Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

vejik85
15. kvě 2016

@denousek Mě dali inzulín, když jsem se prostě nemohla dostat na 5.3...mívala jsem ale tak 5.9. - 6.4, ale stejně jsem se stále na těch 5.3. nedostala 😀

denousek
15. kvě 2016

já mela včera 6,2 a dneska 5,8 tak nevim co s tim... přitom lacna na ogtt byla 4,8 .. asi tedkom stres udela sve no

zuhra
15. kvě 2016

@denousek mne rikali kolem 6ti delší dobu

vejik85
15. kvě 2016

@denousek ono se to hlavně každým týden trošku zhoršuje, tak možná i proto...

denousek
15. kvě 2016

no tak uvidíme zda to nejak dopiluju ale nevim fakt jak... a ani kolik na to mám času :(

denousek
15. kvě 2016

@vejik85 si vem ze jak rikša se to zhorsuje ale mit na ogtt místo 10,1 jen tech 10 tak nevim o ničem!!!a taky se nic nedeje...kdyby mi to vzala tak jak mela třeba bch byla v pohode a nic by se mnou uz nikdo neresil ...

vejik85
15. kvě 2016

@denousek no, ale tak buď aspoň ráda, ne? Raději léčit než neléčit 😉 a jak jsi tuším dneska psala, že hodinu po jídle jsi měla 8.7, tak to je fakt hodně, limit je to 7.8., tak to něco značí.

werumka
15. kvě 2016

@denousek Ty jsi ale měla 10,8, což už je dost. I kdyby jsi měla 10,0, je to cukrovka. A podle těch ranních hodnot je dobře, že se to zase řeší. Po 39.týdnu glykemie obvykle ještě stoupají..

denousek
15. kvě 2016

@vejik85 no zalezi jak po jakem jidle...to byl první muj mereny obed... dneska 7,9.. potrebuju to vypilovat vzdyt se merim druhy den

denousek
15. kvě 2016

@werumka 10,1 jsem mela....

werumka
15. kvě 2016

30. týdnu 🙂

werumka
15. kvě 2016

@denousek Vždyť jsi na blogu i v diskuzi psala 10,8? Nebo Ti to řekli špatně?

zuhra
15. kvě 2016

@werumka jak stoupají?!! Uz zase:( fakt nechci vychytavat inzulin tyden pred porodem:(()

zuhra
15. kvě 2016

@werumka no uf ty jo, uz jsem se lekla, ze zas nějaký prokázány skok příští tyden!!!! Stejne mi to leze konstantne nahoru. Stadamet chvili jakžtakž držel, uz taky nic moc:(

denousek
15. kvě 2016

@werumka jojo spatne mi to rekly pak jsem videla u dr papir a mam to i v průkazce 10,1-...

denousek
15. kvě 2016

nemerite se třeba někdo před spaním??kolik by ta hodnota mela byt?neda se podle toho poznat třeba jestli si ještě něco dat aby to rano bylo ok?

pe_ma
15. kvě 2016

@denousek tak tj drsný, ale vidíš, že ok to není, když ted seš nad limity...to bys jako zdravá mít právě neměla :( jako ani, stres něco udělá, ale nemyslím tolik...ale já se v tom nevyznám...
@zuhra jaj :( nemáme to nějak propojené? :D
@denousek já většinou čím víc večer, tím líp ráno, ale není to pravidlem

denousek
15. kvě 2016

já to nechapu ted po veceri 8,4!!! tmavy chleba maslo hermelin a paprika .... včera po veceri obyč chleba maslo slanina a kedlub 5,8...nerozumim tomu

vejik85
15. kvě 2016

@denousek Tmavý chleba je špatný! ten to zvyšuje, protože bývají dobarvovány karamelem! Nejlepší je obyč Šumava 😉

pe_ma
15. kvě 2016

@denousek tj bohužel poměrně častá realita :(

pe_ma
15. kvě 2016

@vejik85 ne všechny...chce to vyzkoušet, ale může to být tím...mě třeba takto skáče cukr i šumavy

denousek
15. kvě 2016

@vejik85 no to je teda fakt bomba prave jsem v nej vkládala duveru ...ach jo :( všechno špatně

denousek
15. kvě 2016

asi prdim na pečivo uplně a je :( třeba budou lepsi ty brambory

pe_ma
15. kvě 2016

@denousek ono to chce fakt zkusit, já třeba kupuju dřevorubecký, nebo jiné celozrnné, celozrnný penam toustový, tmavý darken od penamu...většinou spíš balený, at vidím, co v tom je...ono nemůžeš jíst jen brambory...

vejik85
15. kvě 2016

@pe_ma Tak to máš štěstí, já fakt zůstala jen na tý Šumavě 😀 vyzkoušela jsem snad 5 druhů, včetně domácí žitního (jako že mi fakt máma upekla doma z mouky) a vždy hrůza ☹ ale ta Šumava je u mě ok a nejlíp z příloh teda rýže a překvapivě těstoviny (ale taky jak který druh 😀)

pe_ma
15. kvě 2016

@vejik85 no u mě je to o tom, jak se který den cukr rozhodne...dva dny po sobě totožná jídla a rozdály třeba i o 2...hlavně sem zjistila, že musím často ty jídla střídat...kolem 23tt sem mohla jakoukoli přílohu, ale nemohla sem vepřové maso, jen rybu, kuře bylo na hraně :D prostě alchymie :D

denousek
15. kvě 2016

my mame zítra na obed zbytek gulase ale neudelal mi včera dobře tak si dam brambory s nějakou zeleninkou na masle

vejik85
15. kvě 2016

@pe_ma u mě taky no, ale teda ťuk, ťuk, za poslední 2 týdny zatím po jídle nemám nic nad limit, bojuji jen s tou lačnou...ale horší časy se teprve blíží 😀

pe_ma
15. kvě 2016

@vejik85 držím palce! mě to začalo lítat ted od 35tt...

vejik85
15. kvě 2016

@pe_ma no ufff, mám se na co těšit 😀 ikdyž teda, mě chtějí kuchnout už kolem 37.týdne nejpozději, tak to už snad nějak doklepu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru