Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

aanicka
23. čer 2015

@macinek tak coooo? Jak jste na tom? Jsem celá napnutá!!!!

Holky, to je hrůza. Já mám čím dál tím větší chuť na sladké a to jsem si myslela, že už jsem odvykla 😝 . Snad není den, abych něčím malým nezhřešila, tak snad už to je v pohodě, no 😒 . Včera jsem fakt neodolala a dala si půl jádrového rohlíčku, když jsme byli s dalšíma maminama v cukrárně. Ale maximálně do 14 dnů mám naplánovaného císaře, tak snad už to tak nevadí, ale taky bych těch 14 dní už mohla vydržet 😅 .

macinek
23. čer 2015

Holky včera v 11:00 se nám narodil Tobiáš 3890 g 52 cm, porod byl rychlý ale narocny a hrozil akutní císař ale nakonec jsme to zvládli prirozene

aanicka
23. čer 2015

@macinek tak veliká gratulace!!!! Míry krásné, je větší, ale jde to, asi ti dal zabrat. Tak hlavně, ať jste brzo fit a držíme palce i s cukrovkou!

klesnilova
2. črc 2015

Holky mám dotaz...kolik tak prosím vážili Vaši bobci v 31.týdnu podle ultrazvuku??? Bojím se, že díky cukrovce budu mít obra 😀

petulka88
2. črc 2015

@klesnilova ahoj, my jsme měli 31+3tt 1.631g 🙂

hakalinka
2. črc 2015

@klesnilova Hele, to nemá cenu řešit. Mě řekla v 30. týdnu 1900 g. Jsem se děsila, co je to za obříka. Den před porodem jsem měla odhad 3200 - 3400 a malá se narodila a měla 2770 g.

klesnilova
2. črc 2015

@hakalinka Aha!!! 😀 No já měla v 31.týdnu 1960 gramů a úplně jsem se zděsila!!! Tak mám z toho docela obavy... i když po tvém komentáři jsem o hodně klidnější 😀

hakalinka
2. črc 2015

Naše modelka má dlouhé nohy a jinak je jak tyčka, tak to tam asi házelo tu vysokou váhu.

aanicka
2. črc 2015

@macinek tak co, jak to doma zvládáte? A cukrovka je pryč?

macinek
2. črc 2015

@aanicka Zvládáme v pohodě, jsou lepší a horší dny, občas malej celý den prospí a pak ho zase trochu zlobí bříško, tak se chce nosit a řve, ale nic hrozného. Cukrovka asi pryč je, nikdo mě nekontroloval, v porodnici změřili glykemii akorát Tobiáškovi, to bylo v pořádku a jinak nic, po šestinedělí si mám zajít na test. Tobě už se to taky krátí co 🙂 , s jídlem je to teda teď dost bída, nemám na nic chuť, do jídla se musím vyloženě nutit, v porodnici byl hlad, ale doma ani moc ne, taky z přibraných 13kg jsem v porodnici nechala 8kg a doma zatím další 2kg 😀

aanicka
2. črc 2015

@macinek tak to je super. Tak snad bude vše v poho i u tebe. Já se trochu bojím, že budu mít v porodce pořád tu dietní stravu 😝 . Jojo, krátí, v úterý mám příjem a ve středu jdu na tu sekci 😀 .

macinek
2. črc 2015

@aanicka Já jsem žádnou dietní stravu v porodnici neměla, tak uvidíš ale těch pár dní se to dá vydžet

hakalinka
2. črc 2015

@aanicka Já jsem taky dietní stravu neměla. Ale to, co mi tam dávali jsem prostě nezvládala jíst. Jídlo mi nosil manžel. Většinou jsem jim to vracela. 😢

petulka88
3. črc 2015

Ahoj holky, prosím o radu zkušenějších 🙂 Včera i dnes se mi po večeři objevila glukóza v moči (měřila jsem cca 1,5 hodiny po večeři), hned jsem se raději běžela změřit, ale hodnota 6,2, což je v normě. Nemám dnes měřící den, takže hodnotu 1 hodinu po večeři nevím ☹ Netušíte, co to pro mě znamená? Dost mě to vystrašilo, doteď jsem měla vše v normě a proužky vždy negativní. Jinak během dne jsou proužky na glukózu taky negativní, teď už podruhé ta večeře (dnes celozr. chleba s žervé, cca půlka mozzarely, malé rajče). Děkuji

destiny28
4. črc 2015

Vy si merite cukr v moci?

petulka88
4. črc 2015

@destiny28 ano, proužky Diaphan - měří výskyt ketonů a glukózy v moči

erlif
5. črc 2015

@aanicka drzim palecky 🙂 a budes mit jen částečnou narkozu nebo si necháš dat úplnou? Ja jsem taky rodila cisarem... Ale nam se to zkomplikovalo 4dny pred termínem porodu... Jinak po porodu mi 2x měřili cukr glukometrem a dietu jsem mela po celou dobu v nemocnici coz mi nevadilo... Naopak jsem mela vic jidla nez ostatni maminky 🙂

macinek
5. črc 2015

Tak tady je náš poklad

vrk
5. črc 2015

@macinek kraaasnej!!! Moc gratuluji! ! Ty se mas s temi kily, ja uz mela taky jen dve kila do puvodni vahy, ale po 6ti nedeli jsem zas 3nabrala a ty se me drzi, tak mam strach z te cukrovky...neprejidam se vubec spis jim nepravidelne a uz zarazuji sem tam i sladke.

vrk
5. črc 2015

@klesnilova malej vazil 1800g dle odhadu a 1730g real..narodil se driv.

macinek
5. črc 2015

@vrk cukrovky se neboj, váha se časem srovná, ja jsem se svojí váhou před těhotenstvím spokojena nebyla, chci dat dolů ještě 5-10 kg, ale jsem ráda že to co jsem přibrala v tehotenstvi slo opet tak rychle a samo dolu

aanicka
5. črc 2015

@macinek krásnej 😵
@erlif první jsem měla v celkovce, tak teď bych chtěla částečnou. Jsem z toho trochu nervozni, ale snad to klapne. U nás v porodce je ta dietní strava maskar 😝 .

erlif
5. črc 2015

@aanicka já jsem měla částečnou a jsem za to ráda, měla jsem super operační tým. 🙂 a protože to bylo neplánované, tak jsem nestihla být ani nervózní a jsem ráda, že se malá narodila zdravá 🙂

@macinek to je nufinek!!!

@vrk a jak se vám vůbec daří? Já jsem po porodu shodila 4kg, co jsem nabrala v těhu a teď jsou malé dva měsíce a já mám dole dalších 7kg... 🙂 ale je fakt, že kamarádka s porodem shodila 7kg a jak prestala kojit tak 15kg nabrala 😀 co budu povídat, kdybych shodila ještě tak 10-15kg budu teprve spokojená 🙂))))

vrk
5. črc 2015

@erlif dari se moc fajn, dekujem za optani a co vy? No tyy jo, ty se mas, ja zatim teda kojim i kdyz obcas bojujem, maly uz bude mit 3mesice a ja tech 5+ no hruza, beham a zacnu i hlidat stravu, kvuli kojeni jsem na to prdela, ale takto to nejde, ja nabral do porodu myslim 10-11kg, tak mi to prave vrta hlavou proc ty 3sly zas nahoru, ja nikdy s pribiranim problem nemela a jedla jsem vse a hodnea ted ani extra nejim a sup +3nahoru zpet po sestinedeli. ☹

destiny28
6. črc 2015

@macinek krasna zavinovacka - ta seda s punitky - odkud ji mate?

erlif
6. črc 2015

@vrk takto jsem moc rada!!! 🙂 Valcime s horkem, mala je po mne a nejak je nedava... Ale jinak je to zlaticko, mame uzasne dny a pak zase horsi ale nemenila bych 🙂 Ja se v jidle vubec nehlidam a neomezuji... Obcas nestiham jist takze sahnu po susence, abych nabrala energii 🙂 proto jsem v šoku, ze ta váha jde porad dolu 🙂 Kacka je uzasne ukecana 🙂 ve ctvrtek nam bude 11tydnu a vazime 5290g takze krasne pribira, ja jsem dva mesice trpela s bradavkama jako cert, az posledních 14dni se to zahojilo, takze kojeni stale boli ale uz se to da snést, je to jen pri prisati 🙂 no a az male bude pul roku, čekáme ogtt, tak jsem zvedava, jak dopadnu...

vrk
7. črc 2015

@erlif a kolik je ted male? Jarousek uz ma 5200g a vcera tomu byly uz 3 mesice co se narodil, leti to hrozne moc. Ty jdes na ogtt az po pul roce? Mne rikali po 6ti nedeli, ale jeste nebyl cas. Kor v tech vedrech ted. Malej ted moc dobre nrpapa, jak jsou ty vedra. Tu a tam ho ochladim v kybliku, ale musi to byt pro ty prcky hrozne :(

vrk
7. črc 2015

...jo uz to ctu 2mesice jsou male 🙂

erlif
7. črc 2015

@vrk tak to Jarousek tu vahu krasne dohani, to je dobre 🙂 Jojo, tak mi to rekla diabetolozka... Ale jestli tam pujdu nevim... Stale kojim a hladovet a nepit pri kojeni mi fakt prijde neepredstavitelne... Navic ja jdu po matersky do prace, takze jak se znam, tak se mi nebude chtit litat po doktorech.... Taky v tech vedrech bojujeme s jidlem... ☹ je to des... Doma mame ubedneno a stejne tu je teplota kolem 26' ☹ taky ji ochlazuji kdyz vylozene topi... A to nas ve trech mesicich na konci cervence ceka druhe ockovani.. Tak snad ty horka polevi...

vrk
7. črc 2015

@erlif to teda! Uz se i na ochlazeni fakt tesim a to vedra miluju jinak. Malej pujde ockovat az po pul roce nejdriv, tak to ted neresim. A jak snasela prvni ocko mala? Taky kojim ale uz musum rozjet pravidelnou legci stravu jinak skoncim spatne 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru