Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

werumka
12. čer 2016

@pe_ma Uvidíš, třeba by mohli zkusit hamiltona. Když tělo nebude připravený, tak to při nejhorším nezabere.

pe_ma
12. čer 2016

@werumka jj, nad ním dost váhám, jestli jo, nebo ne...no uvidím, musím se do zítra rozhodnout

werumka
12. čer 2016

@pe_ma Uvidíš, co Ti řeknou - jak jsou třeba porodní cesty připravené - to je hodně určující.

pe_ma
12. čer 2016

@werumka jj, uvidíme...snad se to za ten poslední týden trochu pohlo...jinak mám nález už měsíc stejnej :( no dám určitě vědět 🙂

wwblackww
13. čer 2016

Tak dnes ranní hodnoty 7, tak jsem volala doktorce a inzulinu se stejně asi nevyhnu, na to mi už asi večerní kaše nepomůže... Inzulin si pak porodem přestanu aplikovat, nebo ještě po porodu nějakou dobu?

luckyzuzu
13. čer 2016

@wwwblackwww neboj, porodem prestavas pichat 😉. A vubec z inzukinu nenej strach. Pro me je horší to pichani do prstu, je to fakt uolne v pohodě a uleví se ti 🙂.

wwblackww
13. čer 2016

@luckyzuzu Díky, já jsem hrozný stresař, bojím se vždycky nejhoršího. Ale tohle není o mně, ale o mimču, aby bylo v pohodě a co bych pro něj neudělala, že 🙂

pe_ma
13. čer 2016

mám hroznou radost! nechají nás do termínu! ten je příští úterý a na kontrolu jdu v pondělí, pokud teda do té doby nedojde k vylodění 🙂 strašně se mi ulevilo!
miminko má podle utz 2,9, takže přibralo nějakých 200g za týden, takže super, průtoky a všechno je naprosto ukázkové! a nález se trošku posunul - měkne čípek, takže není důvod vyvolávat porod a v pondělí se domluvíme, co dál 🙂 podotýkám...domluvíme!!! takže vše je otevřeno! jdu slavit! 🙂

babuna
13. čer 2016

@pe_ma tak to je parádní zpráva ! 🙂 budu držet pěstičky aby to všechno dobře dopadlo ! 🙂

mě zítra čeká kontrola na gyndě a jsem zvědavá co mi řeknou ... se senzorem už jsem se nějak sžila.... už mě v noci vzbudil jen 2x uf ... tak jsem se konečně trochu vyspala ... 🙂 a přiznám se, že jsem vstávala až v 9h 😀 😅 ... i glykemický profil se srovnal ... a připomíná už míň Himálaje 😝 ....

pe_ma
13. čer 2016

@babuna děkuju!
tobě budu držet zítra, at máš jen a jen dobré zprávy 🙂 a super, že už se trošku sžíváte 🙂

vejik85
13. čer 2016

Děvčata, tak já už koněčně přes týden držím hodnoty na uzdě, dokonce i lehce pod uzdou s tím, že ani nemusím zvyšovat inzulín (dávky Novorapid 14/0/4, Toujeo 30 a Stadamed 1500mg). Ale neumím si vysvětlit měření před večeří poslední 2 dny 😳 to se změřím, naměřím kolem 7, nevěřícně na to koukám a ikdyž vím, že nemám tak za 15min raději změřím znovu a to mi naběhne pro změnu 8... Tak si píchnu inzulín, dám večeři a hodlu po večeři už ok max 7.6? Jako co to je? 😂

koncita
14. čer 2016

Ahoj všem 🙂 Včera poprvé na kontrole na dia. Doktorce se moje hodnoty líbily, ty lačné jsem měla několikrát vyšší, ale i tak byla spokojená, já 2 kila dole. Glykovaný hemoglobin byl 36 a další se bude brát za 14 dní, kdy mám další kontrolu. Takže zatím jedu v tom, co dosud, ale prý se nemám leknout, kdyby se to začalo zhoršovat- to vím a počítám s tím. Tak snad to nějak půjde ukočírovat 🙂

pe_ma
14. čer 2016

@koncita no to sou super zprávy! 🙂
@vejik85 taky super, že se to ustálilo! tu večeři asi nevysvětlím, s tím zkušenost nemám :(

já dnes ráno zase lačná 4,3 to už je posledních 2 týdny docela standart...dneska si chci udělat celý profil, tak sem zvědavá!

babuna
14. čer 2016

Toz to dneska dopadlo vselijak. Po vysetreni jsem zacala krvacet a nechali si me ve spitale ☹ . Cukr mi chvili pred tim vyletel na 15 ... No jako pecka .. Mala uz ma skoro 1800g tak rikali ze by to nebyl az takovej pruser ale i tak me to sejri ☹.

werumka
14. čer 2016

@babuna To nic být nemusí, já krvácela po každém vyšetření po 30. týdnu. Prostě je to tam překrvené... prý je to normální. A otevíráš se? Říkali něco?

babuna
14. čer 2016

No nastesti ne jen to teklo hodne a neslo to zastavit. Pry je to tim ze mam nizko placentu ale zatim vse dobre tak snad to byl jen planej poplach.

pe_ma
14. čer 2016

@babuna to mě mrzí, ale určitě to bude vše v pořádku! ohlídají si vás a bude to ok, neboj 🙂

werumka
14. čer 2016

@babuna Tak to je dobře, že si to pohlídali a radši nechali na pozorování. Aspoň vědí, že v Tobě nesmí šťourat 🙂

babuna
14. čer 2016

Mno tak snad mě zítra pustí .... 🙂 zastavilo se to naštěstí ...ale cukr na to jak byl ráno vysoko tak teď se drží nízko ...ale alespoň to neteče ... je fakt, že se to mohlo stát kdekoli doma a to by bylo horší takhle to chytli ve špitále ... 🙂 pozjišťovala jsem si jak to tu chodí neb tu budu rodit 🙂 že porodické vložky jsou teda peklo 😀 a že tu hrozně vaří ... .ale je tu klid 🙂

annna79
14. čer 2016

Chtěla bych zkusit knedlíky s jahodama( tvaroh a mouka) , nevíte kolik gramů byvh mohla těch knedlíků?

koncita
14. čer 2016

@annna79 zkus celkove množství mouky, co tam vrazis vydělit počtem knedlíků, něco malinko ještě odecti jahody...kolik má mouka sacharidů určitě víš...jinak mě nenapadá, ale já když už je občas jídlo, které se slozite počítá neresim, dam si prostě odhadem...

pe_ma
14. čer 2016

@vejik85 tak tj vtipný :D si dneska pro zajímavost dělám profil a zrovna večeřím...takže píchnu inzulin, nachystám jídlo a měřím a tam 6,9!!! tak tu koušu ten chleba a sem zvědavá, co tam bude za hodinu a mega nechápu!

pe_ma
14. čer 2016

@werumka tak s tím padáním cukru před porodem to nevidím a nebo porod prostě nebude :D lačná pořád mega dole, po snídani za 9, oběd za 6 no a večeře...viz výše...docela vtipný! ale řešit to asi nemá cenu, ne?

babuna
14. čer 2016

@annna79 zkuste to přepočítat podle tohohle - jsou tam tabulky dole pod textem - ze začátku jsem to tak dělala třeba u cukroví na Vánoce a tak 😀 - prostě vypočítat jednotlivé použité suroviny na celou dávku a přepočítat na sacharidy a z toho vyjít 🙂 http://www.lecbacukrovky.cz/vymenne-jednotky

vejik85
14. čer 2016

@pe_ma tak to jsou jasné erupce 😂 já dneska zkouším novou verzi, večeřet budu zase kolem deváté, tak jsem zvědavá... Jinak já přes den super, lacná 4.6, snídaně 6.7, po obědě 5.6, tak snad mi to ta večeře nezkazí 😉 ale pravda, že ty poslední dva dny jsem jedla divně.. Jako ne víc nebo špatně, ale měli jsme hrozné lítání, tak jsem měla blbé rozestupy, tak snad to bylo tím

pe_ma
14. čer 2016

@vejik85 no já dneska nic moc...nechápu...a jím pořád stejné věci ve stejné doby...uvidíme za hodinu...

iveee
14. čer 2016

Holky,to jsou erupce na slunci 😀 ja dneska mimo normu na lacno i po snidani. A dost blbe se mi spalo..prisi tyden ma byt uplnek mam dojem

vejik85
14. čer 2016

@pe_ma to jsou prostě občas takové dny ☹

pe_ma
14. čer 2016

@iveee jj, v pondělí, den před mým termínem :D
@vejik85 no jsou, asi mi bylo líp, když sem se neměřila :D ale aspon ta lačná je super, mám ted už 2 týdny do 5 a většinou i do 4,5 což je pro mě mazec! no a obědy se mi taky krásně drží do 7, jen snídaně je pořád problém no a večeři sem odhalila dneska :D ale tak budu doufat, že to po hodině bude ok a změřím i po 2, abych věděla, jestli to lezlo nahoru...je fakt, že sem mívala 2-2,5hod po večeři kolem 7 a ted už pár dní mám 4,5...no prostě si to opět dělá co chce...a vzhledem k tomu, že a týden mám termín, tak to asi nemá cenu řešit...

vejik85
14. čer 2016

@pe_ma To už bych se fakt na to vy.... 😉 já dneska raději i vařím jídlo, které mě nikdy nezklamalo, to včera ten knedlík s vajíčkem nebyl příliš ok, ikdyž jsem se vešla do 60g 😆 a jak to budeš mít s inzulínem po porodu, máš si píchat dál nebo to vysadí a zkusí bez toho?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru