Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

werumka
14. dub 2016

@luckyzuzu Tal aspoň víš, co už asi nikdy nepozřeš 😀

@pe_ma Asi bych se to zkusila pořešit. Tebe to nervuje a je zbytečný to takhle držet, když existuje i jiná alternativa.

pe_ma
14. dub 2016

@luckyzuzu budu zlomyslna, ale,sem rada, ze nejsem jedina, kdo to nedal :D

pe_ma
14. dub 2016

@werumka zkusim tam po vikendu zavolat - zitra tam neni a uvidim, mozna se zkusim domluvit na kontrolu driv...
no mam ted zase par dni trochu nervi na pochodu :( uz aby bylo utery!

luckyzuzu
15. dub 2016

Teda holly co ja budu delat 😀 😀 po kasi cukr rano 5, 2. To je mnohem lepší než 6 😀.

pe_ma
15. dub 2016

@luckyzuzu supeeer! to sem mela taky :D ale nastesti se mi to srovnalo i po chlebu...jt boj, co?

sofinkaaisabelka
15. dub 2016

@werumka ketony jsem mela dvakrát zvysene, tak mi dr řekl, že si právě mam dat sklenu mleka na noc nebo jogurt. Já si radši dala par oříšků. .. pak už jsem mela ketony v pořádku. U první dcery jsem se hlídala jak pes a glykémie byla dost vysoka. U druhé dcery už jsem to tak neresila a hodnoty byly lepší. Jinak první dcera mela 48 cm a 3070g a druhá 46cm a 2710g. Takže žádní obříci 😉

luckyzuzu
15. dub 2016

@pe_ma jj, vyhlasily sme boj cukrovce co 😀. Nu nic rozjedu se po meste a holt zkusim sehnat jinou nez tu jahlovou, treba budu mit uspech 😀. A kdyz ne, zkusim ty chleby. Kdepak se da sehnat ten Darken?

pe_ma
15. dub 2016

@luckyzuzu zkus 🙂 já měla rýžovou a dalo se to, ale boj to byl! chleba sem kupovala v tescu 🙂

werumka
15. dub 2016

@luckyzuzu No tak to je fakt v kýblu 😀

alert
15. dub 2016

@pe_ma To je moc dobře, že Ti to jde samo!! 🙂 Buď ráda. Pravda je, že minule jsem chodila do poslední chvíle do práce a tam se mi v kanclu drželi časové rozestupy i správná skladba jídelníčku nějak snadno, teď jsem v práci jen málokdy, spíš doma s malou a to je takové chaotičtější.. Taky vím, že je to moje poslední mimi, tak se musím zapřít a dát to. Ale už nikdy více! Já nemám ráda těhotenství! Vždy mi nejdřív řeknou, že čekám dítě s Downem, pak ženou na odběry, pak řeknonu že teda ne, že zdravé, pak cukrovka, štítná žláza, tlak lítá sem a tam a nakonec vyvolávačka porodu 😢 Závidím těm co můžou říct, že si těhu užili a líbilo se jim, já odškrtávám dny do konce! 😵 No doufám, že naskočím na správné stravování co nejdřív, mám na to ještě 4 měsíce, tak myslím, že to zvládnu 😉 Budu muset 😀

pe_ma
15. dub 2016

@alert zvládneš, uvidíš! jj, s tím užíváním to taky říkám, ale snažím se v rámci možností si to užít, nevím, jestli se mi to ještě poštěstí! a já kdybych byla v práci, tak sem v háji, tak bych režim neudržela...

alert
15. dub 2016

@pe_ma no ono zalezi samozrejme co clovek dela za praci..
Ja cely den sedela u PC, takze jsem si v klidu dala snidani, obed vzdy na cas stejne. A jeste je to open space kde sedi asi 40 lidi, kteri vedeli ze mam tehu cukrovku takze vzit si ke stolu tatranku nebo nejakou podobnou prasarnu, x lidi si vsimne a vycini mi 😉. Ale doma. s malou to je tisic nacamranych jogurtu, krupek, kapsicek apod.

pe_ma
15. dub 2016

@alert tak určitě, já teda taky pracovala v kanceláři, ale v call centru, takže sem přestávky musela brát s ohledem na ostatní a za 10min záchod a jídlo nemožné...ale tj jedno 🙂 s dítěte, si to taky neumím představit, ale nějak to skloubit musíš...asi bych to upravila i malé, at tě to neláká a jí to taky neublíží

alert
15. dub 2016

@pe_ma jo to by bylo nejlepsi kdyby se mnou rodina spolupracovala. Manzel si vecer sedne k televizi posle tam tatranku, jogurta, cokoladovyho zajice a jeste mi vypravi jaky to ma dobry a ze on by to nevydrzel. Podotykam ze ma nepochopitelne rychlej metabolismus a vazi kolem 60ti kg, i kdyz sezere na co prijde, takze si opravdu muze dlabat co se mu zlibi. Hola zavist. Ja odjakziva projdu kolem lednice a priberu kilo. Nase mala to je nezravec. Takze dostat do ni napr. platek syra, kousek pecivo nebo kolecko sunky je nadlidskej vykon, pak poobedva tak 3 testoviny a je syta, no hele jsme proste pres jidlo experti 😕

pe_ma
15. dub 2016

@alert to je pak blbí...já to mám s přibíráním stejně...přítel se teda taky láduje kde čím a nejhorší je chodit nakupovat, ale prostě to zvládám...držím palce, at se to nějak upraví!

luckyzuzu
15. dub 2016

Holky tak jsemse byla podivat ve sparu jestli náhodou nemaji ty kase a meli snad všechny druhy, jahlovou, pohankovou, ryzovou, lahodnou...fakt velky vyber 😉. Tak snad mi jedna z nich zachutna 🙂.

pe_ma
15. dub 2016

dneska je to krize :( vůbec nevím, co se děje, ale cukr se zbláznil :(

martinka8338
15. dub 2016

@luckyzuzu a co to je za značku prosim

luckyzuzu
15. dub 2016

@martinla8338 nominal 😉

maru9
15. dub 2016

holky tak me dny jsou temer secteny, doufam, ze se nucena tehu dietka blizi ke konci, pry uz se zacina neco dit.. mimco je vetsi, o vic jak 2 tydny dopredu, tak aspon nebudu rodit 4kiloveho macka.. ranni lacna 5,9 byla to nejmensi na moje nervy dneska 🙂 ale aspon ze nic neboli, dojedla jsem jeste rychle muj domaci dia-dort a cekam co bude 🙂

babuna
15. dub 2016

@maru9 tak hodně štěstí ! 🙂

werumka
15. dub 2016

@maru9 Tak se budeme těšit na zprávy!

werumka
15. dub 2016

@luckyzuzu A jaky kaše jsi nakonec koupila?

werumka
15. dub 2016

@alert Musím říct, že je pravda, že s dítětem jde ten režim do háje. Klid na jídlo a tak... Na to je první těhotenství nejlepší 🙂

pe_ma
15. dub 2016

@maru9 hodně štěstí! a at je vše v pořádku 🙂

maru9
15. dub 2016

@babuna @werumka @pe_ma dekuji holky ❤
@alert tak to je na zabiti 🙂 to bych asi mela fakt co delat a nehresit, jsi dobra, drz se i nadale!

pe_ma
15. dub 2016

hmmm...tak dneska to fakt mega lita celej den, i vecere, fakt nevim, co to, nachlazena nejsem :( no sem zvedava, jak to bude vypadat v pondeli :(

werumka
15. dub 2016

@pe_ma Nemusis byt nutně viditelně nachlazená. Někdy prostě imunita bojuje jen v té míře, že to zvedne glykémii. Trvá to třeba jeden až tři dny a pak je to pryč.

vrk
15. dub 2016

@maru9 cooo? Ty uz rodis? Jeste pockej, mame cas;)

maru9
16. dub 2016

@vrk nevim ale uz je to nachystane.. dnes poprve v noci poslicci (zatim jen silnejsi MS bolesti) a co hodinu vyplivnu neco plodovky.. je to napinave jak ksandy

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru