Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

vrk
14. únor 2016

@werumka no jsem na to ted zvedava. Kez by nebyla🙂

werumka
14. únor 2016

@vrk Nemusi 🙂

zuhra
15. únor 2016

Takze mi budou test opakovat, skoda, ze to neudělal gynekolog - takhle ženu celkem daleko, snad sebou nesvihnu🙂

werumka
15. únor 2016

@zuhra To Ti určitě řekli na diabetologii u Apolináře, že máš jít znovu, že? 🙂 On gynekolog by to správně dělat neměl. Ten důvod, proč se to dělá v laborce, je ten, že ta krev se musí vyhodnotit do hodiny po odběru. Pak se totiž působením glykolýzy zkreslí výsledky a může dojít k falešný negativitě. Ale pokud vyjde ta lačná zase vysoká, tak to stejně tím skončí a jdeš domů.

zuhra
15. únor 2016

@werumka aha, diky🙂 Jj, u gynekologa jsou vysledky z lab az 2. Den. Zitra naklusu apolinar zadanka, pak karlak🙂 třeba to bude OK, hihi🙂

zuhra
15. únor 2016

@werumka jsem celkem zvedava, od pátku nejim sladké... I kdyz to asi tak jednoduché nebude;)

werumka
15. únor 2016

@zuhra To by bylo fajn překvapení, kdyby to bylo negativní, že? 🙂 Ono ale bohužel spíš spadáš do té rizikové skupiny- vyšší věk, zřejmě i nějaké hormonální stimulace, že?
To, že vynecháš sladké, je dobrý začátek. Postupně pak budou přicházet další věci - třeba rozdělení jídel, velikost porcí. Ale je to fakt jen o cviku, za chvíli Ti to ani nepřijde 😉

zuhra
15. únor 2016

@werumka Jj, 38 let, do 12 tydne snad vsechno, co jde - utrogestan, duphaston, medrol, injekce na redeni krve, do 18. Tydne medrol, stále utrogestan🙂 ted jsem zjistila, ze babca mela stareckou cukrovku...

werumka
15. únor 2016

@zuhra Jojo, ta genetika v tom taky roli hraje. Přecejen k té cukrovce musí být i nějaké dispozice. Zase pro Tebe je to dobré vodítko, že víš, na co si dávat pozor i dál po porodu - třeba chodit pravidelně co rok na odběr lačné glykémie. Tady v tomhle platí, že čím dřív se zachytí, tím méně práce s ní je 🙂

pe_ma
15. únor 2016

@zuhra držím palce, at je to ok!

jinak já mám dneska "vtipnou" hodnotu po obědě - 5,1 :D to bude tím, že sem neměla maso, ale květák na mozeček s bramborem a jedla sem to po kontrole u dr v autě na parkovišti a celou tu hodinu od dojezení sem řídila...no asi fakt budu muset omezit maso :D jen ještě vymyslet, co mi bude vyhovovat na snídani a večeři, tam se to ne a ne odhalit :(

zuhra
15. únor 2016

@pe_ma diky diky, ale spis myslim, ze me taky čeká vychytavani🙂

netanel
15. únor 2016

@zuhra já jsem taky těhotná po ivf a prvně mi to přišlo hrozně nefér, že už jsem si snad zažila dost. Teď to spíš beru tak, že mám motivaci ke zdravýmu životnímu stylu a taky že nebudu muset po porodu řešit kila navíc.🙂

zuhra
15. únor 2016

@netanel Jj, po prvotním šoku si taky rikam hlavně at to jde vychytat a hledám pozitiva.... Snad to půjde!!!

netanel
15. únor 2016

@zuhra půjde, neboj se nic.🙂

zuhra
16. únor 2016

Tak lacna stále vysoko, jsem si jista, ze jsem dietní chybu neudělala, takze Internista:(

zuhra
16. únor 2016

Holky, prosim, jdu na dia az 3.3. Do te doby jist dle www.tehotenskacukrovka.cz. Nemáte nejaké dia pokyny v kostce? Diky

missym
17. únor 2016

Ahoj, můžu se zeptat, jestli má nějaký vliv zřejmě začínající nachlazení na měřené hodnoty? Od včera se 4x denně měřím, dodržuji dietu a hodnoty mi lezou pořád čím dál výš. Moc díky.

pe_ma
17. únor 2016

@zuhra já sem byla u dietní sestry, která mi dala jídelníček s velikostí porcí a jinak vlastně jíst můžu všechno, mimo cukru...ale já to mám trošku jiné tím, že sem na inzulinu
@missym jj, nemoc cukr zvedá

no jinak já sem dneska z toho cukru zase pěkně v háji :( po snídani zase přes 10 a navíc mě to ted dva dny po večeři lezlo strašlivě nahoru v druhé hodině po jídle a vůbec nechápu proč a co s tím :( chjo...já sem zralá snad už i psychologa :( už to fakt nedávám :(

vrk
17. únor 2016

@pe_ma a co jsi mela na snidani?

vrk
17. únor 2016

Devcata mam dotaz na znale. Mam jit na cukrovku pristi tyden, kdy uz budu 28+2. Myslela jsem, ze se chodi max do 27+...nemuze to taky nejak zkreslit vysledky?

pe_ma
17. únor 2016

@vrk právě to, co každý den - toust se šunkou a sýrem a okurek...

vrk
17. únor 2016

@pe_ma tak zkus normalni chleba a vynechej syr ;)

pe_ma
17. únor 2016

@vrk normální chleba je na tom stejně a navíc ho ráno nedám...pokud to vyletí i zítra, tak s tím budu muset něco vymyslet

zuhra
17. únor 2016

@pe_ma čtu jak bojuješ a nezávidím teda, ze nevíš, jak to dostat pod kontrolu:(

zuhra
17. únor 2016

@pe_ma co ty knackebroty ?

zuhra
17. únor 2016

@pe_ma a místo sýru ramu...

vrk
17. únor 2016

@pe_ma ale syr fakt vynech a dej si trosku masla. Ja jidala tenounkej chleba s maslem a dusenou sunkou a pul salatove okurky a bylo ok.

werumka
17. únor 2016

@vrk Nene, nemůže. Pokud bys už cukrovku měla rozjetou, pozná se to už na lačné hodnotě. Problém je jít na test moc brzo. Později to nevadí.

werumka
17. únor 2016

@pe_ma Kolik si pícháš dlouhého inzulínu a kolik? Jak se chovají glykémie od rána?

vrk
17. únor 2016

@werumka aha. Ok

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru