a u druhého těhotenství,tam mi nepraskla voda a začla jsem krvácet.
Tak se nechám překvapit

erlif
3. dub 2015

ať v tom nejsem sama... dneska jsem jako poděkování za daně dostala bonbošku... no rozbalila jsem ji, čuchla a jdu ji schovat 😀 tohle fakt riskovat nebudu 🙂 a jako na potvoru je to originál, žádná napodobenina... 😠 @saraha1 @vrk

saraha1
3. dub 2015

Cauky devcata,
dikymoc za prani a i obrazek, krasnej!
Ja regulerne uz zeru 😀. Proste se mi uz nechce to resit, ale mela bych se jeste snazit tech par dni, jeeze ty Velikonoce..ach jo 🙂.
Ale rpedpokladam, ze by to chtelo par dni pred proodem se zase uklidnit, aby melo mimco cas si zvyknout zase na min cukru a nemelo hypoglykemii, teda jestli to na to ma vliv treba posledni dny.
Jinak jedna dubnovka porodila minuly tyden, znam ji osobne, obe s cukrovkou. Moc ji neresila, nebo rozhodne min dodrzovala nez ja a to ja nebyla zadnej svatousek..a malej mel hypoglykemii a mel infuzi s glukozou, jinak je v poradku.
Ja cera upekla biskupskej chlebicek, uzje skoro snedenej, jezis to je dobrota. Dneska manzelovi orechovyho beranka, no a zejtra budem jeste delat mazanec..mozna jsem to uz sala, co se chystam delat.
Vite, cvo je pozitvniho na tom, ze jim sladky uz ted? Myslim, ze popordu budu mit klid, dam si jen tak obcas na chut jako driv 😀.

@erlif bonboska vypada krasne, ale to me kupodivu nechava chladnou 😀. I kdyz lindt musi bejt dobra. Ja jsem spis na jednodruhovy - mon cheri, rafaelo, tofife.
@leana3 jo, metformin se v zahranici dava, a taky se myslim dava na nejaky ovarialni problemy, kdyz zenska potrebuje otehotnet. Manzel ho bere po veceri a po snidani.

Holky, tak nejak preymslim, ze za tyden uz asi mozha bude prcek na svete, jestli teda budou vyvolavat nejpozdeji ve ctvrtek, to je fakt ulet!!!!

vrk
3. dub 2015

@saraha1 jj, presne proto jsem ho brala ja, polycysticke vajecniky.

vrk
3. dub 2015

@erlif no teeda, ta vypada krasne to by byla ma smrt

vrk
3. dub 2015

Jinak holky, ja Vam zavidela ty terminy pred porodem a vcera mi okolo 12vnoci zacla odtekat voda a uz je pryc... ☹ jsme v nemocnici, zatim se drzime, jsem 30+1teprve, odhad v nemocnici 1500g, drzte palce at jeste aspon 2-3tydny dame i bez vody. Po 33tt uz ho nechteji drzet. Tak ted mam jine starosti nez cukrovku. Steroidy na plice dnes druha davka vnoci a antibikotika kapou cely den plus magnezko. Uuuf. Modlim se at vydrzime 😔

werumka
3. dub 2015

@vrk Držte se oba! A neboj se - jak říkala moje doktorka - když se rozhodne dřív, tak prostě proto, že ví, že už to zvládne 🙂

vrk
3. dub 2015

@werumka on se jeste nerozhodl nastesti, jen voda zradila :( ale dekujem

leana3
3. dub 2015

@vrk moc držím palce, ať vydržíte co nejdýl a malej je v pohodě! A ty se taky drž, asi to je a ještě bude těžké, uf. Myslím na vás a posílám spoustu pozitivní energie!

sdoop
4. dub 2015

@vrk drž se, to zvládnete 🙂

saraha1
4. dub 2015

@vrk jejda, to bude ale dobry. Kdyz vydrzi dva az tri tydny, tak pak to bude uplne super!!! Tak hodne sil a nervu tobe! A miminku preju, aby zustalo moudre uvnitr 🙂. Jeste neni jaro poradny! 🙂

vrk
4. dub 2015

@saraha1 no budeme radi za kazdy den + 2-3tydny by byla velka vyhra❤

barbarkaaa
4. dub 2015

@leana3 i ty flakacko 😀 ale prasky buou lepsi, to dotahnes
@sdoop asi nemocnice od nemocnice tady vyvolavaj o tyden driv vsechny cukrovkovy, pokud to nejde samo

barbarkaaa
4. dub 2015

@vrk uuuuuf drzim pesti, to slysim prvne, ze udrzuji bez vody. At to dotahnete, drzim <3
Ja ragovala na vic veci na tyhle stance, jenze se mi to smazlo, to datlovani po pismenku uz ma prudi. Ted nejk vic spim, ro vstni a asi unava z porodu. Jsem zvykla spat malo ale ed jsem fakt nejak ko. Ted mam nejvic hut nacokolov od mlika a poradnou davku

saraha1
4. dub 2015

holky, tak premyslim.. dneska po snidani 5,6..to uz je fakt ulet, takhle malo v mym rpipade. Tak premyslim, jestli vazne cukrovka ustupuje s blizicicim se porodem nebo co? Mam trochu obavy, ze placenta je treba uz vazne stara, ale v kratkodobym meritku se to asi stejne neda poznat, jen kdyby mimco nepribyvalo dlouhodobe. No asi bude to vyvolani na miste, pokud nebude do uterka venku.

erlif
5. dub 2015

@vrk Ahojky, nebyla jsem celý víkend na internetu a teď dočítám, co se tu děje! Držím Vám oběma všechny palečky a myslím na Vás, ať to ještě mrňousek vydrží, co nejdéle to půjde, každý den je k dobru!!! Určitě dávej o sobě vědět!! Držím pěsti.

@saraha1 tak já o bonbošky taky moc nestojím a navíc lindt je pro mě hrozně moc sladká, jeden bonbon jím třeba na třikrát... mamka mi nechala margot buchtu a jedla jsem ke svačině tři housky vidličkou a hodně pomalu 😀 vím, že glukometr to nezměří ale hodnoty luxusní, tak se tím stále uklidňuji, ale je fakt, že mít pár dní do porodu jako ty... asi bych taky víc hřešila a neřešila... u našich jsem to poslouchala celou dobu, proč to řeším, že mám 22dnů do porodu, že u nich to taky nikdo nikdy neřešil... no tyhle řeči jsou fakt na ránu.. 😀 Závidím Ti, že tě to už čeká, chtěla bych to mít taky za sebou dřív než začnu být nervozní 🙂 😀

erlif
5. dub 2015

@vrk jinak možná trošku "uklidňující" já i manžel jsme oba narození v 30 a 31tt a oba jsme měli 1,5kg
sice to bylo moc náročné ale oba jsme byli zdraví a dělali rodičům jen radost!!! Tfuj tfuj tfuj

saraha1
5. dub 2015

@erlif jezis, ja se bala, ze uz jsi taky nekde v nemocnici.
Ja zacla jist normalne asi pred 3 dny, od prvniho nepocitam uz sacharidy, stejne vim, tak jejka plus minus. No a treba vcera jsem nemela na sladky ani zas tak moc chut, tak jsem si dala jen trosku. A dneska jsem zapomnela merit uplne 😀. Mam asi 3 prouzky uz jen, takze si jen mozna necham na zejtrek, abych videla a tim koncim 🙂. Pak mozna jeste po porodu obcas zmerim.
Kamaradka uz rok a neco po porodu meri jednou za cas a prej ma nekdy i tech 5,7 rano, hlavne teda, kdyz vstava treba 2x za noc k malymu, tak jsem ji rikala, ze i to prece telo funguje, ze to bude stejny, jako pri ty tehotensyk, ze at taky da mliko nebo tak.
Jop, urcite to vydrz, abys nemela spatny svedomi, ja ho nemam nastesti 😀. Ty ja tu margot buchtu asi nikdy nemela, nebo nevim, u nas se rozhodne nepece v rodine.
S tim porodem to fakt neni legrace, kdyz clovek vi, ze ho asi nenechaji prenaset a pak jeste, kdyz bude vedet, do kdy je treba porodit, aby se nemuselo vyvolavat, je to dost vopruz. A jako na potvoru to mimino ven nebude chtit, to je jasny 😀.

erlif
5. dub 2015

@saraha1 nene, byla jsem u našich a hlídala jim zvířectvo, brácha změnil heslo na wifi a měl nějakou pubertální prudící a nechtěl mi heslo dát.. a já nemám internet ani v mobilu 😀
Já ho po porodu musím vrátit, ale proužků mám fakt hodně, doufám, že se mi je podaří prodat, přeci jen jsem ty jedny platila ze svého... ☹ aktivistka... 😀
Ona je to margot bábovka, ale mamka to dává na plech 😀 ale ani já to nepeču, mám ráda klasickou bábovku, ale tohle bylo po dlouhé době něco pečeného (pokud nepočítám neslazený štrůdl), takže jsem si pochutnala 🙂 ale teď už jsem doma, takže zpátky do vyjetých kolejí, jdu si udělat kakao a kiwi s jablíčkem 🙂
Jinak já jsem včera psala kamarádovi k narozkám a jeho mamce se vrátila rakovina a bohužel ji ani druhá transplantace nezabrala a už jí doktoři nijak nedokážou pomoc. ještě jí nebylo ani 50let, tak jsem z toho od včerejška taková smutná ☹ ale líbil se mi taťka, když přijeli z chaty tak nadával, že mi jasně řekl, že tu v neděli chce mít vnučku, kde se s tím courám 😀 je to hezké, že se těší... a to už mu bude skoro 58 🙂

rmajcherova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vrk
5. dub 2015

@erlif dekuji za povzbuzeni. My se zatim statecne drzime, tak snad to zvladnem jeste nejaky ten den.

anjelita
6. dub 2015

@werumka imunita je primo zavisla na stravovani, imunita se nachazi ve strevech. Celozivotne narusuje imunitu jen ockovani, nastesti se to spravnou stravou da detoxikovat a spravit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru