Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

erlif
6. bře 2015

@saraha1 no já měřila i po 30 a 40 ale to už šlo dolu :D no myslim, ze werunka psala, ze merit se po pul hodine uz nema smysl, ze to vylitne hned po jidle... 😀
ty kraso.. hezky! ja mela po jidle 6,0 a taky jsem mela hlad :DDDD

leana3
6. bře 2015

tak já po obědě 6,2. Zatím dobrý🙂 Dvě svačinky za odpol. dávám taky, to bych fakt nevydržela do večeře. Zrovna teď jsem si zahřešila a vypila kafe s mlíkem (teda nesladký) a k tomu 4 bebe sušenky - pokusně, zda to něco s tou glykémií udělá. Je to cca 15 g sacharidů, tak taková půlsvačinka🙂

vrk
6. bře 2015

@leana3 4bebe susenky jsou 15g sacharidů jen? 😲 to je dobry. Ja chci vydrzet bez sladkyho co nejdyl. K obedu cervena cocka a volske ocka s chlebem, tak jsem zvedava. A uz mam zas na neco chut

vrk
6. bře 2015

@saraha1 na to lacne mereni si dam pozor tedy. Dekuji za rady

leana3
6. bře 2015

@vrk no jo, myslím ty klasické čtvercové - mám kakaové. píšou na jednu sušenku 3,7g sacharidů a obsahují i část celozrnné mouky. Docela mi to k tomu kafi stačilo, taková pochoutka. Zas já jsem docela sladkožrout a nemůžu úplně ze dne na den přestat, to by byl pro tělo šok 😀

leana3
6. bře 2015

K obědu jsem měla telecí maso s hráškem a rýži. Pište, co vaříte, ať mám inspiraci, jsem doma na neschopence a vařím každý den, ale někdy mě to fakt nebaví a nemám nápady. Zítra plánuju grilovaný sýr s cuketou a paprikou a brambory, dětem k tomu hodím do trouby obalený sýr jako zdravější "smažák". A v neděli asi lososa. A pak už zas nevím...

vrk
6. bře 2015

@leana3 na vikend planuju taky lososa s bramborovo brokolicovym pyre a hovezi sekanou asi 🙂

erlif
6. bře 2015

@leana3
@vrk

né že bych vás chtěla ponoukat.. ale sušenka Mila a Delissy - mají těch sacharidů taky překvapivě hodně málo... a né že bych vás chtěla strašit... ale i BEBE obsahují ty rychlé cukry, které se neobjeví za hodinu (tam už klesají) ale třeba za 10-25min... ale chápu, že se člověk občas rozmazlit musí... 🙂

vrk
6. bře 2015

@erlif ja to jist nebudu, to radeji neco pak upecu treba bez cukru, treba ten bananovy chlebik a dam si platek ke svaci. Uz kvuli dobremu pocitu. Nerikam ale ze az to budu drzet 2 mesice, budu si stale stat za svym 🙂). Ted chci fakt vydrzet aspon at si telo bez cukru zvykne a pak uz to snad pujde lip.

vrk
6. bře 2015

Jinak taky ty sacharidy pocitate takto? 100gx30g/3.3? To je treba vypocet davky tvarohu ke svacine, kdyz ma na 100g 3.3g sacharidu...

vrk
6. bře 2015

Tady foto

erlif
6. bře 2015

@vrk naprosto souhlasím, je lepší se bez těch cukrů obejít úplně... 🙂
já koukám sem http://tehotenskacukrovka.cz/tabulka-sacharidu sacharidy/100g dostanu gram potraviny a sacharidu a pak vážím co si dám 🙂a násobím 🙂

vrk
6. bře 2015

Holky a ta stevia sypka se muze? Nezvysuje cukr v krvi?

saraha1
6. bře 2015

@vrk jezis marja, to jsu name nejaky tezky pocty 😀 proste si vypoctu, kolik ma jeden gram -treba ovocnej jogurt ma 20g sacharidu na 100g, dam si ho 70g, takze 70 x 0,2g = 14g. Ale ja stejne vsecko pisu do tech kalorickejch tabulek, vsecko jilod, takze vim, kolik jsem snedla tuacharidu. Ja totzi podle toho hubla na jare, takzejsem to ted jen obnovila.

@leana3 je, tech bebecek jsem snedla na podzim nekolik baleni...zelenych i cervenych, mnam!

no jinak vareni.. dneska byly sunkofleky..tam jsem to proste presvihla se sacharidama (jako skoro porad 😀 ). Jinak delam sekanou s bram. kasi, kure a k tomu treba hodne zelenych fazolek a brokolice, nejakou omacku na asijskej zpubos (mrkev, paprika, cibule, kureci, porek), manzel delal v nedeli gulas. Snazim se delat vetsinou neco, kde se daji i brambory jako priloha dobre dat.

saraha1
6. bře 2015

@vrk nezvysuje, ale v sypky forme ji musis zapocitat mezi sacharidy - podle nutricni tabulky na obalu. Tekuta verze vetsinou obsahuje sacharidu jen setinu z mnozstvi ty tekuty vodicky.

vrk
6. bře 2015

@saraha1 mne stejne prijde ze sladi strasne moc. Takze kdyz tak si dam jen treba na spicku kavove lzicky. A to je prd. To snad nema ani 2g

saraha1
6. bře 2015

@vrk j ty myslis do napoje? jo to nepocitej 🙂. Ja myslela na peceni treba nebo ve vetsim mnozstvi 🙂.

Devcata, ja se dovolim takovou prokovaci, nasla jsme tu fotku ted v nejakym mym album..to nebyla moje dnesni svacina!!! 😀

vrk
6. bře 2015

@saraha1 no spis treba do jogurtu nebo tvarohu. Taky pouzivat ty kaloricke tabulky. Kolik tam mas denni kaloricky prijem?

vrk
6. bře 2015

@saraha1 mnaaam

saraha1
6. bře 2015

@vrk ja tam mam 9000 pri nastaveni sedavyho rezimu v nehubnoucim rezimu, jsem tlustoch, takze rozpohybovat moje kila vyzaduje dost energie 😀. Proto taky musim rict, ze kdybych drzela dietu dle treba rad diabetolozky, tak mam za ty dva mesice uz 5kg dole. Takhle si dam nejakou tu slehacku do kafe nebo zakysanou smetanu misto jogurtu, takze se ty kalorie nastradaji v tuku, kdyz ne v sacharidech. Zakysana smetana slazena stevii je moc dobra 🙂.

vrk
6. bře 2015

@saraha1 jj, tu mam taky rada. Ja tam mam 4900, tak to zvysim aspon na 6000. A pribiras za tu dobu co drzis dietu? Nebo se to zastavilo? Ja ted 2h po jidle jen o 0,1 min nez pred hodinou... 😲

saraha1
6. bře 2015

@vrk mam od pulky prosince nahore sotva kilo. Jo, nezapomen, ze bys mela mit asi o 1200kJ vic nez pri beznym netehu rezimu, takze urcite pridej. Ja teda malokdy snim vic jak treba 9500, ono se to tezko hleda ty kalorie navic, abych treba nemusela zakrojit pul kostky masla 😀. Ale mimco ma kde brat, takze to nevadi, ze snim trochu min nez bych mela.

vrk
6. bře 2015

@saraha1 ty jo, tak to je dobre. Taky bych brala uz moc nepribirat 🙂. Ale hlavne at malej pekne roste.🙂

saraha1
6. bře 2015

@vrk a kolik ma ted Jarousek? my mely 25+5 lehounce pod kilo, ve 28+1 1290g. Od zacatku byla o par dni vetsi a ted asi o tyden.

vrk
6. bře 2015

@saraha1 nas mel ted 25+6 1011gr. To je vlastne poprve co mi ho merila kvuli odhadu vahy. Ve 20+4 odpovidal 21tt. I ted dr.rikala, ze je to odhad a ze kazdy zamereny mm navic treba hraje roli. Tak nevim dle utz byl 26+5...ale neznam termin otehotneni, cykly jsem mivala plus minus 36dni...takze kdo vi presne. ;) to je jeste v pohode ne? A ty cekas holcicku Tedy. Jake jmeno mas vybrane?
Ted k veceri jsem si dala kukuricne lupinky bez lepku a cukru nejake bio s mlekem jen, uz jsem nejak syta dnes...tak jsem zvedava na to mereni.

leana3
6. bře 2015

Holky já mám dneska nějakej hladovej den, pořád mi připadá, že mám hlad. Jím co 2 hodiny🙂 No doufám, že zítra to bude lepší. Poraďte, co si tak dáváte k druhé večeři? já teď měla housku s žervé a dopila jsem po synkovi trochu kefír. mléka, to bylo teda jahodové sladké, ale zas ho byly jen asi 2 loky, bylo mi líto to vylít :-O A asi v noci až půjdu na záchod něco ještě uzobnu. A intimní dotaz - když takhle v noci něco sníte, čistíte si pak zuby, nebo na to kašlete? já jsem většinou tak ospalá, že vůbec nevím, jestli bych se trefila kartáčkem do pusy😀

erlif
6. bře 2015

@leana3 ve dve rano na cisteni fakt kaslu ... ja jim jogurt a pul krajicku chleba a mleko
pokud jsi hladova uzobavej okurku a eidam ci vajicka... casem pak cloveku stejne leze vsechno krkem....

vrk
6. bře 2015

@leana3 ja si dala zaakysanou smetanu s tenkym chlebem, to jsem zvedava co rano...

vrk
6. bře 2015

Noci uz nic jist nebufu, zbytecne bych sse rozebrala a beztak by mi z toho bylo zlee...

erlif
7. bře 2015

@vrk ja v noci jist musim... jinak mam vyssi ranni glykemii ☹ rozhodne ve dve rano hlad ani zizen nemam 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru