Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

koncita
12. srp 2016

@hanka987 takže jednou dokonce přes limit

janulkakarlikova
12. srp 2016

Ahoj holky, prosím poraďte, lačné hodnoty mám hraniční (někdy i vyšší), jsem 30tt, co jíte k 2. večeři? Jím kolem 22 hod i když hlad ani chuť nemám a ráno stejně nic moc. Přes den hodinu po jídle úplně.

janulkakarlikova
12. srp 2016

po jídle během dne v pohodě. prosím poraďte. děkuji

koncita
12. srp 2016

@janulkakarlikova obecně se doporučuje mléčný výrobek a pečivo. Mně osobně většinou dělá dobře třeba 2dcl mléka a krajíc chleba nebo rohlík. Některým holkám vyhovuje třeba kaše Nominal rýžová atd....to vychází asi na 30g kaše a trochu mléka (na těch 30g sacharidů)...pokud jíš kolem 22h, v kolik potom vstáváš a v kolik se měříš?

terka_37
12. srp 2016

@janulkakarlikova Jak říka @koncita - já si třeba dávám kaše Nominal 25-30g, podle toho, která to je, každá má trochu jiné množství sacharidů🙂 do 150ml mléka a do toho skořici. Funguje mi dobře.

janulkakarlikova
12. srp 2016

vstávám většinou před 7 hod, změřím se, a pak snídaně, po hodině se změřím, vše ok. Večer si dávám právě pečivo + mléko (jogurt). Zkusím kaši, děkuji. Na diabetologii mi dr. řekla, že 29 - 30 týden je zlom a může to hodně stoupat. Snad to zvládnu bez inzulínu.

koncita
12. srp 2016

@janulkakarlikova jj, to je pravda, já jsem taky po 30tt měla zhoršení, ale naštěstí se mi to podařilo utáhnout na dietě.....
párkrát jsem taky zkusila třeba trochu brambor nebo těstovin, no prostě co zbylo třeba od oběda nebo od večeře a taky to šlo, člověk musí furt zkoušet.... 🙂

janulkakarlikova
12. srp 2016

jj máš pravdu koncita, já ji měla u 1. dítěte v r.2009, ale měla jsem zase problém s hodnotami po snídani, ale na lačno v poho, nakonec jen dieta. Možná to taky dělá věk..už nejsem nejmladší, bude mi 39....no jo snad to zvládnu taky na dietě 🙂
nevíte prosím kde se dá ta kaše sehnat, kupujete v obchodě nebo přes e-shop?

koncita
12. srp 2016

@janulkakarlikova urcite mívají ve zdravých vyzivach a něco málo snad i prý běžné v Tescu....snad někdo poradí vic

hanka987
12. srp 2016

@koncita Takové hodnoty jsem měla celou dobu a byla jsem smířená s tím, že mi nasadí inzulín. Ale klesl mi dlouhý cukr z 34 na 32, tak mi říkala, že když je prcek OK, tak nevidí důvod, aby mi dávala inzulín, že běžně je limit 5,6, ale těhotné mají 5,1. Ať dál držím dietu, a kdyby se mi cokoliv nezdálo, mám hned zavolat/přijít. Taky mi řekla, ať na to tolik nemyslím, profil dělám 1x týdně a lačnou 1x za dva dny. A od té doby, co jsem u ní byla, jsem měla jen 1x 5,5, jinak už limit.

hanka987
12. srp 2016

@janulkakarlikova Taky mám na druhou večeři někdy kaši Nomina rýžovou, zalévám vodou a dávám trochu holandského kakaa. Ale víc mi chutnají Kozí kaše a výsledek stejný jako s tou nomina. Jsou teda dražší, ale na těch pár týdnů se to dá. Kupuji ve zdravé výživě. Tento týden mi prošla i polovina housky s 2 dl mléka, to mi dřív neprocházelo. A souhlasím, pro mě bylo těžké naučit se jíst tu druhou večeři, vůbec jsem neměla hlad, ani chuť, ale co bych pro prcka neudělala 🙂. A vidím to tak, že mi teď zase druhé večeře zůstanou 🙂, hlavně pokud budu kojit.

pe_ma
13. srp 2016

@werumka Veru, tak mi to nedalo a vyzkoušela sem Míšu termix...po hodině 5,1, po 1,5hod 5,7 a po 2hod 5,2...což mi přijde jako hooodně slušné! asi si na vycházce jednou do týdne tu zmrzlinu dopřeju :D

werumka
13. srp 2016

@pe_ma Tak to je výborné! Na procházce bych se toho vůbec nebála 🙂

pe_ma
13. srp 2016

@werumka že? hodně mě to potěšilo :D no domů sem to měla po nanuku půl hodinky domů 🙂

werumka
13. srp 2016

@pe_ma tak to je hezké rozptýlení na procházce 🙂 pul hodinka je akorat 🙂 ještě vymyslet, co si budeš dávat v zimě 🙂)

pe_ma
13. srp 2016

@werumka to se něco vymyslí :D a jednou za týden se nic asi nestane...

batorijka
13. srp 2016

příští týden budou mít v Lidlu ty Nomina kaše, tak si můžete udělat zásoby 🙂

pe_ma
13. srp 2016

tvl ja su debil!
prave sem si misto nocniho inzulinu picha jidlovej!
takze velka svacinka a nocni nekdy v noci...

koncita
14. srp 2016

@batorijka ať koukám jak koukám, tak ty kaše na netu Lidlu nikde nevidím 😉

koncita
14. srp 2016

@pe_ma ouu, stane se....takže to "stačí" spravit tím, že se pořádně nadlábneš a až později v noci si píchneš noční? A jaká byla noc, vše ok?

pe_ma
14. srp 2016

@koncita hele nevím :D ale tohle jediný mě napadlo udělat :D
noc v pohodě, nic sem na sobě necítila, i když já bych to stejně nepoznala :D

pe_ma
14. srp 2016

@koncita a ty kaše mají v letáku 🙂 taky sem na ně koukala

koncita
14. srp 2016

@pe_ma už je vidím 🙂

babuna
14. srp 2016

Tak hlasim vyvoj glykemii po porodu. Cely porod jsem mela vysoky cukr kolem 13-15 (mela jsem senzor na hlidani cukru tak ty vyvoje vim) a drzel se i pres to ze jsem nejedla temer 24h vysoko a docela dlouho nereagoval ani na docela vysoke davky inzulinu. Snizovat se zacal az behem noci ze ctvrtka na patek to to zacalo padat do hyposek a dost silene. Snazila jsem se kojit a nalivalo se mi mliko. (Soucasne malou museli odvezt na jip) a tak jsem zacala odstrikavat. Pres den to jeste slo ale v noci se mi stalo ze me musela pumpa vzbudit! Zaspala jsem hyposku! Nebyt toho tak jsem spala a to by byl pruser. Uz malou kojim a mam hodne mleka a po kazdem kojeni mi cukr leti hodne dolu. Zitra budu muset zavolat na dia aby mi poradili jak upravit bolusy.

koncita
14. srp 2016

@babuna teda, koukam, že to je hotová vyšší dívčí

pe_ma
14. srp 2016

@babuna ty jo...tak to ja to mela jeste tezce v pohode, jak tak koukam...
drz se a at se to podari brzy urovnat!
a co mala, jakto ze na jip? kvuli cukru? uz je ok?

hanka987
17. srp 2016

Holky, tak dnes kontrola v dia, lačná 4,8, po hodiny 6,5. Na další kontrolu až 2 měsíce po porodu, glukometr s sebou do porodnice. Kdyby to neklesalo, zavolat a řešit hned. A gynekolog chce vyvolávat v den termínu, tak dám na něj, nechci riskovat 🙂.

werumka
17. srp 2016

@hanka987 Tak super, glykémie hezky klesají 🙂 pokud máš i nález dole příznivý pro porod, tak bude vyvolavacka brnkacka 🙂

hanka987
17. srp 2016

@werumka Právě mi řekl, že posun je, ale žádná sláva - zbytek hrdla na špičku prstu, 12 dnů do termínu. Piju maliník, jím lněné semínko, dnes začnu s teplými koupelemi, mám se držet co nejvíc v teple. Ricin apod. zkoušet nehodlám. Včera jsem přestala brát hořčík (musela jsem doteď kvůli jiným problémům) a dnes na křivce už to bylo docela vidět, taky jsem byla včera ve vířivce a od té doby mi každou chvilku tvrdne bříško a pobolívají záda. Pořád věřím, že to stihneme před termínem, ale pokud ne, tak z té vyvolávačky nedělám vědu, možná je to tím, že nevím, do čeho jdu, ale přenášet se přeci jen bojím.

pe_ma
17. srp 2016

@hanka987 super a zvladnes to! na spicku prstu sem byla jeste den pred porodem a sla na vyvolavacku, pekelne se bala a prezila! drzim palce ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru