Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

nonnni
11. srp 2014

@elnika to bych se hadala, jedno baleni je fakt malo. I kdyby ses merila fakt jen 2 x tydne a ty 4 hodnoty, tak to mas na 6 tydnu a kousek...to je strasne malo.

elnika
11. srp 2014

@nonnni já ji to řeknu hned ve čtvrtek,že nic kupovat nebudu

nonnni
11. srp 2014

@elnika jj, urcite se ozvi. Ja doktorovi ty koupene mnou nepriznam, proste nemam....

elnika
11. srp 2014

@nonnni ona mi řekla,že mi to musí stačit až do konce,že nemám měřit rodinu a nikoho a že to vyjde a měřit se jednou týdne v jeden den na lačno,po snídani,po obědě a po večeři.Blbost

terrorkax
11. srp 2014

@elnika nalacno mam kolem 4,4, ale mam na noc inzulin, pred nim jsem se pohybovala kolem 5,2...pak merim dve hodky po snidani, dve hodky po obede a dve hodky po veceri, po snidani se vejdu do 5, po obede mam vetsinou kolem 5,5, posledni dny je to jeste min, dneska dokonce 4,2 ! a po veceri se drzim taky okolo ty 5, kdyz si dam nakou prasarnu, treba hranolky, tak to vyleti max na 6..zkousela jsem jednou merit i po svacine, schvalne uz za hodku a mela jsem 4,7..

elnika
11. srp 2014

@terrorkax ty jo proč já to mám takové rozhašené,vy máte všichni tak málo,jak na lačno,tak i po jídle ☹ tiše závidím

nonnni
11. srp 2014

@terrorkax a jak casto kompenzujes inzulinem? Jen na noc?

terrorkax
11. srp 2014

@elnika tezko rict, ja se vyhybam vsemu co v sobe ma rychle cukry, treba tady ctu, ze si davate piskoty, to u me nepripada v uvahu 😀 radsi si misto toho dam knackebrot, ten da urcite vic zivin..

@nonnni jj jenom na noc, ja hodnoty po jidle mela dobre od zacatku, ale tu lacnou mam mit do 5,1 a porad to bylo na hrane, tak mi dali radsi inzulin

elnika
11. srp 2014

@terrorkax jenže já je mám dovolené,dovolila mi toho spousty a nic si z toho nedávám a piškoty jsem měla včera poprvé,jinak opravdu vše naprosto dodržuji a stejně,na lačno mám mít do 5,5 a hodinu až hodinu a půl po jídle 7,2-7,8

terrorkax
11. srp 2014

@elnika no je zvlastni, ze vsude doporucuji neco jinyho..pak se v tom clovek ma vyznat :-/ ja dostala jidelnicek od dietni sestry a mam dovoleno obcas kus buchty, ale nejlepe jenom tvarohove s minimem cukru..a lacnou max do 5,1, co bych dala za tvych 5,5, to bych nemusela mit inzulin ☹

nonnni
11. srp 2014

@terrorkax me rekli, ze lacnou do 5,2 a hodinu po jidle do 7,3 idelane, ale do 7,8 to jeste jde....ja se ted zapomela merit po hodine, ale merila jsem se cca po hodine a pul a mela jsem 6,1...tak snad bych se vesla.

Me rekla sestra, ze rychle cukry jsou blbe, ale neco jist musim...tech par piskot je spis moje iniciativa, ale zahani to hlad i chut. Ja jeste nemela treba buchtu atd...i kdyz kecam, 2 x jsem si udelala domaci strudl. Jako dva individualni kousky...abych toho nemohla sezrat moc😝

Jinak mi uz dochazi inspirace, co jist...zejmena na snidani...asi si udelam rano zase strudl.

Zitra budu merit cely den a pak zase v patek.

terrorkax
11. srp 2014

@nonnni no a ja se mam merit po dvou hodinach, ze je to tak nejlepsi..mam nalacno do 5.1, kdybych nestihal merit po dvou hodinach, tak do hodiny max 7,8 a po dvou hodinach do 6,7..

A kolik mate max sacharidu na den ? Ja mam jidelnicek psanej na 250, kolikrat to ani nesnim..
@elnika

nonnni
11. srp 2014

@terrorkax ja mivam na lacno pod pet. 4 neco...

mam jidelnicek na 210g...3 x 50g a 3 x 20g (myslim). Tech sacharidu na hlavni jidlo vetsinou tolik nedam. Nevim vlastne, kolik jich za den zkonzumuji, ale ketony v moci nemam...tedy az na dnesni rano, ale to jsem vcera veer perlila s jidlem, takze se nemuzu divit.

elnika
11. srp 2014

@terrorkax já 275g sacharidu,ale zmenšila jsem to díky werumka,dobře mi poradila takže mám 250g sacharidu,ale taky to nesním 🙂

terrorkax
11. srp 2014

@nonnni ja mela ketony prvni tyden diety, spis mi prislo, ze je to sokem pro telo, nebyla jsem zvykla jist takhle pravidelne 😀 ted je nemam a to nedavam ani druhou veceri, jim kolem sedme posledni jidle, jak se najim dyl, tak zvracim 😀

nonnni
11. srp 2014

@terrorkax a jak si drzis vahu? Nehubnes?

elnika
11. srp 2014

@nonnni
@terrorkax
tak já jsem ted měla chleba syr mazatelný,na tomm tvrdy eidam plátky 30% zauzený,rajče červené,žluté a ředkvičky,tak jsem za hodku zvědavá :-/

elnika
11. srp 2014

a čeka mě ještě večeře druhá v půl dvanácte a nechce se mi už čekat,tak nevím :-/

terrorkax
11. srp 2014

@nonnni zhubla jsem tri kila, po prvnim tydnu to byli dve kila, ted uvidim v patek jak jsem na tom, ale prijde mi, ze uz nehubnu nebo to nepocituju..
@elnika uvidis, treba to bude dobry 🙂 Ono je tezky to vychytat, ja treba vubec nejim knedliky na obed, zkousela jsem jak bramborovy tak kynuty, vlezla jsem se sice do limitu na mereni, ale bylo to o fous..nejlip mi prochazi ryze a testoviny

elnika
11. srp 2014

@terrorkax já už toho zkusila a furt taková beznaděj,ráno na lačno 6,1 nechápu proč,když večer mám bílý jogurt :-/

werumka
11. srp 2014

@elnika V půl dvanácté už nejez. Dej si trochu víc večeře. Druhá večeře by měla být max. v 10, aby ta hodnota ráno byla objektivní.

nonnni
11. srp 2014

@terrorkax testoviny jsem si take jeste nelajsla, knedliky nejim ani za normlanich okolnosti...jen ryzi a pak chleba.
@elnika ja (dosly piskoty) si nejak neumim predstavit do sebe neco dalsiho jeste ted vecer cpat..mozna tak okurku. Ale ja chodim spat brzo, mela bych jist uz kolem devate...

elnika
11. srp 2014

@werumka tak už jíst nebudu,večeře mě zasytila hodně, 🙂 za hodku sem písnu kolik mám,chodim po pokoji rychlou chuzi abych spálila cukry 😀

terrorkax
11. srp 2014

@elnika me bylo receno, ze s tou lacnou se toho moc delat neda..pokud se dieta opravdu dodrzuje a lacna neklesne, tak je na rade inzulin..ale neboj, i kdybys na nem skoncila, tak to neni nic hroznyho..pichnuti neboli a lacna fakt klesne 🙂
@nonnni testoviny zkus, ja to po nich mam dobre, sedi mi prave testoviny- ale ty moc nemusim, ryze a pak varene brambory, bramborova kase nic moc, takze tu si uz taky nedavam ... chleba taky v pohode, ale uz mi leze snad i usima 😀

Holky co zitra budete varit? ja asi neco s ryzi, mam tu nejake zampiony a zbytek porku, tak udelam nakou smes

elnika
11. srp 2014

@terrorkax ja kvetakove placky a brambory s maslem 🙂 🙂 doufam ze po tehu cukrovka zmizi uplne ☹

terrorkax
11. srp 2014

@elnika me rikali, ze to urcite zmizi, ale v evidenci nejaky cas zustanu a budu si muset zopakovat test na cukrovku..ale doporucujou se drzet dietniho omezeni uz naporad, je sance, ze se do par let objevi cukrovka a tu bych fakt nechtela no :-/ staci mi to ted par mesicu..ten jidelnicek neni sice spatnej, ale nejakej dortik bych si dala 🙂

nonnni
11. srp 2014

@terrorkax ja se budu opicit po
@elnika a delat kvetakove placicky🙂

elnika
11. srp 2014

@nonnni 😀

@terrorkax sladký si,ale nějaký rozhodně dám,úplně bez něj nebudu,ale budu dodržovat intervaly mezi jídlem to je fakt 🙂

elnika
11. srp 2014

@nonnni
@terrorkax
@werumka
Tak holky hodka po večeři 7,2 takže super 🙂

terrorkax
11. srp 2014

@elnika no vidis to mas peknou hodnotu 🙂 Tak jeste poresit tu lacnou a budes v pohode 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru