Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

ilonne
5. srp 2014

@elnika Ja treba snidam jen chleba a vajicka, vsechno ostatni mi hazi vysokou glykemii a to jeste mam delenou snidani 20g sach. a za dve hodiny dalsich 20g. Jinak to proste nejde.

elnika
5. srp 2014

Me uz je z toho do breku at zkousim co chci furt to mam vysoke.A jakou mas ty glykemii po ranu,pred a po jidle?

elnika
5. srp 2014

jako velice zajímavé po hodine a pů po jídle 6,3 tak já už tomu nerozumím,to musel ten glukoměr změřit blbě.

ajny123
5. srp 2014

@elnika Souhlasím s ilonne, zkus si to odvážit, rozpůlit a sníst půlku hned a půlku poději. Já taky jinak nemůžu. A abych neměla hlad, tak si k té první půlce dám půlku salátové okurky. Jinak nám na diabetologii říkali, že nejvyšší hodnota bývá hodinu po jídle a naopak za hodinu a půl už by měla být většina toho cukru vstřebaná.

elnika
5. srp 2014

a kdy se teda mám měřit,poprvé jsem hodinu po jídle 8 a po půl hodce jakoby za hodinu a půl už to bylo 6,3,tak který udaj je správny teda?

ajny123
5. srp 2014

@elnika Osobně bych řekla, že správný je ten vyšší. ☹

elnika
5. srp 2014

mě ale přijde že to snad neni ani možný po jednom a půl chlebě s domácí paštikou když předtím nikdy problém nebyl ☹.Přijde mi že to blbě měří.

ajny123
5. srp 2014

@elnika A stejné množství stejného chleba se stejnou paštikou a stejným množstvím stejného pití jsi už na snídani po stejné hodnotě na lačno měla?

elnika
5. srp 2014

@ajny123 poslala jsem ti soukromou zprávu.🙂

werumka
5. srp 2014

@nonnni Hehe, to znám. Věta "musim být klidná" ve mě vyvolá ještě větší stres 😀 😀 Evidentně spánek pomohl. Takové ráno je bájo, pokud takhle projdeš ránem, měl by být zbytek dne ok.

ilonne
5. srp 2014

@elnika Na lacno mam v rozmezi 5,2 - 5,8, picham si nocni inzulin a rano pred snidani. To co se ti deje je naprosto normalni. Cim dele budes tehotna, tim vice vylucuje placenta hormonu a ovlivnuje cinnosz slinivky, takze to co slo bez problemu pred tydnem, ted uz treba neprojde. Navic zalezi i pocasi, stresu, jak se vyspis atd.. Co delas po snidani? A z ceho presne byla ta pastika?

elnika
5. srp 2014

@ilonne paštiká játra,2lžíce smetany neslazené,tymián,máslo tot vše.Jinak po snídani uklízím a pořád se právě hýbu,takže je mi to divné.

ilonne
5. srp 2014

@elnika Tak zkus ty snídaně dělit napůl, jak jsem ti psala.

elnika
5. srp 2014

@ilonne píšu ti zprávu soukromou.

nonnni
5. srp 2014

@ilonne
@elnika
@werumka

obed 5,2 a 7,4...

elnika
5. srp 2014

Já před obědem 5,2 a jsem zvědavá co po obědě,mám těstovinový salat s masem,zeleninou a pomazánkovým máslem 🙂

elnika
5. srp 2014

@nonnni a měříš se hodinu po jídlu?Mě řekla 1 - 1,5 hodky po jídle.

nonnni
5. srp 2014

@elnika tohle je mereno hodinu a asi 10 minut po jidle. Snazim se k te hodine, take mi doktor rekl, ze to nemam stopovat, ale jak psaly holky uz vcera, tak ta hodina je smerodatna, takze merim co nejblize k ni...

nonnni
5. srp 2014

ted jsem posvacila pul obyc rohliku, kousek (cca jako dve krabicky od sirek - male) kedlubny a necelou pulku broskve...zbytek jidla mi byl sezran potomstvem 🙄

elnika
5. srp 2014

já si dám pak dvě nektarinky a jednu broskev .Ted jdu měřit kolik mám po obědě,snad se nezděsím,ale už papírky pomalu dochází,co ty kolik jich ještě máš?
@nonnni

elnika
5. srp 2014

@nonnni hodka po obědě 7,8 ☹

nonnni
5. srp 2014

@elnika radeji to nepocitam! Hele, ale to je moc ovoce najednou, neni? Me bylo receno, ze maximum jsou dva kousky ovoce za den a radeji dopoledne a rozdelit, nejist najednou.

petrusew
5. srp 2014

Holky, mám otázku, u prvního jsem měla těhu cukrovku, jaká je pravděpodobnost, že se bude opakovat i u druhého těhotenství?

elnika
5. srp 2014

podle nutriční kalkulačky to je do 30g sacharidu jako svačinka a mě to včera vůbec nevyletělo.
@nonnni

elnika
5. srp 2014

@petrusew jako nemusí být,ale mě bylo řečeno,že při dalším by mě musela mudr sledovat hned od začátku a že musím přímo jí těhu nahlasit,tak nevím.

petrusew
5. srp 2014

@elnika tak jsem si to teď ověřovala u mamky, je sestrou na interní a diabetologické ambulanci a řekla mi, že je to téměř 100% a navíc se objevuje již dříve...uf, no co se dá dělat, to ustojíme taky 🙂

elnika
5. srp 2014

@petrusew a nevíš přesně jaké mají být hodnoty před jídlem a hodinu po jídle a na lačno?

petrusew
5. srp 2014

@elnika zjistím, chceš?

elnika
5. srp 2014

@petrusew prosím 🙂

petrusew
5. srp 2014

@elnika norma je před jídlem do 5, po jídle 5- 6 max. 🙂 a měřit hodinu a půl až dvě hodiny, hodinu a hodinu a půl u normálního diabetu, ne u těhotenské cukrovky. Každopádně říkala, držet co nejnižší hodnoty.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru