Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

sdoop
30. bře 2015

@barbarkaaa popravdě nevím proč, jen že vetšinou vyvolávají dřív a rozhodně nenechávají přenášet. To mě mrzí, že tam budeš muset být až do konce. Třeba mimčo vykoukne brzy a budete za pár dní doma všichni pohromadě. Neboj, manžel to nějak zvládne, on se s tím popere, sice třeba ve vlažnějším tempu a po svém, ale nějak to určitě zvládnou. Při nejhorším sedačku doveze rozebranou po částech a složíte to na místě. Ty hlavně odpočívej a mysli pozitivně, ať jste s mimčem v pohodě. 🙂

macinek
30. bře 2015

@erlif Těch 7,8 bylo myšleno po jídle, jen jsem nevěděla kolik má být před jídlem. Našla jsem info ještě z prvního těhotenství a tam bylo před jídlem do 5,3 a po jídle do 7,2

barbarkaaa
30. bře 2015

@sdoop on to neda. Vse je fakt n mamce. T chudak uz musela vysadit prasky z psychiatrie protoze po nich neniv kondici a nedava to. Jak ji zmenili lecbu. Ted ji hrozi navrat nocnich tresu nervovych. Chlap si fkt jen vyzvedne ustojeny deti a odveze priveze ze skoly skolky, zbytek dne a noc je a mamce.
Autosedacka je orech v tom, ze nevim zda je u ni vsechno. Hlane novorozenecka vlozka a tu nenajde. V ut nemoh najit redkvicky co me mel dovezt. Stal v kuchyni ja ze jsou na mandarinkach, nevedel kde mame mandarinky. Jsou celou sezonu v obr mise na sporaku. A ta vlozka je asi nekde ve skrini a on nevi jak vypada.

macinek
30. bře 2015

@barbarkaaa No teda nemáte to jednoduché ☹ , chlapi jsou většinou v těhle věcech dost mimo, můj manžel chod domácnosti a starost o syna zvládá dobře a v jeho případě co by nenašel doma, tak by radši zajel koupit do obchodu jen aby to dovezl 😀

Tak jsem si dívala do papírů co jsem měla z diabetologie z prvního těhotenství a teda hodnoty nalačno jsem mívala luxusní, začínala jsem na 4,4 a před porodem jsem se dostala k 5,1 🙂 , hodinu po jídle jsem se taky bez problémů dostávala max na těch 7,1. No vážně jsem zvědavá na hodnoty teď

macinek
30. bře 2015

Ještě jeden dotaz, co si pamatuju tak jehla v peru se měnila vždycky až po určité době, teď u toho nového glukometru píšou že je jehla jednorázová 😕 , měníte jehly po každém vpichu?

macinek
30. bře 2015

tak hodinu po obědě hodnota 6,0 😵 a to jsem se fakt nacpala - brambory, brokolice, šunka, sýr a 2 vejce

vrk
30. bře 2015

@macinek lacna do 5,1 1h po jidle do 7,8 a 2h po jidle do 6,7, predjidlem ja merit nemam, tak nevim

vrk
30. bře 2015

@macinek ja uz merim 4tydny a mam furt stejnou jehlu, dr.rikala, ze vydrzi bezmala 300vpichu, tak nevim no

vrk
30. bře 2015

@barbarkaaa vsak on si nejak poradi neboj, holtvhozen do vody a at se snazi. Ty bud v klidu a na nic nemysli

erlif
30. bře 2015

@macinek ja si jehlu menim kdyz zacne blbe pichat 😀 od konce ledna se merim a menila jsem teprve 2x 😀

vrk
30. bře 2015

@sdoop ja myslim, ze nevyvolavaji driv, spis jen nenechaji proste prenaset, tak uvidime. Holky 14dni uz je nic, to uz mate fakt za par 🙂

macinek
30. bře 2015

@vrk
@erlif Tak super jehlu budu měnit až se otupí, jako pokud to používá jeden člověk tak si myslím že je to jedno, každopádně součástí balení bylo 25 ks jehel, takže můžu měnit častěji 😀

macinek
30. bře 2015

@vrk No před 4 lety se zase měřilo před každým jídlem a jenom hodinu po jídle 😀 , pořád se to mění a je v tom čím dál větší bordel 😅

barbarkaaa
30. bře 2015

@macinek meni se az kdyz se otupi. Me rikal ze me to ukazovat nenude ze to za mesic nebudu potrebovat.
Jinak nevim, za ten tyden cokoliv bylo treba musela mamca

sdoop
30. bře 2015

@barbarkaaa hele a ještě mě napadá, nepustili by tě domů třeba na víkend nebo na den nebo alespoň na pár hodin na propustku, aby sis mohla doladit tyhle poslední věci pro mimčo? samozřejmě za předpokladu, že vše výsledky budou ok a neohrozilo by Vás to?

a.n.d.y
30. bře 2015

Holky, asi mám nějakou pitomou jehlu, ale já už musela měnit (cca 80 vpichů?). Když se mi potřetí udělala modřina, tak jsem musela vyměnit. Naštěstí to je už v pořádku 🙂 Jo a taky jsem si dneska pochutnala. Včera jsem tu četla o guláši a těstovinách. Neodolala jsem 😀 Pořádně jsem se nacpala a hodnota 7,2 (na mě výkon). Jsem fakt spokojená a dobrá nálada se mě drží dál 😀

erlif
30. bře 2015

@macinek
@vrk přesně tak, škoda jimi plýtvat, já jich mám taky požehnaně a sama dr. říkala, že je určitě nevyužiju 🙂
Jinak to píchání před jídlem, moje dr. na tom trvá když si dělám ty denní profily, tak si zapisuji hodnoty před každým jídlem... 🙂 Ale je to tak, co doktor, to jiný systém....

macinek
30. bře 2015

@erlif No před těmi 4 roky jsem si měla dělat dlouhý a krátký profil, dlouhý 1x týdně to se měřilo nalačno, před jídlem a hodinu po jídle a pak 1 - 2x týdně krátký a to se měřilo nalačno a pak hodinu po jídle.

No uvidím zítra zkusím asi měřit i před jídlem jen tak pro přehled a pak už budu měřit jenom po jídle

erlif
30. bře 2015

@macinek to já se mám měřit 1x v týdnu (na lačno, před snídani, hodinu po snídani, před obeděm, hodinu po obědě, před večeří, hodinu po večeři a než jdu spát) 🙂 chudák malíček, ten vždycky vypadal, píchám fakt jen do jednoho prstu 😀 mám ho samou červenou podkožní ťupku 😀

saraha1
30. bře 2015

cauky, devcata.. ty jo, ja sem dneska uplne hotova. A ted nevim proc. Vcera byla oslava dobra, ale potom mi zacal bolet zaludek. No a protoze mam trochu zacpu, ze si udelam ten lnenej odvar, je to peknej sliz, snedla jsem ho po lzickach. Noale zaludek bolel celou noc i dneska, tak nevim. Na monitoru dnes vsechno ok. Na kontrole mudr nemerila nezjistoval nic, takze jsem jsem na tom netusim, kadzodne mam prijit pristi utery a je dost mozny, ze si me tam nechaji a asi ze se bude vyvolavat. Termin dle utz mam teda az 9.4.

Jinak je vymenim jehlu v tom pichacim peru tak jednou za dva tydny, jen aby se nereklo. Spravne by se melo menit pokazdy, nekteri lekari rikaji jen vecer po poslednim pichani a nekdo to zase vubec nehroti 🙂.

Ty jo, ja nevim, jestli na me neco leze nebo uz se neco chysta nebo co, ale ja jsem strasne unavena, vsecko boli, klouby, no nevim.

@barbarkaaa ja bych teda asi chtela na pul dne, abyme pustili, ze proste musis neco vyridit. Kdyz bude tlak ok. Teda ale toho tvyho chlapa nechapu, to je mu jedno, ze tvoje mamka se vydava z posledniho a nebo je tak neschopnej? Ten muj je desnej lenoch, ale myslim, ze kdyby bylo treba, tak zvladne krome miminkovskecjh veci asi vsecko. Teda on je velkou opmoci, ze vari. Jinak za nim zustava bordel kudy chodi, to je fakt. No hlavne se drz!

leana3
30. bře 2015

Ahoj, koukám, co je vás nemocných - tak držím palce, ať se brzy uzdravíte.

@barbarkaaa holka drž se, nemáš to jednoduchý - asi bych si taky vyžádala na půl dne propuštění, ať si to doma pochystáš po svém a máš na porod klid.

Já dnes ráno lačnou 5,0, hurá🙂 nevím jestli to bylo tím, že jsem ve 2 v noci dostala cestou na wc vlčí hlad a sežrala 1,5 rohlíku s máslem a hrnek mlíka 😀

vrk
30. bře 2015

@erlif tak ono, kdyz se to tak vezme, tak ja jim stejne vetsinou po tech 2hodinach, takze vlastne merim pred jidlem 🙂

vrk
30. bře 2015

@saraha1 tyy jo, to snad ne, to by ti asi rekli at si vezmes aspon tasku ne?;)

vrk
30. bře 2015

@leana3 teeda to je pekna lacna. Ja jdu zitra do poradny, tak jsem zvedava co malej🙂

barbarkaaa
30. bře 2015

@erlif presne co doktor jinej system. Muj chtel merit 2 hodiny po jidle . Tady me delali celodenni jen merenim pred jidlem , ja brutalni hlad po jejich sotva 10g svacinkach a po snidani bile rohliky kakao 9,8 (vlastni mereni ak me tvrdili ze to mam snist co mi daji ze je to koser )

barbarkaaa
30. bře 2015

@saraha1 hele to zas ak brzo neni, oni vyvolavaj vetsinou o tyden
Jinak ten muj kombinace neschopnosti s lenosti a bez vule se necemu priucit. Ac ja se o to snazila.
Ten pulden me vubec nenapadl, asi ze jsem se s tim nesetkala.
Tady dnes k veceri nudle s makem. Jsem si pochutnala ale do pul hodiny jsem cejtila to sladidlo umely snad dve hodiny fuuuuj. Ja vedela proc jsem ho nepouzivala nikdy.

vrk
31. bře 2015

@barbarkaaa aja sladidlo. Taky tu chut nemam rada. Ale nudle s makem bych si dala🙂. Ja si vecer dala dve hrsti "dobre z ovsa" a mela jsem hnusne kyselo v puse nez jsem vycistila zuby. Uz holt na ten cukr nejsem zvykla🙂 ale kdyz to sypu do jogurtu, tak ok. Zajdi si na skok domu jestli jste ok, tobe to pomuze a je to nezabije

barbarkaaa
31. bře 2015

@vrk ja si je doma davala taky,ale bez cukru. Ten mak staci,ale tohle byl hnus. Teda az dyl

macinek
31. bře 2015

Zdar ženy 🙂

tak včera hodinu po večeři 6,3, jako druhou večeři jsem si pak dala trochu dobré z ovsa a hrnek mlíka a ráno nalačno 4,6 🙂 , tak uvidím jak po snídani

rozarka13
31. bře 2015

@leana3 Tak posílám velké díky, protože včera k druhé večeři lupínky z DM drogerie s mlíkem a dnes ráno cukr 5,1, a to je nejlepší hodnota od začátku měření 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru