Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

a.n.d.y
16. čer 2015

@vrk u nás dělali odběry asi 3. Malou jsem neměla po porodu u sebe 24h, protože ji hlídali cukr, ale všechno dobrý. Mě hlídali 2 dny a prý taky dobrý. Jinak Adrianka byla velká 3870g, takže mi dala pořádně zabrat. V porodnici shodila asi 200g a teď leze pomalu nahoru, jen se obávám, že jí nestačí moje mlíčko, ale to se uvidí.

macinek
16. čer 2015

@vrk Tak to se na obilňáku nic nezměnila za těch 5 let, po prvním porodu jsem to měla stejné, žádná dieta ani prcka nehlídali, ale zase ani jedna jsme nebyla na inzulínu

hakalinka
17. čer 2015

Tak vám s velkou radostí oznamuju, že se nám v sobotu 13. 6. narodila Miriam. Ode dneška jsme doma a je prostě úžasná!!!!!Hodná, krásná, dokonalá.... Porod, jaký jsem měla, bych přála všem. V 17. hod. slabé menstruační bolesti. O půl šesté trochu silnější kontrakce, ale hned po 2 minutách. Před 18. hod. odjezd do porodnice v šílené bouři. V 18. 15 příjezd. A v 18. 34 narození holčičky. Nic se nestihlo - ani jsem se nestačila převlíknout z civilu 🙂)) Natož atb. na streptokoka, klystýr apod. Snažili se mi natočit monitor, ale blesk jim vyrazil pojistky. Sestra si mě chtěla přiholit, ale když přišla s tím svým nářadíčkem, koukala už hlavička, tak si z ní dělali srandu, co že chce jako holit 🙂 Bylo to super rychlé a skoro bezbolestné.

Mimi jsem měla hned u sebe a pak už po celou dobu. Cukrovku nikdo neřešil, jen jí asi 3 krát změřili glymču, Což bylo dobré. Dietu jsem neměla, ale to sladké mi prostě moc nechutnalo. Ale tvarohové koláčky ke snídani jsem si s chutí dala. Jak na tom jsem nevím, mám v plánu se zítra po něčem změřit, pže mi zůstal glukometr i proužky, tak dám vědět. Ale já jsem táááááák šťastná, že už je Miri na světě a cukrovka doufám za mnou. Jo, a porodní váha - 2.7 kg. 😉

macinek
18. čer 2015

@hakalinka Moc gratuluju 😵 , já jsem si říkala, jestli už jsi neporodila 😀 , porod teda super rychlovka, jenom teda já mít takovou rychlovku tak porodím doma nebo v autě 😖 😀 a malá je teda drobek, já počítám tak s 3,7kg 😅

hakalinka
19. čer 2015

Tak vám musím napsat - k snídani jsem se chtěla otestovat. Dala jsem si kaši z polenty - pořádný talíř hustě posypanou grankem (po polentě jsem měla vždycky spolehlivě horší hodnoty) a na to snědla jeden ten klasický kupovaný perník s marmeládou politý čoko. Až mě z toho množství jídla bylo blbě. Klepala jsem se, co to udělá. A po hodině 5,6. Tak mám super obrovskou radost. Včera jsem tedy měla po večeři 7,1 po bramborových plackách. Ale předpokládám, že se to úplně snad srovná do konce šestinedělí. Nejsem ještě ani týden po porodu.

macinek
19. čer 2015

@hakalinka Mě říkala doktorka, že po porodu může trvat až půl roku než se všechny hodnoty srovnají, takže týden po porodu bych to vůbec neřešila 😉

U mě pořád nic nového, včera kontrola celkem v pohodě, proveden další hamilton, prý se to všechno krásně chystá, každopádně pokud do neděli nic tak v pondělí ráno nástup do nemocnice na vyvolání. Včera malej na monitoru trochu spal, tak mě poslali na procházku a prý dejte si studenou colu 😀 , no nechtěla jsem malému způsobit sacharidovou újmu tak jsem si dala radši zmrzlinu 😀

palmolivka
19. čer 2015

ahojky holky tak mám těhotenskou cukrovku a myslím že dost vysoké hodnoty: na lačno mám: 5,5 po 1 hodině 12,59 a po druhé hodině mám 10,34 co na to říkáte?? a kdo to měl, tak co mě čeká a co s tím dělat.. do poradny jednu příští týden.. tak at vím co mě čeká?!

evcann
19. čer 2015

@palmolivka ahoj, ja jdu zrovna dneska z kontroly, nejdriv se mi darilo, ale nejak se to horsi, takze jsem dnes vyfasovala leky a inzulin, rano jsem mela jako ty a po jidle 8-10

palmolivka
19. čer 2015

@evcann fakt jo?? leky a insulin?? no to mě nestraš, a nemůžou dát prvně nějakou dietu?? než prášky a insulin?? mě trefí... ☹

aanicka
19. čer 2015

@palmolivka určitě nejdřív dietu a uvidí se, jak na ní budeš reagovat. Ale zase jak jsme tady s holkama zjistily, tak to všude berou trochu jinak a každý doktor se na ty hodnoty jinak dívá. Určitě koukni na dietu na těchhle stránkách http://www.tehotenskacukrovka.cz/ukazky-z-jidel...

@hakalinka gratulace, tak to bylo super 😵
@macinek no vidíš, nakonec ti zmrzku i nařídí 😀

evcann
19. čer 2015

@palmolivka jasny první mas dietu, ale mě už dieta přestala stačit, naštěstí už jen měsíc 🙂

78marcela
19. čer 2015

@evcann ty taky? Ja byla vcera na kontrole, mam jen vyssi hodnoty rano, po jidlech dobry, a presto jsem vyfasovala vcera inzulin.

evcann
19. čer 2015

@78marcela Jj i já :( a já mám vysoké pořad, na lacno, po jídle, v podstatě pokaždé. Kolik jsi dostala jednotek?

78marcela
19. čer 2015

@evcann ctyri. Pry to neni moc, nevim.

evcann
19. čer 2015

@78marcela já mám 6 a mám volat v pondělí podle hodnot jestli zvýšit nebo ne

fisulenka
20. čer 2015

Ahoj holky, taky mě vedou jako diabetika, nicméně hodnoty jsou tak na hraně, žádná hrůza a to tu dietu nehrotím. Celý den je vše v pohodě, ráno nalačno super, teď bych prošla i podle nových norem, jen po jakékoliv snídani mi to skočí na 10. Nemáte nějakou zkušenost, než se příští týden sejdu s MUDr.? Moc díky všem.

macinek
20. čer 2015

@aanicka Coca colu mi nařídila 😀 , ale to by prcek asi vyskočil z břicha 😀 , na zmrzlinu je zvyklý, protože tu si občas dám 😀

Dieta se blíží ke konci, už se těším až budu z porodnice doma, teď si občas něco sladkého dám, ale už ani nějak není chuť. V porodnici to bude děs běs, těším se akorát na jejich bílou kávu k snídani 😀

arien_black
20. čer 2015

@macinek bílou kávu jsme měly v porodnici dvakrát... a já s cukrovkářskou dietou jsem měla mít hořký čaj 🙄 No přiznám se, že čaj jsem vypila a pak jsem si šla nalít to bílý kafe 😀

macinek
20. čer 2015

@arien_black když jsem byla v porodnici poprvé tak byla každý den, tak uvidíme jak to bude ted 😀

aanicka
20. čer 2015

@macinek no, přiznám se, že já malinko zhřeším poslední dobou snad každý den. Třeba dneska řízek s br. salátem, včera jsem neodolala pidi kousíčku štrůdlu apod. Tak snad to bude OK. Ale co mám ten březový cukr, tak si s ním to kafe zase sladím víc a víc 😝 , a to jsem si myslela, že si zvyknu na nesladkou chuť a nebudu se k tomu po porodu moc rychle vracet.

macinek
21. čer 2015

Tak vzhledem k tomu, že stále nic a mladej se nejspíš rozhodl, že ve znamení blíženců být nechce a čeká na raka, tak zítra ráno nástup na vyvolání, doufám že to bude rychlé uf, dneska v noci toho asi moc nenaspím, nervy a hormony pracují

vera1410
21. čer 2015

@macinek. Tak budu drzet palce at to vsechno probehne v poradku. Hned jak budes moct,dej vedet... 😉

vrk
21. čer 2015

@macinek drzim pa lce at uz je prcek rychle na svete!! Jak to ze s cukrovkou nechavaji prenaset? Kolik mate vahovy odhad?

hakalinka
21. čer 2015

@macinek Přeju, ať je vše pohodové.... 🙂

hakalinka
21. čer 2015

@vrk Mě taky nechtěli nechat dýl než týden. Ale měla jsem už hodně málo plodové vody a placenta byla prý už unavená. Ale nemyslím si, že kvůli cukrovce - den po tom utz jsem porodila přirozeně. Takže už to bylo prostě nachystané. A váhový odhad mimi jsem měla 3200 - 3400 a malá měla nakonec 2770 😉 Má dlouhé nohy, tak jim to tam házelo tu váhu navíc. Modelka, no...

vrk
21. čer 2015

@macinek to mas pravdu stim inzulinem, asi to proste resi jen kdyz je hur

vrk
21. čer 2015

@a.n.d.y juu tak to byla poradna macandika teda, to muselo byt, ale zvladly jste to krasne. Proc mas pocit, ze mlicko nestaci? Tak po kojeni jeste odsavej a laktace se honem navysi, neboj, to zmaknete!! Maly uz ma 4,5kg proti tvoji holcicce nic moc, ale ja jsemna nej pysna 🙂

vrk
21. čer 2015

@hakalinka tak to je krasna vaha. Malemu odhadovali taky vic nezve skutecnosti mel, ale i tak odpovidal o 14dni vic nastesti. 🙂

macinek
21. čer 2015

Holky díky za podporu 😉

@vrk před 14 ti dny byl odhad 3600g takže žádný drobek to nebude 😀, pokud je cukrovka kompenzovana tak to moc nehroti, kvůli synovim nestovicim a pak kvůli tomu ze meli narváno mi doktorka dala čas aby se to rozjelo samo, ale ani 2x hamilton mi nepomohl, ale prý jsou porodní cesty Hezký nachystane tak snad to zítra půjde rychle a hladce

andilekpanenka
22. čer 2015

@fisulenka zkus si rozdelit snidani na 2x. Dat si pul krajicku chleba se sunkou a po hodine zbytek a za hodku od dojedeni se zmerit 😉. Ja mela taky vysoke hodnoty, ale nastesti to bylo debilnim glukometrem a nee cukrovkou 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru