Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

hakalinka
21. dub 2015

Já bych právě chtěla, aby se miminko narodilo, kdy chce ono a ne, kdy chtějí doktoři. Samozřejmě chápu, že když je nějaký problém, tak musí ven dřív, ale když není ? Když je ta cukrovka kompenzovaná, miminko hlídané, tak proč? No, doufám proto, že tomu mému se v bříšku nebude chtít dlouho zůstávat. Kluk se mi narodil ve 38 + O, tak doufám, že to bude třeba podobné. Dcera byla přesně na termín. Kluk je divoch, do všeho hrrrr, takže dle toho vypadal i porod. Dcera je tak nějak normální, akorát, ani hyperaktivní, ani zabržděná, takže i porod přesně v termínu. Já tedy netuším, jestli se to dá podle toho nějak hodnotit, ale u mých dětí mi to odpovídá. Tak uvidím teď.

hakalinka
21. dub 2015

@erlif Když jsem čekala kluka, ještě ráno mi dr. v poradně řekla, že jsem úplně nepřipravená na porod a zabetonovaná, že se za 7 dní určitě uvidíme. A ten večer jsme jeli a ráno v 8 se narodil. Takže, klid zatím....Ono to někdy jde dost rychle 😉

aanicka
21. dub 2015

@macinek taky už mám objednáno 😉

Holky a po večeři (omeleta+šunka+vejce+zelenina+celozrný rohlík) luxusní hodnota 5,2 - to jsem měla ráno na lačno! A porce byla veliká s obsahem mála sacharidů.

aanicka
21. dub 2015

@hakalinka proč nemáš děti a těhu v profilu? Já pak takhle koukám, kdo už to má zapár a kdo je nastejno se mnou 😉 .

aanicka
21. dub 2015

Jo, holky a jíte celozrnný pečivo nebo jen tu doporučovanou Šumavu? Díky.

hakalinka
21. dub 2015

@aanicka Napraveno 🙂

aanicka
21. dub 2015

@hakalinka no, úplně kvůli mě jsi nemusela 🙂 , já jen že mě to zarazilo. Ale díky, už mám přehled. Ty už jsi profesionálka se třema dětma. Ale cukrovku máš až teď, jsi psala, viď? Já v prvním těhu taky ne. Ale moje mamka má II. typ, tak asi mám dispozice a po 30 se riziko zvyšuje 😖 .

erlif
22. dub 2015

@aanicka mne prochazi jen chleba sumava nebo cvrcovice, nic jineho... bohuzel mam navic alergii na slunecnicova seminka a u rohliku malokde pisou slozeni a a baby v pekarne vedi prd ☹

aanicka
22. dub 2015

@erlif no, tak uvidím ty snídaně - já mám právě ráda různý ty celozrnný a tmavý pečiva, ale mám obavu z toho karamelu, jestli se nepřidává 😝 . Dneska lačná 5,1 tak si zkouším rozdělit tu snídani. Když si jí rozdělíš, tak měříš až po tý druhý části nebo po hodině změříš, dojíš se a změříš zase za hodinu.

erlif
22. dub 2015

@aanicka tak dobarvují to karamelem a hodně, ale jsou i prý zdravější pro diabetiky, ale já se v tom neorientuju, ale prý stačí hledat 🙂 měřím se až hodinu po dojedení druhé části snídaně a tu hodnotu zapisuju 🙂

nonnni
22. dub 2015

@werumka ahoj, prosim te o radu...opet. Nakonec se mala narodila 36+5, mega polyhydramnion, tlak v haji, cukrovka sice na diete, ale ta plodovka se jim vubec nelibila...ale sla sama, prokopla si akvarko 36+4, porodni vaha 2930g. No a ja se jaksi tak nejak hlidala po porodu a pak uz ani ne...a ted, po pul roce, me napadlo si udelat profil a mela jsem lacnou 5...coz jsem nemela ani pri cukrovce v tehotenstvi, takhle vysokou. Pricemz jsem si dala bacha, abych vcera jedla dobre a neujizdela a i jsem si neco zobla kolem osme, abych nebyla vyhladovela...nevis jake maji byt ty hodnoty mimo gestacni diabetes, kdyz je clovek bez cukrovky Lehce mi zatrnulo☹ Na krev teprve pujdu, jsem jaksi lempl...

a.n.d.y
22. dub 2015

@aanicka já jím Šumavu a občas si dám kaiserku z Billy. Je středně hnědá, sypaná nějakými zrníčky. Ta mi dvakrát prošla 🙂

macinek
22. dub 2015

Ahoj ženy 🙂

tak jsem se právě vrátila od doktorky a glykovaný hemoglobin mi vyšel 31 😵 , doktorka byla absolutně nadšená, že mi všechno vyšlo krásně, že jsem vlastně zdravá 😀

a.n.d.y
22. dub 2015

@macinek gratulujiiii, to je perfektní!!!! 🙂

macinek
22. dub 2015

V tescu mají u baget atd vždycky pod cenovkou složení výrobku, takže u těch tmavších studuju jestli je tam karamel atd a docela dost toho je bez, takže čas od času si něco kupuju, ale na snídani to neriskuju, to jsem zůstala věrná obyčejnému chlebu

macinek
22. dub 2015

@a.n.d.y Děkuji 🙂 , fakt mi spadl kámen ze srdce 🙂

Ještě jsem se dívala do papírů a glykemii nalačno ze žíly jsem měla 4,1, sakra to jsem u toho testu na cukrovku měla fakt smůlu 😅

hakalinka
22. dub 2015

@nonnni Hele, mě to přijde ale dobrá hodnota. Lačná u netěhu má být do 5,6. Navíc pokud to bylo glukometrem, tak v reálu je to ještě o nějakou tu desetinu nižší.

linvitra
22. dub 2015

@hakalinka Já bych zas ráda, aby mi to vyvolali, jak slibovali. Nakonec mě nechají asi dokud se nerozpadnu na prach. Díky heparinu se mi rozpadá stydká kost a malej už má 3800g takže kost je na pokraji zkázy. Invalidní maminka bude miminku tak trochu k ničemu. :-/

jusinka
22. dub 2015

@nonnni Klííííííííd! Netěhotný mají úplně jiné limity! Norma na lačno je do 5.7 😉. Já jako netěhotná mám běžně 5.5 a je to v klidu 🙂

jusinka
22. dub 2015

@macinek Parádní 😉 ! To člověk kouká, co 😀. Já měla před 14 dny, tedy 25tt GH 30 a taky jsem byla lehce v šoku, protože to nééé úplně poctivě dodržuju..

arien_black
22. dub 2015

holky, jsem z toho jelen 😀 podle ogtt mám těhotenskou cukrovku (4,6 - 10,4 - 8,3). Mámina známá je diabetoložka, takže jsem to s ní řešila víceméně zatím jen po telefonu s tím, že držím dietu. Dneska jsem si půjčila glukometr od táty a dělám si profil... nalačno před snídaní 4,7, hodinu po snídani 7,3. Dopoledne svačinka a hodnota před obědem 4,3 a hodinu po obědě 5,2... takže myslím, že zatím super 😎 A tak mě napadá... jak rychle při ogtt klesá glykémie? Ten prostřední odběr mi nedělali přesně po 60 minutách ale spíš po 45 minutách...

aanicka
22. dub 2015

@macinek no super, gratulace!

Tak já teda taky půjdu do toho obyč chleba. Zatím jedu i ve snídaních na něčem tmavém. Třeba ta hodnota včera po snídani proto takhle vyskočila. Díky za typy.

jusinka
22. dub 2015

Teď koukám, že jsem si ubrala týdny 😀 . Jsem 37tt, takže před 14 dny 35 tt a GH 30

werumka
22. dub 2015

@nonnni Neboj se, tyhle glykémie jsou úplně v pořádku. Zvlášť pokud je to měřené na glukometru. Pokud Ti to po jídle neleze do nebes, tak se nic neděje. Na kontrolní test určitě zajdi, ale bude to v pořádku.

aanicka
22. dub 2015

@macinek moc děkuji za srdíčko 😵

macinek
23. dub 2015

@aanicka Jé to nebylo ode mě 😀

macinek
23. dub 2015

Tak jsem včera zkoušela tu banánovou zmrzlinu a teda to je žrádlo, on i jenom ten zmraženej banán je super ani se to nemusí mixovat. Jsem si to dala jako svačinku, akorát jsem měla co dělat abych to uchránila před manželem 😀

lcn162
23. dub 2015

@macinek mužů se zeptat na recept? Předem díky

macinek
23. dub 2015

@lcn162 Tady je recept, on se jenom zmrazí banán a pak se rozmixuje, buď samotný nebo s trochou smetany, já jsem měla jenom samotný banán a bohatě to stačí
http://dewiibatwoman.blogspot.cz/2013/07/banano...

aanicka
23. dub 2015

@macinek jo, já se uklepla, to bylo od @a.n.d.y 😀 , takže díky. A na tu zmrzku používáš fakt ty přezránlý banány,? U nás tak dlouho nevydrží 😉 .

Holky, mám tušení, že to tady někdo nedávno zmínil, ale nějak jsem to ještě nebrala, ale včera jsem byla na besedě o bylinkách a prý na snížení glykemie v krvi je super kopřivový čaj nebo čaj z borůvčí. Takže jdu sbírat kopřivy 😀 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru