Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

macinek
9. čer 2015

@hakalinka No uvidíme zítra na kontrole, snad to bude v pohodě a zatím se nic nechystá. V prvním těhotenství mě co jsem začala chodit na kontroly do porodnice zlobil tlak, dostala jsem i prášky a porod mi chtěli vyvolat v 38+5, což jsem nakonec stihla přirozeně. Dneska už jsem 38+6, tenkrát mě doktorka do porodnice odeslala dřív. Jakmile jsem vlezla do porodnice tak mi tlak vyletěl do výšin, doma byl v rámci možností v normě. Jsem fakt zvědavá na zítra, ale pokud nebude problém tak si myslím že na vyvolání tlačit nebudou vzhledem k neštovicím

macinek
9. čer 2015

@barunkasem Hele to cukrovka opravdu není ani podle starých ani podle nových norem a jak jsem psala na gyndě ti nemají co radit, pokud jsou překročeny limity tak musíš být odeslaná na diabetologii, ale vzhledem k tvým výsledkům k tomu není důvod 😉 , takže sladkého se vzdávat fakt nemusíš 🙂

aanicka
9. čer 2015

@barunkasem ale ani o fous 😅 , to je od hranice dost daleko, taky nechápu. A taky jsem si myslela, že jsme na cukru závislá, obzvlášť v těhu, ale jak jde o mimi a ne o tebe, tak se člověk dokáže zapřít, věř tomu 😉

shine2015
9. čer 2015

@barunkasem tohle cukrovka není neboj....zbytečně bych se neladovala ale klidně si sem tam dala....

hakalinka
9. čer 2015

No, a nemyslely o fous jako tu lačnou hodnotu? Ta je ok právě do 5,0. Ale prostě bych to neřešila.

jitka1974
10. čer 2015

Ahoj maminky, poradíte mi jak mám srazit lačný cukr? Děkuji

macinek
10. čer 2015

@jitka1974 Druhá večeře

jitka1974
10. čer 2015

@macinek dávám si kousek chleba, nebo jogurt...nějak mi to na ranní cukr nestačí

macinek
10. čer 2015

@jitka1974 Holkám ještě celkem pomáhala mléko třeba s cornflakama, chce to zkusit a pokud to nezabere, tak se poradit na diabetologii, pokud to nejde srazit jídlem, tak se nasazuje inzulín

jitka1974
10. čer 2015

@macinek inzulín mám 3x denně 4 jednotky, přes den hodnoty na jedničku, ale ráno vyšší.

hakalinka
10. čer 2015

Tak jsem si dala k obědu jahodové knedlíky - tvarohové menší - 6 ks ještě se zakysankou a jahodami navrch. A po hodině 6,3. Tak jsem si jich měla dát víc.

macinek
10. čer 2015

@hakalinka Taky mi tvarohové knedlíky vyšly dobře.

Dneska první kontrola v porodnici, váhový odhad 3600g, v úterý další kontrola a pokud se to nerozjede tak bude vyvolání. Hlavně aby se synovi začaly ty neštovice brzo hojit, má to fakt hnusné ☹

palmolivka
10. čer 2015

Ahojky holky, tak mě našli taky těhotenskou cukrovku ale možná na jednu stranu si za to můžu sama, jedu totiž v Coca-cole 🙂 vím že je to sladké ale prostě když si to tělo žádá tak si to prostě dám... a na druhou stranu to je možná genetické ( má jí moje mamka už víc jak 20 let ). Příští týden mám jít do rizikové porady, co mě tam čeká ????

hakalinka
10. čer 2015

@macinek Já nevím, v doporučení na webu těhotenská cukrovka se jasně píše, že pokud je dobře kompenzovaná na dietě, že se na termín nevyvolává. Tak proč tvám o všude tak dělají? Ty máš hodnoty super přeci.... U mě to doktorka v porodnici neřeší. Stačilo jí říct, že to mám dobře kompenzované dietou a že nechci vyvolání Napsala si to do pc. Od tý doby jsem tam byla 4 krát a o vyvolání nepadlo ani slovo. Možná něco řekne teď v pátek na kontrole, ale to už budu 4 dny po termínu. Tak já nevím, když to tu všude čtu, tak začínám mít skoro strach, aby bylo mimi v pořádku. Žádná extra vyšetření mi taky nedělali - jen klasický monitor.

hakalinka
10. čer 2015

@palmolivka Sladkostmi to není - spíš tou genetikou. Do rizikové jsem nechodila... to se snad chodí až s inzulinem nebo ani to ne. Spíš se musí na diabetologii.

macinek
10. čer 2015

@hakalinka No tak mě to vyvolání zas až tak nevadí, přece jenom odhad už dneska 3600g, nechci rodit obříka 😀 , hold je to doktor od doktora. Řekla že do konce příštího týdne bych měla porodit, já nejsem moc proti, břicho mi tvrdne už docela dost a často, poslíčci taky jsou a doufám že syn bude už koncem příštího týdne ok a nebude infekční, i když teda jsem smířená s tím, že za mnou do porodnice na návštěvu nebude moct ☹ . Jinak taky mi dělali jenom monitor, klasické vyšetření a utz, stejně to bylo i v prvním těhotenství

aanicka
10. čer 2015

@macinek no, tak už budeš 41. tt, a mimi za ten týden zase poroste, tak bych asi do toho vyvolání taky šla. Tak snad bude malej už lepší.

macinek
11. čer 2015

@aanicka Jj já se vyvolání zas tak nebojím, myslím že pokud je to tělo už na porod aspoň trochu připraveno tak je to v pohodě 🙂

Včera odpoledne mě pro změnu začalo zase bolet v krku, ale nejsem si vědoma že bych prochladla, takže to možná bude zase z pylů, jak jsem byla v Brně v porodnici, tak je tam velký park a asi tam kvetlo něco co mi vadí. Akorát na bolení v krku při polykání už si dneska ráno stěžuje i syn ☹ , jakoby jsme toho už neměli dost, v noci měl horečku, ale pupínky už začínají pomalu zasychat, tak snad už bude líp, už jsem z toho celkem vyčerpaná hlavně psychicky ☹

aanicka
11. čer 2015

@macinek no, to věřím. Už aby jsi tohle všechno měla za sebou. Fakt náročnej konec těhu.

a.n.d.y
13. čer 2015

Ahoj holky! Tak se konečně hlásím 🙂 V nemocnici jsem si poslední večer před vyvolávačkou slavnostně píchla poslední inzulín, po porodu jsem neměla Adrianka 24h u sebe, protože jí hlídali cukr. Naštěstí byl v normě. Pak jsem se ještě změřil po 2 dny a i když byly hodnoty vyšší, tak mi řekli, že je to všechno v pořádku a že jsem bez cukrovky. Takže od té doby jsem konečně nediabetik 😀 V porodnici jsem ale měla diabetickou dietu. Největší sranda byla, když jsem dostávala sladké jogurty, džem apod. A to nemluvím o stravě pro kojící matky - pomeranče, čerstvé pečivo apod. Holky, já vám jsem tak šťastná, že už je pro mě cukrovka minulostí! 🙂

aanicka
13. čer 2015

@a.n.d.y super, gratulace!!!! Jo, o tý stravě v porodnice - jak dietní tak pro kojící mi ani nemluv!

arien_black
13. čer 2015

@a.n.d.y taky jsem měla v porodnici dietu. Žádný džemy ani sladký jogurty nebyly. K snídani jsem měla dvakrát vajíčko, to bylo fajn. Ale obědy hrůza - neslané, nemastné, suché. A cukr mi nikdo neměřil a protože nemám blízkosti, tak ani nevím, jak na tom jsem. Čokoládu sice zatím nejim, ale koláče teda jo 🙂

erlif
14. čer 2015

@a.n.d.y velka gratulace!!!

palmolivka
14. čer 2015

@hakalinka No uvidím jak dopadnu jedu tam v pátek tak snad to tak hrozný nebude.. 🙂 jedu tam s optimismem...

macinek
15. čer 2015

@a.n.d.y Gratuluju k nediabetikovi 😀 , konečně svoboda jídla co, teda v rámci kojení 😀

No já jsem zvědavá jestli budu mít v porodnici nějakou dietu nebo ne, po prvním porodu nebyla. I když ty blafy co tam vaří, to už je celkem jedno jestli je dieta nebo ne 🙄 😀 .

V pátek už do od rána vypadalo, že pojedeme nejpozději večer do porodnice, narychlo jsme sháněli druhou paní na hlídání, protože ta co jsme měli domluvenou odjela na víkend pryč, nakonec jsme sehnali, ještě u nás byla v pátek na návštěvě, ale odpoledne bolesti ustoupily a od soboty zase ticho po pěšině 😀 . Jinak neštovice už má syn skoro zahojené, ještě má asi dva pupínky kde nemá stroupek, jinak už se mu spousta stroupků i odloupla, takže možná za mnou nakonec bude moct i na návštěvu do porodnice. Zítra jdu na kontrolu tak uvidíme.

aanicka
15. čer 2015

@macinek no super, tak to vyšlo dobře, tak už můžeš v klidu rodit 😀

Holky, právě jsem u nás v obchodě objevila tenhle selský jogurt se stévií, tak občas se asi taky může, když bude chuť na sladké 😉 http://www.hollandia.cz/Nase-produkty/Selske-jo...

hanysek81
16. čer 2015

Holky, zbyla mi ještě z těhotenství nerozbalená krabička testovacích proužků (50 ks) Contour plus, exp. 07/2015. Ráda někomu věnuji pouze za poštovné nebo je možné předání na Praze 6. Pokud byste některá měla zájem, napište mi do zpráv. A přeju všem zdravá miminka.

a.n.d.y
16. čer 2015

@macinek super! Tak to jsou dobré zprávy! A teď hlavně, ať už máš taky odrozeno 😀 Já si užívám neomezeného množství jídla. Sice si kvůli kojení musím odpustit spoustu věcí, ale už nic nevážím 😀

vrk
16. čer 2015

Ahojky holky, kdyz uz jsme u tech diet v porodnici a po porodu, js lezela 4dny pred porodem a jakousi diabetickou dietu jsem mela, ale znamenalo to k snidani slazenou bilou kavu apod a jedine co mi vysadili tak marmelady a sladke pecivo. Jinak po porodu uz to nikdo neresil, ze tehu cukrovka uz neni urcite. Ani malyho nijak nekontrolovali, myslim jen po porodu odber z paty a konec. Az me prekvapilo, ze to vubdc neresili asi se to zbytecne nadhodnovuje.
@a.n.d.y a jak jsi mela prcinku velkou?
priste sena nejake ogtt vyprdnu a bude

macinek
16. čer 2015

Tak dneska kontrola rychlá, monitor i prohlídka za hodinu hotová, proveden hamilton, ve čtvrtek další kontrola a pokud do konce týdne nic, tak v pondělí nástup na vyvolání. Je tam taková mladá doktorka, která očividně ještě nerodila, protože všem ženským radí pořádně se snažit ideálně sexem 😀 , ono se to lehce řekne, ale hůř udělá, jsem ráda že jsem ráda, poslední dvě noci blbě spím a sex je opravdu to poslední na co je nálada, malej je skoro pořád nasáčkovanej hodně nalevo, až mě z toho bolí bok, včera mi celý den tvrdlo břicho, dlouhé procházky taky moc nejsou, když máte doma dítě po neštovicích, které se musí šetřit a nemůže na sluníčko, tak uvidíme jak to půjde

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru