Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

denousek
3. čer 2016

no holky pecka... takze .... dneska jak jsem sla na odber kvůli te lačné...
nechala jsem si vzit krev na porovnani s glukometrem...
krev ze žily lačna 5,2 krev z glukometru ve stejnou chvilku 6,3... takze to nechapu...to jsem fakt čekala tohle ...
takže si ve stredu jdu pro jiny glukometr nez mam...takovy rozdil bych nečekala ve stejno chvily..mazec....tak uvidíme co dal....

eliska_z
3. čer 2016

@koncita První pokus mi dělali po několika probdělých nocích, kdy tu noc před testem jsem nespala vůbec - a test se nemá dělat po nočních a při podobných situacích - hodnota 5,1. Druhý pak o 14 dní později, úplně poslední den, pro jeho udělání, ale kvůli špatně vypsané žádance až po 14 hodinách lačnění a víc jak 2 hodiných stresu, jestli to vůbec udělají s tím, že poslední předchozí jídlo byl 2x celozrnný rohlík, šunka a rajčata (dobré tak leda na 2 večeři a ne jako hlavní večeře v 18h) - co si dát k večeři mi řekli při objednávání... Hodnota 5,6. Už nikdy jsem se při žádném měření ranní lačné na hodnotu 5,6 nedostala, ale zato hodnoty 1,8-2,5 před i po jídlech byly od zařazení diety běžné, včetně kontrolního odběru ranní lačné ze žíly - tam jsem měla 2,9 - to doktorku z diabetologie málem šlehlo, když viděla...

koncita
3. čer 2016

@eliska_z hmm, falešná diabetička 😀 takže jsi se celou tu dobu až doteď trápila dietou a pravděpodobně zbytečně jo? No aspoň jsi určitě moc nepřibrala nebo dokonce zhubla viď?

denousek
3. čer 2016

@werumka
@pe_ma to bylo hlavne na vas dvě 🙂

eliska_z
3. čer 2016

@koncita Trápila jsem se dietou, kterou jsme co týden upravovali - přidávali bílkoviny, pak sacharidy a teď mám tu dietu/nedietu. Ale nezhubla jsem nic a celkově nabrala 16kg (začínala jsem na cca 60kg). Ale jsem ráda,že jsem je nabrala, protože bez toho bych musela zabalit kojení. Minule jsem nabrala skoro 30kg, za půl roku jsem měla dole 35kg a bylo mi řečeno, že ještě kilo a končíme s kojením, protože mě to ohrožovalo zdravotně... Takže ono moje tělo ví moc dobře, proč nabírá.

koncita
3. čer 2016

@eliska_z to je zajímavé...všechno si vynahradíš viď? Dáš si nějakou mňamku? Udělej nám chutě 😉 🙂

eliska_z
3. čer 2016

@koncita No, já na sladké mňamky moc nejsem 🙂 Ale budu se ládovat ovocem ve velkém - jahody, borůvky, meruňky, broskve - všechno pěkně od maminky ze zahrádky (resp. z lesa) a zase začnu pravidelně ukusovat 85 a 90% čokoládu, které tu na mě čeká tuna (dřív jsem si dávala kostičku/dvě denně)

koncita
3. čer 2016

@eliska_z nádhera 😵 a závist veliká 😉

denousek
3. čer 2016

@eliska_z miluji 85% čokošku.... taky si kousínek dam 🙂

vejik85
3. čer 2016

@werumka Veru, tak ten nový inzulín vypadá u mě velice dobře 😉 celkově se mi hodně snížily hodnoty po jídlech (dnes oběd 5.0), večeře, kterou jsem nemohla dostat dolů je teď mezi 5-6, akorát mi nalinko zase vylezla lačná, ale max na 5.7, což si myslím, že bude tou nízkou večeří, tak zase ladíme trošku tu lačnou, ale jinak jsem spokojená 🙂

werumka
3. čer 2016

@denousek To tak právě někdy bývá... Proto se musi ty hodnoty srovnavat. Ten glukometr byl novej?

denousek
3. čer 2016

@werumka nevim neptala jsem se jich jestli je novej :D ale má ještě na displeji takovy ten obal ...ale jako viš co zklidnilo me to... jsem to tak nejak tusila.... vždy jsme mela lačnou ok... ve 12tydnu,i na ogtt i 13.5 v dia poradne jen ten blbej glukometr si dela co chce...

werumka
3. čer 2016

@vejik85 Tak to jsem moc ráda! A zkousis tedy menší první večeři a pak si davas druhou?

denousek
3. čer 2016

když si vezmu že by mi kvůli tomu nacpali inzulin :/

bibinka2208
3. čer 2016

@werumka tak inzulin navýšen na 7j :D i kdyz mi to zacalo klesat

werumka
3. čer 2016

@denousek je zvláštní, že to tu lačnou ukazuje vyšší konstantně 🙂 uvidis, co jinej glukometr. Teď ty následující čtyři týdny to může hodně skákat.

werumka
3. čer 2016

@denousek Oni by Ti dali 3 jednotky, což je taková pidi dávka, že by se nic stát nemohlo. Ta glykémie 5,2 už je tak jako tak hraniční, tak by se nic zásadního nestalo.

werumka
3. čer 2016

@bibinka2208 A jaka byla dneska ranní?

vejik85
3. čer 2016

@werumka jj, už jsem zkoušela oba dva moje typy, tj. velká večeře kolem desáté i velká večeře kolem osmé+druhá večeře v půl jedenácté, ale pořád je to nad.. Dneska vyzkouším zvýšit o dvě jednotky, tak uvidíme 😉

werumka
3. čer 2016

@vejik85 Tak to zitra už by mohla být lačná lepší, když sis dala první dávku dlouhého včera večer, tak raní Ti ještě bude dojíždět a do toho už pojede nový a mohlo by to pomoct.

denousek
3. čer 2016

@werumka jj uvidíme co jiny glukomer.... od pondělí jsem 32tyden nez to doresim budu 35tt a bude to padat :D

bibinka2208
3. čer 2016

@werumka 5,4 prave ... historicky nejnizsi :D

vejik85
3. čer 2016

@denousek Mě dneska na dia řekli, že v mém případě to budeme ladit fakt asi až do porodu 😆😆😆

vejik85
3. čer 2016

@werumka Jsem sama zvědavá 😉 už mi to přijde jako nějaká hra 😂

denousek
3. čer 2016

@vejik85 no me nikdo nic nerikal ale doufam ve zlepšení :D tak taky doufej muze se to otočit raz dva.... to už vydržíme to uteče 🙂

pe_ma
3. čer 2016

teda, to jsou věci tady! tak at se vám to srovná! já ted měřím jen lačnou a večer a lačná ted dost padla, tak sem zvědavá, jak to bude pokračovat! no o víkendu dám asi zase celý profil a uvidím 🙂

pe_ma
3. čer 2016

@denousek mě to teda po 35tt šlo nahoru, ale u mě je možný cokoliv :D

denousek
3. čer 2016

@pe_ma tak joo když mas asi normal cukrovku :( ale drž se!!!za chvili končíš!jako tim myslim se strachem o prcka a tobě přeju at to máš pak v lehké formě a nemáš problem!!

denousek
3. čer 2016

jinak se vám pochlubim přišel kočííííkkk... a i zátěžový test proveden :D

pe_ma
3. čer 2016

@denousek jj, právě...mě všechno nějak reaguje jinak, než všichni čekají, tak si říkám, že třeba se sekli i v tom, že mi zůstane :D
a kočárek je pěknej 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru