Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

hakalinka
24. kvě 2015

@a.n.d.y A už ti nějak říkali, kdy ti chtějí vyvolávat?

macinek
25. kvě 2015

Ahoj holky 🙂

tak tentokrát se mi hodnoty s blížícím se porodem zlepšují, o víkendu ovesná kaše s mléka + velké capucino a hodnota 7,0 a druhý den chleba se sýrem 6,6 (nedělená snídaně). Už to moc neřeším, samozřejmě jím pravidelně, nepřeháním to s přílohama, ale sladký si čas od času dám, hlavně poslední dobou jsem unavená a tělo si často říká o ovoce, takže svačiny jsou převážně ovocné 😵

Tenhle týden už chci všechno komplet dochystat pro prcka, jsem zvědavá co se dozvím ve středu v poradně, poslíčky mám každý den, ale jenom hodně mírné, ale břicho tvrdne a tak nějak mám pocit že se to dost blíží, takže dneska vyperu a vydrhnu kočárek a autosedačku, zítra nám příjdou vyprat koberce, pak nachystám postýlku v ložnici, vydrhnu cestovní postýlku co bude v obyváku, zabalím kufr do porodnice a děj ve vůle boží 😀

macinek
25. kvě 2015

@a.n.d.y
@hakalinka No ženy jsme zvědavá kdo porodí první 😀 , když to vidím v naší skupině, tak jsem z toho nějak nervozní 😀

a.n.d.y
25. kvě 2015

@macinek super, že už si taky můžeš užívat a občas ulítnout 😀 V naší skupince se to pěkně rozjelo, tak uvidíme 😀 Jinak mám taky poslíčky a tvrdnutí každý den (několikrát denně). Včera večer jsem měla pořádný bolesti břicha a zad, ale hned to přešlo.
@hakalinka ještě mi termín nedali. V pátek jdu na kontrolu, tak si myslím, že už mi to řeknou. Do té doby musím zkusit vyháněcí metody 😀 A co ty? Máš termín?

macinek
25. kvě 2015

@a.n.d.y Jj radši si dát kousek sladkého hned když je chuť než se tomu bránit a pak toho sežrat moc 😀 , nejhorší je únava, to pak člověk neví co by sežral

a.n.d.y
25. kvě 2015

@macinek joooo, přesně toho samého se držím 😀 Raději méně a dát si, než trpět a pak toho sežrat tolik. A že se mi to párkrát stalo 😅 Teď pojedeme s mužem na nákup. Je mi jasné, že asi budu hřešit. Jsem teď ulítlá na nanuky, sakra 😅

macinek
25. kvě 2015

@a.n.d.y Mě díky tomu bolení v krku chuť na zmrzlinu přešla, už se těším až si v létě užiju zrmzlinu 🙂

arien_black
25. kvě 2015

@a.n.d.y jen si něco děj... nákup = fyzická aktivita 😀 my včera chodili po IKEA, pak ještě Hornbach a nakonec Globus... no a měli Magnum v akci 😅

macinek
25. kvě 2015

Já jsem teď ulítlá spíš na ovocné freshe nebo koktejly, ve středu jsem byla ráno v poradně a pak jsem vyrazila na nákup botů a na vaňkovce jsou tři stánky kde dělají ovocné freshe atd, takže jsem neodolala a ke svačině si dala půl litru freshe - jablko, hruška, maliny, borůvky a máta, teda to byla dobrota 😀

hakalinka
25. kvě 2015

@a.n.d.y No, můj termín zná tak jedině mimi 🙂 Já se fakt nedám s tím vyvoláváním. Pokud nebude nějaký zásadní problém, tak odmítám dřív jak týden po termínu. Stále doufám, že mimi bude rozumné 🙂 Do podrodky na monitor mám jít ve čtvrtek, tak uvidím, co mi řeknou.

hakalinka
25. kvě 2015

My jsme tedy šílená hřešící skupina tady 😀 😀 😀

hakalinka
25. kvě 2015

@macinek Já je taky miluju. My jsme si i pořídili kvalitní mixer a odšťvaňovač, tak děláme doma. Teď se tedy s nimi musím krotit, ale těším se na ně po porodu víc než na nějaké buchty 🙂

macinek
25. kvě 2015

@hakalinka Já jsem na začátku těhotenství ujížděla na kefíru s banánem a jahodama, manželovi dělám kefír s ovocem na svačinu skoro každý den, já si taky dávám občas ke svačině, ale teď mě vyloženě berou jenom ty ovocné 😀 , akorát teď teda skoro nikde nemají mražené ovoce, naštěstí už se začíná rozjíždět čerstvé, v létě musím udělat zásoby do mražáku

xalla
25. kvě 2015

Holky tak já byla v sobotu na svatbě a hřešila jsem dost ..oběd svíčková, pak nějaký ten koláček, dortík...guláš...průběžně jsem se měřila a hodnoty byly ok, nechápu :D

macinek
25. kvě 2015

Tak dneska jsem testovala po obědě - 70g celozrnných špaget (v syrovém stavu), kuřecí maso, hromada špenátu, tavený sýr a parmezán a po hodině 5,8 😀 , takže opravdu nemám výčitky že si dám občas něco sladkého

xalla
25. kvě 2015

Měříte se po hodině nebo po dvou ? Mně řekli že se mam měřit po dvou hodinách a hodnotu mam mít do 6,7...ale koukám, že všichni se měří hodinu po jídle 😕

macinek
25. kvě 2015

@xalla Má se měřit po hodině a limit je do 7,8
http://www.tehotenskacukrovka.cz/cile-lecby/cil...

a.n.d.y
25. kvě 2015

@macinek
@arien_black
tak jsem si dala limetkového nanuka a naprosto si ho vychutnala 😀 Holt se nedá nic dělat. Hodně jsme dneska nachodili, oblítali, tak jsem si odměnu zasloužila 😀
@hakalinka
mě přenášet nenechají kvůli inzulínu. No, nejradši bych chtěla, aby se malá rozhodla úplně sama a dobrovolně, protože vyvolávání je pro mě snad ten největší strašák. Už, aby to bylo za námi.

a.n.d.y
25. kvě 2015

@xalla taky měřím po hodině a hodnota má být do 7,8.

aanicka
25. kvě 2015

@arien_black tak na Magnum se taky těším!

No holky, jsem zvědavá, která z vás sem první hodí fotku mimča, už se na to těším každým dnem 😀 , už se vám to tady většině krátí!

xalla
25. kvě 2015

@macinek Tak mně v nemocnici řekli , že po hodině nebo po dvou hodinách a jelikož jsem při testu OGTT měla horší hodnotu po dvou hodinách tak mám měřit po dvou hodinách....tak měřim po 2 hodinách 😀

arien_black
25. kvě 2015

@aanicka joo, byl Magnum byl fajn, ale stejně dobrý mi přijde i nanuk z Lidlu - vanilkový s čoko polevou s mandlemi, zelený obal. Mám jich pár v mrazáku, ale počkají až po porodu... nejpozději za týden 😅 A ty už se taky za chvilku dočkáš 😉

@a.n.d.y správně, zasloužená odměna... hlavně už to máš taky za pár 😵

macinek
25. kvě 2015

Tak jsme si dneska k večeři objednali pizzu, jsem si říkala že si to schválně změřím, že to bude asi pěkně přes limit, snědla jsem skoro celou a světe div se po hodině 6,9 😅 😀

Mě poslední roky nanuky moc neberou, magnum jsem měla na začátku těhotenství a hrozně mě zklamal, dřív to byla pořádná vrstva čokolády a teď taková tenká, měla jsem nějakou jahodovou limitovanou edici a teda dost umělá jahodový chuť 😝 , když už tak si dopřejeme haagen-dazs anebo klasickou točenou zmrzlinu.

jajinka25
26. kvě 2015

@a.n.d.y mně vyvolávali mladšího 10dní po termínu a bylo to v pohodě ráno dali vyvolávačku a večer přišli doma pravidelné kontrakce😉

jajinka25
26. kvě 2015

jinak holky kolik píchate dávku inzulínu ja 7 večer a ráno na lačno zas 5.3 takže budu muset zvýšit :-/ a začínala jsem na 4 pořad zvyšuji a nic moc 😠

hakalinka
26. kvě 2015

Dobré ráno. Tak jsem byla dnes naposled na diabetologii. Doktor v pohodě - nic neřeší, nad hodnotami nad 8 mávnul rukou a že prý v pohodě. Nechal mi i glukometr, že si ho můžu nechat a dostala jsem ještě jedny proužky, abych se mohla přeměřit i po porodu. A mám přijít až v listopadu, že mi napíše doporučení na ogtt. Nemám se bát - po porodu to prý zmizí - tak doufám. Napsal mi zprávu do porodnice, ale nic extra tam nenapsal - jen vyjel výsledky nějakých profilů a hladina nalačno - samozřejmě těch dobrých 🙂
Holky, moje motivace držet dietu ještě klesla - ale musím alespoň jakš takš do porodu vydržet. Je to hlavně pro mimčo. Doufám, že už to bude brzy.
Pak jsem byla ještě na gyndě - taky naposled - teď už chodím jen do porodnice. Sice mi trochu zkazila náladu zpráva o pozitivním gbs, ale měla jsem to tak i v předchozích dvou těhu - tak co s tím, že...Trochu jsem to čekala.

macinek
26. kvě 2015

Tak dneska jsem testovala snídani po dlouhé době se zeleninou - chleba se sýrem a rajčetem a po hodině 7,8, takže se zeleninou už je to taky lepší 🙂

Já jdu na monitor a do poradny zítra, ještě pořád chodím k mojí doktorce a jsem zvědavá jestli už mě odešle do porodnice nebo ne. Včera jsem vyprala potah na kočárek a autosedačku, dneska ještě musím vydrhnout konstrukci kočárku. Nahoře v pokojích zrovna pán čistí koberce, ještě má čistit venku auto a jak naschvál venku prší 😠 a to podle předpovědi pršet nemělo ☹ , no hlavně že budou vyčištěné ty koberce, s autem uvidíme, snad se vyprší než udělá koberce.

zirafamonca88
26. kvě 2015

Ahoj holky, tak jsem včer byla na tom dlouhodobém cukru a vyšel 39, takže v pohodě. V moči žádné ketony ani cukry, tak taky dobrý. A z prstu 5,7 ale od nějaké 10 hodiny večer jsem nic nejedla a měla jen ráno neslazený čaj a jedno automatový kafe (měla jsem totiž na ráno ještě jednoho Dr s odběry a nakonec jsem tam nečekaně skysla 3 hodiny) a na diabetologii mě měřili před 12 hod dopoledne. Takže to Dr nebrala jako lačnou hodnotu,ale hodnotu před obědem. Dr jsem řekla, že jsem si nějakou dietu nasadila, ale že to nijak nehrotím a bylo na ní vidět, jak je spokojená. I mimnko váhově odpovídá a je v pořádku,takže nic není vlastně třeba řešit. No je si neodpustila poznámku "Hlady asi netrpíte,když jste od minule přibrala tolik". To byla reakce na to, že jsem na začátku když jsem tu dietu držela poctivě, měla neustále hlad.

xxlucka90
26. kvě 2015

Holky jdu k vám ještě pro jednu radu... Dneska jsem dostala inzulín s tím, že si mám píchat 3x denně, bylo to tolik informací, že jsem se zapomněla zeptat kdy si to píchat, tak jsem tam volala a když mám velký profil tak si mám změřit cukr, najíst se a píchnout inzulín (teda aspoň myslím, je toho nějak moc) ale když mám malí profil tak si cukr píchám až po jídle takže napřed najíst, píchnout inzulín a pak měřit cukr? Máto to taky tak?
Snad jsem to napsala srozumitelně 😖

leana3
26. kvě 2015

Ahoj maminky cukrovkářky,
jdu vás trochu povzbudit - uteče to jako voda a až porodíte ty svoje uzlíčky štěstí, dá se všechno zase do pořádku! Já porodila minulý týden ve středu krásnou holčičku Pavlínku, váha 3780g a míra 52cm, takže zas takový obřík nebyla, i když strašili a chtěli kvůli cukrovce vyvolávat. Stihli jsme to přirozeně pár hodin před plánovaným nástupem do porodnice 🙂 Glykémie měla malá v pořádku a já třetí den po porodu taky a to při nemocniční stravě, kterou mi důrazně doporučili jíst, žádnou dietu. Teď už jsme obě doma, moc nestíhám pravidelně jíst, kojíme skoro pořád 😉, ale kupodivu mě ani moc nehoní mlsná a na sladké nemám nijak zvlášť chuť. Ale už jsem si dala i medovník, to zase musím přiznat 😀
Tak se všechny držte, pro ty malé tvorečky to stojí za to!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru