Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

bibinka2208
2. čer 2016

@werumka no ale hodnota mensi nez pri zelenine takze si myslim ze jsem asi nejaka divna. Cim mene dodrzuji dietu tim nizsí hodnoty mam :D

werumka
2. čer 2016

@bibinka2208 Jde spíš o to, jestli jsi fakt nejedla málo, to pak ta lačná lítá nahoru. Ovoce bych si každopádně na druhou večeři nedávala, je to z hlediska sacharidů velká zátěž. Ale jeden a půl chleba, obložený - úplně klidně.

bibinka2208
2. čer 2016

@werumka no ale jak vidis tak ja kdyz si dam po inzulinu dost ovoce mam rano hodnoty o hodne nizsi ....

werumka
2. čer 2016

@bibinka2208 Protože ovoce jde rychle do krve a zase rychle ven. Takže když třeba většinu noci tělo hladoví, tak už je ráno vyšší glykémie. Když hladoví tělo před probuzením třeba jen dvě, tři hodiny, tak je glykémie naopak vyšší, protože to kompenzují játra. Ta glykémie při hladovění nejdřív stoupne a pak začne po nějaké době klesat. Ale pro metabolismus to není úplně ideální.

bibinka2208
2. čer 2016

@werumka tak jak je mozny ze od te doby co nedrzim dietu jsou glykemi mensi... nejak mi nesedi to co pises 🙂 Protoze jestli jde rychle do krve a rychle ven musela bych mit rano glykemii opet nad sest a misto toho porad klesa...

bibinka2208
2. čer 2016

@werumka s inzulinem a dietou 6,3 s inzulinem bez diety 5,6 -5,8 ... jak je to tedy mozne?

werumka
2. čer 2016

@bibinka2208 ten inzulin Ti pokryje z velky casti tu velkou druhou večeři, zároveň k ranu nehladovis, takže Ti pak nezačne stoupat lačná. Když si pichnes inzulin a druhá večeře nebude dostatečná, tak k ránu už tělo musí vyrábět svoje cukry. To udělá ten vzestup. Pokud by sis dala třeba samotné ovoce, stane se to, co jsem psala výš.

denousek
2. čer 2016

@bibinka2208 ta ja jsem chtěla vzit krev abych si byla jista ze je čas na inzulin moc glukoetru neverim radsi bych to ze žily ...jestli je to potřeba ze žily je to jistejsi prave

bibinka2208
2. čer 2016

@werumka no stalo se to ze jsem mela rano 5,6 misto klasicke 6,3 ... tak tomu uz nerozumim.

bibinka2208
2. čer 2016

@denousek souhlasim 🙂 ze zily je to vzdy jistejsi 🙂

bibinka2208
2. čer 2016

@werumka a vcera kolem 15 h jsem to tu psala ze jsem si dala k veceri ve 22H 3 broskve a 3dcl vody se stavou a rano 5,6

werumka
2. čer 2016

@bibinka2208 jojo, to odpovídá. Ovoce se šťávou je za hodinu, dvě z krve pryč. Pak nastupují játra. Třeba od půlnoci už dodávají glukózu samy. Což přechodně glykémii zvedne, ale třeba kolem pátý ráno už klesá.

bibinka2208
2. čer 2016

@werumka v tom pripade nechapu proc pri dodrzovani diety byla tak vysoka protoze denní prijem sacharidu byl dodrzen a spravne rozlozen .... jsem z toho jelen .. kazdopadne vim ze dietu uz drzet nebudu :D

werumka
2. čer 2016

@denousek hele, tak si kdyztak zajdi do laborky na lačnou jako samoplatce. Vyjde to na pár korun. Po odběru se změř i na glukometru a porovnejte.

werumka
2. čer 2016

@bibinka2208 ale ty druhý večeře jsi měla chudý. Když sis dala ke druhé večeři sopsky salát nebo jeden krajíc chleba, tak oboje Ti sacharidove tu noc nepokryje. Zkus si dát dneska chleba a půl - s lucinou, se šunkou, pastikou,..je to jedno. A uvidis, co to ráno udělá.

bibinka2208
2. čer 2016

@werumka uz na cele testovani.... vis co...

werumka
2. čer 2016

@bibinka2208 Dovedu si to představit 😀

bibinka2208
2. čer 2016

@werumka 😀 😀 😀

denousek
2. čer 2016

@werumka ja ji zkusim rict at mi vezme krev glukometr vemu sebou a porovnam inzulin snad jeste pocka nebo si ho mam nechat nasadit co myslis?nebo az jak dopadne ta krev?

werumka
2. čer 2016

@denousek vzhledem k tomu, že ty glykémie máš stabilně na šesti, inzulinu bych se nebránila. Podle krve ze žíly se dají dodatečně upravit dávky.

denousek
2. čer 2016

@werumka ok tak uvidime jak se domluvim s dr a treba ho nebudu muset mit az do porodu.no musim to nejak zvladnout tech 8tydnu

pe_ma
2. čer 2016

bože, dneska bych vážně potřebovala sežrat půlku cukrárny! já mám tak brutální chut na sladký, že bych vraždila!

eliska_z
2. čer 2016

Tak se po nějaké době opět hlásím s výsledky z dia. Konečně se podařilo plně stabilizovat hypa, a to tím, že jím úplně normálně 😀 Takže výsledek a hodnocení od dr. je, že jsem nikdy cukrovku neměla a jen byly špatně udělané ty prvotní testy, jak si všichni mysleli už na začátku. Ale preventivně si mám jednou týdně měřit profil, kdyby náhodou, a případně, budu-li chtít, můžu měřit po nějakém extra jídle.
Včerejší měření pro ilustraci: ráno 4,1-4,7, poledne 4,8-5,6, večer 5,2-5,0

koncita
3. čer 2016

@eliska_z teda, to je taky zajímavý.....jak proběhl ten test teda, že byl špatně udělaný?

pe_ma
3. čer 2016

holky, tak já nevím, ten inzulin vážně občas dělá něco, co bych nečekala! mám přidáno 4j na snídani a najednou mám i o dost nižší lačnou...co to jako je? jinak se nic nezměnilo!

denousek
3. čer 2016

ta jsem doma dr neřekla o inzulinu zatím nic... odebrali jsme krev na lacno.. a hned jsem se zmerila na glukometru 6,3 co bude z krve uvidíme odpoledne a pak se uvidi co dal... prej mam jit na edukaci tak jsem ji rekla ze to mam nastudovane a přes den problem není že je problem jen s lačnou a ukazala jsem ji ten denicek a muela jit já rict ze lačnou jidlo přes den neovlivnuje ... no uviidime co se mnou...

jinak se vam pochlubiiimm ... vůz je doma 🙂 je úúžasnneejj!!

denousek
3. čer 2016

@pe_ma už seš na konci už to ustupuje bud rada 🙂

pe_ma
3. čer 2016

@denousek tak to sem zvědavá, kolik budeš mít z laborky! pamatuju si dobře, že máš taky diamond?
jinak ta lačná a jídlo přes den...ono asi fakt jak u koho...koukej na mě :D
a kočárek je krásnej!

pe_ma
3. čer 2016

@denousek tak jasně, sem...ale překvapuje mě to...no hl se těším, jak to zase budu všechno od začátku vychytávat po porodu :(

denousek
3. čer 2016

@pe_ma proč po porodu??to uz nic ne?aspon ja u druhyho uz vůbec nic.. a doufamze ted budu mit taky po 35tt klid..jsem konec 31tt tak uvidíme vůbec nevim co ta lacna jestli je to tak hrozny a nebo neee když přes den vsecko ok... fakt nevim co se mnou

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru