Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

aanicka
18. dub 2015

a.n.d.y ještě nemám papírky, až od pondělka 😠 . A to prošel/neprošel berete do těch 7,8 a nad?

sdoop
18. dub 2015

@aanicka Já mám v jídelníčku napsáno, že se může, ale započítat trojobal jako 10g sacharidu, ale uvidíš, jak ti to projde 🙂

barbarkaaa
18. dub 2015

ahojky, zdarvím při večeru, dočteno,ale nemám vác co říct sakra a to co bych mohla s tím vás dráždit nechci 😀
nechtělo by to nějakou diskuzi cukrovkářky co už porodily ? :D
já pomalu plním resty , začíná být sluníčko, tak už se občas dostanu ven i nad ramec odvodu a vyzvedávání ze školy, školky .
Děvčata komu dlužím TIBETSKOU HOUBIČKU , v lednici přežila mou 14tidenní absenci doma , abych neposílala mrtvolku, zkouším, zda se ohlásíte, nebo budu dohledávat pokud ne.

barbarkaaa
18. dub 2015

@saraha1 jsem našla, ještě někdo to byl nemůžu dohledat

erlif
19. dub 2015

@aanicka rizek uuuplne v pohode prosel... jedine co mi neproslo byl rizek obaleny v cornflakes ☹
ale presne jak pise andy musis zkouset a merit se... me prochazi smazak tatarka a hranolky na luxusni hodnotu... pak jsem si jednou dala prirodni rizek se zeleninovym salatem a bum prestrelila sem 😀 a pritom sem to predtim mela ukazkove... no proste to telo funguje pokazde jinak...

erlif
19. dub 2015

@barbarkaaa mozna to byla @vrk ale jista si nejsem....

lenule4444
19. dub 2015

Ahojky vsem,tak uz mam porod uspesne za sebou.Nastup do porodnice 17.4.,udelaly mi hamiltna rano,kolem pulnoci kontrakce po 3minutach,kolem 3:45h mi pichly vodu a mala se narodila ve 4:33h s mirami:3210g a 48cm a zatim jsme obe zdrave.

a.n.d.y
19. dub 2015

@lenule4444 moc gratuluji k holčičce! Hlavně zdravíčko vám oběma! 🙂

barbarkaaa
19. dub 2015

@erlif taky si myslím, že asi... no vyčkávám

@lenule4444 gratuluju . krása, hoodně zdravíčka

a.n.d.y
19. dub 2015

@aanicka jojo, do 7,8 by to mělo být v pořádku, nad 7,8 je to špatné. Mé doktorce se třeba nelíbí ani 7,7...

Holky, dneska jsem dělala pokus 😀 K obědu vývar s nudlemi a palačinky se slabou vrstvou tvarohu, malinko nastrouhaného jablka a jahoda a výsledek po dvou palačinkách 7,6. Strašně jsem si pochutnala a sytá jsem ještě teď 🙂 Sice je hodnota trošku vyšší i po píchnutém inzulinu, ale u mě to pod 7 už asi nebude 🙂

a.n.d.y
19. dub 2015

@barbarkaaa pěkně si užívej sluníčka a dobrot, však i my se dočkáme 😀 Měla bych na tebe dotaz - kdy jsi vysadila inzulin? Hned po porodu? A hlídali ti hladinu cukru při porodu? 🙂

barbarkaaa
19. dub 2015

@a.n.d.y jo jo, nejdřív chtěli at pichám, ale pak volali diabetologovi a on jim řek že nepíchat a měřit. tak mě den po porodu měřili třikrát a dobrý. že kdyby to třeba nebylo dobrý, že mě ještě nechají menší dávku. Akorát ty hnusný žízně jsem se zbavila ž za 14dní asi....takový pořád lepkavo a sladko v puse, kdyby se někdo lek, tak je to normální.

mimikoko
19. dub 2015

@lenule4444
Gratuluji moc at jste zdravé obě dvě a spokojené 🙂

a.n.d.y
19. dub 2015

@barbarkaaa tak doufám, že budu mít takové štěstí jako ty 🙂 Už se těším, až se toho inzulinu zbavím 🙂 Tu hnusnou pachuť zmáknu, hlavně už žádné bodání 😀

aanicka
19. dub 2015

Holky jsem hrozná, pořád zapomínám ráno odebrat tu moč a změřit si ketony 😠 . Zítra si jdu konečně pro papírky a začnu měřit. Máte někdo zkušenost s glukometrem SD Check Gold? Vím, že jste tu dřív řešily, co je kvalitní a co nepřesný.

leana3
19. dub 2015

@lenule4444 jé, gratuluju, to je krása - já už chci taky🙂 Ale ještě potřebuju tak 14 dní vydržet, pak děj se vůle miminčí🙂

macinek
20. dub 2015

@lenule4444 Moc gratuluju a přeju hodně zdraví 😵

macinek
20. dub 2015

@mimikoko Já chodím taky na Orlí k doktorce Krouželové a teda nemůžu si stěžovat, žádanku na cukrovku mi dala sestra u doktora Janči když jsem tam byla na velkém utz a potom jsem ještě před testem byla u své doktorky a ta se mě ptala jestli jsem dostala žádanku a jsem objednaná, já si na svou doktorku stěžovat fakt nemůžu, doporučila mi ji kamarádka a ta je s ní taky moc spokojená. A v rámci Orlí přejít nemůžeš? Je tam spousta dobrých doktorů

macinek
20. dub 2015

@aanicka Tenhle glukometr mám a nemůžu si stěžovat a co jsem procházela recenze na netu než jsem si ho koupila tak všichni byli spokojeni.

No já teda nevím, ale mám pocit že nezdravá jídla vychází líp jak ty zdravá 😅 , včera jsem si k věčeři dala smažák s hranolkama 120g sýra + 80g hranolek a trochu tatarky a hodnota 6,2 😀 , mám salát s masem a těstovinama třeba tak mám kolem těch 7, ale zase je pravda že toho salátu mám fakt hodně

macinek
20. dub 2015

Dneska jsem byla ráno ještě na odběrech a přišla jsem domů před 8 hladová, tak jsem si dala celou snídani bez zeleniny a po hodině 6,7 🙂 , takže myslím že dělená snídaně být nemusí, jen nesmím jíst zeleninu

lenule4444
20. dub 2015

Moc vam vsem dekuji

a.n.d.y
20. dub 2015

@macinek ha, já tomu všemu taky už nerozumím 😀 Máme jíst zdravě a přitom někomu vycházejí hodnoty lépe po nezdravém jídle 😀
A s tou zeleninou je to taky zajímavé 🙂 Prý by se měla jíst skoro ke všemu, že je to lepší kvůli cukrům.

Jinak, včera k večeři jsem si dala rybičkovou pomazánku a dva chleby. Hodnota 4,8! Večer jsem si dala jako druhou večeři hovězí vývar, píchla si noční inzulin a ráno hodnota 4,6! No a po snídani (chleba + pomazánkové máslo, paprika) 4,2. Proboha, co se to děje? 😀 Já to vůůůůůůbec nechápu 😀

macinek
20. dub 2015

@a.n.d.y Já už tomu taky nerozumím 😀 , každopádně se snažím poslouchat tělo a dávat si na co mám chuť, samozřejmě v rámci diety, prostě když na zeleninu chuť nemám, tak si ji nedám, ono co si budeme podívat ta zelenina z obchodů taky není žádná výhra 😒

Ve středu jdu k doktorce tak jsem zvědavá na tu dlouhodobou glykemii 😅

a.n.d.y
20. dub 2015

@macinek já mám chutě jako prase a stejně mám smůlu, protože mi spousta věcí neprochází 😀 Ve středu budu na tebe myslet! Určitě to bude dobrý 😉 Já si mám zítra volat ohledně hodnot a inzulinu, tak jsem zvědavá, co mi na to všechno řeknou. Ráno jsem se opět píchla blbě, tak přibyde další modřinka do klubu 😠

macinek
20. dub 2015

@a.n.d.y Já jsem měla chutě a hlad včera, byla jsem dost unavená, v sobotu běžel manžel půlmaraton, tak jsme mu byli se synem fandit a do toho si mladej v břichu rozhodl zvětšit svůj příbytek, takže jsem byla v sobotu hotová, jedla jsem jenom nejnutnější a v neděli to na mě dolehlo, byla jsem nasraná, že mám hlad a nemůžu se pořádně najíst, odpoledne jsem kromě svačiny snědla i půlku loupáku, protože už se to fakt nedalo 😒 . Už nám to snad do porodu rychle uteče a bude klid 🙂

a.n.d.y
20. dub 2015

@macinek to je nejhorší - když má člověk hlad a nemůže se pořádně najíst 😒 V dnešní době není úplně jednoduché, abychom jedli úplně pravidelně. Někdy to prostě okolnosti nedovolí a šup, už v tom člověk lítá 😒 Ale neboj, už nám to uteče! Já zítra končím 33. týden, ty jsi ve 32. Za chvilku budeme mít klid 😉 Všichni mi říkají, že pak budu zase kojit a nebudu moct jíst to a to, ale těch potravin, které budu muset vyřadit, nebude tolik, jako nyní. Je to boj, ale už to máme taky vlastně za pár 🙂

hakalinka
20. dub 2015

Ahoj holky, můžu se přidat? Těhu cukrovku mám taky - a to až teď v třetím těhotenství. Vůbec jsem to nečekala a bác a je to. Jsem už tedy měsíc na dietě a už jsem si i celkem zvykla. Ale je to otrava. Přála jsem si pořádně si těhotenství užít. Dvě předchozí jsem měla naprosto bez problémů a teď pořád něco. Dnes mi zrovna dr. předepsala atb kvůli opakované krvi v moči (zánět močáku, který se mi pořád vrací). Dnes začínám 34 týden a už se fakt těším až porodím.

destiny28
20. dub 2015

Ahoj holky, i ja bych se k vam rada pridala, byla mi diagnostikovana cca pred 14 dny po odberech na lacno. Chci se zeptat na zkusenosti s opakovanym merenim cukru. Ted jsem se merila po obede a nedalo mi to a zkusila to 2x po sobe. Vysledek 7 a podruhe 6,4.. Coz je celkem rozdil. Merila jsem hned po sobe, ze stejne kapky krve. Stava se vam to taky?

erlif
20. dub 2015

@macinek tak to já mám ozkoušeno už hoodně dlouho že tučná nezdravá jídla mi vycházejí na testování luxusně a když si dám salát, tak mám hraniční hodnoty jako ty 😀 někdy i přestřelím, což nechápu.. no dneska ráno luxuska 4,3 lačná - nechápu... po snídani 5,6 byla jsem v šoku.. no tak po obědě 8,1, aby mi tělo ukázalo, že nemůžu mít luxusní všechno :D ale tenkrát tu snad hanka psala, ze pokud mám nízkou hodnou před obědem, že to pak má tendenci vylítnout... takže to možná bylo tím.. ale hlad pořád nemám a už jsou to skoro tři hodinky, takže mi to zase hezky klesne....
na mě když to dolehne a jsem nasraná, šáhnu po Mile 😀 a jak si mlaskám.... uvidíš, že ti ten dlouhodobý cukr vyjde luxusně, já o tom nepochybuju 🙂
s @ a.n.d.y se vám to hezky krátí, uteče to jako prd... 🙂 vím, o čem mluvím, já už možná v pondělí pochovám tu princezničku, co mi v břichu řádí jak malý satan 😀

@destiny28 někdo tu psal, že glukometr se nesnaží vynulovat či co, takže ta druhá zkoušená hodnota může vyjít úplně jiná... že se bere ta první naměřená hodnota... ale tak pořád máš hodnotu v limitu, takže paráda 🙂

hakalinka
20. dub 2015

@destiny28 Prý ty glukometry potřebují alespoň 15 minut na to, aby se jakoby restartovaly. Dřív nemá cenu měřit, je to zkreslené. Já mám glukometry dva - jeden jsem si koupila sama, ale je to hrozný šmejd - Glucolab - fakt nedoporučuju. Měří až od 2 mol více při hodnotách nad 7. Při hodnotách okolo 5 - 6 až o mol víc. Vidím to, že se změřím tím glukometrem od dr. a ze stejné kapky tím Glukolabem. Zkoušela jsem to několikrát a je to vždy stejné. A to ten, co jsem dostala od dr. je taky údajně dost nepřesný - Wellion calla. Ale u něj přeci jen hodnoty, co mi vycházení jsou blíž těm, co mi pak naměří v laboratoři.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru