Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

vrk
16. dub 2016

@maru9 faakt? Uz ti unika plodovka jo? A nemela bys byt v nemocnici teda? Tak drzim pesti a dej vedet!!🙂

pe_ma
16. dub 2016

@werumka doufám, ptž ty čísla na glukomentru se mi opravdu nelíbí :( a to ještě druhý den vstávám a mám docela velkej hlad :( no chystám se v pondělí zavolat dr a přemluvit ho, at mě vezme na kontrolu dřív...

luckyzuzu
16. dub 2016

@werumka koupila jsem ryzovou a lahodnou zatim. Včera jsem ochutnapa tu lahodnou a byla lepší než ta jahlova a cukr rano 5, 1. Dneska se chystam na tu ryzovou 😉.

martinka8338
16. dub 2016

A jak jsou na tom smažené žampiony....jaké množství se může? Vím že smažené omezené....ale přece jenom.

pe_ma
16. dub 2016

@martinka8338 já je taky jednou měla a cukr super...počítala sem je podle kaloricketabulky.cz

babuna
16. dub 2016

@pe_ma - co se týče hodnot 🙂 mě se třeba loni stalo, že jsem cca týden měla prostě vysoký cukr ať jsem dělala co jsem mohla ... prostě nešel dolů a cca po týdnu - zánět průdušek, no hnus fialovej, tři týdny jsem nemluvila, horečky ... v momentě kdy to propuklo - cukr v normě ... opravdu to může být i tím že na člověka ,,něco leze,, a on to neví - doktor to potvrdil, že to bylo tím. Jinak ke konci těhotenství se prý bude cukr držet spíš nahoře ... také to může být i tím ... 🙂 každopádně - porada s doktorem bude určitě vhodná ! 🙂 hodně zdaru ...

pe_ma
16. dub 2016

@babuna díky...snad to bude ok, pěkně mě to zase vyděsilo :( uvidíme...

werumka
16. dub 2016

@pe_ma Já to mám úplně stejně jako @babuna. Vždycky několik dní řešim, proč glykémie nejde stáhnout a ve chvíli, kdy nemoc propukne, tak cukr klesne. A někdy klesne a nic nepropukne. Musím říct, školka u starsiho mě v tomhle dává docela zabrat. Ale jinak v tehle týdnech těhotenství máš na vyšší glykémii nárok 🙂 v pondělí si zavolej dr, ať Ti řekne, co v takovém případě dělat, ať se nenervujes 😉

pe_ma
16. dub 2016

@werumka díky za podporu! a já si tak pochvalovala, že se to ustálilo a zas lítaj 11 :( chjo :(

werumka
16. dub 2016

@pe_ma Mně se třeba vlivem těhotenství zvedala glykémie taky nárazově. Pořád pohoda a pak to najednou vylezlo. Hlavně kvůli tomu nesnižuj jídlo, i kdyby to byla nějaká nemoc, tak se to řeší stejně. Přidá se přechodně inzulín a pak se zase sníží. Fakt se neboj 🙂

pe_ma
16. dub 2016

@werumka no jídlo sundávat nemůžu, už tak mám poslední 2 dny nějak pořád hlad a už po hodině a půl po jídle švidrám hlady...mě ty glykemky hl lítají třeba včera oběd - 4,7-11-4,8 - před, 1h, 2h...takže i to mě vyděsilo...no dneska a zítra to nějak přežiju a v pondělí zavolám dr...jde o to, jestli po jednom takovém dni bude chtít něco měnit, jestli se ještě v pondělí nezměřím a nezavolám až v úterý

maru9
16. dub 2016

@vrk ahoj holky seznamte se s moji Kacenkou, nar. dnes 13:30 presne mesic pred TP.. mela jsem ji na sobe jen chvili musela do inkubatoru snad je v poradku.. mela 3084g (vahovy odhad se trefil) nevim jak na tom byla s glymcou snad dobre, ja tesne po porodu 10,8 a po par hodinach 8,2 (kapou mi ale glukozu - nevim jestli to ma vliv) holky ja se na ni tak tesim, jeste lezim na sale a za chvili nas k ni vezmou 🙂

maru9
16. dub 2016

tady je prcka mala

babuna
16. dub 2016

Téda gratulace a veliká ! 🙂 Přeji hodně štěstí a hlavně zdraví - Vám oběma ! 🙂

werumka
16. dub 2016

@maru9 Gratuluju! Krásná je! Doufám, že už jste zase spolu 🙂 Jestli Ti kapou samotnou glukózu, tak to vliv má. Hezky se užívejte!

pe_ma
16. dub 2016

@maru9 obrovská gratulace! hodně štěstí a hlavně zdraví!

vrk
16. dub 2016

@maru9 je nadherna!! Mockrat gratuluji a dej vedet jak se Vam dari. Preji mnoho zdravi obema. Vahu ma nadhernou❤

maru9
16. dub 2016

holky uprimne - bradu a rysy ma uplne po krave a svagrove, ktera nam zkazila svatbu a je to pekna **** doufam ze z toho ten muj drobecek casem vyroste ;) dekujeme za pranicka, mala uz je s cukrem ukazkova mam ohromnou radost.. zitra se s ni teprve poradne seznamim (zkusit prebalit, nakojit atd) budu za ni dochazet na jine patro.. musim se dat do te doby do kupy pac po svych tam vycerpanim bohuzel nedojdu :(

vrk
16. dub 2016

@maru9 a jaky byl porod? Deti se hrozne porad meni neboj ;). A holcicka neni u tebe jo? Mela problem s cukrem nebo proc?

werumka
16. dub 2016

@maru9 Neboj, zítra už Ti může být úplně jinak, zlomí se to a začneš se cítit líp. Vždyť jsi skoro nespala a dneska rodila 🙂 A Ty už jsi s cukrem taky ok?

maru9
16. dub 2016

@vrk ac ma vahu ok tak ji berou jako nedonosenou, mela lehoulince vyssi tlak, zrychlenejsi dychani a trosku vyssi glykemii. Ted uz krom toho dychani je ok ale myslim ze je tam jen pro jistotu at se dopece. Mame vybornou neonatologii takze tam se o ni urco dobre postaraji, je o 2 patra niz nez ja.
@werumka tezko rict, po porodu asi ve 14:00 mi donesli jidlo a ze si mam dat 2j (pred obedem jsem nikdy nebrala, ten den jsem trochu i snidala a davala si svoje predsnidanove davky jak obvykle) po jidle po porodu byla 8,2 na glukaci a pak po "veceri" 1 krajic suche sumavy 6.5..pry mam jeste radsi drzet dietu, rano mi zmeri lacnou a se pry jeste uvidi.. jako nehodlam naskocit na cokolady atp. ale takhle pri diete asi nezjistim, jak se to vyvrbilo.. uvidime zatim me drzi nad vodou to male stvoreni, co na me ceka 🙂

werumka
16. dub 2016

@maru9 Určitě půjde z neonatologie brzy k Tobě, první noc jí budou vyhřívat a mít na pozorování a pak už to bude dobré. Ono nevadí, že budeš jíst ještě trochu dietně. Tím, že uz nebudeš mít inzulín, tak by se jakýkoli problém brzy objevil. Zítra už budou glykémie ok 🙂

maru9
16. dub 2016

dekuji za uklidneni verim tomu, ze to tak bude. Hodlam v diete pokracovat i nadale s tim ze obcas neco nepovoleneho uzobnu na navsteve.. doma ne, tam uz jsem se naucila hospodarit s dietkou 🙂
@werumka

werumka
16. dub 2016

@maru9 Ono to určitě čas od času ujede a člověk v tom jídle zvolní. Ale už budeš znát bezpečná množství. Kdyz jsi byla déle na inzulinu, tak vetsinou chtějí ještě treba dva dny měření, aby bylo vidět, že tam došlo k tomu sestupu, nic víc 😉 Teď hlavně naber síly a odpočiň si 🙂

dayella
17. dub 2016

Ještě jsem tu nepsala. Malý Matyáš se narodil sekcí ve 23:09 15.04. s váhou 3,8 kg a 50 cm. Cukr má v pořádku. Já ještě nevím, včera jsem měla 7, ale kromě čaje jsem nic neměla, trochu jídla jsem dostala až k večeři. Dneska ještě měření neproběhlo, tak uvidíme co bude.

pe_ma
17. dub 2016

@dayella velká gratulace! hodně štěstí a hlavně zdraví, vám oběma!

vrk
17. dub 2016

@maru9 a kojite uz nebo jak to je? Ja myslim, ze uz brzy pujde za tebou a budete spolu, nevim proc jsem si myslela; ze u tech cukrovkarskych deti hrozi spis nizka glykemie. No ja teda zadnou dietu s dnem porodu uz drzet nebudu a rozhodne nechci od nich uz stresovat a kontrolovat ani me nehne. Ale zas ty jsi mela inzulin...tak je to asi jine. Na sladke hned nepujdu to ne, ale jidlo si odpirat u kojeni fakt nebudu. Myslim, ze do tydne jdete dom jako nic. Pozdravuj malinkou!!❤

vrk
17. dub 2016

@dayella jee moc moc gratuluji! !

werumka
17. dub 2016

@dayella Gratuluju! Skoro jste se s @maru9 trefily do jednoho dne 🙂 po císaři je to opruz, zvlášť první den. Ale fakt každý den je to pak o dost lepší. Tak hezký den a ještě hezčí cukry 😀 doufám, že sis pribalila to Merci 😀

werumka
17. dub 2016

@vrk Tam asi záleží, jaká byla ta glykémie v době porodu... Ale děti diabetiček mají jinak opravdu sklon k hypům. Ty už dietu držet nemusíš, když nepícháš inzulín, je to jednodušší. I s těma kontrolama po porodu - tam se sledují první dny hlavně diabetičky, co měly inzulín, zvlášť ty, co si ho píchaly i na jídlo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru