Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

pe_ma
30. kvě 2016

@werumka u dr sem měla 130/80, pokud bude víc než 130/90 mám dojet...doma mi to skáče, před chvílí sem měla 118/66, ale třeba o víkendu i 135/79...ale to bylo podle mě hooodně tím počasím...

werumka
30. kvě 2016

@pe_ma Jo, počasí v tom roli hraje. Ono u doktora je to měření vždycky víceméně orientační. Spíš více, než méně 😀

pe_ma
30. kvě 2016

@werumka no ono i doma...kdo ví, jak ten tlakoměr měří...ale je fakt, že jak mi sestra měřila tlak, tak sem i cítila, jak sem nervozni, seděla sem na monitoru, bylo slyšet srdíčko, všude skákaly nějaký vysoký čísla a já si jen říkala "kliiid" a ráno na dia mi dokonce naměřila 150/80 ale dr mi psal 129/80, tak nevím :D

werumka
30. kvě 2016

@pe_ma Možná konstantně vždycky ubere 😀 My jsme o tomhle debatovali s diabetologem a on si stěžoval, že všichni jeho pacienti mají vždycky hrozně vysokej tlak. Tak jsem mu poradila, ať jim ho měří až po tom, co jim řekne výsledky z krve 😀 Tahle skrytá nervozita je na tlak fakt zabijácká. Uvidíš, jak to půjde dál. Kdy jdeš zas na kontrolu?

pe_ma
30. kvě 2016

@werumka jj, uvidím, budu se snažit být v klidu a věřím, že to bude ok 🙂
další KO v pondělí

vejik85
30. kvě 2016

No, tak to tak vidím, že si začnu píchat pár jednotek i před večeří... Nějak se mi začínají hroutit ☹ ale my už jsme o tom na dia mluvili před týdnem, že to začne... Holt, už je to tady

annna79
31. kvě 2016

V noci jsem poprvé píchala a hodnota 5,3 tak se to teda nehlo. To mi napsal hodnoty 4,5-5,1 tak uvidím za hodinu.

koncita
31. kvě 2016

@annna79 jaké jsi mívala tak hodnoty prosím tě, že máš inzulín? A jak dlouho máš cukrovku zjištěnou?

annna79
31. kvě 2016

@koncita tak po hodině 8,9.
Zjištěno ve 25tt
Ráno jsem měla 5,2-5,6 někdy méně a po hodině kolem 7,7-8,9( 9,5)
Jelikož je o 10 dní větši tak prý dáme inzulín ať se udrží růst.

werumka
31. kvě 2016

@annna79 A kolik sis píchla? Ty počáteční tři jednotky? A na jídlo jsi nějaký inzulín nedostala? Třeba na tu snídani.

annna79
31. kvě 2016

@werumka v noci 4j ráno 3j

werumka
31. kvě 2016

@annna79 To je malinko, ten rychlý určitě bude potřeba přidat. Kdy se máš hlásit na dia?

annna79
31. kvě 2016

@werumka ve čtvrtek

werumka
31. kvě 2016

@annna79 Tak uvidíš, vždycky se musí vyzkoušet několik dní, aby se z toho dal udělat závěr.

vejik85
31. kvě 2016

Holky, tak u apolináře mi dali zajímavý tip... Respektive, ne tip, ale spíš už nevědí co se mnou 😂 takže večer mám kašlat na inzulín před jídlem, ale stejně tak mám večer kašlat na 60g sacharidů... Tohle jsem chtěla slyšet několik měsíců 😉 já jsem po těch 60g fakt hrozně přežraná a cukr mi skáče mezi 7-8.5, tak prostě mám zkusit si dát tolik, abych byla příjemně napapkaná 😊 klidně víc masa, ale sacharidů tolik být nemusí... Tak jsem zvědavá, co to se mnou udělá 😜 jinak lačné a snídaně zatím ok, tak snad už se to udrží i po tom ubrání... Možná raději zařadím ty druhé večeře

vejik85
31. kvě 2016

Hmmm, tak nic.. I po mininu sacharidů mi to vyskočilo na 8.4 ☹

werumka
31. kvě 2016

@vejik85 A nenavrhli třeba rozdělení toho dlouhého inzulínu? Jako půlku večer a půlku ráno? Podle mě už Ti večer ten inzulín nedotahuje. Nemyslím, že by bylo špatné osekat tu večeři a mít pak "místo" ještě na druhou. Ale já se taky s večerníma glykémiema strašně natrápila a tohle by mohlo být řešení.

vejik85
31. kvě 2016

@werumka jdu tam zítra, tak se pokusím zeptat, pokud nezapomenu... Zatím jsem mluvila jen se sestřičkou, která říkala, že mám zkusit tu menší dávku sacharidů... Ale asi to bude ono, protože k obědu, ať sním cokoliv, tak se nedostanu přes 6.8, tak tam na mě něco účinkuje

werumka
31. kvě 2016

@vejik85 Tak pak dej vědět, jsem zvědavá, co dr. vymyslí 🙂

terka_37
1. čer 2016

Nemáte někdo zkušenost s výrobou rostlinných mlék? Tedy spíš s výpočtem množství sacharidů. Totiž když se surovina, ze které se mléko dělá, rozmixuje ve vodě a potom přecedí přes plátýnko, netušim, kolik sacharidů je v mléce a kolik ve zbylé drti...Zatím započítávám všechny sacharidy ze vstupní suroviny, ale přijde mi to jako nesmysl...

pethaa
1. čer 2016

@terka_37 zvazila bych vse, potom přepočítala na 1g hmotnosti = kolik sacharidů a mas to, ne?

terka_37
1. čer 2016

@pethaa To jo,jasny,ale zbyde ti z toho spoustu pevnyho materialu-odpadu,mimo to mleko.Predpokladam,ze v nem take zustanou nejake sacharidy.Ovsem kolik,to asi nijak nezjistim:D

pethaa
1. čer 2016

@terka_37 to me nenapadlo 😂 Každopádně bych odvážila ten odpad a odecetla ho, určitě v to mléce bude 00nic, co z toho dal vyrabis, ze myslíš, ze je nutný vědět přesný počet??

werumka
1. čer 2016

@terka_37 Počítat všechno je podle mě taky blbost. My rostlinný mléko kupujeme, dcerka má alergii na kravské. Asi bych se řídila stejnýma nutričníma hodnotama, jak u toho kupovanýho. Mandlové mléko má snad jen 0,1g sacharidů ve 100ml, tak třeba z lískových ořechů to bude to samé. Víc má rýžový (cca 6g) nebo ovesný (asi 4g). Beru podle toho, co mi prošlo rukou od Alpra nebo z DMka.

vejik85
1. čer 2016

@werumka tak jdu z dia a vymysleli si na mě, že mám vyměnit dlouhodobý inzulín za Toujeo a teda k tomu ještě začít píchat 4 jednotky NonRapidu před večeří... Jinak jsem prý jejich velká záhada a sami jsou zvědaví, jak to se mnou bude po porodu

werumka
1. čer 2016

@vejik85 Taky jsem zvědavá 😀 Toujeo je nějaký nový inzulín, který vykryva déle, než 24 hodin, že? Už jsem o něm zaslechla. Novorapid s večeří pomůže. Na ten dlouhej inzulin jsem zvědavá 🙂

vejik85
1. čer 2016

@werumka se přiznám, že se v těch inzulínech vůbec nevyznám, tak nevím, ale zvědaví jsme všici 😆 Tak zkouška Stadametu u mě proběhla dobře, tak se zkusí zase něco nového 😂 Dám pak vědět 😉 jen u mě je to tak, že jedna hodnota se ustálý a začne zlobit druhá, tak jsem zvědavá, co je na řadě 😉

dayella
1. čer 2016

@werumka Ahoj, tys psala, že jsi v částečném invalidním důchodu? Mohla bych se zeptat, jak je to pak s rodičovským příspěvkem? Myslím to tak, zda přestaneš pobírat invalidní důchod a místo toho dostáváš rodičovský příspěvek nebo pobíráš oba zároveň?

werumka
1. čer 2016

@dayella Důchod běží současně s rodičákem. Rodičák "náleží" dítěti.

werumka
1. čer 2016

@vejik85 Třeba už nic na řadě nebude 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru