Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

barbarkaaa
19. bře 2015

@leana3 Držím pěsti, mě se otočila minulý týden na 36tt. Byl to docela lupanec. Ale ten klid ted, že je o komplikaci méně.

vrk
19. bře 2015

@barbarkaaa jojo, to mas zase pravdu, taky to mam jako zvyk po jidle sladkou tecku, ale ja myslela takovou tu mlsnu, kdy si das sladkou tecku a pak za chvili uz zas chodim co bych si dala dobreho 🙂

barbarkaaa
19. bře 2015

@vrk to mám hlavně v noci toto....kdy je fakt už klid a já sedím u fotek a mám čas na to myslet 😀 a do tři do rána daleko

sdoop
19. bře 2015

Ahoj holky, tak mám po měsíci zase výsledky z dia a mám velkou radost. Lačná 3,8 - po snídani 5,7 - po obědě 3,9 - po večeři 4,6 a před spaním 4,2. Na to, že bych teď měla mít cukrovkový vrchol, tak snad super 🙂 Akorát pořád ten aceton v moči, to nedokážu vyladit ☹

saraha1
19. bře 2015

@vrk to, co rikas, zni logicky ohledne tech vykyvu..a normalne to plati urcite, ale ja myslim, ze u me to je jen psychika, ze proste vim, ze se to chyli ke konci, slunicko sviti, mam cas myslet na ruzny dobroty a halvne..jsem ted vic mezi lidma nez v unoru, takze kdyz jdu mestem, pak s nekym na kafco, tak proste si rikam, ze uz to nebudu tolik hrotit.

@barbarkaaa jo, ty sladky tecky ty me prohani celej zivot. najim se a neco tomu jeste chybi. Treba kousicek buchty 😀. Vetsinou na to pak zapomenu a kdyz ne, tak si proste udelam preso se slehackou. A nebo kostiku horky coko. hele, havne vklidku, neprehanej to zase s tim pohybem a praci.

saraha1
19. bře 2015

@sdoop to jsou husty hodnoty, moc zavidim 😀. To bych na tvym miste uz ladovala dorty 😀. I kdyz co ja vim, co mam ja. Po obede jsem mela pred mesicem 4,6 )to jak ten muj glukometr ukazioval 6,8), takze je mozny, ze treba taky takovy hodnoty mam 😀.

erlif
19. bře 2015

@sdoop s tak krásnýma hodotama... máš vůbec těhu cukrovku? 🙂 co já bych za ně dala 🙂

sdoop
19. bře 2015

@erlif
@saraha1 Sama jsem překvapená. Čekala jsem, že to s časem poleze nahoru. Ono taky v měřící den jsem dost vzorná, kdybych mohla měřit víckrát sama doma, věřím, že bych občas měla i jiná čísla 😀 Je fakt, že se dietu opravdu snažím doržovat, ale poslední dobou už mám hrozný chutě, takže občas ujedu. Taťka má zítra narozky, to bude peklo to vydržet, asi něco mini-mini zobnu. Příště mám jít na kontrolu 1.4 a že už uděláme jenom nějaký zkrácený test: lačno-snídaně-oběd. Tak jsem zvědavá, jestli do té doby vůbec vydržím 2v1. Taky by mě zajímalo jak je na tom malý s přírůstkem váhy, to budu vědět za týden.

@erlif no dle Ogtt mám 😀

@saraha1 Tohle jsou hodnoty z laborky, takže pokud mají glukometry odchylky, tak je dost pravděpodobné, že máš tyhle hodnoty taky 🙂

macinek
19. bře 2015

Já myslím že když si člověk občas něco dobrého dopřeje tak se prd stane, u prvního těhotenství jsem taky občas zhřešila a nic se nestalo, měsíc před porodem jsme byli na svatbě a jako nešlo odolat těm sladkostem, ale ono pak stačilo dát si toho trochu, jednou jsem na oslavě snědla větší kousek dortu a pak mi z toho bylo akorát blbě.

erlif
19. bře 2015

@sdoop
@macinek tak jsme těhulky, myslím, že prostě musí počítat s tím, že občas ujedeme, byť jen malinko 🙂 je fakt, že co se týče chutí, jsem na tom tenhle týden strašně... co mi vždycky stačilo, mi teď nestačí.. tak ale cukrům odolávám a spíše jím víc ovoce nebo stále chodím upíjet mléko... ještě že mi tak chutná... ale je fakt, že už odpočítávám dny.. krátí se to... zítra mám narozeniny, tak doufám, že nikdo nebude tak padlý na hlavu, aby mi dal něco dobrého/sladkého k jídlu, to budu asi zlá 😀 ale zároveň mě štve, že si nedám dortík, zákusek, nic... tohle bych fakt raději nepokoušela... 🙂 a raději si dám zase lžičku granka do bílého jogurtu k druhé večeři 🙂

vrk
19. bře 2015

@sdoop tyy jo to jsou hodnoty super!! A to mas hodku ci dve po jidle? Kez by se mi to spis take zlepsovalo 😀

vrk
19. bře 2015

@sdoop a jak te takto testuji z laborky? To jsi nekde cely den nebo jak?

vrk
19. bře 2015

@macinek to verim, ja drzela bez cukernou dietu i pred tehu kvuli jine komplikaci nez cukrovce a znam to prave. Po case bych cokoladu do pusy nestrcila, prisla mi nemozne sladka. Je super, jak se ty chute zvyrazni bez toho cukru...

vrk
19. bře 2015

@erlif jee narozeniny, tak to je pekne. Musis si udelat moc slanych "zdravych" dobrot at na ty sladke uz nedojde anebo zkzsit ten jahodovo-tvarohovy dortik;).

vrk
19. bře 2015

@saraha1 jojo to mas pravdu stema dobrotama co cihaji venku na kazdem kroku. Fakt je ze ted v tydnu jsem byla s muzem na obede a ten malinovy kolac s piniemi co tam meli...kurna teda! Kolace miluju, kor s ovocem a drobenkou. Mne nechybi cokolada ani susenky, kdyz muzu ovoce, ale ty babovky, kolace apod.treba jen ke caru po obede...hmmmm

sdoop
19. bře 2015

@vrk Hodinu po jídle, u oběda jsem to ale trochu nepohlídala a je to cca 1h 20 minut. Byla jsem takhle 16.2 pak po měsící 16.3 a teď půjdu 1.4 na zkrácený test. Jdu do diaporadny ráno nalačno - odeberou, pak se nasnídám a za hodinu zase odeberou. Domů pak vyfasuji 3 jehly a zkumavky a musím odebrat sama po obědě, po večeři, před spaním a druhý den ráno to dovést do laborky.

erlif
19. bře 2015

@vrk já mám narozky, já si nic dělat nebudu 😀 😀 😀 od toho to jsou narozky, aby dělali ostatní 🙂 když mně do toho přijde škoda těch jahod, já bych potřebovala, aby mi ho někdo udělal, to bych se pak do něj pustila... ale když já si koupím jahody, tak je prostě spapkám 🙂
Je fakt, že mně taky nechybí čokolády, sušenky, bonbony (nikdy jsem na to nebyla), ale strašně ráda peču a sem tam si moc ráda koupím zákusek...

saraha1
19. bře 2015

@erlif
@vrk holky, ja pred tehu bonbon nevzala do pusy, co byl rok dlouhej, susenky minimalne...a s tehotenstvim jsem si vecer do postele brala mentosky a starbursty a jiny ovocny karamely 😀. A ted snad na vsecko, co ma cukr, mam radar 😀.
No dneska bylo zase kaficko, krome toho, ze sem do mesta malem nedosla, zada boli poradne, po 10 minutach chuze me bere i lehce krev v podbrisku, tak to bylo super. Mela sem velky cappuccino a dortik - malinovo-smetanovej rez, byl bozi. A myslim, ze jsem se v pohode vesla do svaciny, takze vycitky nemam 😀.
Nevim, jestli jsem to tu psala, ja mam narozeniny 2.4., mamka slavi svioje 29.3...takze myslim, ze proste ma dieta a cukrovka smulu, no 😀.
Ale uz se nikdo nepozastavuje v mym okoli, ze si dam.

leana3
19. bře 2015

@barbarkaaa tak malá je hlavou dolů, hurá🙂 tedy doufám, že už tak vydrží...
Jinak na velkém UZ vše ok, sice horší viditelnost, s tím ale teď už holt nic neudělám. Váhový odhad 1806 gramů, prý je přesně akorát, ani velká ani malá, tak snad na diabetologii budou spokojení🙂 A za odměnu praskl jeden meruňkový Míša...
@saraha1 jen si dej, už to máš fakt za pár! ale trochu závidím🙂

lenule4444
19. bře 2015

Ahojky všem,dnes jsem byla na kontrole a na utz,podle pm 34+3tt a podle utz 34+6,malá váží 2460g,opět se mi otočila hlavičkou nahoru,budu doufat,že se otočí zpátky.Stále bojuji s ranní glykémii,jeden den mám 4.6. a druhý den 5.6. a to si píchám 5 jednotek inzulínu na noc.31.3. mě čekají první ozvy.

vrk
19. bře 2015

@leana3 jee, tak super, ze je mala otocena, nas je naprica nozky natazene k mocaku... 😀 . Jsem zvedava, kdy se mu uz taky zachce se otocit. Mne stejne prijde to mereni me dr.zvlastni, ma starsi utz a nic moc tam neslo videt...a pak rekla ze ma 1500g a na to mi zas prijde, ze mam maly bricho...no nevim, asi bude dlouhanek ❤

vrk
19. bře 2015

@saraha1 a ty normalka pijes kavu v tehu? Ja jeste nemela ani jednu a nejak mi to nechybi teda, rikam si at prdolu zbytecne nedopuju, ale ono se to muze vim. Jak to tak ctu, tak bych si i kapucinko dala, ale uz si pockam. Delam si to z carem doma se slehanym mlekem

barbarkaaa
19. bře 2015

@erlif užij si svůj den, vše néééj
já teda děla to samý, ovoce a upíjet mlíko,ale ted mi top už neprojde. Te už musím ten jeden kus denně s tím že ocas ujedu na mandarice ve vodě, jako čerrsvá naředělá šťáva, to je slááást, ale mě už ty čaje a citrom občas leze krkem.

@leana3 no doufám, příbuzné se otočit zpět na KP měsíc před porodem. A do toho ji rupla voda tak prudce, že ji vylítla i pupeční šňura a bylo to na RZtu, protože v rámci chystání na odjezd, měli auto v opravě u mechanika, ale u těch třetích je ta děloha prý už hodně povolená

barbarkaaa
19. bře 2015

@vrk já si obbčas kafe dám, ale spíš piju caro, s kvantem našlehanýho mlíka

vrk
20. bře 2015

@erlif taky preji vsechno nejlepsi, uzij si den!

sdoop
20. bře 2015

@erlif také se připojuji, vše nej nej, krásně si dnešek užij 🙂

saraha1
20. bře 2015

@erlif tak vsechno nejlepsi! slunicko ti sviti, tak jeste nejakou malou dobrotu a mily lidi kolem sebe 🙂

@vrk jo, piju jedno kafe. Nekdy, nekdy cappuccino nebo si udelam presso a doliju vodou a pak navrch slehacku. Rozpustny nepiju. A doufam, ze v tom pressovanym je nejmin kofeinu, jde o to, jak dlouho e to extrahuje a u toho pressa je to jen par vterin. A kdyz mam dve, tak si jedno delam bezkofeinovy. Ja myslim, ze jedno kafe fakt neskodi. I pri kojeni se prej muze jedno i vic, na prednasce o kojeni detska mudr rikala dokonce snad i tri.

Dneska jsem zmerila na zkousku po snidani asi 75 minut, ta mela 51g sacharidu, a 6,7. Nevimm jak jsem na tom behem jinejch jidel, ale ty snidane se mi vyrazne zlepsily. V lednu jsem mela vzdycky nad 7 po 40g.

@barbarkaaa kdyz to caro ma taky sacharidy a me se je nechce pocitat (zvysovat si sacharidy v jidle). A taky mam rada silny kafe a tim carem a jinejma obilnejma kavovinovyma napojema se prosre silnej chuztnej napoj neudela, prijde mi to pak horky. Ale pri kojeni uz to pit budu, mam jich tu zasobu - v praci jsem to pila, nez mi zjistili GDM.

erlif
20. bře 2015

@sdoop
@vrk
@barbarkaaa
@saraha1

holky moc moc děkuju!!!!! Nejkrásnější dárek je to zatmění sluníčka 🙂
Ráno jsem se nechala píchnout na cukr a na ORL má dovču, takže na kontrolu půjdu v pondělí.. skoro už nekašlu ale ucho je stále zalehlé... ale cítím se líp a líp... hurááá 🙂

saraha1
20. bře 2015

holky, ja si nemuzu pomoct, ten jogurt s kokosem a tema kulickama Dobre z ovsa je takova lahoda, snedla bych toho kybl 🙂.

barbarkaaa
20. bře 2015

@saraha1 jaký kuličky? 😀
hele já si ho většinou dávám z tý jakovby vyšetřený porce mlíka, že to zahrnu do svačiny.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru