Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

werumka
15. čer 2016

@babuna To jsem ráda, že Tě pustili a můžeš odpočívat na měkčí posteli s lepším jídlem 🙂 S tím senzorem by to asi bylo příjemnější, to je pravda. A jak by pak udělali, kdybys třeba měla hypo? Dali Ti glukózu? Uvidíš, jak Ti to vyjde, ale kdyby to tak bylo, budu se těšit na info, jak to probíhalo 🙂

@wwblackww Ach jé, to jsou zase patlalové. dotazník na tehotenskacukrovka měl nějaký výpadek nedávno, ale teď už by měl být zase funkční. A jinak to napiš, prosím, sem do této diskuze: https://www.modrykonik.cz/forum/o-tehotenstvi/ogtt-zkusenosti-s-laboratoremi/
Když už to neumějí udělat správně, tak ať jim tam těhotné nechodí.

babuna
15. čer 2016

@werumka 🙂 🙂 díky 🙂 mno postel tam byla hrozná to je fakt 😀 ... no v případě hypa bych měla glukozu napíchnutou, ale nemuseli by mě měřit a píchat případně inzulín ... ten by se poslal jen jako bolus prostě by věděli, jak jsem na tom bez dalšího měření představa, že budu rodit dva dny a co půl hodiny mě někdo bude píchat do prstu tak ho asi zapleštím....inzulín by se pak dal třeba postupně ne najednou ... a dalo by se to krásně dávkovat ... ovšem ono to vypadá, že po včerejšku pokud se nic nezpraví (a placenta si nedá říct) tak mě císař asi nemine 😒 dnes mi dokonce mamka přiznala, že i já jsem se narodila v 38 týdnu...

werumka
15. čer 2016

@babuna Mně z diabetologii dali rozpis na infúzí s glukozou a inzulinem a furt mi po ní padala glykémie. Tak mi to pak vyměnili na čistou 5% glukózu, k tomu pumpu a bylo to ok.

annna79
16. čer 2016

Včera jsem si asi po půl roce dala k večeří hranolky a s kuřecím masem a oblouhou.Dle kal.tabulce bych mohla i 200g hranolek, ale bála jsem se .tak jen 100g a po hodině 5,4 tak to jsem byla ráda.
Jsem se od úterý nevážila a dnes zase on1kg méně .To nechápu.a to jím.příjde mi, že pořád.
Dnes jsem dělala tvarohovo jahodové knedlíky .Dala jsem si 2 a ani nesnědla, bez toho cukru mi ten tvaroh a knedle nechutnají.

vejik85
17. čer 2016

To je fakt sranda, jak opravdu ke konci ta cukrovka sama mizí (nebo spíš hodnoty klesají). Jsem teď ve 36.týdnu a všechny hodnoty mám max 5.7 (lačná do 5.0). Ale mám taky víc chuť na některé zakázané jídla a popravdě i větší hlad 😆 Začínám pociťovat naději, že mi po těhu nezůstane 😉

wwblackww
18. čer 2016

Tak vcera jsem na ranni gl. dostala jen prasky 🙂 byla jsem prekvapena, ale hlavne potesena, ze inzulin zatim tedy nemam. Jinak me dr. chvalila, ze jinak hodnoty super 🙂

koncita
18. čer 2016

@wwblackww tak to je fajn, jaký tak v průměru míváš hodnoty a jaké byly ty lačné teda?

wwblackww
18. čer 2016

@koncita rano od 6.1 - 6.7, jednou 7. Takze i hodku po jidle jsou vyssi. V pondeli zacnu merit, jestli to pomohlo 🙂

koncita
18. čer 2016

@wwblackww a co bereš? U nás na dia dávají myslím Metformin...

wwblackww
19. čer 2016

@koncita Mne nasadila na vecer Glucophage

pe_ma
19. čer 2016

holky, co se vám osvědčilo jako "svačina do kabelky"? odpolední svačinu mám na 10g sacharidů a většinou někde trajdám, takže jogurt, nebo mlíko, co mám v jídelníčku, prostě nedám...nosím v kabelce ty raw tyčinky, ale to taky nejde jíst pořád, tak by mě zajímalo, co takhle v rychlosti a nouzi zakousnete vy...

vejik85
19. čer 2016

@pe_ma Máš jenom 10g jo? To je fakt málo, já mám 30g a tím pádem beru kousek banánu nebo jiné ovoce nebo pak kousek rohlíku, ale to se do 10 asi nic nevejde ☹

pe_ma
19. čer 2016

@vejik85 právě, že jen 10 :( dopolední mám 20 a tam už píchám inzulin :( a kolikrát sem i třeba v obchodě a vím, že potřebuju něco spolknout, at mi vyjde čas na večeři a tak, to se ta tyčinka hodí, ale právě bych brala ještě něco jiného, co jako nouzovku vytáhnout...dřív sem všude chodila s jogurtem v kabelce, ale to v horku moc nejde, no :( a právě to ovoce by bylo super, ale já když si dám ovoce, tak mám za půl hodiny strašnej hlad, samotné ovoce mi nedělá dobře :(

pe_ma
19. čer 2016

mě ještě napadlo třeba nějaké suchary, nebo něco jako knackebrot a k tomu třeba tvrdý sýr? to by možná šlo, ne? asi na nějaké kouknu odpoledně v ikea, tam mají dobré!

vejik85
19. čer 2016

@pe_ma to by asi šlo, knackebrot jsem si brávala taky, 1 měl 5g sacharidů, ale samozřejmě jak který, ale hrozně se mi to drobilo... Ale zase je to dobré, k tomu šunku třeba a je to 😉

terka_37
19. čer 2016

Ty jo,holky,začínám mít docela slušnej problém "ujíst"všechna jídla.Když jsem ve 13.týdnu začínala,tak jse pořád vymýšlela,čim množství jídla zvětšit(zelenina,maso),abych neměla hlad.A teď mě už při předsravě odpolední svačiny jímá hrůza,kam ji nacpat a jak zvládnu večeři. Prostoru pro jídlo holt ubývá:D Uff.A to jsme ted na dovče,každý den ujdem okolo 10km a hlad nikde🙂

pe_ma
19. čer 2016

@terka_37 tak to já mám naopak :D já se drsně rozežrala :D ve 13tt sem u jídla brečela, že to nesním, při pohledu na jídlo zvracela a ted už mám dost často hlad a koukám, co bych kde sežrala :D
a 10km procházky...klobouk dolů!

terka_37
19. čer 2016

@pe_ma Ty jsi tu myslím psala,ze jsi byla zvykla jist dost narazove,vid?Tak to muselo byt narocny se takhle rozjist.Obcas je to strasnej vykrm🙂 Me proste prijde,ze jak se zvetsilo bricho,tak ubyl prostor,kam to dat🙂 O to horsi jsou ovsem chute na vse zakazane:/

pe_ma
19. čer 2016

@terka_37 jj, tak tak...no mě se teda žaludek nijak nezmenšil, spíš naopak :D no chutě celkem dávám, tak jednou týdně chytnu žravou, tak sním, co jde - paprika, rajčata, oříšky, sýry a pak zase ok...no a přítel už má instrukce, at si najde nějakou dia cukrárnu a bez zákusků at se v porodnici nikdo neukazuje :D

wwblackww
20. čer 2016

Nevite, jak to je s prasky? Maji pusobit hned od prvni tablety nebo to nejakou dobu potrva? Nejak zatim zadne velke snizeni glykemie nemam ☹

vejik85
20. čer 2016

@wwblackww Mě říkali, že to chvíli potrvá, ale beru Stadamet... Ale fakt zabral 😉

wwblackww
20. čer 2016

@vejik85 diky, ucinnou latku to ma stejnou, takze princip bude asi podobny.. Ja uz se zas zbytecne vydesila, ze uz mi ani leky nepomuzou 🙂

pe_ma
20. čer 2016

ahoj holky 🙂 tak zítra máme TP a ráno nástup na vyvolání, nebude to legrace, zavřená sem na všechny západy, prý snad do čtvrtka porodím...
určitě dám vědět 🙂

koncita
20. čer 2016

@pe_ma hodně štěstí a rychlý porod bez komplikací 🙂 🙂

alert
20. čer 2016

@pe_ma drzim palce! Na tvem profilu zavidim tu hlasku zbyva 1. den do porodu 😀 Ja chci taky!!! Jinak taky jsem 1.dceru rodila v 29 letech, zmcena na 10 zapadu a vyvolavane kvuli cukrovce a zvladli jsme to 😉..

terka_37
20. čer 2016

@pe_ma Take moc držím palce.At vse probiha hladce a tesim se na zpravy🙂

martinka8338
20. čer 2016

Ahojte ještě tady zmíním,ze mame Jeníčka 15.6. 2600g 47 cm je to drobeček,ale miláček 🙂

pe_ma
20. čer 2016

@alert tak to mám naprosto stejně...

alert
20. čer 2016

@pe_ma nebudu ti nic malovat na ruzovo, cekani v nemocnici "az zahrmi" je vopruz, vyvolavani celkove je na prd.. Instalace tablet nic prijemneho do zavrenych porodnich cest ale pak kdyz zjistis ze uz to jede a ze uz je to ono, bude to jen euforie a radost ze za par hodin to mas cele za sebou a to nemluvim o te euforii az dostanes mimco do rukou😉 Kdyz do toho jdu po dvou letech znovu asi to tak hrozne byt proste nemohlo..😜 Drz se!

werumka
20. čer 2016

@pe_ma Jsme na dovolené s omezeným přístupem na NET, ale zítra určitě kouknu! Myslím na Tebe a držím palce!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru