Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

annna79
4. kvě 2016

@werumka děkuji
Dodržovat sacharidy? Když tam je v tehotenskacukrovka.cz k večeří 60g a měla jsem chleba 52g a přičítám k tomu máslo a pak třeba šunku aby to dělalo těch 60g celkem? Nebo ten chleba má být samostatně 60g.Ráno tam je 50g tak musím kousek chleba uříznout?
Co pijete k snídani , když mléko není vhodné ráno.
A jakým máslem mažete- kupuji Ramu, Floru, Perlu

terka_37
4. kvě 2016

@annna79 Maslo se nepocita-sacharidy v nem nejsou,to same sunka. Myslim,ze tech 52g sacharidu je v pohode,pokud si das jeste treba nejakou zeleninu k tomu.A rano proste chleba ukrojit,zvazit. Ja pocitam na 10g chleba (Šumava) 4,7g sacharidu. Ale dulezite je nezamenovat gramy(mnozstvi) chleba s mnozstvim sacharidu;) Zvlast chleba budes mit za chvili v oku a budes se do velikosti krajicku trefovat🙂 Jinak piju rano caj.

pe_ma
4. kvě 2016

@annna79 to pecivo samostatne ma mit ten dany pocet sacharidu. ja mam treba na snidani 80g peciva a neco k tomu.
pouzivam obyc maslo, floru
ke snidani si dam caj, ktery piju cely den

terka_37
4. kvě 2016

@terka_37 jo a maslo jim normalni,protoze margarin mi nechutna:D Ale je to jedno🙂

terka_37
4. kvě 2016

Jezis,ja oznacuju v odpovedi sama sebe:D

pethaa
4. kvě 2016

@terka_37 koukám na tvůj blog na recepty, a už se těším až něco zkusím 🙂 jíš na dopolední svačinu, asi viď ?

terka_37
4. kvě 2016

@pethaa jj,na dopoledni vetsinou🙂

pethaa
4. kvě 2016

@terka_37 díky, vypadá to krásně 🙂

terka_37
4. kvě 2016

@pethaa dekuju moc.Člověk si to musi trochu zprijemnit...

annna79
4. kvě 2016

Jím tento chleba.Můžete juknout zda je vhodný?Ještě dělají tmavší,ale minule ho neměli .
K svačině plánuji jogur activia bílej slazenej.Je vhodný?a jedu nakoupit rada jaký si mám koupit a do kolika %tuku?? Děkuji

pethaa
4. kvě 2016

@terka_37 jj koukám, že budeš mít asi taky od brzkého zjištění viď, já mám už od 8. týdne a přijde mi to jako věčnost do konce, seš jen na dietě? já trošku zápasím, ale do konce to asi neustojím :-/

pethaa
4. kvě 2016

@annna79 nic slazného, tedy ani jogurt

vejik85
4. kvě 2016

Tak jsem si včera dala... Na rady zkušenějších, že když tělo hladoví, tak ráno je lačná vyšší, jsem si včera přidala jídla ( povinně jsem snědla 60g k hlavním jídlům, 30g ke sváčám), celý den měřila a super hodnoty, po druhé večeři jsem se jen odvalila do postele a ráno očekávala báječný výsledek a vîte co? Kulový 😆 jako ráno 5.8, co to je za hnus?!? A to ani neříkám, že mi včera i přidali inzulín...

pe_ma
4. kvě 2016

@annna79 ten chleba je super, někdy ho taky kupuju, ale moc mi nechutná...
jogurt určitě ne slazený! a doporučují se bílé do 3% tuku, já kupuju 3,5, ty mi chutnají více

annna79
4. kvě 2016

@pethaa tak buď dnes budu muset ten jogurt nebo nic nejíst do oběda.V lednici nic nemám.Mám vycházky od 13h tak pojedu nakoupit .My to volal doktor doktor včera odpoledne tak ja to nejsem připravená.
Jinak jídla solíte?
A ještě mě napadlo kukuŕičné lupínky ty obyčejné žluté .Když kuřecí maso osolím , obalím ve vajíčku nebo v jogurtu a v drcených lupínkach.Dám do trouby a s bram. kaší s pažitkou- mohu??
Se omlouvám, jsem hrozná.

pe_ma
4. kvě 2016

@pethaa neboj, ustojíš 🙂 miminko je veeelká motivace 🙂 mě už to po tom půl roce ani nepřijde ;)

pethaa
4. kvě 2016

@vejik85 já toho teda tolik nesním, k snídani mám kolem 20g, ke svačinám kolem 30g, a oběd a večeře většinou do 50g max, druhá večeře do 25g, myslím, že je to hodně individuální

pethaa
4. kvě 2016

@pe_ma jasně, že jo, já myslela jen na dietě bez inzulínu, blbě jsem to napsala 🙂

pe_ma
4. kvě 2016

@annna79 a třeba chleba nebo mléko nemáš? s kuk. lupínky nemám zkušenost, nejedla sem je ani předtím

vejik85
4. kvě 2016

@pethaa já normálně taky ne, ale zkouším už všechny varianty a skáče mi to stejně...

annna79
4. kvě 2016

V Lídlu jsem kupovala dřevorubecký chleba a byl dobrý( takový skosený) nevíte jedtli ten je vhodný? Není balený.

pe_ma
4. kvě 2016

@pethaa aha...uvidíš, třeba jo, ale rozhodně se inzulinu neboj 🙂

pe_ma
4. kvě 2016

@pethaa za den bys neměla jít pod 200g sacharidů, pod 200 je už redukční dieta a ta v těhu není vhodná

pe_ma
4. kvě 2016

@annna79 taky kupuju

annna79
4. kvě 2016

@pe_ma
Chleba mám poslední kousek co jsem posílala a mléko mám pořád.Nemám nic na to.Už ani rajče, sýr, salám.Kolik mohu vůbec mléka hrníčků denně.Většinou jsem měla ráno, ale to píšete, že není dobrý a pak k večeří a někdy ke svačině.

vejik85
4. kvě 2016

@pe_ma nám říkali, že nesmíme pod 150 😉 takže zase to je na každém místě jinak 😆

annna79
4. kvě 2016

@pe_ma ten dřevorubecký??
A ryby mohu všechny druhy?
Já co mám dnes nakoupit všechno.Jsem z vesnice a musím dojíždět nakoupit .Většinou nakupuji v Lidlu .
Těstoviny a rýže se může normální?

pe_ma
4. kvě 2016

@vejik85 jejda :( tak to moc neporadím...já jen vím, že mi třeba až rozdíl 1 u lačné mi udělá to, co si dám na druhou vačeři

pethaa
4. kvě 2016

@pe_ma tyjo já se na ty limity ptala na diabetologii kam chodím a tam mi řekli, že horní ani spodní hranici nedávají, že nemám mít hlad ani se přežírat, když to naházím do tabulek, tak většinou jsem kolem 180 max 200, za měsíc a půl jsem nejdřív 2kg shodila teď mi to pomalu leze nahoru, 1kg už mám zpět, nejsem žádnej extrém ani hubená ani tlustá, tak myslím, že je to ok. Včera jsem byla na kontrole a miminko je předpisový........tak ti nevím.........

pe_ma
4. kvě 2016

@vejik85 fakt tak málo?! já to našla i na netu a když sem jedla 180, tak dr fakt nadával a já krutě hubla
@annna79 mléko je sacharid jako jogurt...koukni na obal, kolik má, já mám většinou 200ml na 10g sacharidů, takže třeba na svačinu, když nemám moc hlad
@annna79 jj, dřevorubecký a cukr mi dělá ok 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru