Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

elnika
3. srp 2014

myslis,ze kdyz nebudu jist sladke,ze se to zlepsi a hladiny trochu ustaly?

kuna66
3. srp 2014

@werumka jsi užasná děkuju moc ty tvoje rady ještě že tě máme🙂 člověk se za tak krátkou dobu nneí schopnej orientovat..

werumka
3. srp 2014

@elnika Když nebudeš jíst sladké, tak se Ti zaručeně glykémie sníží. Ta dnešní svačina musela mít rozhodně víc než 20-30g sachridů. Navíc byla sladká, což je prostě pro Tvůj organismus teď pecka. Nemáš se čeho bát, to si pamatuj, od chvíle, kdy jsi vedená jako těhotná diabetička, tak lékaři hlídají ještě další věci a nemá se co stát. Přinejhorším dostaneš třeba na chvilku inzulín.

elnika
3. srp 2014

@werumka ted jsem mela hodinu po jidle 2x chleba,syr,zelenina 6 coz je krasny,takze to semnou neni tak hrozne ne?

elnika
3. srp 2014

@werumka ja kdyz neco porusim tak mam hned strach z ostatnich veci.Uz na to kaslu to mi za to nestoji,takze se nemusim bat, ze kvuli jedne takove svacince hned dostanu cukrovku typu 2 ☹

werumka
3. srp 2014

@elnika JAsne, ze neni. Ted jsem se jeste zpatky podivala, cos mela ke svacine. Ve zkratce: tolik jidla bych si ja dala k obedu. A to tehotenskou cukrovku nemam 🙂 Jen ten jogurt mel 20g sacharidu, věneček dalších 20 a bábovka obdobně. Takže jen ke svačině 60g sacharidů. Takže ta glykémie, která Ti po tom vylezla, jeste tak hrozna nebyla 😀 Snaž se udržovat si dostatečnou rezervu na ty nadcházející týdny. I když ta glykémie stoupne, tak ať to pořád není přes 😉

werumka
3. srp 2014

@elnika Kdyby po jedné blbé glykémii následovaly takový závěry, tak už bych tu dávno nebyla 😀

elnika
3. srp 2014

@werumka no mela jsem jen 40 g sacharidu trocha to prepiskla.Byli jsme s malou na pohotovosti a trhaly ji zoubek a ja byla hotova jak chudinka trpela a musela jsem si no dat.A sladky jogurt muzu?ten mam povoleny,ale nevim s cim si ho dat a do jake svacinky jej zaradit🙂

nonnni
3. srp 2014

@werumka no tak to je extra prdelni ted...ja zapominam jist, takze jsem ted mezi jidly mela roptyl skoro 5 hodin a do toho jsem tri hodiny v kuse fyzicky makala na vybalovani pokojicku pro dcery...no a jak uz jsem pri tech experimentech, tak jsem si rekla, ze zkusim, co na to glykemie...ta na to tedy rekla 5,4...vzdycky jsem dosud mivala pod 5 🙄 No to jsem zvedava na rano...nasoukala jsem do sebe 10 piskot a hrnek vitakavy s trochou mleka..to mi tak tech 30g dalo...predpokladam...grrrrrr...

nonnni
4. srp 2014

@werumka
@elnika

tak rano glykemie 4.6...jdu snidat...mam kaiserku + mozzarella + okurka...ale mam tu hnedou, tak asi bude dobarvovana karamelem, jsem na to zvedava co na to dalsi mereni.

nonnni
4. srp 2014

tak 5,8...

elnika
4. srp 2014

Ahojky,tak to se mas ja mam na lacno 5,8 a nechapu proc kdyz jsem vcera vecer mela chleba + zerve ☹ a plus tvrdy syr

nonnni
4. srp 2014

@elnika ☹ tak to nevim, co poradit...nemela jsi toho chleba treba hodne? Zkus obycenkou Sumavu, pry je povetsinou ok, malokdo s ni ma problemy (rika net).

Kolik jsi to mivala po tom jogurtu a mandarince? Vic, nebo mene? Jako lacnou myslim...

ajny123
4. srp 2014

@nonnni To máš pěkné. Já abych měla po snídani takovou hodnotu, tak si musím dát housky jen půlku.

elnika
4. srp 2014

@nonnni zhruba stejnou hodnotu,ale po sladkem jogurtu vecer jsem rano mela 5,1.Mela jsem pul chleba a byl to Sumava prave ☹ tak uz nevim.

elnika
4. srp 2014

@ajny123 a ty mas kolik po snidani?

nonnni
4. srp 2014

@ajny123 ☹ Ja ocekavam, ze take bude hur...zacinam mit tresavku pred kazdym mereni, to tem hodnotam asi extra nepomuze...

Ty jsi take zacinala na slusnych hodnotach a propracovala se k vysokym postupne?

nonnni
4. srp 2014

@elnika po pulce platku sumavy by to opravdu nemelo byt takhle vysoke...to radeji fakt ten jogurt!

elnika
4. srp 2014

@nonnni zkusim ten jogurt a nebo si tu posledni veceri proste nedam a uvidim co udela.

ajny123
4. srp 2014

@elnika Taky tak kolem 5,8. Ale jen pokud si dám maximálně půlku housky nebo půl krajíce chleba. Když celou, tak to mám kolem 7,2, ale raději se to snažím držet níž, už jsem jednou měla i 8,2.

nonnni
4. srp 2014

@elnika to neeee..to ti vyleti jeste vic a navic muzes mit ketony!

elnika
4. srp 2014

@ajny123 opravdu taky nevim cim to je a co odpoledni hodnoty?Ty mam prave v poradku.A ty si musis pichat inzulin?

ajny123
4. srp 2014

@nonnni No já měla už při prvním měření po snídani 7,8. Od té doby se snažím tu snídani hlídat. Takže když vstanu, dám si něco opravdu malinkého se zeleninou a dojím se tak za hodinu a půl.

elnika
4. srp 2014

@nonnni tak me z toho asi rani.Kazdej vecer po te velke veceri mi je blbe a po te male taky a pak celou noc nespim a boli me zaludek ☹ .To je od te doby co mam takhle tuto stravu,ale to at jim cokoliv.

ajny123
4. srp 2014

@elnika Né, žádný inzulin, zatím dieta. A zatím doufám, že to stačí jen vychytat. Třeba už jsem zjistila, že mi pomáhá na noc kefír. Akorát je problém, když se hodně budím a chodím na záchod, tak jak to tělo v noci pracuje, tak je lačná hodnota vyšší. Tak chci zkusit upíjet ten kefír pokaždé, když se v noci probudím. 😀

elnika
4. srp 2014

Ted po snidani po malem krajicku chleba,lucine a syru -hodina po snidani 6,9.Tak to je v poradku 🙂

elnika
4. srp 2014

@ajny123 ja jsem taky furt na zachode nebo mi je furt blbe z jidla

werumka
4. srp 2014

@elnika Zkus si ráno změřit ketony, to hodně napoví.
Ideální druhá večeře (a nemusí být těsně před spaním) je jeden plátek chleba třeba s lučinou, sýrem.
Uvidíš zítra. Možná je to jen nějaký ojedinělý skok a zítra se to opakovat nebude.

elnika
4. srp 2014

@werumka ketony merim kazde rano a vubec nic uplne negativni a to co ty pises jsem mela na veceri.Jinak vcera jsem mela na lacno 6,1 tak nevim cim to je.A ted hodku po snidani 6,9 to je dobry ne?

elnika
4. srp 2014

Ted budu mit v deset svacinku coz je asi 40 g sacharidu,muzu si dat sladky jogurt a 10 piskotu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru